To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prezent dla 8-letniej koleżanki z klasy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
~Luna~
Syn został zaproszony na urodziny koleżanki z klasy, dziewczynka kończy 8 lat.
Ani ja, ani młody, nie znamy jej na tyle by wiedzieć co lubi, czym się bawi.
Syn miał się delikatnie zorientować, co koleżanka lubi, a dostał konkretną odpowiedź z wybranym prezentem.
Mała zażyczyła sobie grę The Sims 3.
Nie powiem, trochę mnie zatkało, swojemu dziecku jeszcze tej gry nie kupiłam, choć prosi od dawna, a obcemu mam kupić ???
Nie ukrywam, że dla mnie to trochę drogi prezent jak dla koleżanki z klasy.

Simsów raczej nie kupię, ale nie mam żadnego innego pomysłu na prezent.
Nie znam ośmioletnich dziewczynek i ich upodobań, nie mam doświadczenia w "dziewczyńskich" sprawach.
Podpowiedzcie mi proszę czym się teraz interesują ośmioletnie panienki ???

Urodziny za tydzień.
Agnieszka AZJ
Co do prezentu nie poradzę, bo moje juz starsze i nie orientuję się, co teraz jest na topie u osmiolatek, ale nie przejmuj się za bardzo życzeniem jubilatki.
Dzieci nie zdajÄ… sobie sprawy, ile co kosztuje i jaka kwota jest odpowiednia na prezent z takiej okazji.

Pamiętam w wykonaniu moich córek zarówno kompletnie księżycowe życzenia prezentowe przekazywane koleżankom (w odpowiedzi na pytania, co by chciały - oczywiście), jak i pomysły prezentów dla serdecznych przyjaciółek za kilkaset złotych 37.gif
amania
Luna, to wiek, w którym na szczęście cieszy większość rzeczy. Od książek i artykułów papierniczych, przez jakieś zestawy do własnoręcznego robienia ramek na zdjęcia, ozdobnych pudełek, biżuterii itd, po gotową dziecięcą biżuterię np. z clarisa albo wszelkie gadżety z monster high (wiem, fatalne klimaty, ale większość dziewczynek to bardzo lubi). A przynajmniej moja ośmiolatka tak ma.
bb
O tak, Monster High w kazdym wydaniu 37.gif Moja prawie 8-latka na swoje urodziny za kilka tygodni zazyczyla sobie od dziadkow cos takiego

Hitem ostatnich kilku urodzin bylo najnowsze DVD z Barbie (co z baletkami).
Dorott
moja Wera nie cierpi MonterHigh...dzięki Bogu icon_smile.gificon_smile.gif w Jej klasie jakos też nie zauważyłam tendencji w tym kierunku icon_smile.gif

u nas generalnie zawsze sprawdzały się prezenty uniwersalne...gry planszowe (nowości), puzzle, książki (nowości)
bb
Z dwojga zlego wole Monster H. od Barbie 06.gif ale ja juz mam wielokrotnosc 8 lat 06.gif
A_KA
My najczęściej w tym wieku szłyśmy w kierunku artykułów plastycznych. Taki np. zestaw do malowania na folii/szkle był hitem, albo farby do malowania twarzy. Poza tym w "naszych" czasach na topie były laleczki polly/Pet Shopy, pamiętam, że moja Młoda namiętnie je kolekcjonowała i często właśnie "zamawiała" przy okazji swoich urodzin. Ale nie wiem czy to teraz aktualne.
Nawet nie wiem co to to MonsterHigh icon_wink.gif. Gadżety z Hannah Montana też były na topie, ale moja Młoda akurat miała do nich wstręt icon_wink.gif. Barbie też nigdy nie lubiła.
~Luna~
Jejku, czyli ile dziewczynek, tyle pomysłów na prezenty 37.gif - z chłopcami to jednak łatwiejsza sprawa 08.gif .

Monster High, no nie wiem, jakoś ośmiolatce chyba bym nie kupiła, wydaje mi się, że to zabawka dla troszkę starszych dziewczynek, ale może sie mylę.
Poza tym taka Monster H. jest droższa niż niejedna gra z serii The Sims.

Myślałam o Barbie, ale któraś tu napisała, że teraz Barbie jest passe.

A może klocki Lego Friends ? - bawią się tym ?
bb
Lego Friends sa bardzo malutkie, zestawy mikroskopijne, a duzy zestaw polozy Cie finansowo.
No niesmiertelna Hello Kitty.
Mafia
Kupowałam gadżety z MonsterHigh - kubek za ok. 15 zł i długopis za mniej niż 10, więc można coś znaleźć za niedużą kasę, a jednocześnie z odpowiednim motywem. Zakupy robiłam w Smyku.

