To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Może ktoś chce się wymienić?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Elak
Dziewczyny moja mama ma bulwy kwiatów Canna kwitnących w kolorze czerwonym z jasno zielonymi liśćmi.
Ponieważ nikt nie chce odkupić, to może ktoś chciałby się wymienić icon_smile.gif
Czekam na ewentualne propozycje (może być inny rodzaj tego kwiatu, lub coś zielonego zupełnie innego - coś czego macie pod dostatkiem).
kww
Ja w zamian mogę zaoferować Irysy, zółte i fioletowe, o dużych kwiatach osięgających około 100 -120cm.
Elak
Jestem chętna icon_lol.gif
piszÄ™ na pw
Ludek
A ja mam cebulki tulipanów i jakieś inne, które się zaplątały przy wykopywaniu. Niestety wszystkie są razem, a ja nie bardzo wiem co jest co icon_confused.gif . Większośc to tulipany.
Elak
Oj Ludek, co tak późno się zgłaszasz icon_confused.gif Teraz to nie wiem czy jeszcze zdążą zakwitnąć icon_confused.gif i nie wiem czy mama ma jeszcze bulwy. Ale jadę do niej jutro to się dowiem.
Tulipanów nie posiadamy - chętnie się wymienimy.
Jeżeli będzie bulwy miała to ci przywiozę, najwyżej nie zakwitną w tym roku tylko się rozmnożą icon_wink.gif i w przyszłym posadzisz wcześniej i od razu więcej icon_biggrin.gif
Ludek
CYTAT(Elak)
Oj Ludek, co tak późno siÄ™ zgÅ‚aszasz  :?  Teraz to nie wiem czy jeszcze zdążą zakwitnąć  :? i nie wiem czy mama ma jeszcze bulwy. Ale jadÄ™ do niej jutro to siÄ™ dowiem.  
Tulipanów nie posiadamy - chętnie się wymienimy.
Jeżeli bÄ™dzie bulwy miaÅ‚a to ci przywiozÄ™, najwyżej nie zakwitnÄ… w tym roku tylko siÄ™ rozmnożą  :wink: i w przyszÅ‚ym posadzisz wczeÅ›niej i od razu wiÄ™cej  :D


Dopiero trafiłam na to podforum icon_redface.gif.

Na tulipany w tym roku też już chyba za późno, a jak mój mąż przekopie działkę, to będzie ich jeszcze więcej, bo on ma zapędy destrukcyjne icon_lol.gif .

Mam jeszcze konwalie, ale nie wiem jak siÄ™ je rozsadza icon_rolleyes.gif .
.uzytkownik.usuniety.
Konwalie chyba przez kłącza.

Z
Elak
Do wszystkich zainteresowanych - już nie mam bulw kwiatów Canna.
Wszystkie w ziemi! icon_wink.gif
Najbliższa wymiana możliwa jesienią, jak będą wykopywane lub wiosną 2006r.

Konwalie mam, bo działka leśna icon_wink.gif
Nie wiem jak je się rozsadza - nie próbowałam. Zwierzo może mieć rację.
Ludek
A mąż postanowił rabatek nie przekopywać, tylko wszystko Randapem polał icon_evil.gif Więc więcej tulipanów nie będzie poza tymi juz wykoapanymi.
Tobatka
Jejku, konwalie icon_cry.gif Uwielbiam te kwiaty, ale jakoś do tej pory nie dorobiłam się ich na ogrodzie icon_sad.gif Sama nie wiem, jak to się stało icon_rolleyes.gif

Jeśli ktoś ma na zbyciu, to biore każdą ilość icon_twisted.gif icon_wink.gif
kww
CYTAT(Zwierzo.)
Konwalie chyba przez kłącza.

Z


Tak, Zwierzo ma racje, konwalie rozmnażamy przez podział kłączy w okresie wegetacji, sama rozmnaża się z nasion(daje samosiew).
Konwali wymaga ziemi lekkiej, próchniczej, wilgotnej, stanowisko półcieniste lub cieniste, w pełnym słońcu i na suchej glebie karleje.
Ludek
CYTAT(kww)
CYTAT(Zwierzo.)
Konwalie chyba przez kłącza.

