To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

prezent ślubny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
milly
już za chwileczkę, już za momencik idziemy na ślub i wesele bardzo bliskiej nam osoby. I bladego pojęcia nie mam, jaki prezent nabyć. Odpadają miksery, roboty, czajniki tudzież żelazka.

Poradźcie, proszę

milly co to wreszcie nabyła kreację ufff
dumiczowa
milly, jeśli wiesz dobrze w czym gustują młodzi mozesz im sprawić jakiś prezent dekorujący wnętrze....czy to bedzie lampa stojąca, czy ładne lustro itp....Kolega mojego męza zrobił wcześniej rozeznanie w jakiej tonacji mamy urządzone pokoje i dostaliśmy od niego piękny zegar idealnie pasujący do reszty. Jestem z niego najbardziej zadowolona.
A z takich prezentów "na łatwizne" to możesz kupić np sztućce, zastawę stołową, posciel i inne ręczniki icon_wink.gif

pozdr.
milly
szczególnie z "innych ręczników" się na bank strasznie ucieszą wink.gif tym bardziej, że prowadzą już gospodarstwo domowe i obawiam się, że ręcznikami mogą sobie wytapetować przedpokój.
dumiczowa
CYTAT(milly)
ręcznikami mogą sobie wytapetować przedpokój.


milly pomysl nad tym, to by było bardzo oryginalne icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_twisted.gif

pozdr
milly
nad wyraz icon_lol.gif
adzia
A kto powiedział, że musi być coś do domu? Może coś dla nich, szlafroki np. (no chyba że mogą sobie nimi wytapetować łazienkę icon_wink.gif
Ika
Fajny zegar ścienny. Zarąbisty ekspres do kawy (ja taki dostałam w prezencie ślubnym od mojej przyjaciółki, kocham ten ekspres już od 8 lat, ale fakt, że jest niesamowity!). Wszystko zależy od tego, jaki cash możesz na to przeznaczyć. Pościel satynowa - w razie czego będzie to lepsza tapeta do sypialni, niż frotte w przedpokoju icon_lol.gif
dumiczowa
CYTAT(adzia)
A kto powiedział, że musi być coś do domu?


no własnie ! idac tym tropem Millly kup Pannie Młodej bamboszki z różowym puszkiem, a Panu stringi z trąbą icon_smile.gif icon_cool.gif icon_lol.gif

pozdr.
milly
wnioskuję o powagę, miłe panie
puszki tudzież inne gadżety owszem, są interesujące aczkolwiek bardziej nadają się na wieczory kawalersko/panieńskie niż na zbiorowe otwieranie prezentów w towarzystwie zasłużonych cioć.
agabr
No prosze a ja satynowej poscieli nie lubie podobnie jak poscieli z kory. Z prezentow , ktore dostalam i mnie cieszylly to designerskie talerze kwadratowe, jakies drobiazgi kuchenne alessi , ktorych sama nie kupilabym ze wzg na cene, i prezent strzal w dziesiatke - elektryczna maszynka do miesa . Z niewypalow to trzy expresy do kawy (zadne z nas nie pije kawy z expressu)i wreszcie komplet arcorac (czy jak to sie nazywa)w upiorne granatowe roze.b
adzia
Eeee, Dumi, ja tak poważnie a Ty mi tu o stringach z trąbą icon_wink.gif icon_lol.gif

Idąc dalej tym tropem - może moznaby np. dołozyc się do podrózy poślubnej (tak sobie kojarze, że moi rodzice do spóły ze znajomymi wysłali swoich przyjaciół na trzydziestolecie małżeństwa na jakąś wycieczkę icon_wink.gif )
milly
w drodze eliminacji odpadajÄ…:
- pościele, ręczniki, ściereczki, tapety
- ekspresy do kawy
- roboty, miksery, czajniki, mielarki do mięs
- zastawa stołowa, kielichy, sztućce, tasaki oraz wałki

całkiem ciekawe wydają się:
- zegar
- lustro
- lampa

inne propozycje?
milly
no tak, wyspy Bora-Bora, why not
też bym tak chciała
adzia
CYTAT(milly)
no tak, wyspy Bora-Bora, why not
też bym tak chciała