Wśród rówieśników syna jest raczej przyjęte, że prezenty od kolegów klasowych są drobne - max. 30 zł, ale bywa że drobiazg za 10 zł.
Fragosia
U nas najczęściej były Pet Schopy, artykuły plastyczne, książki, pluszaki.

Na ostatnich dla 9 latek jedna z jubilatek zażyczyła sobie Monster i faktycznie dostała
rózności z nimi, natomiast inna miała fazę na Meridę i wszystko związane z Meridą.

Moja 8 latka najbardziej ucieszyła się z pet schopów.

A życzenia to i owszem dzieciaki mają ciekawe - dlatego ja moim mówię aby zapytali się
co solenizant chciałby a potem zobaczymy czy będziemy mogli to kupić..

W ciemno nie kupiłabym Monster - bo np mojej córce zupełnie się nie podobają.
~Luna~
W klasie mojego syna, chyba nie ma mody na Monster H., bo do tej pory nie zauważyłam u nikogo koszulek, plecaków, bądź innych upiornych gadżetów.
W zerówce było łatwiej zorientować się co kto lubi, bo dzieci mogły przynosić zabawki na zajęcia.
W tym roku, wychowawczyni surowo zabroniła, przynoszenia jakichkolwiek przedmiotów nie związanych z edukacją.
Wiem, że w zeszłym roku był szał na Pet Shopy, ale to było rok temu, może teraz co innego jest na topie.
Fragosia
CYTAT(~Luna~ @ Fri, 14 Jun 2013 - 11:43) *
Wiem, że w zeszłym roku był szał na Pet Shopy, ale to było rok temu, może teraz co innego jest na topie.


To chyba zależy od konkretnej osoby. W klasie mojej córki nie ma tak ze jak jedna cos ma to wszystkie to chcą mieć.
Np. jej najlepsza koleżanka uwielbia sport, piłke nożną i jest jedyną w klasie z takim upodobaniem.
Inna lubi tańczyć i przebierać się za damę jeszcze inna lubi potwory.
A moja Aska przez 3 lata otryzmywała rózna pet schopy (ostatnio jakies magnetyczne)
i najbardziej z nich była zadowolona.


Anilka
U nas na urodzinowe prezenty bardzo dobrze się sprawdziły bransoletki. To wiek kiedy dziewczynki zaczynają się interesować biżuterią, chcą wyglądać dorośle icon_wink.gif Oczywiście nie takie zwykłe plastikowe tylko jakieś delikatne łańcuszki z małymi przywieszkami: kwiatuszkami, motylkami, zwierzątkami itp. Moja córka na 8 urodziny dostała taką teczkę Top Model Diddl, gdzie można sobie projektować np ubrania dla lalek ale są też np domy. W zestawie jest szkicownik, naklejki, szablony. Widziałam, że często się tym bawiła. Gry planszowe też kupowałyśmy i też były fajnie przyjmowane i najczęściej stawały się jednym z punktów programu zabawy urodzinowej. Z książkami bym uważała, chyba, że wiadomo, że ktoś bardzo lubi czytać, wtedy nowości bądź książki gdzieś tam zapomniane w natłoku nowości też się fajnie sprawdzają. Moja Karolina jest trudnym czytelnikiem i mnie samej ciężko jej kupić książkę, która ją zadowoli ale jak już trafię to pochłania w całości. Może też jakaś płyta lub gadżety z półki muzycznej?? Justin Bieber albo One Direction i nie wiem co tam jeszcze na topie icon_wink.gif Aaa... pamiętam, że w tym wieku bardzo chciała pamiętnik zamykany a najlepiej taki na hasło.

Zainteresowania Monster High jak na razie nie zauważyłam. Co mnie osobiście cieszy, bo bardzo mi się nie podobają.
~Luna~
CYTAT(Fragosia @ Fri, 14 Jun 2013 - 10:54) *
To chyba zależy od konkretnej osoby. W klasie mojej córki nie ma tak ze jak jedna cos ma to wszystkie to chcą mieć.
Np. jej najlepsza koleżanka uwielbia sport, piłke nożną i jest jedyną w klasie z takim upodobaniem.
Inna lubi tańczyć i przebierać się za damę jeszcze inna lubi potwory.
A moja Aska przez 3 lata otryzmywała rózna pet schopy (ostatnio jakies magnetyczne)
i najbardziej z nich była zadowolona.

