To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jezyk polski dla dzieci obcykrajowcow

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anonimowy
Witam wszystkich!

Jestem osoba polskiego pochodzenia, nigdy nie uczyla sie w polskiej szkole, nie mieszkala w Polsce, (odrazu przepraszam za bledy:)), jezyka nauczylam sie od rodzicow i czytajac ksiazki.

Teraz mam 11-m. synka, ktorego chcialabym nauczyc j.polskiego, ale jak bede z nim rozmawiac, to bedzie popelnial te same bledy, co ja i bedzie mial akcent, ja bym natomiast chciala, by rozmawial lepiej, niz ja, wiec potrzebuje waszej pomocy.
Byc moze mozecie poradzic portale internetowe, programmy edukacyjne, cos w rodzaju jezyk polski dla dzieci obcykrajowcow.

Dziekuje!
anonimowy
Dobry wieczor!

Nikt mi nie pisze icon_sad.gif , a moze podpowiecie, gdie w i-necie mozna polskie wierszyki dla dzieci albo bajki znalezc i jeszcze, oraz program za pomoca ktorego mozna sciagac polskie filmy, filmy dla dzieci.

Mam nadzieje, ze pomozecie mi. icon_smile.gif

Z gory dziekuje!
Mama Anka
Co do netu gdzie znalezc Ci nie pomoge, ale z tego co widze niezle jak na osobe wychowana za granica piszesz po polsku, wiec i pewnie tak mowisz. To nic, ze z akcentem. Ja mam duzo znajomych, ktore tez maja inna melodie jezyka i mimo to mowia do dzieci po polsku i dzieci znaja przez codziennna mowe z matka, czasem z dwojgiem rodzicow jezyk polski i tyle wystarczy. Robiac bledy owszem nauczysz i dziecko tych bledow, ale glownie chodzi o to, zeby rozumialo i potrafilo sie w tym jezyku porozumiec. Nauka jezyka za darmo, naturalnie nie uczac sie wlasciwie swiadomie to duze bogactwo. Moje dzieci sa dwujezyczne, co uwazam zreszta za naturalne.Jezyk rodzicow i jezyk kraju w ktorym sie mieszka. Mow do dziecka po polsku i to wystarczy, zeby sie nauczylo tego jezyka. Jezyka kraju w ktorym mieszkasz nauczy sie bez problemu i lepiej niz polskiego. icon_biggrin.gif
anonimowy
Dziekuje!
Mama Anka
Prosze bardzo, powodzenia zycze !!! icon_biggrin.gif icon_wink.gif
mama_wolfa
Proponuję czytane bajki dla dzieci. Czytają różni polscy aktorzy więc będzie dość ciekawie. Poza tym istnieją napewno podręczniki z płytami CD do nauki języka polskiego dla obcokrajowców
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.