To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"Klucha" w gardle

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

beattta
Od jakiegoÅ› czasu czujÄ™ „kluchÄ™” w gardle. ByÅ‚am z tym u laryngologa, ale nic tam nie widzi. StwierdziÅ‚a tylko wysuszenie Å›luzówki. DostaÅ‚am leki na nawilżenie gardÅ‚a, ale to „kluchy” nie zlikwidowaÅ‚o.
CaÅ‚a historia z gardÅ‚em zaczęła siÄ™ od zapalenia gardÅ‚a. MiaÅ‚am trudnoÅ›ci z przeÅ‚ykaniem, bo tak mnie bolaÅ‚o. Laryngolog przepisaÅ‚a m.in. antybiotyk (niestety nie pamiÄ™tam nazwy – tylko trzy niebieskie tabletki). Po tym przeszÅ‚o, ale zaczęła siÄ™ „klucha”. Od lekarzy sÅ‚yszÄ™, że to może być uczulenie po tym antybiotyku /suchość gardÅ‚a/ na tle nerwowym. W sprawie tego ostatniego powiem tylko, że nie miaÅ‚am ostatnio stresowych sytuacji, znaczÄ…cych zmian w życiu. Poza tym klucha ze stresu jest inna niż ta.
Może to objaw jakiejś alergii??? Czy wysuszenie śluzówki może dawać taki objaw?
„Klucha” nie przeszkadza mi w poÅ‚ykaniu. Nie boli. Po prostu coÅ› w gardle przeszkadza.
Może któraś z Was miała coś podobnego. Może mi doradzić do jakiego specjalisty z tym się udać, albo ma pomysł co to może być.
i.
Kluchę w gardle miewała moja córka. Był to jeden z objawów alergii.
marghe.
Klucha w gardle bywa objawem nerwicy.
To nic strasznego:)
M.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Małgoś.dz
Beattta, mam dokładnie to samo. Pojawiło się w zeszłym roku, tak jak u Ciebie - po zapaleniu gardła. Objaw był o tyle nieprzyjemny, że "zacieśnił" mi się mocno przekrój przełyku i zwyczajnie się dusiłam. Antybiotyk pomógł doraźnie, ale klucha pozostała.
Kilka wizyt u laryngologa i tabletki przeciwalergiczne niewiele pomogły. Diagnozę usłyszałam identyczną: wysuszenie śluzówki. Przy czym ten mój laryngolog - "uszczęśliwił" mnie mówiąc, że moja śluzówka jest zbyt wiotka i w ogóle taka jej uroda, i żebym przygotowała sie na to, że do końca życia będę już miała problemy z gardłem. icon_eek.gif

Wybieram się od dawna do otolaryngologa (to jest taki specjalista tylko od gardła ), ale wybrać się nie mogę - jak ta sójka. wink.gif No i przyznaję, że mam zwyczajnego pietra, bo odruch wymiotny u mnie silny i takie grzebanie w gardle może się nieprzyjemnie skończyć. Dla lekarza rzecz jasna. wink.gif icon_lol.gif
basiau
icon_smile.gif+-->
CYTAT(użytkownik usunięty icon_smile.gif)
2. nawilzanie gardla - czyli na przyklad zaprzyjaznienie siÄ™ z kisielkami[/quote]

Nie po kawale "zaserwowanym" przez DorusiÄ™ w wÄ…tku Blue icon_wink.gif
i.
Basia kisielki sobie trzeba samemu gotować - z soczku/owoców i mąki ziemniaczanej. Mąka chyba czysta (?) wink.gif
Po tamtym wątku myślę o wszystkim co wkładam do garnka...
Małgoś.dz
CYTAT(ilka)
MÄ…ka chyba czysta (?)  :wink:


Ilka, wypluj... icon_mrgreen.gif
Bo jak mÄ…ka nie jest czysta - to po cholerÄ™ te domowe chlebki? Na jedno wyjdzie: domowe czy kupne... icon_lol.gif
basiau
icon_mrgreen.gif
beattta
Gosiu z tym odruchem wymiotnym mam tak samo icon_smile.gif Byłam już u otolaryngologa i badanie musiało być przerywane, etapowe wink.gif Co prawda pani doktor chciała znieczulić gardło, ale się nie dałam.
Brałam również tabletki na alergię, zlecone przez laryngologa ale nic nie pomogły.
Biorę rozgyzioną witaminę A+E (Okko wink.gif ), ale tego nie można za dużo.