A u nas jest odwrotnie, jak jedno dziecko coś zapoczątkuje, to potem wszystkie chcą to mieć.
Rok temu, wśród dziewczynek "królowały" pet shopy, a wśród chłopców samochodziki hot wheels i roboty z lego.
Martucha_
CYTAT(Anilka @ Fri, 14 Jun 2013 - 11:56) *
Moja córka na 8 urodziny dostała taką teczkę Top Model Diddl, gdzie można sobie projektować np ubrania dla lalek ale są też np domy. W zestawie jest szkicownik, naklejki, szablony. Widziałam, że często się tym bawiła.


Właśnie miałam polecić Top Model. W klasie mojej córki wszystkie dziewczynki to lubiły. Są różne zestawy, do projektowania ubrań, makijażu itd., ale też widziałam wnętrza, konie. Pet Shopy u nas popularne były trochę wcześniej, Monster High za to jak najbardziej icon_smile.gif
jaAga*
No własnie, pytanie takiego młodego solenizanta o prezent, jest mało trafionym pomysłem, moja córka miała urodziny w poniedziałek (6-te), dzieciom powiedziała, że chce lalki monster high 37.gif , ceny tych lalek są wysokie, więc jak tylko się dowiedziałam, kazałam jej to odkręcić, mówić, że jakiś drobiazg co najwyżej. Niestety wsród prezentów były 2 lalki MH, jedna podróbka, 3 torebki z MH, piórnik z MH, ale na szczęście i kilka pet shopów icon_wink.gif oraz takie coś z czego robi się bransoletki zwierzaczkowe.

Moja córka w wieku 8 lat najbardziej cieszyła się z takich zestawów do robienia czegoś, są np. w empiku - można samodzielnie wykonac torebkę, kartki przeróżne, biżuterię i tego typu rzeczy, albo coś do robienia eksperymentów.
~Luna~
CYTAT(Martucha_ @ Fri, 14 Jun 2013 - 13:27) *
Właśnie miałam polecić Top Model. W klasie mojej córki wszystkie dziewczynki to lubiły. Są różne zestawy, do projektowania ubrań, makijażu itd., ale też widziałam wnętrza, konie. Pet Shopy u nas popularne były trochę wcześniej, Monster High za to jak najbardziej icon_smile.gif

OK, a gdzie się kupuje takie teczki, w supermarketach, empikach, księgarniach ???
Sorry, że tak nachalnie o wszystko pytam, ale ja mam tylko syna i brak znajomych z małymi dziewczynkami.
jaAga*
Ja kupowałam w smyku.
bb
Ja zamawialam w Smyku w necie.
Tuni
Luna, czy my idziemy na te same urodziny ? 29.gif

Też mam podobny problem i też dla osmiolatki icon_smile.gif

Chętnie więc podczytam ten wątek.

Ja poszłam z młodym do działu zabawek i pokazywał co dziewczynki lubią.

Oni w tym wieku faktycznie nie czują cen, tzn nawet jak sobie przeczyta, że coś kosztuje np. 100zł no to kosztuje, cena jak każda inna icon_smile.gif

Ja mam ostatnio fazę na lego i spodobały mi się już proponowane tutaj Lego Friends, ale ceny faktycznie powalają.
rysa154
Teczki są tez w zabawkowym zwykłym.
Moja córka ma 6lat i monster są teraz na topie,więc nie wiem czy u 8 latków.
My kupowaliśmy np.małe zestawy lego albo magnesy do samodzielnego robienia.
~Luna~
CYTAT(Tuni @ Sat, 15 Jun 2013 - 09:26) *
Luna, czy my idziemy na te same urodziny ? 29.gif

Też mam podobny problem i też dla osmiolatki icon_smile.gif

Wszystko możliwe, wszak bobie mieszkamy na Śląsku icon_biggrin.gif

Nasza solenizantka ma na imiÄ™ Emilka.


Przeglądałam strony Smyka, nie ma tam wspomnianych teczek Top Model, jest za to mnóstwo Monster H. "Stwórz swojego potwora" 37.gif
Wszystkie te zabawki wydają mi się beznadziejne i do tego, nie napiszę jak drogie - nie drogie w sensie że drogie, tylko że nie warte swojej ceny.

