To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czerwiec 2003

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
jagoda1976
Moje maleństwo urodziło się 9 czerwca 2003 o godz. 23:35. Czy są już dzieciaczki z czerwca?
ProszÄ™ o dopisanie sie do listy. icon_razz.gif
Pozdr. Jagoda
marcena
Cześć Jagoda
Moja Oleńka urodziła się 02 czerwca o 18.38.pozdrawiam marzena
Sun
No, to my też się dopisujemy. Mateusio spojrzał po raz pierwszy na świat 15 czerwca o 7.43 rano (urodzony w niedzielę! icon_wink.gif ). Mamy nadzieję prędko się pozbierać, właściwie ja mam nadzieję, bo mam problemy po cięciu i nawet wykąpać Go nie mogę............ icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif Jak płacze a ja nie mogę nic zrobić - leżę ciągle w pozycji na płasko - to serce mi pęka............. icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif

W każdym razie - jesteśmy z Wami!

Sunna i Mateo
Monisia
Czesc dziewczyny!Dopisuje sie do Was:)
Julia przyszła na świat 30 czerwca o 10.12 rano icon_smile.gif z waga 4.200 kg i wzrostem 59 cm <cesarka>
Pozdrawiam
Monisia
Nasze dzieciaczki mają juz ok 4 misięcy.Pochwalcie sie ile ważą i mierzą ok?
Julka 2 tyg temu 6,600 kg , obwód główki i klatki piersiowej 40,5.
Ile wzrościku to nie wiem bo ostatnio nie była mierzona na wzdłóż icon_confused.gif
jagoda1976
Mój Mały ma 4 m. i był ważony i mierzony dwa tygodni temu. I waga to: 6770 g i dł. ciała 65. Obwód główki 42 cm a klatki piersiowej 45 cm.
Ale ten czas szybko leci. Tak niedawno był jeszcze taki malutki

A teraz juz jest taki duzy, bedzie jeszcze większy i to juz niedługo.
marcena
Moja Rybka 02.11 będzie miała 5 miesięcy. Ważyłysmy sie 22.10 i waga to 7740 kg ma wzrostu icon_wink.gif 63,5 , obwód klatki 44 cm, a główki 42,5.
Niezły pączuszek! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif Już nie mogę się doczekać kiedy zacznie raczkować. i powie "mama". A wy?
pozdr. marzena
Monisia
A ja się pochwalę ,że dziś Jula zjadła kilka łyżeczek zupki -pierwszy raz i ogromnie Jej smakowało. Była zachwycona nowym smakiem icon_lol.gif
Od kilku dni wieczorem kaszke wcina a soczek jabłkowy pije od 3 tygodni juz icon_lol.gif
A u was jak z jedzonkiem?
marcena
Ja nie podaje Oli nic oprócz piersi tak mi powiedziała nasza dr Chociaż już mnie korci icon_confused.gif Ale poczekam do 6 miesiący przecież czas tak szybko leci.
pozdr.
KacperkaMama
[color=blue][/color]Jestem mama Kacperka urodzonego 26.06.2003 r.
Dopisuje go do czerwcowych bobasków icon_smile.gif
Kacper ma już ponad 4 m-ce. Przewraca się na boki i brzuszek, dużo gaworzy. Pozdrawiam wszystkie Mamuśki icon_biggrin.gif
marcena
witamy Kacperka i mamusie w gronie czerwcówek icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
moja Ola jeszcze siÄ™ nie turla buuuuuuuuuuuuuuuuu czekam na ze zniecierpliwieniem.
pozdr. Marzena
KacperkaMama
Witam Marcena,
Nie ma co się niecierpliwić z tym turlaniem. Mój maluch w nocy sturlał się z łóżka (śpimy razem). icon_sad.gif Obudził mnie huk i płacz. Bardzo mnie to przygnębiło, że go nie upilnowałam. icon_redface.gif Na szczęście nic mu się nie stało. On jest taki żywotny i z każdym dniem przybywa mu umiejetności. Dzisiaj pierwszy raz tak mocno zacisnał piąstki na moich palcach, że udał mi się podciągnąć go do siedzenia. Potem powtarzaliśmy to jeszcze wiele razy. Bardzo mu się to spodobało.
icon_smile.gif
Żeby przyspieszyć naukę turlania ortopeda polecił mi kołysanie dziecka w kocu trzymajac za dwa jego końce tak jak w hamaku (potrzebna druga osoba) i przekładanie z boku na bok przy każdym przewijaniu.
Pozdrawiam
KacperkaMama
marcena
Mamo Kacperka
Moja ola jest grubiutka (zobacz jej strone-nr. 6)dlatego jej to przychodzi z trudem, ale dzięki ćwiczeniom jest coraz lepiej. Na szczęście jest aktywna i lubi ćwiczyć.
Biedny Kacperek ale dobrze że się nic nie stało icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
pozdr. i całusy dla Kacperka od Oli oczywiście
MamaKacperka
Dziękujemy za pozdrowienia. Kacperek śle całuski dla Oli. icon_smile.gif Też jest dużym chłopcem. Waży niewiele ponad 8 kg. Nie był jeszcze mierzony. Jest na piersi chociaż próbuje go powoli przestawiać na mleko modyfikowane. Niestety nie smakuje mu. Wypija do 30 ml. Nie lubi też obiadków i zupek. Za to ze smakiem zjada deserki. Wybraliśmy Bobovitę bo najbardziej mu smakuje i jest polską firmą. A jak jest karmiona Oleńka? Ile waży i mierzy?
Pozdrawiamy
Mama i Kacperek
jagoda1976
Mój Konradek też niespecjalnie lubi zupki, ale uwielbia deserki.
Muszę się pochwalić, że ma dwie dolne jedynki i siedzi (parę sekund, ale siedzi). Powidział tez pierwsze słowo: AGA. Duży zbieg okoliczności, że akurat tak mam na imię icon_wink.gif