No cóż spróbuję jeszcze raz z innym lekarzem (będzie to już trzeci). Może on coś wymyśli icon_confused.gif Przejdę się też do alergologa.

Marghe, nerwica to chyba nie jest icon_confused.gif , bo miewałam już kluchy z nerwów, a ta "klucha" jest trochę inna.

(użytkownik usunięty), co do tabletek do ssania to owszem stosowalam, ale jakoś przy tej chorobie wzięłam może ze dwie i od razu do lekarza. Potem już nie brałam.
A karton soku i szklanka na nocnym stoliku obowiÄ…zkowy wink.gif
marghe.
Beatto.. oby to nie była nerwica, ani nic innego:)
Ale klucha w gardle z nerwow a scisniete gardło, odchrzakiwanie i suchosc w gardle z powodu nerwicy to inna para kaloszy.

M.
EwaSerdeczna
Wygladałoby to na nerwicę ale mozna przbadac i tarczycę.

pozdrawiam serdecznie ewa
Abotak
Wiem, ze to dosc stary post ale dopiero tu sie doczlapalam icon_lol.gif
Beatko, a czy nie masz przypadkiem refluxu? Albo nadkwasoty?
Czy ta klucha nie nasila Ci sie czasem? Np po jedzeniu czy noca?
Miewasz zgagi? Ale niekoniecznie takie typowe jak w czasie ciazy.
Czasem moga sie objawiac tylko bolem za mostkiem.
Reflux bardzo drazni przelyk i objawia sie m in taka klucha w gardle. Czasem bolem za mostkiem, podraznieniem gardla a nawet strun glosowych (szczegolnie rano trzeba odchrzakiwac troche), suchoscia w gardle, czasem kwasnym czy gorzkawym posmakiem w ustach a nawet uszkodzeniem szkliwa zebow.
Jesli przelyk jest bardzo podrazniony moze wystapic tam stan zapalny i wtedy klucha jest jako zywo. icon_confused.gif
A antybiotyki sprzyjaja i refluxowi i nadkwasocie i dodatkowemu podraznieniu przelyku. Leki przeciwbolowe rowniez.
Zasugeruj to moze lekarzowi jesli cos Ci sie zgadza.
beattta
CYTAT(Geloa)
Wiem, ze to dosc stary post ale dopiero tu sie doczlapalam icon_lol.gif  
Beatko, a czy nie masz przypadkiem refluxu?  Albo nadkwasoty?
Czy ta klucha nie nasila Ci sie czasem? Np po jedzeniu czy noca?
Miewasz zgagi? Ale niekoniecznie takie typowe jak w czasie ciazy.
Czasem moga sie objawiac tylko bolem za mostkiem.
Reflux bardzo drazni przelyk i objawia sie m in taka klucha w gardle. Czasem bolem za mostkiem, podraznieniem gardla a nawet strun glosowych (szczegolnie rano trzeba odchrzakiwac troche), suchoscia w gardle, czasem kwasnym czy gorzkawym posmakiem w ustach a nawet uszkodzeniem szkliwa zebow.
Jesli przelyk jest bardzo podrazniony moze wystapic tam stan zapalny i wtedy klucha jest jako zywo.  :?  
A antybiotyki sprzyjaja i refluxowi i nadkwasocie i dodatkowemu podraznieniu przelyku. Leki przeciwbolowe rowniez.
Zasugeruj to moze lekarzowi jesli cos Ci sie zgadza.


Stary na tyle, ze "kluchy" już nie ma icon_smile.gif tak jak nie ma odpowiedzi skąd się wzięła icon_confused.gif Niemniej jednak dziękuję za zainteresowanie.
Prześledziłam to co napisałaś i zgodziłaby się suchość w gardle i nasilenie "kluchy" po porannym posiłku i wieczorem. Porozmawiam z lekarzem przy najbliższej okazji.
emania
Zgadzam siÄ™ z GELOA.
Mam podobne objawy i oczywiście lekarze wysyłali mnie do psychiatry,otoczenie pukało się w czoło i mówili,że sobie coś wymyślam,ale ostatecznie z pomocą
osób,z internetu nota bene, doszłam do wniosku,że to refluks,co potwierdziły badania.
Zostałam przeleczona i jest ok-czasem wraca.
Jasne,że zaburzenia żołądka tego typu są związane ze stresem i psychiką,ale nie jest to taki prosty mechanizm.
A refluks warto leczyć,bo cofające się kwasy podrażniają śluzówkę,co nie jest zbyt dobre na dłuższą metę.
U mnie się powtarzało zapalenie krtani jako efekt dodatkowy.

