To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kabina prysznicowa z wanną - opinie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zając_Poziomka
Dziewczyny, planujemy kupic kabinę prysznicową z wanną tego typu


Źródło: https://allepomocnik-hosting.gcsoft.pl/user...;23/Anabell.jpg


Dostępne są niemal we wszystkich składach/marketach budowlanych. Mają hydromasaże, radio itp itd. Czy któas z Was miała może z czymś podobnym do czynienia i może napisac swoje spostrzeżenia? Warto się w to "pakowac"?
maania
Nie warto zdecydowanie. My mieliśmy taką w poprzednim mieszkaniu i czym prędzej zmienialiśmy. Nie da się jej doczyścić porządnie, zdarza się, ze przecieka nawet gdy jest zabezpieczona silikonem, nam urwał się jeszcze wężyk z tyłu i ciekło sobie aż w końcu zalało ścianę- dobrze w sumie, bo inaczej nie zauważylibyśmy, po 6 miesiącach było widać rdzę itp. W ogóle jakość wykonania tego typu kabin dostępnych w marketach jest naprawdę koszmarna- nowa wygląda ok ale uwierz- jak tylko zaczniecie używać to będzie koszmarnie. To naprawdę był najgorszy zakup ale wtedy to dopiero wchodziło i się skusiliśmy.

Moim zdaniem duże lepiej zamontować zwykłą wanne i szklany parawan- sprawdza się takie rozwiązanie zdecydowanie lepiej.
Gremi
Zając - nie mam co prawda doświadczeń z taką kabiną ale wydaje mi się że rzeczywiście może być kłopot z jej czyszczeniem. Ja mam w domu prysznic z głębokim brodzikiem 90x120 i kabiną koło geo 6

O mniej więcej takie
brodzik - https://www.sanplast.pl/produkty/produkt/3969/
kabina - https://kolo.com.pl/seria/kabiny_geo_6/010010-020065/1

Może takie rozwiązanie będzie lepsze.
aniakuleczka
nie nie nie
nie rób tego

w takiej wannie nigdy nie poleżysz
jest bardzo płytka - właściwie nie da sie w niej zanurzyć
i to plastik trudny w wentylacji
jedyny plus to taki, że pod takim prysznicem jest ciepło (gdy np. w łazience jest zimno)
i że dwie osoby się mieszczą bez problemu,
ale to, co dwie osoby mogłyby tam robić - znów niezbyt wygodne, bo ścianki słabe albo z kranikami 29.gif 29.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
ale strasznie to niewygodne do korzystania
kropunia
Ja również mam kabinę jak Gremi i do tego głęboki brodzik. Uważam osobiście, ze różnego typu bajery są może i fajne ale tylko na początku co później jak zapchają się np. dysze albo zepsuje radio? Podejrzewam, że koszt naprawy będzie dość wysoki. Ale... byliśmy kiedyś na wakacjach i mieliśmy do dyspozycji w łazience taki bajer przyznam, że fajna była opcja hydromasażu, jeżeli chodzi o saunę w kabinie to nie polecam czułam się jak sardynka w puszce icon_smile.gif.
zając_Poziomka
Kurczę, potwierdzacie moje obawy icon_sad.gif Byliśmy zdecydowani od dłuższego czasu, ale kiedy faktycznie zabraliśmy się za remont to doszłam do wniosku, że ceny tych kabin są podejrzanie niskie... Koszt kabiny (mówię o takiej z dużą i głęboką wanną do leżenia) to ok 2500zł, ale gdyby kupic osobo wannę, drzwi, natrysk, baterię, te wszystkie hyrdomasaże i inne bajery to koszt przekroczyłby 6000....

My nie przepadamy za wylegiwaniem w wannie, dlatego mąż przebąkuje coś o zwykłym brodziku. Ale ja myślę o dzieciach - wanna byłaby praktyczniejsza. Dodatkowo często duże rzeczy, jak np. elementy kuchenki czy piekarnika, szuflady z lodówki czy kosz na śmieci myję właśnie w wannie, bo wygodniej.
kropunia
Mam dzieci i uwierz mi, że głęboki brodzik (u mnie akurat 90) sprawdza się znakomicie.
Tośka
CYTAT(zając_Poziomka @ Wed, 04 Dec 2013 - 18:53) *
Kurczę, potwierdzacie moje obawy icon_sad.gif Byliśmy zdecydowani od dłuższego czasu, ale kiedy faktycznie zabraliśmy się za remont to doszłam do wniosku, że ceny tych kabin są podejrzanie niskie... Koszt kabiny (mówię o takiej z dużą i głęboką wanną do leżenia) to ok 2500zł, ale gdyby kupic osobo wannę, drzwi, natrysk, baterię, te wszystkie hyrdomasaże i inne bajery to koszt przekroczyłby 6000....

