To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Badanie ogólne moczu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

syl_wia9
Witam.
Dziewczynki trochę się martwię bo zrobiłam córci badanie moczu przy okazji badania krwii i wyszło ,że ma dosc liczne nabłonki okrągłe i świeże krwinki czerwone 0-2,a norma do 5wpw.
Ostatnio mało piła ,nie wiem czy to może być przyczyną takich wyników.
Czytałam w necie,ale piszą tylko ,że ani tego ani tego nie powinno być w moczu 32.gif
Zelda
A umyłas dziecko dokładnie przed badaniem?
syl_wia9
Przemyłam Rivanolem i gaziczkiem.
Ale dzwoniłam do pediatry i powiedziała,że powtórzyc badanie i że taka ilość krwinekjak wyszła to jest w normie i,że się nie martwić.
Zrobię po świętach badanie znowu.
szczurki2
Sylwia 0-2 świeżych krwinek czerwonych w polu widzenia to norma. Pojedyncze nabłonki płaskie też występują w moczu . Więc spokojnie.
Tośka
Nabłonki płaskie, ale nabłonki okrągłe to już nie powinny występować ( bo mogą świadczyć o wadzie nerek); czerwonych krwinek także ni powinno być w ogóle, mimo dopuszczalnej normy.
Radzę powtórzyć badanie.
My ze względu na refluks ukł moczowego robiliśmy badanie moczu co 2 tygodnie przez 2 lata icon_sad.gif
misia.xs
To może być zakażenie układu moczowego, ale to nie jest jakiś specjalnie ciężki przypadek,
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.