ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Nutella wycofana z włoskich sklepów

-
Nutella wycofana z włoskich sklepów
Popularny krem orzechowy, tak ukochany przez dzieci, zawiera w swoim składzie olej palmowy, który wykazuje działanie kancerogenne. Z najnowszego raportu Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wynika, że nawet umiarkowane jego spożycie może być zagrożeniem dla dzieci, może stwarzać istotne ryzyko wystąpienia raka u dzieci. Nutella w swoim składzie ma go aż 32%. wszystkiemu winne przetwarzanie oleju w wysokich temperaturach (ok. 200°C).

Najszybciej zareagowały Włochy, w których część sklepów (m.in. największa we Włoszech sieć supermarketów) wycofała już krem ze sprzedaży.

Mimo tego, producent nie zamierza zrezygnować z użycia niebezpiecznego składnika do produkcji Nutelli. Zdaniem przedstawiciela Ferrero produkcja Nutelli bez oleju palmowego znacznie obniżyłaby wartości użytkowe produktu. To właśnie on nadaje przysmakowi kremową konsystencję i odpowiednią gładkość.
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.