My nie przepadamy za wylegiwaniem w wannie, dlatego mąż przebąkuje coś o zwykłym brodziku. Ale ja myślę o dzieciach - wanna byłaby praktyczniejsza. Dodatkowo często duże rzeczy, jak np. elementy kuchenki czy piekarnika, szuflady z lodówki czy kosz na śmieci myję właśnie w wannie, bo wygodniej.



polecam głęboki brodzik dla dzieci, i nawet przeprać można cosik ręcznie icon_smile.gif
zając_Poziomka
Tośka, nad głębokim brodzikiem też się zastanawiam. Najlepiej 120, bo mój mąż to taki misiu i potrzebuje dużo miejsca icon_smile.gif A w zależności od tego jak go ustawimy, z boku można wstawic pralkę lub szafkę od podłogi do sufitu icon_smile.gif

Dzięki za pomoc :* Wprawdzie łazienkę będziemy robic (niestety) dopiero za rok, ale wiedząc na 100%, co będziemy kupowac łatwiej obliczyc potrzebną kwotę icon_smile.gif
ana84
Zając ja też jestem na etapie remontu i właśnie chcemy wymienić wannę. Mój M. stwierdził, że chce prysznic, a najlepiej takie coś jak Ty tutaj wrzuciłaś.
Ja ze względu na dzieciaki wolałabym albo wannę, albo ostatecznie to dziwactwo. Dla siebie jednak chciałabym prysznic.
Poszperałam w necie, poczytałam różne opinie użytkownioków (są na stronie np LM) i stwierdziłam, że sobie to odpuszczam.
Przede wszystkim opinie zrobiły swoje i potwierdziły moje obawy - za taką cenę ( zdecydowanie niską) można kupić tani chiński szajs. Teraz obstawiam albo głęboki brodzik, albo po prostu wannę i do tej wanny dokupię taki parawan i wtedy nie będzie mi leciało z prysznica na podłogę.
maania
ana84 zdecydowanie zwykła wanna i parawan! naprawdę uwierz- sprawdza się bardzo dobrze w porównaniu do tej wanno kabiny- nie cieknie, nie ma problemów z czyszczeniem.
zając_Poziomka
My też zrezygnowaliśmy z tego. Poszperaliśmy i prysznic z deszczownicą można kupi (dobry oczywiście) za 600-900zł, do tego wanna ok 1tys, bateria, parawan. Wyjdzie w sumie na to samo. Mąż się obejdzie bez hydromasażu. Może uda mi się kupic radio icon_razz.gif
ana84
Zając jeśli chodzi o hydromasaże to akurat ja nie brałam tego w ogóle pod uwagę gdyż od kilku osób posiadających ten "luksus" słyszałam, że niestety dysze szybko zachodzą kamieniem i tak naprawdę o kant d... to wszystko można rozbić.

Faktycznie ja skłaniam się ku wannie i dokupieniu parawnu icon_smile.gif
rysa154
Do deszczownicy mozna tez dokupić dysze...
Zajac pisząc prysznic z deszczownica masz na myśli kabinę plus deszczownice?
zając_Poziomka
Nie wiem jak to nazwac... Taki system, że jest i deszczownica i tradycyjna słuchawka
Agnieszka_82
CYTAT(zając_Poziomka @ Sun, 08 Dec 2013 - 18:45) *
Taki system, że jest i deszczownica i tradycyjna słuchawka