Dobrze,że masz to już za sobą,bo życie bez kluchy to jest to,prawda? wink.gif
agaiwanska
Ja tez mam kluche w gardle! i to 9 lat! zaczęło sie zimą, miałam straszne napady kaszlu aż prawie do nieprzytomności taki męczący.Moją wędrówkę zaczęłam od alergologa który nic takiego nie znalazł, potem laryngolog, to co mi dał pomogło na napady kaszlu ale klucha została..,wróciłam do alergologa i ten stwierdził ze juz nic więcej nie zrobi i że to jest na tle nerwowym!!!i...mam iśc do psychologa!
Czyli gdzie ja mam iść? klucha 9 lat, wciąz mi coś ścieka...nie odczuwam zgagi, nawet jak byłam wciązy...
Czy ktoś ma pomysł?
IzaS
Moja klucha w gardle okazała sie niedoczynnością tarczycy, więc może warto spróbować zbadać poziom hormonów?
aronka
CYTAT(IzaS @ Wed, 23 Apr 2008 - 09:55) *
Moja klucha w gardle okazała sie niedoczynnością tarczycy, więc może warto spróbować zbadać poziom hormonów?


Owszem, może mieć coś wspólnego z tarczycą. Np. guzek, który ma ścianki wypełnione krwią pod wpływem zdenerwowania (ciśnienie) pęcznieje i sprawia wrażenie takiej właśnie "kluchy".
joaba
ja kiedyś miałam taka dziwną suchość i obrzmienie śluzówki ogolnie nosa gardła po zbyt długim stosowaniu kropli do nosa z czasem przeszło.
Mikunia
A ja bym stawiał na niedoleczone migdałki, ja tak mam, to dziwne uczucie, łykam i mam wrażenie, że tam coś jest co nie mogę łyknąc. Szperałam ostatnio dużo na interneci bo już mnie to wnerwia no i znalazłam dyskusję na temat pewnego lekarstwa, a mianowicie:mercurius solubilis 15ch. Dyskusja właściwie dotyczyła problemu z niświeżym oddechem, ale jedno za drugim idzie. icon_smile.gif. Jest to lek homeopatyczny.
https://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=989334&start=3630

A jak ktoś nie ma czasu czytac, bo to bardzo obszerna dyskusja, to skop[użytkownik x]ę najważniejsze:
jeśli dręczą was jakiekolwiek z poniższych :
- ostre i przewlekłe zapalenie błon śluzowych, którym towarzyszą obrzmienia oraz skłonności do ropienia
- wydzieliny ropne, śluzowe
- mdły zapach wydobywający się z ust (cuchnący)
- metaliczny posmak w ustach
- gęsty biały nalot na obrzmiałym języku, na którym widoczne są odciski zębów ( po bokach)
- nadżerki / pleśniawki
- zapalenia jamy ustnej
- nieżyt nosa
- zapalenie krtani
- angina / angina ropna
- zapalenie ucha środkowego
- zapalenie oskrzeli / żołądka / jelit
- zapalenie cewki moczowej z ropnÄ… wydzielinÄ…
- zapalenie skóry / ropne zapalenie skóry
- uczucie rwania i sztywnośc mieśni i stawów
- zapalenie kości / okostnej
- zapalenie i obrzmienie węzłów chłonnych
- pocenie się cuchnącym potem szczególnie w nocy

Typ wrażliwy: osoby nadwrażliwe, szybko reagujace, emocjonalnie nieufne, osoby o destrukcyjnych impulsach.

Na wszystkie razem i z osobna powyższe dolegliwości stosujemy
M E R C U R I U S S O L U B I LI S - potencja 15 CH

Pzdr.
kachna
moja klucha - choc mam refluks od lat - okazala sie tarczycÄ….
Od kaszlu -wzrastalo tam cisnieni, no i nerwy tyz swoje ...zrobila mi sie torbiel w calym placie - jedna duza wypelniona czyms tam.boli.
wczoraj usg
czekam na biopsje i odsysanie zawartosci . narazie prawy plat jest 6 razy wiekszy od lewego. czyli klucha...
za tydzien dam znac jak mi poszlo. trzymajcie kciuki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.