To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Taki mam pomysł na urządzenie pokoju

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pyzunia
Otóż już we wrześniu odbieram mieszkanie, dwupokojowe, z czego jeden pokój będzie połączony z kuchnią, drugi to pokój synka. Chciałabym mój "salon" ładnie urządzić, ale że będzie to także pokój w którym będę spać, to nie wiem, czy pomysł na który wpadłam, nie jest taki na wyrost. "Salon" jest całkiem spory, razem z kuchnią to 30 m, jednak gdy pomyślałam sobie, ilez to rzeczy będę musiała pomieścic w moim małym mieszkanku, to po prostu opadly mi ręce. Komody odpadają, segmentów nie cierpię, i dlatego pomyślałam sobie, by cała ścianę (ściana ma 5m) zabudować szafą z lustrami, czyli na całej ścianie byłyby lustra. Wówczas pomieściłabym wszystko (nawet deskę do prasowania hehe) i nie byłoby segmentu, komódek itp ale nigdzie nie widziałam takiego rozwiązania.
No właśnie co wy na to?
marghe.
To Twoje mieszaknie i Ty decydujesz icon_smile.gif
ja bym za ządne skarby swiata nie chciała mieć sciany z luster
miałam okazję mieszkać w mieszkaniu gdzie było pełno luster
zły humor z rana gwarantowany
pyzunia
No własnie tylko że tyle metrów lustra też budzi moje wątpliwości, ale przecież mogę zrobić szafę na mniejszej ścianie, i tylko jedno skrzydło zrobić z lustrem, a resztę ożywić dwoma komodami, ściany na których mogę cos postawić maja 5 m i 3 m.
Pomocy, moze niepotrzebnie upieram siÄ™ przy szafie.
Ciocia Magda
ja mam podobne odczucia - cała ściana zabudowana szafą wnękową jest OK, ale cała ściana z luster - brrr. Fajnie jest mieć jedno skrzydło w takiej szafie z lustrem (bo się można obejrzeć od stóp do głów), ale na tym koniec.

Dodatkowym minusem są względy praktyczne - tyle luster do ciągłego sprzątania icon_twisted.gif bo brudzą się znacznie szybciej niż zwykłe drzwi szafowe, widać każdy paluch a i czyści się dłużej bo trzeba dokładnie.

W szafach wnękowych podobają mi się "drzwi" (skrzydła) z plecionki wiklinowej - ale mi się wszystko z wikliny podoba icon_lol.gif
Małgoś.dz
Mam w pokoju szafę. Dużą szafę, a gdybym mogła (a nie mogę icon_wink.gif ) zamieniłabym ja na jeszcze większą. Wcześniej na jej miejscu stały komodo - meblościanki (nie wiem jak to badziewie inaczej nazwać icon_rolleyes.gif ) i jestem cała szczęśliwa, ze zamieniłam to to na zabudowę stałą.
Oczywiście, nie upieram się, że w każdym wnętrzu jest potrzeba stawiania szaf, ale w tych, gdzie miejsca jest skąpo (a ja mam póki co niewielkie mieszkanko) - takie rozwiązanie jest wybawieniem.

Tylko na te lustra nigdy bym sie nie zdecydowała. W holu czy przedpokoju i owszem, ale w pokoju mieszkalnym -nie.
Dudek
A ja lubie dobrze zagospodarowany każdy kawałek mieszkania(bez przesady) w małych mieszkaniach nie mam miejsca na tysiące komódek itp, trzeba wszystko łatwo schować więc pomysł wydaje mi sie dobry tylko taka cała ściana lustrzana.. a może coś pokombinować np.niektóre półki odkrtye(na bibeloty) wstawic w to sprzęt RTV (nie w samą szafę mówie tu o półkach)i dodam jeszcze, że drzwi z rattanem przepięknie wyglądają we wnętrzu
marghe.
a nie mozna by porobić pawlaczy itp zamiast stawiać taką duzą szafę?
Jak sÄ…dzisz?
pyzunia
Pawlacze bardzo dobry pomysł, ale niestety przedpokój ma tylko 4 m2, na szczęście jest miejsce na szafę wnękową i to jak na tak mało miejscą to całkiem sporą (bo aż 1,5 m). Dlatego właśnie pomyślałam o bardzo dużej szafie w salonie gdzie zmieściłabym wszystko i o lustrach, gdyż optycznie powiekszaja pomieszczenie, ale już wiem, że był to całkiem beznadziejny pomysł.
Chyba zdecydują się na zabudowę bez luster o ile będzie to możliwe to z rattanu.
Małgosiu, czy ta duża szafa w Twoim mieszkanku też jest w tzw. salonie?
Ika
Ja mam lustra na, można powiedzieć, połowie ściany icon_wink.gif No ale to jest zabudowana szafą wnęka...