Pozdr. wszystkie czerwcowe dzieciaczki.

Jagoda
KacperkaMama
Kacperek nie ma jeszcze ząbków. Podciąga się do siedzenia jak podam mu palce. Gdy go posadzę to siedzi sam przez krótki czas.
Wracając do żywienia to podaję mu też kaszkę HIPP jabłkowo-waniliową. Smakuje mu ale też niewiele jej zjada.
Co smakuje Waszym maluszkom? Jakie zupki, deserki, kaszki, dania obiadowe?
Danie obiadowe podałam synkowi raz. Bolał go potem brzuszek i miał zaparcie.
Pozdrawiam
KacperkaMama
jagoda1976
Ja na razie karmię Konradka tylko zupką jarzynową, bez mięska. Ale od piątku zacznę podawać z mięskiem. Deserki wcina, bardzo lubi jabłko z winogronem i owoce leśne.
Powiem Wam szczerze, ze niektóre te dania sa nawet dobre, ale jak dałam Małemu zupke z dyni po której miał odruch wymiotny, spróbowałam sama i stwierdziłam, że to jest paskudne. Teraz próbuję zanim mu cś podam.

Pozdr. Jagoda
Monisia
Jula mięsko zacznie w zupkach jeść na początku stycznia.

Od tygodnia pięknie dwa dolne ząbki jej wychodzą icon_biggrin.gif
Åšlini siÄ™ bardzo i wszystko do buziaczka bierze.
KacperkaMama
Kacperek też bardzo się ślini. Już od trzeciego miesiąca a ząbków nadal nie widać chociaż ja miałam pierwsze ząbki już w 4 miesiącu. To bardzo wcześnie i chyba dobrze, że Mały się we mnie nie wdał.
Czasami Kacper z całej swojej siły przygryza mi brodawkę, chyba swędzą go dziąsła. A Wasze Maluchy, które jak piszecie prawie wszystkie mają już ząbki nie gryzą Was? Jak podajecie kaszki: z butlki czy łyżeczką? Ile jedzą Wasze Dzieciaczki? "Rekord" Kacperka to 60 ml kaszy a mleka modyfikowanego 30 ml. Jeżeli chodzi o zupki to wyczytałam na forum, że dzieci najchętniej jedzą HIPPa. Spróbuję jeszcze raz chociaż deserki Kacperek preferuje Bobovity. Pozdrawiam
KacperkaMama
marcena
Cześć dziewczyny icon_biggrin.gif
A u nas małe zmiany Olka sie nareszcie przewraca na brzuszek icon_razz.gif Zęby jej jeszcze nie wyszły, ale jest strasznie marudna,ślini się i gryzie co popadnie icon_confused.gif
Je cyca i daje jej deserki przewaznie marchewke z jabłkiem. Niedługo dam jej ziemniaczka, ale mam watpliwości czy będzie jadła bo samej marchewki nie wcina. Pluje, krzywi się i nie wiem co bedzie dalej icon_question.gif
Ola waży 9 kilo i ma 65,5 wzrostu icon_wink.gif
Jagoda masz racje dynia jest obrzydliwa fuj icon_evil.gif i Ola na dodatek dostała po niej wyspki icon_sad.gif Aha jesz pieczarki?
Kaszek jeszcze jej nie daje, poniewaz nie chce jej rozpychac icon_confused.gif
Ile razy dziennie dajecie deserki???
pozdr. marzena
KM
Witam,
Marcena, ja jem pieczarki i zupy grzybowe. Nie powoduje to żadnych negatywnych reakcji u Kacpra.
Deserki daję raz dziennie (pół słoiczka) i raz dziennie kaszę.
Brawo dla Oli!!!!!!!!!! Gratuluje przewrotki na brzuszek icon_biggrin.gif Duża ta Twoja Oleńka icon_biggrin.gif
Dziewczyny, czy stosujecie przed szczepieniem maść emla?
Pozdrawiamy
KacperkaMama
Monisia
CYTAT(KacperkaMama)
 
