To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Hallooo Holandia????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Guśka
No Magda, gdzieÅ› TY???? icon_smile.gif
Napisz coÅ› szybko icon_smile.gif
Mieszkam w Gronningen. Mam 19 miesięczną córeczkę, którą widzisz na zdjęciu, no i męża i ... oj nie wiem co pisać.
To może jeszcze dodam, że w lipcu stuknie mi 28 lat icon_smile.gif
Teraz Twoja kolej!!!
rossen
Hej icon_razz.gif
To ja Magda.
O jej ale ty daleko mieszkasz. Ja mieszkam w Ledierdorp to jest kolo Leiden.
Mieszkam tu juz 4 lata (ale ten czas leci. No ale jak popatrze, ze Bogusia ma juz prawie rok!?) i jestem dosc samotna.
Niby mam tam jakis znajomych ale...
Mieszkam tu z mezem i jego dwojka dzieci Nastolatki!!!!!
Mam nadzieje, ze sobie pogadamy. To naprawde cudowne uczucie cos pisac po polsku. Tu probuje na forum ouders ale nie zawsze umiem sie dogadac w holenderskim.
Pozdrowienia
Magda i Bogusia icon_mrgreen.gif
Guśka
No wiesz co?! nie możesz gdzieś bliżej się przeprowadzić icon_smile.gif wprawdzie Holandia nie taka duża, ale to jednak kawał drogi. Ja Ci dobrze radzę zastanów się nad tą przeprowadzką hi hi icon_smile.gif
Ja tu dopiero jestem od roku. i na pewno jeszcze ok. 3 (no może trochę mniej) lat będę. Mój Grzesiek robi tu doktorat. Jak później będzie nikt nic nie wie icon_smile.gif Niby chciałoby się do Polski wrócić, ale pewnie wiesz jak tam z pracą. Bida icon_sad.gif Mi właśnie przepada blok pedagogiczny (po skończeniu studiów mam 3 lata na zrobienie stażu w szkole, bo inaczej nie będę mogła uczyć, no chyba że od nowa pójdę na kurs) więc jak sama widzisz nieciekawie icon_sad.gif
Ja też tu mam troche znajomych i to na dodatek sami Polacy icon_smile.gif tyle że nie ma to jak przyjaciele z Polski. NA szczęście jest internet, więc kontakt jako tako nie zanika, ale to nie to samo,zresztą sama pewnie wiesz icon_sad.gif
A Ty juz 4 lata fiu fiu...
Nawet nie wiesz jak się cieszę, że jakaś duszyczka w Holandii się odnalazła icon_smile.gif Oh....
No i mam nadzieję, że będziemy gadać sobie i to często!! zresztą ja Ci już tak szybko spokoju nie dam icon_twisted.gif i już!
rossen
Czesc. icon_biggrin.gif

Wiesz ze napisalas mi cos na stronie o zdrowiu dzieciaczka?. Na temat wolno rosnie.
Moj maly krasnoludek nie chce dzis spac. Nic tylko lazi i "gada" teraz jest na gorze z tata.
Co do przeprowadzki to myslimy o tym ale nie w twoje strony. Moj maz pracuje w Amsterdamie i codziennie musi dojezdzac. Wiec myslimy o domu w tamtej okolicy. Amstelveen lub cos kolo tego. No ale nie wiemy co z tego wyniknie.
Dzis Hansa dzieci pojechaly na dwa dni do ciotki wiec mamy troche spokoju. No tylko ze Bo nie chce spac.
Ha fajnie, ze jeszcze tu bedzieci przez jakis czas. Bede mogla cie terroryzwac moimi listami. He he he icon_twisted.gif
Moi znajomi tu to glownie holendrzy znajomi mojego meza. Tylko ze on jest dosc starszy odemnie wiec czasami dziwnie sie czuje. Sama rozumiesz polskie wychowanie, szacunek dla starszych bla bla
Ni wiem czy w twojej okolicy jest polska msza (nie wiem czy jestes katoliczka ale zakladam ze skoro 90 procent polakow jest to..) tak czy inaczej tutaj co dwa tygodnie mamy polska msze a po niej spotkanie z polakami. Jest swietnie. Zawsze to fanjie pogadac. Tylko ostatnio Bo nie ma ochoty tam chodzic bo tam nie moze lazic i bardzo sie wscieka icon_evil.gif icon_twisted.gif
Fajna masz ta coreczke na tym zdjeciu.
Pozdrowienia Magda
tosia
dziewczyny moze Wy mi pomozecie .poszukuje w internecie ksiazki telefonicznej Holandii ale oops moj Holenderski jest mniej wiecej tak opanowany jak Chinski icon_lol.gif pomocy

pozdrawiam
Gosia
tonibrito@ilse.nl
haloo,mam na imie karolina,22 lata. mieszkam tu od 2002 .w zeszly roku urodzilam coreczke Edytke z dokladnoscia 15 m.ojcie jest z pochodzenia z portugalii.chcialabym nawiazac kontakt z kims w podobnej sytuacji
tosia
hej Karolino!
polecam Ci dwa fora gdzie znajdziesz wiecej osob mieszkajacych w Holandii
https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=14632


https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...7266&a=11310889

w jakiej czesci nl meszkasz ?
ja bywam od czasu do czasu w prowincji Zeeland (mala miejscowosc Goes )

pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.