Czy dzisiejsze dziewczynki naprawdę nie bawią się już lalkami Barbie ???
Widziałam w sklepach lalki Siostry Barbie (siostry), miłe, sympatyczne, uśmiechnięte buzie, nie jakieś koszmarne upiory.
Martucha_
Luna, w Merlinie są te Top Model (szkocowniki, teczki, zestawy). Ja kupowałam w zwykłym bazarkowym sklepie z zabawkami, ale nasz bazarkowy sklepik ma wszystko, co jest na topie icon_wink.gif Dzisiejsze dziewczynki bawią się lalkami Barbie, ale nie wiem, czy ośmiolatki. Chyba ośmiolatki już rzadko. Luna, kup ewentualnie jakieś gadżety, to zawsze się podoba (bransoletka/naszyjnik, torebeczki), czy cokolwiek z rzeczy kreatywnych, do samodzielnego wykonania (chociażby w Empiku). Albo ewentualnie podpytaj mamę tej dziewczynki, czym młoda się interesuje, ale myślę, że i bez tego da się znaleźć coś, z czego będzie zadowolona. Ja zawsze wybieram kierunek Empik.
Anilka
Ja też widziałam je w sklepach z zabawkami, w papierniczych i w księgarniach zwykłych. U mnie nie ma ani Smyka, ani Empiku icon_sad.gif
agarad
Mam 8 latkę i Monster High ją nie interesuje zupełnie, ale wczoraj była właśnie na urodzinach u koleżanki i kupiłyśmy TOP Model w Smyku bo akurat to nam się spodobało icon_smile.gif
Barbie nie bawi się dostała na 6 urodziny jedną sztukę i poszła w kąt icon_sad.gif
Z LEGO bywa również, moje dzieci do fanów nie należą, ale ostatnio córka kilka zestawów złożyła ale bawić się tym nie bawi, złożone kurzą się icon_wink.gif
Lubi kolczyki, ciuchy i zestawy kreatywne/plastyczne/.
Ketmia
To ja powiem, co dostała moja Zuzia na imprezie, która zresztą była w konwencji Monter High (bo urządziłam im zabawy i konkursy z tymi bohaterkami, w każdym razie część).
Z tego, co pamiętam, to dostała worek na kapcie z MH, puzzle z Lidla (akurat jeszcze teraz są niedobitki po Dniu Dziecka) 150 elementów świecące w ciemności z MH, piórnik do kolorowania z MH, podkładkę na biurko z MH, teczki welurowe do segregatora oczywiście też z MH.. uf..., a poza tym icon_wink.gif
pet shopy wróżki, mały zestaw lego friends, zestawy aktywizujące do projektowania z pisakami, nalepkami i brylancikami do wklejania (Zuza była zachwycona) oraz piłkę i materac dmuchany.
Kaszanka
U nas od 2 lat królują kosmetyki, biżuteria, zestawy top model, torebki, kapelusze/fullcapy, apaszki, koszulki hiphopowe (nie wiem jak one sie nazywają, taki szersze, dość krótkie, żeby ramię opadało, ubiera się je na koszulki).
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(Kaszanka @ Mon, 17 Jun 2013 - 10:07) *
kapelusze/fullcapy

...aż sprawdziłam co to 29.gif
Jeśli chodzi o gust 8-latek to mam na stanie 9-latkę której wszystkie koleżanki uwielbiają projektowanie. Na topie są więc książeczki Top Model i Lilla Lou.
Ketmia
Zuza dostała właśnie Lilla Lou, tylko nie mogłam sobie przypomnieć.
~Luna~
Mimo masakrycznego upału, obeszłam dziś wszystkie markety, hipermarkety w mieście i wspomnianych zestawów Top Model ani Lilla coś tam nie znalazłam w żadnym.
Smyka u mnie brak.

Szukam, sama nie wiem czego, nie wiem nawet jak te zestawy wyglądają, wszędzie gdzie pytam, robią wielkie oczy.
Jedynie w Realu, znalazłam "coś" z Monster H., był to taki skoroszyt z lalkami w bieliźnie a do tego plastikowe (?) szablony ubrań - czy to tak ma wyglądać ???
Cena szokująca, prawie 60 zł.