Wiesz co, te 30 m2 to wcale nie tak dużo. Ja mam podobnie - salon ok. 18 m2 plus kuchnia 10 m2, połączyłam je razem. I wcale nie jest to duże...
Weź pod uwagę, że jeśli zabudujesz ścianę szafą, to ta ściana odpada w sensie ustawności. Nie wiem, jak to Twoje mieszkanie będzie wyglądało, ale u mnie wygląda to tak, że na jednej ścianie mam dwuskrzydłowe drzwi na balkon, na drugiej drzwi wejściowe do pokoju i szafa we wnęce, trzeciej ściany nie ma icon_lol.gif bo ją wywaliłam (to ta działowa z kuchnią - na szczęście nie wywaliłam całej, tylko zostawiłam kawałek, dzięki temu mam gdzie postawić RTV). Zostaje mi ustawna tylko jedna ściana. I powiem Ci, że to mało...
My też mamy dwa pokoje, z czego jeden jest Żuczka. W salonie więc śpimy, wypoczywamy i przyjmujemy gości icon_wink.gif Co więcej, w salonie musiałam upchnąć komputer.
No, nie jest to łatwe icon_wink.gif Ale jakbym miała całą ścianę w lustrach, to by chyba było jeszcze trudniejsze...

Słuchaj, a może masz plany tego mieszkania? Może wrzuć zeskanowane, będzie łatwiej sobie wyobrazić tą koncepcję icon_smile.gif
Małgoś.dz
CYTAT(pyzunia)
Małgosiu, czy ta duża szafa w Twoim mieszkanku też jest w tzw. salonie?


Taaa, w salonie... icon_lol.gif Mój salon, to podobnie jak u Iki - tutaj śpimy, przyjmujemy gości, mamy porozrzucane zabawki Kubanka, a do tego jeszcze tutaj pracuję (zabierające sporo miejsca stanowisko komputerowe z przyległościami).
Wcześniejsze mebelki, które kupiliśmy jakies 5 lat temu - bardzo szybko okazały się wielką porażką, bo na wszystko brakowało nam miejsca.

W tej chwili mam szafę długą na 2,5 metra, głęboką na 70 cm i wysoką po sam sufit - i z wszystkim się mieszczę. Wliczając w to komputerową graciarnię mojego męża.
I mimo, że w moim pokoju nie ma żadnej wnęki - to jednak tak pokombinowałam, że wpasowałam szafę w gładką w ścianę i mam de facto więcej miejsca luźnego wewnątrz pokoju, niż miałam wcześniej.
Kocham mojÄ… szafÄ™. icon_lol.gif
Ika
Nie ma to jak być architektem, kurczę blade icon_biggrin.gif A ja kombinuję jak koń pod górę, żeby wszystko zmieścić icon_lol.gif
Kasia&Hania
My z racji małego m... też posiadamy szafę, to znaczy wnękę zabudowaną szafą. Nie zastąpiła bym jej niczym innym i nigdy nie dam się skusić na meblościanki itp...jedyne co mnie tylko drażni to lustro icon_wink.gif Zawsze upaprane i potluszczone malutkimi łapkami Hani icon_biggrin.gif Mycie tego to jak walka z wiatrakami...Normalne jest, że na wysokości dziecka są łapki a troszke wyżej odbite całuski icon_wink.gif Ale z szafy jestem baaardzo zadowolona i uważam, że jest to jedyne mądre rozwiązanie na mały metraż, albo nieustawne mieszkanko. pozdrawiam
Magdula
Mamy 2-pokojowe mieszkanko. W dużym pokoju (20m2) na całej ścianie jest szafa. Ta szafa to mój najlepszy mebel. Ma 4 skrzydła drzwi każde dzielone na 3 części. Dół i góra w kolorze wanilii a środek z mlecznego szkła. Przez to że jest taka jasna tworzy bardzo lekką konstrukcje i nie zmniejsza optycznie pokoju. Nie mam pojęcia co bym zrobiła z większością rzeczy gdyby nie ta szafa! Zaraz poszperam czy mam jakieś zdjęcie żeby było ją widać.
Magdula
Zdjęcie robiłam Ewie ale widać też kawałek szafy wink.gif

