To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nie wierzÄ™ w ADHD!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zielona kasia
Moja córka, normalny dzieciak, a niby ma jakieÅ› ADHD?! JakoÅ› wierzyć mi siÄ™ nie chce, kolejny wymysÅ‚ psychologów. Chyba dobrze że dziecko jest ruchliwe, ciekawskie, pomysÅ‚owe, ma wÅ‚asne zdanie… To „zaburzenie” jest naciÄ…gane, też tak mieliÅ›cie?
ulla
Nie.
Może i Twoje dziecko nie ma ADHD i ktoś ją źle zdiagnozował, ale problem jako taki, moim zdaniem, istnieje i są dzieci (i rodzice), które muszą się z nim zmierzyć.

W swoim życiu spotkałam się też z twierdzeniem, że depresja to wymysł, że anoreksja to fanaberia, więc problem jest wymyślony itp. A ADHD to nie tylko kwestia ruchliwości lub nawet nadruchliwości, bo pozostałe wymienione przez ciebie el. są normalne dla zdrowego dziecka.
\Moje też jest ruchliwe, pomysłowe i ciekawskie, co gorsza własne zdanie miała, nawet mając dwa lata i dopiero zaczynając zdań używać. A jednak nikt nawet przez moment nie chciał jej diagnozować w kierunku ADHD, bo nie spełnia kryteriów. Nawet jeżeli ja uważam, że ma pewien "deficyt uwagi", co widać na klasówkach z matematyki, gdzie potrafi zrobić naprawdę głupie błędy rachunkowe, choć liczyć umie i tabliczka mnożenia nie sprawia jej trudności.
MarzenaH
Kiedyś nie było ADHD, jest to wymówka nadpobudliwego zachowania dzieci, które nie mają dyscypliny w domu. nienie.gif
lenna
Wiesz, ale to całe ADHD to nazwa objawów, nie ich źródła. Jak psycholog mówi o ADHD, to ma na myśli określone zachowania, a nie to, skąd one się wzięły. To jest takie trochę bez sensu, bo u niektórych mogłaby wystarczyć suplementacja, u innych psychoterapia rodziny, a u jeszcze innych - terapia przez zabawę.
arenka
Ponoc ten co wymyslil Adhd na lozu smierci powiedzial, ze wymyslil to dla pieniedzy, lecz niestety sa pewne zaburzenia u dzieci i ludzi, ktore jakby nie nazywac sa zaburzeniami. Np. problemy z koncentracja, skupieniem itp. - takie problemy sa. Mozna byc tez na krawedzi, byc bardzo pobudzonym ale jeszcze sobie radzic spokojnie i nawet wykorzystywac to dla osiagniecia sukcesu - czemu nie? icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.