nie no, ja też icon_wink.gif ale tu chodziło o zrzutkę icon_wink.gif ewentualnie dokładkę.
addera
Stojak na wino może wink.gif Najlepiej z wypełnieniem icon_cool.gif Ja mam taki na 17 butelek, tylko wiecznie pusty icon_lol.gif
milly
majÄ…
milly
hehe przypomniał mi się dowcip
- co kupić Zenkowi na imieniny?
- może książkę?
- już ma.
dumiczowa
heee heeee, tia, icon_wink.gif icon_cool.gif
Edi Zet :)
Milly, ja ucieszyłabym się z takiego ogrooooomnego, zdobionego, z czerpanego papieru albumu na zdjęcia ślubne. Są takie, nieco icon_wink.gif droższe od standardowych, z zatopionymi w papierze np. listkami, kwiatkami, naprawdę eleganckie i dobre jako prezent. Są i specjalne na ślubne prezenty i takież zdjęcia....Popatrz w dobrych papierniczych. Czasami takie widziałam w GM w tych straganikach między sklepami, w alejkach...


Papa
kasiarybka
Mili :

Minibarek:


oki.150 zł.

albo coÅ› w tym stylu:


w zestaw wchodzi:
Francuskie wytrawne wino musujÄ…ce Frederic Chopin 0,75

Czekoladki Lindt Lindor Milk 200g

Czekoladki z nadzieniem pralinowym i chrupiÄ…cymi wafelkami Tortina 90g

Bombonierka czekoladek z orzechami Wedel Avanti 142g

Kawa Boater`s z aromatem Irish Cream 100g

Orzechy w miodzie akacjowym Cascina San Cassiano 340g

Konfitura z truskawek z likierem Triple Sec Vivat 320g

Owoce 400g
cena:ok 200 ZÅ‚.

to znajdziesz na stronie www.vivat.pl
...jak cos jeszcze wpadnie mi w oko dam znać:)
Jaco
Garnki porządne -np Berghoff z dożywotnią gwarancją
milly
majÄ… icon_twisted.gif
addera
Milly namaluj landszafcik z jelonkami icon_mrgreen.gif
malinowa i Malina
Moze jakąs ciekawa grafikę - jeżeli lubią. W galeriach mozna wybrać rózne, niekoniecznie strasznie drogie.
mamami
Ja obstawiam fajowy, mięciutki, piekniutki, pled. Nawet jak maja to sie dwa przydadzą bo w zimie tak miło się otulić. wink.gif
A jeśli by ci się spodobał pomyśł albumowy to możesz też poszukać w sklepach fotograficznych. Polecam firmę HENZO. Bardzo pożądne profesjonalne albumy, choć cena dość powalająca (oczywiście tych dużych) bo ok 300-500 zł.
doświadczona
Jeżeli masz pojęcie jak mają urządzony dom,do wyboru jest mnóstwo rzeczy.Ja powiem co my otrzymaliśmy/dajemy i z czego byliśmy zadowoleni.Wszelkie witrażowe lampy są zawsze u nas mile widziane.Bardzo lubię wnętrza ekologiczne.Z wielką radością powitałam poduchy w ręcznie szydełkowanych poszewkach oraz w komplecie do tego szydełkowy obrus.Są również takie kapy na łóżka.Lubię również wszelkie rzeczy lniane-haftowane,a to żeby samemu kupić tanie nie jest.Dla smakoszy można kupić olbrzymią flaszkę(5-7 litrów)markowego alkoholu i dorzucić karteczkę-otworzyć w pierwszą rocznicę.Sentymentem darzę wyszukany pewnie na targach staroci samowar,mamy też niesamowity obraz anioła malowany na żywym drewnie.Dużo zależy jakie są ich zainteresowania.Ponieważ nasi przyjaciele wiedzieli,że mamy hopla na punkcie puzzli,dostaliśmy9000 i 12000,na które pewnie sami szybko byśmy się nie zdecydowali-bo to jedna wypłata.Bombowe są też drewniane układanki dla dorosłych (klocki)kto raz tego spróbował,to wie o czym mówię.Z tym,że w Polsce jeszcze dużego wyboru takich klocków nie ma.Prezentem który mi się podobał,był komplet dwóch drewnianych komódek na drobiazgi-ręcznie malowanch.W każdej były po 3 spore szufladki,dla kobiety idealny prezent na biżuterię,dla mężczyzny,na spinki do makietów itp.A w ogóle to uważam,że dla młodych im bardziej oryginalnie tym lepiej.Mnóstwo jest niby drobiazgów-które kosztują krocie i na które szkoda zawsze pieniędzy.
Ciocia Magda
Milly,
Myślę, że dobrze się zapytać - szczególnie jak to bliżsi znajomi. My też mieszkaliśmy od dawna razem - i bliższym znajomym mówiłam co chcemy. Np garnki, wagę elektroniczną - mimo że miałam te przedmioty ale w innym standarcie icon_lol.gif "Zamówiliśmy" też prezenty książkowe - atlasy (męża hobby). Niektórzy goście zasugerowali prezenty gotówkowe i też się nie obraziliśmy - ale to oczywiście nie każdemu można zaproponować.
Marghe
Milly, a nie mozesz zapytac zainteresowanych?
Listy nie majÄ…?
M.
Marghe
.. aha.. warto sie "zmówić" z innymi goścmi i kupic coś porzadnego.
M.
PÅ‚acia
Jakis ladny obrus recznie robiony (niestety drogie jak piorun, ale super na specjalne okazje) ja ostatnio nabylam taki na ogromny stol + 12 serwetek za 500 icon_rolleyes.gif