Z


Tak, Zwierzo ma racje, konwalie rozmnażamy przez podział kłączy w okresie wegetacji, sama rozmnaża się z nasion(daje samosiew).


A co to są te kłącza? icon_redface.gif czyli jak mam Tobatce dać te trochę konwalii?
kww
CYTAT(Ludek)
A co to sÄ… te kÅ‚Ä…cza? icon_redface.gif  czyli jak mam Tobatce dać te trochÄ™ konwalii?


Według słownika pwn wink.gif
«podziemny pÄ™d wieloletnich roÅ›lin zielnych, przytwierdzajÄ…cy roÅ›linÄ™ do podÅ‚oża; organ rozmnażania wegetatywnego, gromadzi także substancje zapasowe (skrobiÄ™, cukry)»
.uzytkownik.usuniety.
Takie podziemne badyle, którymi to co nad ziemią jest między sobą połączone. icon_smile.gif

Z
Tobatka
CYTAT(Ludek)
A co to sÄ… te kÅ‚Ä…cza? icon_redface.gif  czyli jak mam Tobatce dać te trochÄ™ konwalii?

Ludku kochana! Nie dość, że mnie z cała bandą pod swój dach przyjmujesz (nie pierwszy zreszta raz) i przenocujesz, to jeszcze chcesz mnie moimi ukochanymi kwiatami obdarować?/??? przytul.gif

Aż nie wiem, co powiedzieć, bom się wzruszyła icon_smile.gif

Aha - ale teraz konwalie mają okres kwitnienia, a Kww napisała
CYTAT
konwalie rozmnażamy przez podział kłączy w okresie wegetacji

a więc pewnie dopiero, jak skończą kwitnąć...

To ja przyjadę po nie na jesień! icon_smile.gif
Ludek
[quote=Tobatka] to jeszcze chcesz mnie moimi ukochanymi kwiatami obdarować?/??? przytul.gif[/quote]
To ja Ci nawet nie będe pisać ile Adam ich skosił icon_mad.gif.

[quote=Tobatka] a więc pewnie dopiero, jak skończą kwitnąć...[/quote]
To ja przyjadę po nie na jesień! icon_smile.gif[/quote]

Będziesz miała pretekst icon_biggrin.gif.
kww
Ludku, gdyby mąż miał jednak zapędy do kopania np. jesienią i miałabyś nadmiar jakich kolwiek cebulek kwiatowych to ja bardzo chętnie je na coś wymienię icon_wink.gif
Ludek
Jeśli dotre na działke przed zlotem, to wezmę, to co już jest wykopane, ale to loteria, co tam jest icon_lol.gif.

A chętnych zapraszam do przekopywania. To co wykopią to ich icon_lol.gif .
kww
CYTAT(Ludek)
A chętnych zapraszam do przekopywania. To co wykopią to ich icon_lol.gif .


Kiedy i gdzie icon_question.gif icon_wink.gif
Ludek
Na Bródno, termin do ustalenia icon_biggrin.gif., byle nie najbliższy weekend icon_wink.gif .
kww
CYTAT(Ludek)
Na Bródno, termin do ustalenia icon_biggrin.gif., byle nie najbliższy weekend icon_wink.gif .


W najbliższy to możemy pokopać w Rozalinie icon_wink.gif
Ludek
Tylko czy bylinki dadzą nam wykopać icon_lol.gif.
kww
CYTAT(Ludek)
Tylko czy bylinki dadzą nam wykopać icon_lol.gif.


Bylinek to raczej nie, ale piaskownice napewno wink.gif
Ludek
Ja licze na to, że już wykopali.
Elak
Na wiosnę wykopałam swój stary wątek icon_wink.gif

Rozrosły mi się mahonie, chyba to one: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mahonia.
Jeżeli ktoś chce, to mogę przesłać sadzonki, bo nie potrzebuję tych młodych. Są o tyle fajnie, że zimą zawsze zielone icon_wink.gif
Chętnie wymienię na rośliny pasujące do skalniaka i lubiące półcień icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.