To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie studia wybrać?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Meddy
Chciałem się zapytać, bo z pewnością wiele z Was jest absolwentami różnych szkół, którzy już pracują jak najlepiej dobrać dwa kierunki, żeby wiedza jedego uzupełniała sie z drugim, bo nie chodzi mi o sam papier, że mam dwa kierunki skończone, tylko żeby faktycznie znać się na danym temacie. Obecnie studiuję ekonomię (II rok) ale chciałbym podjąc jeszcze jedne studia, i tutaj rodzi się problem, bo ekonomia jest trochę zbyt ogólna i należałoby to poprzeć jakaś specjalnością. Na stronie WSB w Gdańsku znalazłem dwa kierunki, które by mnie interesowały i zastanawiam się nad jednym z nich tj się nad studiami z kryminologii https://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/stud...-kryminalistyka oraz prawem w biznesie, ale że nie mam jeszcze żadnego doświadczenia na rynku pracy, to chce się od Was dowiedzieć, co jest przydatniejsze w późniejszej praktyce?
toshkia
Akurat na tych dziedzinach sie nie znam ale podbije, moze ktoś jeszcze sie wypowie i ci pomoże. Intuicyjnie szłabym w prawo bo ta kryminalistyka troche egzotycznie brzmi, no i na pewno nie jest to łatwy zawód, trzeba miec charakter wiec dobrze sie zastanów czy chcesz i czy nadawałbyś się.
andziek
Studia nie muszą się opłacać, mają pasować do naszych predyspozycji i być przyjemnością, bo inaczej wybrany zawód zostanie z nami do końca życia i nie będziemy w nim pracować, albo będziemy pracować sfrustrowani. Także też wyjdzie, że się nie opłacały icon_wink.gif
Brigit
Zgadzam się, ważne jest, żeby dany kierunek nam odpowiadał, bo jeśli zrobi się jakieś studia na siłę, to potem pracując w tym zawodzie będzie się dalej nieszczęśliwym. A jeśli chodzi o studia humanistyczne, to się nie zgadzam, Coraz bardziej doceniane są umiejętności miękkie, powstają nowe zawody, w których wiedza i umiejętności humanistyczne są doceniane, natomiast coraz więcej zawodów technicznych wymiera, bo ludzi zastępują roboty. Polecam poczytać trochę na temat zmian na rynku pracy i tego, co ma się zmienić w nie tak odległej przyszłości.
karatka
humanistyczne studia też mają przyszłosc icon_smile.gif ogladałam ostatnio film gdzie mowili, ze zastpienie zawodów humanistycznych przez roboty wynosi jakies 20%, za to roznych scisłych powyzej 60 % icon_smile.gif a technologie sie zblizają icon_smile.gif
jednak wracajac do twojego pytania szłam bym w prawo w biznesie icon_smile.gif ta kryminalistyka to chyba ma tylko dobrze brzmiec icon_smile.gif
gilly
Nie wiem czy mądrze jest studiować dwa kierunki studiów naraz. Szczególnie,że nie są one ze sobą związane. Będzie to bardzo trudne, poniewaz na studiach jest wiele zajęć. Dużo nauki i trudności logistyczne mogą sprawić,ze się wypalisz. Z kolei studia zaoczne są drogie.
Może warto byłoby zastanowić się nad studium? Możesz uczyć sie zaocznie i za darmo. A uczą w takich szkołach wyłącznei praktycznych umiejśtności. Polecam kierunki takie jak
technik bhp
czy technik sprzedawca Atut szkoła ma taki kierunek w ofercie.
kot_czerwony
Studia najlepiej jest dobrać pod swoje zainteresowania, pasje, hobby. Wiem z doświadczenia, że nieodpowiednie wybrane studia potrafią być zmorą.
zoliborz09
Ja to się niestety niezbyt na tym znam... Nie będę w stanie pomóc w tym obszarze tematycznym.