Zestaw do fondue (serowego albo rosolowego) i czekoladowego. Cos co tez nie zawsze kupi sie samemu a fajnie miec.
Edi Zet :)
Milly, a może taką obrotową, drewnianą tacę do serów? No dobra, już spadam.... icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
mama4
Ja kupilam swojej siostrze walizki, ktore to wykorzystala juz tydzien po slubie zabierajac je podroz poslubna.
Marta
Jalla
Myślę, że najlepiej zapytać.
My ponieważ już wcześniej ze sobą mieszkaliśmy i mieliśmy urządzone mieszkanie, odpowiadaliśmy wprost, że chcemy gotówkę i nikt się nie obraził. Niektórzy i tak nam dali prezenty. Do nietrafionych - nie używanych zaliczam komplet filiżanek, sztućce (mieliśmy już!), pościel (nie pasująca rozmiarami do naszej kołdry i poduszek). Bardzo jestem zadowolona natomiast z pięknego, milutkiego koca (jestem zmarźluchem).
Koleżankom z pracy zrobiłam natomiast listę konkretnych rzeczy, które chciałabym mieć (w różnym przedziale cenowym). I tak dostałam pościel z Ikei, którą i tak chciałam sobie kupić.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
PÅ‚acia
CYTAT(Rosa*)
Milly, chrzanić niespodzianki i romantyzm, spytaj ich, czego chcą. Unikniesz prezentu "kulą w płot" i będziesz mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

Rosa


icon_lol.gif I tez prawda icon_lol.gif Dac jej wodki .... weselnej icon_wink.gif
Ewelina
Milly, a moze kuchenkę mikrofalową ,jeśli nie mają takowej i nie są jej przeciwnikami?
Cleo
Mysmy robili listę prezentów, bo nie mielismy nic swojego i dobrze zrobilismy, bo do dzis anms luza rozne sprzety i rzeczy, ktorych nigdy bysmy sobie nie kupili. Oprocz tego dostalismy tez troche niespodziankowych prezentów.

W sobotę idę na ślub kuzynki i oni z kolei chcą TYLKO pieniadze. Rodzenstwo cioteczne daje im podarki drobniejsze, typu szkło dekoracyjne, ramki itp. ktoś chce tez obrus ręcznie robiony itd. (są na tyle mili, ze czesc u mnie kupuje w dziale ślubnym wlasnie icon_wink.gif icon_cool.gif )

Najlepiej spytac- bo jesli to para np z pustym totalnie meiszkaniem, moze beda chcieli rzeczy do domu, ale mzoe chca kase na super wycieczkÄ™..

cleo
Ania R.
A może maszynę do pieczenia chleba?

