To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

drzwi wewnetrzne przesuwne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka81
Jak w temacie,
czy ktoÅ› ma podobne ( szyny na gorze, zamaskowane listwÄ…)?? Jak sprawujÄ… siÄ™ w praktyce? No i znowu podstawowe pytanie- cena..
szantrapa
Mam w łazience icon_biggrin.gif Jak nie mam humoru i trzepnę z całej siły to spadają z szyny icon_wink.gif ale ogólnie polecam icon_smile.gif
mamuśka81
A moge spytać o cenę? Porównywalna z tradycyjnymi drzwiami?
szantrapa
Nie pamiętam dokładnie, remont robiliśmy jak leżałam w szpitalu na podtrzymaniu, ale własnie o koszty nam chodziło (i o miejsce, robiliśmy łazienkę z części kuchni) więc napewno wyszło sporo taniej.
Ammm
moi rodzice takowe posiadają już lat 13 i jest OK, ale fakt, że nie otwiera i nie zamyka się ich zbyt często.

Jak się domyślasz nie mam pojęcia o kosztach...
grzechu_k
Opiszę Ci to na przykładzie Porty na górze znajduje sie szyna zamknięta obustronnie więc nie ma siły żeby drzwi wypadały na dole jedynie mała prowadnicza zeby drzwi sie nie bujały system obudowany jest maskownicą z półką na górze i tzw. listwą obbojową do której dosuwa się drzwi. Wybór samych modeli jset bardzo duzy ponieważ każde można zrobić w wersji do przesuwu. W otówr zmiast ościeznicy (futryna) zakłada się tunel to samo co poprzednie tylko bez zawiasów i uszczelki służy do obudowy otworu żeby ładnie wyglądał.
Cena to normalne drzwi + około 400 zł załóżmy że srednia cena drzwi o których piszę to 1.200 zł z montażem, dodajesz do niej 400 za system przewsuwny i w tej kwocie jest zawarty trochę droższy montaż i mamy średnio 1.600 zł. Oczywiście ceny mogą być różne zależy jaki model drzwi wybierzesz, czy producenta.
pozdrawiam
Agnieszka.zg
miała takie ( i mam dalej) w sypialni ( teraz to pokój córki) ale tak mi się bardzo sprawdziły że jak dobudowalismy pokój to tam też zamontowalismy takie same.jesli tylko mogę doradzić żebys zaoszczędziła to nie kupuj gotowych tylko kup samą płytę plus góra-dół maskownica i listwy po bokach wykonczeniowe. mysmy tak zrobili dwukrotnie ,bardzo mi się to sprawdza a no i kasy sporo zaoszczędziłam robiąc sama takie drzwi.poprzednicza podaje kolosalne koszty . u mnie koszt 1 drzwi to ko 150zł. ( wszystko zakupione w castoramie) jesli masz męza obrotnego to to naprawdę żaden kłopot samemu je zrobić
grzechu_k
jak dział to dobrze meijmy nadzieję że już tak zostanie. To co ty oppisujesz ma sytm góra dół, jak dlamnie mało wygodny coś wpadnie do dolnej szyny za dużo kurzu etc. i problem gotowy trzeba to czyścić. Napewno jest to tanioe to duży plus, ale masz za to kawałek przesuwnej płyty bez wzoru czy przeszklenia luzik jak Ci się to podoba gorzej jeśli nie dodatkowo jest grubości 1,5 cm więc jest spore ryzyko uszkodzenia, mojemu koledze coś takiego notorycznie wypadało z sytemu no ale można to zrobić.
To co ja opisałem to typowe i noramalne drzwi gdzie wybierasz kolor wzór szybę etc. mają grubość 4cm i są solidnie wykonane stąd też różnica w cenie, to co ty proponujesz zamontowałbym w szafie wnękowej własnej produkcji.
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.