To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mamo nudzi mi siÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sulichna
Co robią Wasze pociechy kiedy na zabawy lalkami/samochodami nie mają ochoty a za oknem pada deszcz? Kiedy mam chwilę czasu to gramy razem w gry planszowe, układamy puzzle. Kiedy jestem zajęta Bianka lepi z ciastoliny, rysuje/maluje, gra w grę komputerową. Czym jeszcze może się zająć pięciolatek?
amania
Sulichna, w zasadzie wszystko już wymieniłaś. Moja córka nawet lalkami się nie bawi, bo nie lubi lalek.
Czasem ja rysuję jej różne, zamówione przez nią obrazki, a ona je koloruje - dość długo się tym zajmuje, tyle że dla mnie to rysowanie już czasem męczące bywa.
Ostatnio zaczepiłam jej gumę między krzesłami (pamiętacie jak się skakało kiedyś?), ale długo nie wtrwała, bo samemu nudno, a poza tym jakaś taka mało skoczna jest. wink.gif
Sulichna
A ja niedawno jeszcze coś znalazłam i mojej córeczce bardzo się spodobało:
https://www.dltk-kids.com
może Waszym dzieciom też przypadnie do gustu
anuÅ›
Moja córa uwielbia rysować. Jak się nudzi to wymyślam jej temat i pędzi tworzyć dzieła icon_smile.gif Poza tym układa puzzle, gra w różne gry, bawi się Barbie lub Baby born, samochodzikami, ciastoliną, uwielbia lego, czyta sobie książeczki (no... trochę czyta, trochę ogląda), lubi pisać - potrafi np przepisać kawałek książki. Oj, sporo to moje dziecię lubi. No i wiadomo - bawi się z bratem i zamęcza małą siostrzyczkę całusami i głaskaniem. A jak juz nic jej się nie chce to ogląda Disneya na video icon_cool.gif Nie mam z nią problemu.

Ja jestem angażowana jedynie do czytania (choć to częściej robi tatuś), pieczenia ciasteczek - uwielbiają wszelkie roboty w kuchni, zabaw w dom (jestem wtedy małą córeczką wink.gif ) lub gier i zabaw tematycznych, gdzie potrzeba więcej osób. No i oczywiście do przytulania icon_smile.gif

Poprostu bardzo wszechstronne mam dzieciÄ™ icon_smile.gif
iff
moje dziecko nie potrafi sie soba zajac, tzn bawi sie z bratem w rozne zabawy wymyslone przez niego, ale wiekszosc czasu jednak ja musze zorganizowac, gry planszowe, pieczenie ciastek, robienie popcornu icon_wink.gif, nie udostepniam komputera, uwazam ze na uzaleznienia ma jeszcze czas icon_wink.gif
z rysowania lubi tylko kreslenie map do skarbu lub mapy Polski z doplywami rzek, monotematyczne, staram sie ich zachecic do wycinania, malowania na szarym papierze do pakowania paczek, czytam
i tak jak Was czytam, to chociaz wczesniej wydawalo mi sie ze duzo z nimi robie, to jednak malo jest tych czynnosci icon_rolleyes.gif

musze zainwestowac w ciastoline icon_wink.gif

zauwazylam natomiast, ze jak Piotrek spotyka sie z rowiesnikami w domu, to czesto zdarza sie ze nie potrafia sobie razem zorganizowac czasu, w przed wizyta odliczaja czas i wyczekuja bardzo tego spotkania, a na samym spotkaniu nudza sie strasznie, szczegolnie ze swoja kuzynka, rok starsza nie potrafia sie razem bawic icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.