Kupiłam coś takiego - Modelki , za 16 zł, idea taka sama jak w tym za 60 zł.
Nie mam pojęcia co jeszcze dokupić - poddaję się.

edit : link
rysa154
A byłaś w normalnym zabawkowym?albo w księgarni?
~Luna~
U nas już nie ma "zwykłych" zabawkowych ani księgarni, wszystko pochłonęły markety i hipermarkety.
Jest empik, ale obecnie nie mają kreatywnych zestawów.
Empik to jak do tej pory jedyne miejsce, gdzie nie patrzyli na mnie jakbym się urwała z choinki.
Niby te zestawy, o których piszecie, są takie popularne wśród dziewcząt, a u nas nikt o nich nie słyszał 21.gif
agarad
Luna może nie wszyscy wiedzą o co pytasz icon_wink.gif))
wyglÄ…dajÄ… one tak: https://merlin.pl/Top-Model/zabawki/firm/206,24414.html
~Luna~
Dzięki icon_smile.gif

To o to tyle hałasu, a ja szukałam pudełek z kreatywnymi zestawami, z brokatami, szmatkami, koronkami, koralikami 04.gif
Toć to zwykła książeczka, podobna do tej którą kupiłam, może tylko ładniej graficznie zrobiona.
agarad
CYTAT(~Luna~ @ Tue, 18 Jun 2013 - 19:29) *
Dzięki icon_smile.gif

To o to tyle hałasu, a ja szukałam pudełek z kreatywnymi zestawami, z brokatami, szmatkami, koronkami, koralikami 04.gif
Toć to zwykła książeczka, podobna do tej którą kupiłam, może tylko ładniej graficznie zrobiona.


Dokładnie tak - to samo ino w niższej cenie icon_smile.gif
amania
Ja na Twoim miejscu dokupiłabym dobre kredki albo pisaki.
~Luna~
Kupiłam Polly Procket, ponieważ słyszałam, że wszyscy zaproszeni planują kupić pet shopy, nie chciałabym zdublować, nie wiem które już ma.
A poza tym, dostać od wszystkich takie same prezenty, to chyba żadna frajda.
Nie wiem czy Polly jest na czasie czy nie, ale ten zestaw jest ładny, a mama solenizantki nie życzy sobie niczego z Monsterów ani z Hanny Montany.
agarad
Ja osobiście uważam, że to dla młodszych dziewczynek i takie zestawy kupuje w okolicach 5 urodzin, no ale może wszędzie jest inna moda icon_wink.gif
~Luna~
Tak myślałam, że padnie podobna odpowiedź.
Trudno, nie znam upodobań dziewczynek, zupełnie nie czuję ich "klimatów".
Moje doświadczenia jako dziewczynki, skończyły się w latach świetności Lalki Barbie.
Więcej po sklepach nie będę już biegała, nie mam. siły i nic mi się nie podoba.
Agula9
Podgladam bo i my za tydz. idziemy na 8 urodziny, do rodziny M to mogę wydać więcej ale pomysłów brak icon_sad.gif Jak narazie wiem co lubi 4-latka icon_biggrin.gif
Chyba na domek Top Model siÄ™ skuszÄ™ i coÅ› dokupiÄ™.
~Luna~
Urodziny z trzy godziny - CZY KUPIĆ KWIATY ???
Agnieszka AZJ
a impreza w domu ? Bo jak nie, mogą mieć problem ze wstawieniem do wody i z zabraniem potem do domu.
Generalnie - możesz ale nie musisz icon_smile.gif
~Luna~
Przyjęcie w domu.
Zupełnie nie wiem czy dzieciom kupuje się kwiaty.
Agnieszka AZJ
Moje czasem dostawały i cieszyły się z tego.
~Luna~
OK, dzięki icon_smile.gif
Tuni
Ja "ukręciłam" kwiatka z takich długich baloników icon_smile.gif
Podobało się.
~Luna~
Taaa, zaraz wychodzimy, musiałabym chyba użyć kondoników bo baloników brak 04.gif

Kwiatów chyba nie kupię, mogłabym ich nie donieść - leje wieje i rzuca gradem 37.gif
Tuni
Spoko Luna, z wszystkiego można coś zamotać 04.gif

Wesołej zabawy życzę.

P.S.
U nas jeszcze gradu nie ma, tylko zachmurzone od rana, ciekawe czy i do nas dotrze.
~Luna~
MÅ‚ody na imprezie, ciekawe jak siÄ™ bawi, to jego pierwsza impreza.
Kwiatków nie kupiłam, kiedy wychodziliśmy strasznie lało i wiało, nie było szans żeby donieść kwiaty w całości.
Od czasu jak odprowadziłam młodego, już dwa razy sypnęło gradem i zanosi się na to, że to jeszcze nie koniec gradobicia.
Za godzinę mam odebrać Młodego z urodzin, mam nadzieję, że w tym czasie pogoda choć na chwilę się uspokoi 37.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.