To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

guz na tarczycy i podejrzenie o cukrzycÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bel
Witam. Piszę tutaj bo od co najmniej trzech tygodni dowiedziałam się, ze mam guza na tarczycy. Półtora miesiąca temu miałam odczynowe zapalenie węzłów chłonnych. Które po pewnym czasie mi zanikło. W miedzy czasie miałam chirurgiczne usunięcie dolnej szóstki i zrobiłam na własną rękę USG węzłów chłonnych szyjnych. Okazało się , ze mam guza adenoma -gruczolaka na tarczycy. Dzis odebrałam wyniki krwi na cholesterol i glukozę . Mam zawyżone wyniki i tu jest moje pytanie czy problemy z tarczyca mogą wywołać cukrzycę? Jestem bardzo załamana tą sytuacją. Nigdy nie miałam cukrzycy. Proszę o dobre myśli. Psychika pada od tych chorób.
Agalu
CYTAT(bel @ Thu, 08 Dec 2016 - 14:53) *
Witam. Piszę tutaj bo od co najmniej trzech tygodni dowiedziałam się, ze mam guza na tarczycy. Półtora miesiąca temu miałam odczynowe zapalenie węzłów chłonnych. Które po pewnym czasie mi zanikło. W miedzy czasie miałam chirurgiczne usunięcie dolnej szóstki i zrobiłam na własną rękę USG węzłów chłonnych szyjnych. Okazało się , ze mam guza adenoma -gruczolaka na tarczycy. Dzis odebrałam wyniki krwi na cholesterol i glukozę . Mam zawyżone wyniki i tu jest moje pytanie czy problemy z tarczyca mogą wywołać cukrzycę? Jestem bardzo załamana tą sytuacją. Nigdy nie miałam cukrzycy. Proszę o dobre myśli. Psychika pada od tych chorób.


Podwyższone wyniki cukru to jeszcze nie cukrzyca i cukier i cholesterol można zbić dietą ,spokojnie a jeszcze powiem Ci że moja koleżanka przeszła na dietę (jakąś tam konkretną ) i hormony tarczycy się wyrównują . Co do guza to nie pomogę ,nie znam się .
netty5
Zaburzenia hormonalne mogą powodować różne problemy w organizmie. Cukrzycę też. BEL do lekarza i koniecznie do endokrynologa. Tarczyca potrafi naprawdę dać się w kość-wiem coś o tym.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.