To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chusta czy wózek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dorka.9
Jak sądzicie co będzie lepsze i wygodniejsze? Czy warto inwestować w wózek ?
barbara.g
Chusta jest wygodna, praktyczna i zajmuje mało miejsca w domu, ale jeśli urodzisz dziecko w okresie jesienno-zimowym to chyba będzie mało przydatna.
miska.kwit
Na fajny artykuł odnośnie chusty znalazłam na str. szkoły prenalen, tam położne na podstawie badań omawiają jakie pozytywne efekty daje oglądanie otoczenia przez dziecko z poziomu matki. W takich wypadkach wzrok szybciej rozwija się i kształtuje się ostrość widzenia. Może coś w tym jest.
majka_k
Sama chyba będziesz musiała podjąć decyzję co jest lepsze, bo każda z nas ma inne zdanie. U nas np. jest w użyciu wózek i nie wyobrażam sobie noszenia dziecka w chuście czy koszyku. Po porodzie wolno dochodziłam do siebie i noszenie jakiekolwiek ciężaru przed sobą było uciążliwe, a wózek tylko pchasz.
ljubljana
ja mam wózek, ale chusta wydaje się o wiele wygodniejsza. a jak wygląda sytuacja z rozwojem mięśni i ułożenia dziecka w takiej chuście?
dorka.9
Wydaje mi się że pora roku nie ma tu takiego wpływu, przecież w chustę nie włożę dziecka ubranego tylko w pieluszkę a ubranka dostosuję do temperatury na zewnątrz. Poza tym jeśli chusta już będzie za mała i nie wygodna to zawsze można zamienić ja na nosidełka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.