evik
Wybór kierunku studiów to ważna decyzja życiowa i dlatego trudno w tej kwestii doradzać. Każdy powinien robić w życiu to co go interesuje czy ma predyspozycje. Życie jednak jest inne .Wracając do tematu ja proponuję Ci odwiedzić stronę https://www.wsb.pl/poznan/studenci/studia-p...udia-tradycyjne bo trwa tu sprzedaż studiów. Według mnie bardzo fajny jest nowy kierunek -konsulting prawny i gospodarczy dla praktyków biznesu i administracji który łączy Twoje zainteresowania -prawo i biznes. WSB jest jedną z lepszych szkół w Polsce więc wybór ok
marzenazgryz
Jestem tego samego zdania.
Laos
Medycyne, oczywiście.
kopijka
WSB to pewny wybor.
Annka100
Ja widzę, że teraz studiowanie nie daje żadnej gwarancji pracy i tutaj trzeba się z tym pogodzić że tak jest i że to jest norma. Nie ma co się czarować, dalsza edukacja, kursy, szkolenia są tutaj niezbędne. Sama jestem po studiach, które akurat kończyłam z przyjemnością, pasją i zainteresowaniem ale nie było szans żeby znaleźć po nich pracę. Dziś jestem już kilka lat po uzyskaniu dyplomu i po wielu różnych szkoleniach/ kursach i dopiero teraz jestem interesująca na rynku pracy i to widzę. Nie załuję wydanych na to pieniędzy i czasu bo to była sama przyjemność. Dlatego też polecam studiowanie dla pasji a nie z myślą o rynku pracy bo czasami można się przeliczyć i być nieszczęśliwym całe życie. icon_wink.gif
Maciek120
Ostatnio po studiach, zastanawiałem się jeszcze nad jakimiś szkoleniami we wrocławiu, ale nie znalazłem nic konkretnego.
Quori
Zgadzam się. Lepiej jest studiować coś z przyjemności, a nie dla kasy. Pamiętajmy też, że zawsze możemy zrezygnować z takich studiów, których nie lubimy. To odważna decyzja, ale czasami i taką trzeba podjąć.
Liana
No jasne, moim zdaniem za duży hype jest na studia. Naprawdę nie wszyscy muszą studiować, studia to nie konieczność, żeby odnieść w życiu sukces icon_smile.gif I nie musimy się czuć gorsi, że takich studiów nie mamy
wiktis
Moim zdaniem warto doradzić się w tym temacie znajomych. To będzie najlepsze możliwe rozwiązanie.
kylie89
może księgowość. nigdy akurat dla księgowych miejsca nie brakuje.
Evvka
Najlepiej na takie jakie cię interesują. Nie ma co iść na studia tylko dlatego, że wydają się "przyszłościowe".
chibiusa
co myślicie o studiach z informatyki 3-letnich? Myślicie że jest szansa po takich studiach pracować w zawodzie? Znacie jakąś dobrą uczelnię która ma takie studia zaocznie?
onlineekspertwsb1
Witam! Chibiusa, dobre studia I stopnia (licencjackie oraz inżynierskie, dzienne oraz zaoczne) na kierunku Informatyka znajdziesz w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Szczegóły tego kierunku, w tym dostępne specjalności znajdziesz na naszej stronie: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Dodam, że aplikując na studia do 16 września możesz zaoszczędzić 85 zł, bowiem nie pobieramy opłaty wpisowego. Zapraszam!

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Blare
A czy przewidują Państwo jakieś stypendia dla swoich studentów?
onlineekspertwsb1
Witam! Blare, na studiach I stopnia w Wyższej Szkole Bankowej będziesz mogła starać się o stypendia dla: ambitnych i pracowitych, sportowców, studentów w trudnej sytuacji materialnej, osób niepełnosprawnych oraz ciekawych świata. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej lub w wybranym oddziale Wyższej Szkoły Bankowej (zapraszam do Biura Rekrutacji).

