To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ospa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aga H
Emilka jest w tej chwili na wakacjach z dziadkami i ją wysypało, byli u lekarza, mała dostała puder do smarowania i do picia lekarstwo przeciwświądowe, ale pytanie jest jedno podstawowe - czy może wychodzić z hotelu?

Jak się traktuje ospę w ciepłych klimatach - dziadkowie nie zrozumieli nic z tego co powiedziała im lekarka, ja konsultowałam leki z pediatrą małej, więc wiem, co dostaje, ale nie wiemy do końca jak ja traktować.

Nasz pediatra powiedziała, że na dwór wychodzić może, tylko nie ma się kąpać - ale co z reakcją wysypki na słońce - bać się? Emi i tak chodzi w koszulce, ale zawsze trochę ciała wystaje.

No i czy to normalne, że wysypana jest CAŁA? - także na wargach sromowych czy w ustach - tak mi to babcia opisała.

Wracają za 9 dni, więc póki co nic sama nie zrobię.

No i po jakim czasie można się spodziewać ustąpienia wysypki - zaczęło się od piątku, dziś jest już bardzo dużo krost.
anita
no niestety normalne ze wysypana jest cała, wargi sromowe, jezyk, błony sluzowe
kurcze ale jej się trafiło, na takich wakacjach icon_sad.gif
no i mowią, żeby jednak na dwór nie wychodzić, przecież ona jeszcze zaraża, tzn jak na płyn, jak przyschnie to już nie..
no i bym uwazała na słońce, żeby jej blizny, przebarwienia nie zostały
icon_sad.gif
Silije
O kurczę ale pech, serdecznie współczuję.
Zgadzam się z Anitą, po słońcu bałabym się blizn. Poza tym niestety może zarazić cały hotel 43.gif
Ospowe krostki włażą wszędzie, prócz miejsc wymienionych także w uszach i we włosach 21.gif
U mojej Julki wysypka trwała 14 dni.
Aga H
dzięki - napisałam mamie to co pisałyście - może będzie się mniej martwić.
Aga H
Mała ma dziś 38 stopni - czy to już jest temperatura do zbijania? I czym tam się zbija? Byle miało w składzie paracetamol, czy może ktoś żyjący gdzieś w okolicach może polecić coś konkretnego?
anita
paracetamol, ibuprofen, niech mama tak napisze na kartce i pokaze w aptece
ale 38 to nie trzeba, jak by tak do 39 dochodziło to mozna zbijac
Aga H
dzięki - o zbijaniu powiedziałam jej to samo, wyślę jej teraz inf. co ma kupić, gdyby temperatura rosła.
Anilka
Z tego co sobie przypominam nie daje się ibuprofenu przy ospie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.