To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

płaczka żydowska

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marsjanka
Błagam doradźcie coś! Mam ostatnio strasznie płaczliwe dziecko. Płacze o każdą pierdółkę. Od sprawy ważnej po banalną. Zaczynając od odmowy włączenia bajki przez kolorowankę pomalowaną źle przez samą siebie, dalej gdy lalkę nie da sie ubrać od razu taka jest jej reakcja nie ma człowiek nawet czasu powiedzieć daj pomogę Ci. Już poważniejszych spraw nie wymienię bo już bardziej oczywistym wydaje sie wtedy płacz dziecka. Płacze bo takie ma usposobienie, płacze bo taki wiek, płacze bo:..... (?). I związku z tym co zrobić aby to przetrwać bo sił zaczyna mi już brakować.
skanna
Bo taki wiek icon_razz.gif I radzę się uzbroić w cierpliwość albo stopery do uszu bo to jeszcze chwilę potrwa icon_wink.gif
kasiarybka
O o o dokładnie jest tak jak napisała Skanna icon_smile.gif
Uzbroić się w anielską cierpliwość i czekać.....przejdzie icon_smile.gif
Natalia S.
Witam, wzmagajÄ…ca siÄ™ pÅ‚aczliwość u dzieci w wieku poniemowlÄ™cym i przedszkolnym (nie wiem dokÅ‚adnie ile lat ma Pani dziecko) prawdopodobnie wynika z tego, że dziecko widzi korzyÅ›ci wynikajÄ…ce z takiego rozwiÄ…zania swoich problemów. Może to być zwiÄ™kszona uwaga rodzica, przytulanie, dodatkowy czas poÅ›wiÄ™cony na zabawÄ™ z dzieckiem, lub córka zyskuje w inny sposób, np.: jest wyrÄ™czana z obowiÄ…zków. Dlatego jeÅ›li widzimy, że dziecko pÅ‚acze z bÅ‚ahego powodu, to lepiej jest w sposób delikatny zbagatelizować problem, potraktować go w sposób humorystyczny, lub jeżeli mówimy o zniechÄ™caniu siÄ™ dziecka do wykonywania prostych czynnoÅ›ci, to nie należy siÄ™ rozczulać, ale entuzjastycznie zachÄ™cić do dalszych prób, mówiÄ…c na przykÅ‚ad: „Jak ja byÅ‚am w twoim wieku to też mi nie wszystko wychodziÅ‚o, ale jak siÄ™ ćwiczy to zaczyna siÄ™ udawać”. Ważne, żeby zniechÄ™conemu dziecku nie pozwolić siÄ™ nakrÄ™cać przez wÅ‚asne rozczulanie siÄ™ nad nim a raczej w sposób żywioÅ‚owy napÄ™dzić pozytywne myÅ›lenie: „Nie pÅ‚acz tylko spróbuj ubrać lalkÄ™ jeszcze raz, najpierw załóż sukienkÄ™ na nóżki, potem włóż rÄ™ce w rÄ™kawy, tak jak ty siÄ™ ubierasz”. Tutaj sposobem nie jest rozwiÄ…zywanie problemów za dziecko, trzeba spokojnie zachÄ™cać je do dalszych prób, ponieważ nawyki siÄ™ utrwalajÄ… i jeżeli teraz dziewczynka zobaczy, że mama rozwiÄ…zuje za niÄ… najprostsze problemy, to później nie bÄ™dzie potrafiÅ‚a poradzić sobie z wiÄ™kszymi i stanie siÄ™ niesamodzielna. A jeÅ›li dziecko nie pozwala sobie nic wytÅ‚umaczyć, pÅ‚acze i nie sÅ‚ucha już, co siÄ™ do niego mówi na spokojnie, to taki atak histerii należy po prostu cierpliwie przeczekać. Wiadomym jest, że jeżeli chodzi o poważniejsze sprawy i dziecku dzieje siÄ™ krzywda, lub sÄ… to pierwsze próby, zmaganie siÄ™ z nowymi wyzwaniami to trzeba pomóc, nakierować czy pocieszyć, ale wszystko w granicach rozsÄ…dku icon_wink.gif
Dorotka25
Z pewnością dziecko marsjanki po 11 latach nadal jest w wieku przedszkolnym icon_smile.gif
Nie ma to jak wykopaliska....
Natalia S.
Pani Doroto, być może Marsjance już nic nie pomoże moja odpowiedź, ale jeśli chociaż jeden rodzic zmagający się z podobnym problemem wyciągnie jakieś wnioski dla siebie to było warto odkopać temat icon_wink.gif

Pozdrawiam
marsjanka
ha,ha,ha akurat kolejne dziecko mam w wieku przedszkolnym i podobny ale nie na tę skalę problem, a dałabym głowę uciąć, że córka płaczliwa nie była, jaka ta pamięć dziurawa
Natalia S.
Złego się już tak nie pamięta jak dzieci wyrosną :)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.