Ja mam już chyba z 5 lat i sobie chwalę icon_smile.gif
coś takiego:
zając_Poziomka
Właśnie o coś takiego mi chodzi icon_smile.gif
rysa154
tak sie dopytuje bo napisłas taka cene,a sama kupowałam deszczownice+prysznic i wydawało mi się to tanio.
Anielka
Absolutne NIE dla kabinowanny. Nie da się tego doczyścić bez demontaży drzwiczek, koszmarna wentylacja, bardzo niska jakość. Używałam tej kabiny przez dwa lata i co tydzień zużywałam litr octu lub paczkę kwasku cytrynowego, szczoteczkę do zębów i masę energii, wody i czasu na czyszczenie. Później przez rok korzystali najemcy i kabina jest do wywalenia, nie da się ani wyczyścić, ani dokupić uszkodzonych elementów. Mieliśmy bardzo podobną do tej ze zdjęcia i niestety większy mąż nie ma szans na korzystanie z hydromasażu, bo dysze są tak nisko,że trzeba by siedzieć na tej "półeczce" wanny. Ledwo mieściłam się tam z moimi 4 literami ważąc ok.50 kg. Chyba,że masujemy uda/pośladki, ale wtedy strumień jest za słaby icon_smile.gif
Dla mnie idealnym rozwiązaniem jest osobny brodzik,ze szklaną ścianą ( żadnych prowadnic, kółek itp.) i wanna, w małej łazience wanna ze szklanym parawanem, ścianką i wieszak do prysznica na ścianie.
dusika
tu jest bardzo fajny poradnik: (reklama - edytowano)- ja jednam polecam wanny bez kabiny, bo kabiny to koszmar zachodzą kamieniem i nie da sie ich domyć
logan
Wygląda naprawdę nieźle choć ja wolę trochę inny styl. Bardzo podoba mi się sama szybka i niski brodzik ale to rozwiązania przy większym dziecku bo przy bobasie to ciężko.
takamala
Ja podczas urządzania łazienki zdecydowałam się na wannę. No cóż - dzieciaki icon_wink.gif Ale gdybym miala kabinę, chyba wolałabym najprostsze rozwiązanie. Bo tak realnie na to patrząc - ile sie z tego skorzysta. bajery są fajne na początku. A później z upływem czasu - szał przemija. Co do wyboru mogę polecić poradnik od fachowców, tutaj można poczytać: https://akademiaroca.pl/ Mi trochę rozjaśnił. I doradzil. Trudno komus radzić. Lepiej poczytać o danej rzeczy i dostosować rady do swoich potrzeb.
oregano
A czy ktoś korzystał z rozwiązania przedstawionego w tym artykule? https://www.dopoznania.pl/wroclaw/pl/porady...prysznic_a.html
wiesiołek
Właśnie jestem na etapie remontu i też przez moment się zastanawiałam nad kabino wanną.
Od znajomych użytkowników nie usłyszałam ani jednej pozytywnej wypowiedzi- wszyscy to wywalają. No to zaczęłam myśleć o kabinowannie w znacznie prostszej wersji : https://www.leroymerlin.pl/wanny-i-kabiny-p...9091,l2115.html i już prawie to kupiłam, ale... spojrzałam na mojego 17-letniego Kaldewai w starym mieszkaniu, nienadgryzionego zębem czasu, a potem na akrylowe wanny na wystawce w pobliskim markecie i stwierdziłam ,że jednak jak wanna to stalowa i to Kaldewai. No i znalazłam kabino- wannę Vaio Set ( z jednej strony do leżenia, z drugiej poszerzone dno pod prysznic i inaczej umieszczony korek i odpływ). Drogo, fakt, ale od czego Ceneo i możliwość negocjowania cen - przyjechała na zamówienie z Niemiec i wiem, że to jest dobry zakup- bez bajerów ale funkcjonalny i solidny. Do tego parawan wg. uznania.
FurMar
Ja mam małą łazienkę,dlatego też nie mogę sobie na to pozwolić. Zaopatrzyłam się w głębszy brodzi https://www.sanpol.pl/salony/oferta/brodzik...-z-siedziskiem/. Zawsze to jakaś drobna imitacja mojej upragnionej wanny icon_smile.gif
kazikstych
My mamy taki prysznic a do tego jeszcze parawan w łazience, by nikt nam przez okno nie zaglądał.
aneczka232
Super rozwiązanie icon_wink.gif Też mam wannę ze szklanym parawanem i czasami biorę prysznic a czasem, kiedy mam ochotę leżę całą w pianie i się mocze godzine w wannie icon_wink.gif
Red_Rose
Ja niestety mam małą łazienkę więc o wannie mogę zapomnieć, a szkoda bo zawsze lubiłam długie kąpiele, ale takie 2w1, jak ktoś ma oczywiście na to miejsce, jest moim zdaniem świetnym rozwiązaniem. Ja mam w domu taką kabinę z hydromasażem: https://www.homebook.pl/produkty/17943964/d...azem-argo-kerra , którą znalazłam przez Homebooka, co prawda to nie wanna i nie można sobie poleżeć, ale dzięki funkcii hydromasażu doskonale relaksuje. Polecam takie rozwiązania wszystkim, którzy mają małe łazienki.
p_plan
Też mieliśmy podobny dylemat, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na kabinę prysznicową. Zajmuje trochę mniej miejsca. Zaoszczędzone miejsce można wykorzystać np na pralkę. Wiele osób twierdzi, że wannę łatwiej utrzymać w czystości, to jednak takie przeszklone kabiny prysznicowe: odsyłam na link (szkło hartowane) w połączeniu np z octem bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem kamienia.Kolorystyka - ciepła. W łazience musisz czuć się przyjemnie.
formik
kabina prysznicowa z wanną to fajna opcja, o ile jest wystarczająco dużo miejsca, ważne jest dobranie odpowiednich baterii, i tu polecić mogę hurtownię, z której korzystaliśmy hyd-met warto tam zajrzeć z uwagi na wybór i ceny.
oleczka1
CYTAT(oregano @ Fri, 15 May 2015 - 13:54) *
A czy ktoś korzystał z rozwiązania przedstawionego w tym artykule? https://www.dopoznania.pl/wroclaw/pl/porady...prysznic_a.html

