To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

USG brzucha

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mariola233
witam czy do usg brzucha trzeba jakos sie przygotowac???np.dzien w czesniej nic nie jesc???z gory serdecznie dziekuje dobre kobiety
Marta M
ja musiałam 6 godz przed nic nie jeść,a chyba godz czy 2 przed wypić litr wody niegazowanej
Mafia
Mi zalecano jeszcze jakąś ilość espumisanu dzień przed, ale nie pamiętam szczegółów.
Zadzwoń może i dopytaj czy powinnaś się jakoś przygotować.
gosiagosia
CYTAT
Przygotowanie do badań USG jamy brzusznej

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia
Dzień przed badaniem - 3 x 2 kapsułki Espumisanu lub Esputiconu (po jedzeniu).
W dniu badania: 6 godz. przed badaniem należy być na czczo i rano przyjąć 2 kapsułki Espumisanu lub Esputiconu (można pić wodę niegazowaną).
Jeżeli badanie dotyczy głównie układu moczowego lub prostaty - dodatkowo na 1 godz. przed badaniem należy wypić 3-4 szklanki niegazowanej wody i na badanie zgłosić się z wypełnionym pęcherzem.
Dzieci od 3 do 12 roku życia
W dniu badania: 4 godz. przed badaniem należy być na czczo. Na badanie zgłosić się z wypełnionym pęcherzem. Od rana można pić wodę niegazowaną.
Dzieci do 3 roku życia
Dzieci w tym wieku na badanie zgłaszają się bez przygotowania.


wkleilam fragment ze strony lekarza prywatnego

ja nic nie musialam brac, ale mialam na szybko robione. na czczo bylam, bo przed operacja.
najlepiej zadzwonic i zapytac, zeby nie trzeba bylo badania powtarzac
rysa154
ja przez 2 czy 3 tyg brałam espumisan 3x2, na czczo plus wypełniony pęcherz, nie musiałam pić wody,badanie nie dotyczyło ukł moczowego,
sq8jlx
Na czczo i wypełniony pęcherz. Miałam rano robione.
mariola233
dzwonilam do lekarza kazal przyjsc na czczo
Kachna29
Trzeba być na czczo-to oczywiste. Oraz im mniej gazów tym lepiej , bo zasłaniają obraz usg. Można wziac espumisan, można sie po prostu nie objadac dzien wczesniej. Pęcherz powinien byc pelny.
gilly
Ile wody trzeba wypić?
p_plan
CYTAT(gilly @ Wed, 07 Feb 2018 - 09:09) *
Ile wody trzeba wypić?


Niby na forach piszą,że 2 litry przed badaniem ale nie wiem jaki trzeba było mieć żołądek aby coś takiego zmieścić. Ważne jest aby po prostu wybrac sie z pełnym pęcherzem oraz powstrzymać się od oddawania moczu przed badaniem. Bardzo ważne jest aby niczego nie jeść na 6 godzin przed badaniem ( TO BARDZO WAŻNE)

Dlatego zawsze sama zapisuję się z rana. Dzięki temu nie musze potem tak mocno głodować icon_smile.gif
różyczka
Warto pamiętać o tym espumisanie, skutecznie chroni przed wzdęciami w dniu usg.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.