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia 
Mięta
Takie jakie Wam się podobają. Wybierając studia warto kierować się swoimi preferencjami i zainteresowaniami. Mimo wszystko nie szłabym tu tropem obecnych trendów czy prognoz odnośnie potencjalnie chodliwych zawodów. - chodzi o to, ze nie ma sensu wykonywać zawodu którego nie lubimy tylko dlatego, ze jest chodliwy czy daje perspektywy.

Ze swojej strony polecam zastanowić sie nad kosmetologią. Sama jestem po kilku kursach kosmetycznych, wykonuję wiele zabiegów w domu ale w tym roku zamierzam otworzyć swój włąsny salon. Dodam, ze szkoliłam się w Lukomades. https://lukomades.pl/
śrubka
Wybierz takie, jakie będą ci odpowiadaći tyle.
hannaem
studia studiami, ale pamiętaj, że zawsze ważna jest praktyka
snupi
wybierając dobre studia nie trzeba martwić się o późniejsze znalezienie pracy, np kończąc studia logistyczne o pracę nie ma się co martwić. Towar zawsze będzie się przemieszczał.
Laos
zgodnie z zainteresowaniami, aby praca nie była traumą.
śrubka
Racja, powinno się iść zgodnie z zainteresowaniem i tym, co by się chciało robić w przyszłości, co oczywiście łatwe nie jest. Polecam zapoznać się z informacjami dostępnymi w sieci, sporo na temat studiów i kierunków się pisze, zobacz tutaj między innymi. Można się dowiedzieć, czym się przy wyborze studiów kierować.
Curuchna89
Studia niegwarantuja dzisiaj żadnej pracy i raczej szlifują i rozszerzaja to co juz umiemy. Dlatego jezeli juz chcemy na nie isc to powinno sie wybierac cos, co wiemy, że nas rozwinie i co chcemy rozwinać.
babina
Na AEH w Warszawie też jest wiele ciekawych kierunków studiowania. Może nie ma kryminalistyki, ale jest prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem jest. Ja osobiście doradzałabym studiować w warszawie niż np. w Bydgoszczy.
bierna
Ciezko powiedziec bo jest ich cala masa. Moze cos zwiazanego z IT?
śrubka
Wiele osób się zastanawia nad tym, które studia będą najbardziej przyszłościowe, ale sprawa wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Poczytajcie więcej i się zastanówcie: http://joannaroga.pl/co-warto-studiowac-aby-dobrze-zarabiac/. Oczywiście są kierunki przyszłościowe i takie, po których znajdzie się dobrze płatną pracę, ale należy wziąć pod uwagę całe mnóstwo zmiennych, które będą miały wpływ na ostateczny wybór.
miki789
Mam wrażenie, że jeśli chodzi o Zachód blisko granicy z Niemcami to wyróżnia się Łużycka Szkoła Wyższa w Żarach (www.lsw.edu.pl). Nie kończyłem tam magisterki, natomiast jeśli chodzi o podyplomówki uzupełniające pod kątem pedagogiki to jestem bardzo zadowolony z tej uczelni i zdecydowanie polecam jeśli ktoś w tym kierunku chce się rozwijać.
Gala18
Wpadłyśmy z koleżanką na pomysł studiowania za granicą, więc zaczęłyśmy szukać firmy, która nam w tym pomoże. Trafiłyśmy na ofertę firmy Eduworld.pl, która oferuje atrakcyjne kierunki na dobrych europejskich uczelniach. Robią z kandydatem wywiad i na tej podstawie przedstawiają mu dopasowane propozycje. Pomagają w skompletowaniu pełnej dokumentacji, w napisaniu listu motywacyjnego oraz CV i pilotują kandydata do chwili przyjęcia. Jeśli jest potrzeba, to pomogą znaleźć zakwaterowanie oraz uzyskać stypendium.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.