Dziewczyny, czy stosujecie przed szczepieniem maść emla?

Ja nie stosujÄ™.
KM
Dzisiaj byliśmy na szczepieniu. Nie użyliśmy emla, bo jak sprawdziliśmy efekt z nią i bez niej podobny. Znieczula skórę a to przecież szczepionki domięśniowe, przynajmniej jedna. Kacper waży 8,09 kg. Przez 6 tygodni przytył około 0,5 kg. Nie był jeszcze mierzony. Nasza Pani Doktor jest przeciwna dokarmianiu mlekiem modyfikowanym. Mówiła też, że trzeba nakłaniać do jedzenia zupek, deserki nie wystarczą. Według niej należy karmić piersią do pół roku, dobrze jest gdy karmi się do roku ale dłużej to tylko zabawa. icon_rolleyes.gif
jagoda1976
Co tam słychać u Waszych pociech? Pochwalcie się.
Mój Konradek ma już 6 ząbków, umie siadać i siedzieć. Piszczy i krzyczy w głos. Je zupki z mięskiem i jajeczkiem. Deserki i pije soczki. Do chrupek kukurydzianych jeszcze nie jest przekonany. Waży 8560 g i mierzy 72 cm.
KM
Kacperek ma dwa ząbki. Usiąść samodzielnie udało mu się tylko raz ale oczywiście siedzi sam bez podparcia gdy się go posadzi. Podnosi się sam do stania i stoi przy szczebelkach łóżeczka. Podparty na dłoniach i kolankach przemieszcza się odrywajac od podłoża wyłącznie rączki (nóżki minimalnie). Waży 8300, nie był jeszcze mierzony.
Jagoda, mozna dawać takiemu maluchowi chrupki kukurydziane?
marcena
Jak tak czytam to u nas jest trosze opóznienie icon_sad.gif Ola nie ma zębów, sama nie siada, chociaż w tej pozycji spędza prawie cały dzień. Nie je kaszek, zupek z mięskiem. No a waży napewno ponad 9 kilo. niedługo pojade do lekarza i ja zwaze. Ale najpierw musimy wyzdrowieć icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
Mówi mama nana baba itp icon_wink.gif Fajnie to brzmi icon_smile.gif A jak mówi mama to tak cieplutko robi mi się na serduchu icon_lol.gif
Chrupki muszę jej kupić i zobaczymy czy bedzie jadła. icon_question.gif Dawałam jej jeszcze biszkopty, ale od momentu jak się zaksztusiłą to juz jej nie daje.
kończe bo płacze
jagoda1976
mój Konradek nie mówi, tylko takie jakieś: kkkk i gggg. Za to śmieje się jak się mówi do niego: mama i tata. Marcena życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Nasza lekarka mówiła, że Malutki może jeść chrupki, ale jak na razie średnio mu smakują. icon_biggrin.gif