ja mam taki parawan https://newtrendy.pl/parawany-kapielowe-szczegoly-81.html z new trendy
i bardzo sobie chwale takie rozwiązanie po rozłożeniu zakrywa duża część wanny więc można szaleć z prysznicem. Poza tym super sprawdza się przy dziecku. Wkładam mojego 4-latka do wanny zamykam parawan dostaje na wyposażenie kubki, pistolety na wodę i może szaleć do woli icon_smile.gif
Capulik5
Nie polecam kabin z wysokim brodzikiem, ponieważ są trudne w utrzymaniu czystości. Najlepiej wybrać tą bez brodzika
gilly
Albo zupełnie zrezygnować z brodzika. Wbrew pozorom jest to bardzo wygodne rozwiązanie. I jest polecane do niewielkich łazienek ( mozna znacznie zyskac na przestrzeni w pomieszczeniu. I odpada tutaj czyszczenie brodzika.
Brak progu jest bezpieczniejszy, nie ma ryzyka tego,że się potkniecie.

Jeśli miałabym polecić jakąś dobrą firmę w której można coś takiego zamówić to byłaby to
https://www.twojeszklo.pl/kabina-prysznicow...z-brodzika.html

Mają bardzo korzystne ceny.
marzena94
Też mamy w łazience wannę z zasłoną prysznicową. Jak dla mnie, to rozwiązanie idealne - można i brać prysznic, i kąpać się, a całość nie zajmuje dużo miejsca. Zawsze o dreszcze przyprawiało mnie pucowanie osadu z szyb kabiny prysznicowej. Teraz nie mam już tego problemu, bo zasłona jest matowa, więc mniej widać i nie brudzi się do tego stopnia. Jedyny minus to słaby dostęp do niektórych kątów wanny. No i małe dziecko samo nie wejdzie, trzeba mu pomagać.
annasao
Fajnym rozwiązaniem jest kabina walk-in bez brodzika wykonana wyłącznie ze szkła hartowanego, my zamówiliśmy szkło na wymiar w firmie Faza w Warszawie, do tego kupiliśmy odpływ liniowy i sprawa załatwiona. Łazienka wydaje się przestronniejsza, jest zdecydowanie więcej miejsca.
omenethfp
Opinie o firmach i sklepach https://opiniak.com/
Ceda
Wanna + parawan
Mam mikro wannę (110cm)
Mozna bez problemu wziąć prysznic,
Namoczyc dywan czy cokolwiek innego
łatwa w utrzymaniu
U mnie super rozwiążanie przy 2 dzieci
W moim przypadku zrobiłam baterię na dluższej ścianie, wtedy parawan składa się na wąski bok.

Od siebie polecam zerknąć sobie na brodziki od firmy Rea https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawan...ysznicowym.html . Mają wiele takich praktycznych rozwiazań i na pewno dobierzecie coś odpowiedniego dla siebie.
Kotelka
Wszystko zależy od powierzchni, dla kogo i od upodobań. Ja uwielbiam wylegiwać się w wannie ale mam za małą łazienkę i dziecko więc mam prysznic z głębokim brodzikiem. Sprawdza się doskonale.

Dobrym rozwiązaniem moze byc rownież parawan nawannowy. Rea ma takie rozwiązania. Dzieki temu ma sie 2 w 1 - prysznic oraz wannę.
https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawan...y-do-wanny.html
alka25
Bardzo praktyczna opcja, też będą taką kupować
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.