To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

implant antykoncepcyjny ???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

McJAGNA
x
Mika
słyszałam o takich pałeczkach wszczepianych pod skórę (wewnętrzna strona ramienia) które uwalniaja hormony -pisano o tym już kilka lat temu,ale nie wiem czy u nas jest do dostępne
Mika
Implant antykoncepcyjny Implanon
Stosują go już kobiety we Francji. To mała pałeczka o wymiarach 4 cm długości i 2 mm grubości, którą lekarz umieszcza pod skórą po wewnętrznej stronie przedramienia. Przez trzy lata wydziela do krwi tylko progestagen. Usuniecie implantu to niegroźny zabieg, ale wymaga nacięcia skóry. Obecnie trwają badania nad implantem, który rozpuszczałby się pod skórą. Ponieważ Implanon nie zawiera estrogenu, jest przyjazny dla kobiet palących i z chorobami układu krążenia.
Agnes-3
Jagna u nas w Danii bardzo czesto stosuje sie implant(nazywany tu chipem)pod skore.Tak jak pisala Mika ,wszczepia sie go w przedramie.
Myslalam o tym bardzo bardzo ale..moj lekarz wiedzac ze czesto latamy z mala na kontrole samolotem, powiedzial ze za kazdym razem bede "piszczec" na lotnisku w bramce wykrywajacej obecnosc metali icon_rolleyes.gif Zrezygnowalam wiec bo nie usmiecha mi sie tlumaczyc za kazdym razem dlaczego "piszcze" icon_twisted.gif
McJAGNA
x
Agnes-3
Jagna zajrzyj tutaj i zobacz ja to wyglada.W Danii kosztuje to 1250 koron/dk to okolo 650-700 zl
https://www.oestrogen.dk/visArtikel.asp?PageID=1849
McJAGNA
x
Agnes-3
Polecam sie na przyszlosc icon_wink.gif
edith
witam panie:)

jeśli chodzi o implant to moge się na ten temat wypowiedzieć ponieważ sama się na niego zdecydowałam i mam go juz wszczepionego jakis czas. W pewnej kwesii nie zgadzam się z "Agnes-3" (bez obrazy:) ), gdyż implant jest wykonany z plastiku, a nie z metalu, w związku z czym nie ma żadnej obawy, że będzie "coś pikać" przy przejściu przez bramki na lotnisku:).
Sam zabieg wszczepienia impanta jest w pełni bezbolesny i trwa dosłownie może z 10 sekund. Obecnie mieszkam a Anglii-tutaj każda metoda antykoncepcji jest bezpłatna, tak samo implant co jest wielkim plusem. Implant jest wszczepiany na okres 3 lat, co nie znaczy, że nie można go wyciągnąc wcześniej. Możesz go wyciągnąc w każdym momencie od czasu jego zaaplikowania. Jeżeli jest on wszczepiany podczas okresu to działa natychmiastowo. Natomiast jeśli jest wszczepiany w dni, gdzie nie masz okresu, to działa po 7-dmiu dniach.
Plusem implanta są m.in. bezbolesne miesiączki. Jeśli natomiast chodzi o samą miesiączkę to mogą zajsc pewne zmiany- okres może sie rozregulowac/ przez pierwsze miesiące od zaaplikowania implanta mozesz okresu nie miec w ogóle/ lub mogą nastąpic plamienia. Z czasem sie to wszystko reguluje.
Ja jestem w pełni zadowolona z tej metody antykoncepcji i polecam ją wszystkim paniąicon_smile.gif 06.gif
naples
Implanon działanie ma takie jak Depo Provera i minipigułki ( krwawienia mogą być co miesiąc lub mogą być nieregularne lub mogą zaniknąć). Zawiera etnogestrel (pochodna dezogestrelu zawartego m.in. w minipigułce Cerazette lub dwuskładnikowych Mercilon/Novynette, Regulon/Marvelon).
Przeciwskazania sÄ… takie same jak w przypadku np. Cerazette...
ULOTKA właśnie od tej minipigułki: https://www.organon.pl/aut.../335_120425.pdf
tyczka
No właśnie, a jak z tyciem i zmianami nastroju? Podepnę się pod temat i jestem zainteresowana..
Kocurek
...a może... https://www.wazektomia.com/ icon_wink.gif
Gruszka
Dziewczyny, czy nasza forumowa icon_wink.gif wiedza na temat implantów jakos sie poszerzyła od tamtych zaprzeszłych czasów? icon_wink.gif

moja szwagierka chce sobie cos takiego zafundowac w UK i pyta o radę, a ja nie mam o tym zielonego pojęcia.

A w necie - wiadomo - 50% ochów i achów, a 50% depresji i dramatów.
W sumie nie wiem, czego sie spodziewam - każdy wątek o dowolnej pigułce czy wkładce ma takie sam (pewnie) udzial procentowy uzytkowniczek zadowolonych i -nie, ale jakoś Wam ufam bardziej i Wasze zdanie bardziej mnie interesuje.

Czy ktoś ma na świeżo doświadczenia?
Gruszka
Bukzapłac skanno icon_smile.gif
mua ban thuoc tay
Les pharmacies vietnamiennes n'ont pas popularisé ce type, seules les pharmacies en ligne fournissent ce produit mais ne connaissent pas la qualité. https://muabanthuoctay.com/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.