[/list]
Ika
Magdula, bardzo fajna ta szafa icon_smile.gif
Magdula
też mi się podoba! ba, ja ją uwielbiam! icon_smile.gif
Kasia&Hania
Magdula no super macie tą szafę. Świetny pomysł!!! My niedługo będziemy się przeprowadzać do nowego domku i z racji tego, że stara szafa nie da rady sie przenieść, myślałam o czymś nowym. Pomieszczenie w którym miała by stanąć szafa jest raczej ciemne(za oknem mamy las w baaaaaardzo bliskim sąsiedztwie), więc ten pomysł z jasnymi frontami jest suuuper. wink.gif Zawsze to jakaś nowa inspiracja. Pozdrawiam bardzo gorąco.
asiekg
cześć mamy problem z wyborem szafy do pokoju po likwidacji meblościanki w której się nie mieścimy może ktoś pomoże co jest modne czym się kierować przy wyboże pozdrawiam
okko
My mamy w sypialni na cała ścianę chyba 3metry szafę lustrzaną- wszystko w niej jest włacznie z telewizorem i kompem.
Lustra mamy ciemne- żeby nie widziec się dokładnie rano i poza niestety problemem z czyszczeniem szafa jest sper- dzięki lustrom sypialnia wydaje się większa.
W pokojo-kuchn też mamy szafy pod całaścianą ale sa przedzielone słupami kolorowymi i nie są całe zamknięte- takie jakby regały z niektorymi półkami zamknietymi- są do sufitu wszystkie.
W tych szafach jest np wbudowane akwarium.
Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania w tym mieszkaniu- w sumie 36 metrów.
AniaM**
dziewczyny błagam wstawcie albo wyślijcie mi na maila (andzia1570@gmail.com) zdjęcia waszych szaf blagam.gif blagam.gif blagam.gif

a jak przy okazji takiej szafy macie rozwiÄ…zane miejsce na TV ? jest w tej szafie czy na osobnej szafce?
my chcemy zamówić taką szafę ale nie wiem czy będzie to dobrze wyglądało, jeżeli na ścianie o długości 3,35m będzie szafa dł. 2m, a potem wolnostojący niski stolik typu Ikea z TV
boję się że to będzie źle wyglądało, obok siebie taka locha szafa i niziutka szafeczka z TV, jak Flip i Flap icon_cool.gif
blaire
Ania, można zamówić szafę z miejscem na tv. My jesteśmy teraz po remoncie mieszkania. W dużym pokoju z aneksem kuchennym będzie w jednym miejscu szafka na zamówienie, wysoka, z szufladami, szafką i miejscem na tv.
AniaM**
blaire - widze że Ty też z Gdańska, kto będzie Wam robił te meble? możesz dać namiary?
iwonkamat
Bzdety, bzdety, bzdety ... Rób co chcesz
Ika
CYTAT(iwonkamat @ pon, 31 gru 2007 - 15:45) *
Bzdety, bzdety, bzdety ... Rób co chcesz


A co to ma znaczyć??
Mika
Ika,sądząc po jakości wcześniejszych wypowiedzi to raczej nuda i brak polotu
blaire
CYTAT(AniaM** @ pon, 31 gru 2007 - 15:13) *
blaire - widze że Ty też z Gdańska, kto będzie Wam robił te meble? możesz dać namiary?


Ania, jasne, podam Ci namiar na pw, ale raczej nie dzisiaj już icon_wink.gif
blaire
A i jeszcze jedno, jeśli chcesz zobaczyć jakość wykonania mebli to zapraszam na kawę.
AniaM**
blaire - a już masz te meble zrobione, bo zrozumiałam że dopiero będziecie zamawiać?
bardzo chętnie bym obejrzała, a gdzie mieszkasz?
helvetia
hehehe, ja mam co prawda 3pokojowe mieszkanie...ale niewykonczone.
tylko lazienka jestzrobiona i pokoj Tycjana. rowniez mam "szafe" 3m dlugosci(wneka w przedpokoju) 1m glebokosci, ale nie uracze was zdjeciami, bo... szafa nie ma drzwi poki co;)
no, ale i tak jestem dumna,ze po latach podewijania rekawow i rezygnowania z pewnych przyjemnosci dorobilam sie wlasnego M( a teraz pewnie bede je wykanczac do emerytury icon_razz.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.