Pozdr. Jagoda
marcena
Jagoda nie dziekuje icon_smile.gif
Dziewczyny powiedzcie mi ile dajecie dziennie deserków czy kaszek?
I pomimo tego dajecie tyle samo cyca?
Monisia
Ja cycem już nie karmię.
Jula wciana kaszkę przed spaniem wieczorem i rano na śniadanko.
Je obiadek, pije 2 butle mleka, soczek ok 70 ml albo jabłuszko lub inny owocek.Czasami chrupke wcina ale więcej ją obślini niż zję .
To Jej dzienny jadłospisik obecnie icon_wink.gif
marcena
Monia a w nocy nie je??????????????????? I co na obiadek???
Monisia
W nocy Julia śpi icon_lol.gif od jakiegoś miesiąca jak zaśnie ok 21.00 to do 6-6.30 rano śpi icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Na obiadek je dania ze słoiczków .
marcena
Monia ale masz fajnie moja Olka wstaje dwa razy icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif a ostatnio to wogóle bardzo czesto sie budzi icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif Może zaczne jej dawac jeszcze kaszke na dobranoc
Monisia
Myślę, że to dobry pomysł.
pewnie mleczko już Jej nie wystarcza na długą noc i szybko głodnieje.
jagoda1976
Mój to je mniej więcej tak:
rano cycek
na drugie śniadanko deserek
na obiadek: zupka z mięskiem lub z żółtkiem
podwieczorek: cycek + jabłuszko (czasami)
kolacja: cycek
i całą noc (średnio co 2 godz. icon_confused.gif ) cycek

Nie daję mu kaszek, bo lekarka nie poleciła, jeszcze, podawać. Czasem chrupek, a wczoraj dostał 3 łyżeczki jogurtu naturalnego i smakował mu.

To tyle. Może troszkę za dużo tego cycka dostaje? Chciałabym karmić do ok. roku, ale nie wiem czy się uda. Zobaczymy.

Pozdr. Jagoda
marcena
A u mnie wyglada tak icon_biggrin.gif
rano cycek tzn 9-10
deserek pomiędzy 11-12
a pozniej cycek i to różnie
Jagoda ja tez chcę karmic jak najdłuzej dlatego daje jej często cyca. Nie wiem czy to dobrze icon_question.gif
Musze zacząć dawać jej zupki icon_exclaim.gif
KM
Kacperek oprócz cycusia zjada jeden słoiczek deserku dziennie lub pół słoiczka zupki. Co drugi, trzeci dzień 30-60 ml kaszki. Niejadek z niego ale chrupki kukurydziane mu smakują.
Dziennie wypija butelkÄ™ soczku.
marcena
Dziewczyny a zupki dajecie z mięskiem icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Monia próbowałam Oli dawać kaszke, ale oczywiscie miny, wstrząsy i nie chce jesć. A ostatnio jak jej dawałam zupke to az na wymioty jej sie zbierało icon_sad.gif Ale chrupki poprostu uwielbia icon_lol.gif je aż jej sie uszy trześą wink.gif
Monisia
Tak , z mięskiem.
Jula też lubi chrupki i uwielbia ssać skórkę od chleba icon_biggrin.gif
Jak widzi , że się je kanapkę to nie da rady... Trzeba Jej dać icon_wink.gif

A ile ważą Wasze maluszki teraz?

Co do kaszki to pomału przyzwyczai sie może...
Jula uwielbia kaszkę ale tylko mleczno-ryżową.
KM
W ciągu ostatnich dni spacery poprawiły Kacperkowi apetyt. Je zupki z mięsem (te od 6 m-ca, od 7 mają grudki). Sporo przybrał na wadze, z pieluchą waży 8,6 kg. icon_wink.gif
Ostatnio wydaje różne dziwne dźwięki. pokazuje język, pluje, nadyma policzki i bardzo się z tych swoich nowych umiejętności cieszy. icon_lol.gif
Monisia
Mamo Kacperka czy malutki już siada sam?
Napisz co umie ?
KM
Monisiu Kacperek siada sam podciągając się jedną rączką do czegoś (zawsze lewą, nie wiem czy nie jest mańkutem) lub leżąc na plecach podnosi główkę i podpierając się na lewym boku siada. Aby stanąć musi podciągnąć się do szczebelków łóżeczka trzymając je obydwoma rączkami. Jak nie ma się do czego podciągnąć to nie stanie.
Staram się nie pozwalać mu stawać z obawy o kręgosłup. Próbuje raczkować.
Z mową troszeczkę gorzej. Nie mówi dwusylabowych wyrazów. Na słowo mama jeszcze pewnie troszkę poczekam.
A co potrafi Jula? Mówi już mama, tata albo baba, dada? Ile ma ząbków (Kacpercio od Sylwestra dwa)?