Ja ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad legalizacją swojego związku mając w perspektywie otrzymanie takowej wink.gif
agabr
Nie no Rosa lista to lista ale nie znosze pytan a co chcesz dostac bo jesli powiem solniczke Alessi a ktos planowal solniczke Auchan?Na temat pieniedzy zas , no coz ....nie chcialam zadnych kopert ,skladek , koszyczkow , odjadania na weselu , wydaje mi sie to bardzo hm jakby to okreslic? no to sami Panstwo wiecie.b
malinowa i Malina
CYTAT(agnieszkabryndza)
odjadania na weselu

Aga co to jest?
Ja wesele swoje miałam, fakt nieiwelkie i przy grillu na zasniezonej górskiej polanie ale "odjadania" nie znam.

(No własnie kiedys może opisze swoje wesele, którego to nieobecna na nim tesciowa chyba nigdy nie daruje)
marghe.
Zono, nieobecnosci swej czy opowiadania o tejże?
Załozymy sie ktoi kogo przebije w opowiadaniu weselnym? icon_biggrin.gif
M. co to i koperty i liste prtezentów miała z czego była niezmiernie zadowolona
malinowa i Malina
marghe, poprawiłam już i chyba teraz jasne. wink.gif
agabr
CYTAT(żona)
CYTAT(agnieszkabryndza)
odjadania na weselu

Aga co to jest?
Ja wesele swoje miałam, fakt nieiwelkie i przy grillu na zasniezonej górskiej polanie ale "odjadania" nie znam.

(No własnie kiedys może opisze swoje wesele, którego to nieobecna na nim tesciowa chyba nigdy nie daruje)

Danko ano jak idziesz na wesele to i zalozmy dajesz 200 to musisz zjesc za 200. Chodzi o to zeby sie zwrocilo.
Swoja droga na moim weselu na skutek indolencji kelnerow rodzina Pana mlodego jadla tylko mieso a rodzina panienki tylko rybki.b
milly
jak jestem na weselu to jem jak najmniej co by mi szwy w sukience nie poszły icon_cool.gif
coś mi się wydaje, że raczej biała koperta nas czeka
może wymienić złote na euro hehe
goÅ›
Stawiam na szlafroki, porządne, grube, ciepłe czyli takie, na które normalnemu człowiekowi szkoda kasy, bo zawsze znajdzie się coś potrzebniejszego do kupienia.
Ostatnio byliśmy z mężem na weselu i wrzuciliśmy do koperty 100 Eurasów jako że młodzi zapalonymi podróżnikami są. Bardzo się ucieszyli.
Asik
A może by tak zestaw do fondue....

Super sprawa na kameralne spotkania....
danutkka
może jakieś winko z wyższej półki? mogę polecić Ci sklep wina.com.pl moje ulubione to hiszpańskie, są cudowne!
Tigerek
ciekawe czy po tych 12 LATACH to małżeństwo w ogóle jeszcze istnieje icon_razz.gif
gilly
No szybko sie obejrzała ;D Sama proponowałabym dać pieniadzę. Najlepszy prezent. Młodzi sami zdecydują co chcą sobie za to kupić.

Jesli macie ochotę koniecznie na coś materialnego to propoowałabym dać jakąś miłą pamiątkę jak:
poduszka z napisem
ewentualnie kubeczek z napisem
https://www.megakoszulki.pl/kubki-z-wlasnym-nadrukiem-grafika
micenka
ja siostrze zrobiłam taki prezent.
poszłam do fotografa z dobrą kopią zdjęcia jej i jej męża, zdjęcie przerobiłam najpierw w sepii, i fotograf zrobił mi je na duużym płótnie icon_smile.gif reakcja młodych i gości - niezapomniana icon_smile.gif i obraz do dziś widnieje na ich ścianie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.