Pozdrawiam czerwcówki icon_lol.gif
Monisia
To bardzo dużo umie.
Jula nie siada sama, nie raczkuje....
Jak się posadzi Ją z oparciem to siedzi, podnoszona za rączki też siada ale sama nie próbuje.Nie lubi leżeć na brzuszku icon_sad.gif Zabawki sama sobie bierze w rączki, przekłada i się nimi bawi, ostatnio całą karuzelkę na siebie ściągneła i była z tego straszne dumna wink.gif
Śmieje się jak stara, hi hi...głośno i pięknie.
Nie mówi jeszcze nic, tylko gaworzy, pojedyńcze sylaby mówi.
Monisia
A ząbków ma sztuk 2 icon_wink.gif icon_lol.gif
Na dole oba piękne icon_wink.gif
Teraz dwa górne się przebijają , już je widać...
gwiazdeczka2
Hhiiihi...witamy mamy czerwcowe icon_smile.gif Tu Ewcia z Majeczka, ktora przyszla na swiat 3.06.2003 o 12:34 icon_smile.gif Pozdrawiamy icon_smile.gif
KM
Witamy gwiazdeczkę i małą Majeczkę icon_lol.gif Napisz Ewa jak rowija się Twoja córeczka. icon_biggrin.gif
gwiazdeczka2
Ostatnio mielismy wysyp zabkow icon_smile.gif W listopadzie wyszly dwie dolne jedynki, a w ciagu ostatniego tygodnia dwie gorne dwojki i gorna jedynka i chyba druga jedynka sie szykuje do wyjscia. A ja sie dziwilam dlaczego Majka zaczela tak strasznie marudzic icon_smile.gif Majka pelza po calym domu z zawrotna predkoscia i ostatnio zaczela wstawac przy wszystkim, teraz trzeba ja caly czas pilnowac. Juz nie karmie piersia, poniewaz od kiedy Majka zaczela mnei gryzc po piersiach, karmilam ja coraz mniej, a ona sama juz tracila zainteresowanie piersia. Poza tym trudno mi bylo wysiedziec na zajeciach z pelnymi piersiami icon_smile.gif To chyba tyle jak na razie, ale teraz MAjka bardzo szybko sie uczy nowych rzeczy. Np. przez 2 dni umiala robic bardzo ladnie "pa-pa", ale juz sie oduczyla icon_smile.gif Hihihih...icon_smile.gif Pozdrawiamy
jagoda1976
Dziewczyny co tam słychać u Waszych pociech?
Mój Konradek w tym tygodniu nauczył się wstawać w łóżeczku (tam mu najłatwiej, chwytając się szczebelek) i raczkować do przodu (do tej pory przemieszczał się do tyłu). I to wszystko jednego dnia icon_exclaim.gif
Co do jedzenia to nie wiele się zmienił repertuar jedynie co to dodałam Danonki.

Pozdr. Jagoda
Monisia
A u nas jest żle.
Zaczełyśmy chodzić na rehabilitację.
Nie mam się czym chwalić icon_sad.gif
Jula nie siada ,nie odbija się nóżkami a nawet się nie przewraca icon_cry.gif
Mam nadzieję , że ćwiczenia pomogą.
Ostatnio ciÄ…gle chodzimy po lekarzach....
jagoda1976
trzymam za Was kciuki, wierzę, że ćwiczenia pomogą icon_exclaim.gif
Wiem, że jest Ci ciężko ale troszkę pracy a zobaczysz że efekty będą i to szybko.

Pozdr.Jagoda
Monisia
To jest tak , że mam wozić Julę 3 razy w tyg na 30 minutowe ćwiczenia.
A ja nie moge być wśrodku icon_confused.gif Nie pozwalają.
Mam czekać pod drzwiami.Ćwiczeń w domu też nie mam żadnych robić tylko to co tam rehabilitancie zrobią.
icon_rolleyes.gif
Nie rozumiem tego ale nie mam wyjścia icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.