To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

urodziny przedszkolaka w sali zabaw

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grzałka
no i stało się- odbyły się pierwsze urodziny w sali zabaw dla całej grupy

było bosko, Ania wróciła zachwycona, dzieciaki szalały, a jako, że grupa zgrana, to wszystkie te konkursy i cała "oprawa artystyczna" fantastycznie wypaliły

no i na resztę rodziców padł blady strach

bo teraz oczywiście każde dziecko chce, żeby na jego urodziny tez zaprosic całą grupę

ja owszem, robię urodziny w sali zabaw, ale dla znajomych, nie wyobrażam sobie połączenia znajomych i całej grupy przedszkolnej (plus rodzeństwo, bo tak było tutaj- kto to nad tym zapanuje) icon_rolleyes.gif

można zrobic 2 imprezy, ale jest jeszcze kwestia finansów

jakie są u Was zwyczaje i jak do sprawy podejśc?
iff
ja wlasnie w tamtym roku mialam wlasnie cos takiego ze kady w zerowce wyprawial urodzinki dla calej grupy wladnie wraz z rodzenstwem, i my tez urzadzilismy, po pierwsze dlatego, ze z tym zamiarem juz sama sie dlugo nosilam a po drugie bo akurat tak wyszlo, bylo fajnie i zamierzam w przyszlym roku urzadzic urodziny w takiej sali zabaw znow, ale tym razem wyprawie urodziny z kolezanka Piotrka z pierwszej klasy i byc moze jeszcze ktores dziecko bedzie mialo w miedzyczasie wiec wspolnie=taniej, poza tym z rodzicami uzgodnilismy ze nie bedziemy osobno kupowac prezentow, ale sie poskladamy np po 15 zl (to jest zdecydowanie mniej niz mialabys sama dla jednego dziecka cos kupowac) i za wspolnie zgromadzone pieniazki kupic cos, albo jedna wieksza rzecz np kolega ostatnio chcial radyjko z cd, to o wiele lepsza rzecz niz kilka bionicli, spidermanow czy rzeczy z diddla dla dziewczynki


a poza tym czemu blady strach ? p[adl na rodzicow to ze jedno dziecko tak wyprawia nie zobowiazuje innych do takich rodzajow imprez, wystarczy samemu dziecku wytlumaczyc, ze np nie ma sie pieniedzy i tyle, przeciez rodzicom nie bedziesz sie tlumaczyc
iff
aha a w domu i tak rodzinna impreze wyprawaiam, jak co roku i od tego nie moge sie wymigac niestety
no i w domu nie pomiescilabym i tak wiecej dzieci niz 4-5 , nie mam zupelnie warunkow
w takich salkach wystarczy dla dzieci przygotowac tort i duzo picia, bo one i tak nie chca jesc (no ewentualnie jakies chrupki bo to na pewno pojdzie, ale odradzam kanapki, ciasteczka i owoce, no mi wszystko zostalo)
amania
my robimy w sali zabaw - razem dla dzieci z przedszkola, dzieci znajomych i kuzynki dziewczynek (majÄ… tylko jednÄ…)

na imprezę do domu przychodzi rodzina, czyli dorośli + ta jedna kuzynka
grzałka
Iff, blady strach padł, bo to i kasa i w ogóle sporo zamieszania, a czterolatek ma duuuużą siłe przekonywania i grupa rówieśnicza zaczyna sie dla niego liczyc

Dziewczyny, a czy na tych urodzinach były jakies panie do opieki nad dzieciakami? My z mężem to jestesmy raczej outsiderzy i taka impreza to mogłaby byc dla nas trauma icon_wink.gif icon_rolleyes.gif icon_confused.gif
marghe.
nas to niedługo czeka

ale

przedszkolne urodziny GAba będzie obchodzić w przedszkolu - dostanie ciasto i koniec.

impreza w sali będzie dla rodziny i znajomych . Nie daabym rady fizycznie i finansowo zaprosić całego przedszkola + reszty.

Grzalko, z opiekunami róznie bywa. Zazwyczaj ich nie ma.. a jesli sa to "teoretycznie" - przynosza tort, zapraszają do stółu.
aluc
nas zaproszenie na przedszkolne urodziny dopadło już po miesiącu... no nie wiem
urodzin rodzinnych w zasadzie nie robimy, bo rodzina daleko i nie zawsze siÄ™ zbierze - sÄ… przy okazji, jak przyjadÄ…
urodziny domowe są i dla dzieci i dla rodziców, a nawet bardziej dla rodziców - w przedszkolu rodzice są tylko dodatkiem panoszącym się bez przydziału, w dodatku raczej niezaprzyjaźnionym, w domu dzieciaki się bawią, a rodzice jedzą, piją i się bawią icon_biggrin.gif
perspektywa imprezy dla grupy przedszkolnej jest dla mnie przerażająca - nie mam wewnętrznej potrzeby (mam nawet wewnętrzną antypotrzebę icon_mrgreen.gif )
zobaczymy, czy Maks będzie miał w tej materii jakieś dyrektywy, ja jednak skłaniam się ku imprezie przyjacielsko-domowej, ewentualnie urządzonej w przedszkolu
iff
dla 3 latka nie robie takich urodzin, najwczesniej 6 latek icon_wink.gif
sa takie sale zabaw, gdzie jest pani, pilnuje zabawe, pilnuje, aby dzieci zjadly, wtedy nie trzeba latac za dziecmi i namawiac do jedzenia, picia, zrobienia siusiu, mozna przez ten czas spokojnie napic sie kawki, wszystko zalezy od sali zabaw, bylam na 8 takich urodzinkach i juz co nieco wiem icon_wink.gif
addera
CYTAT(amania)
my robimy w sali zabaw - razem dla dzieci z przedszkola, dzieci znajomych i kuzynki dziewczynek (majÄ… tylko jednÄ…)

na imprezę do domu przychodzi rodzina, czyli dorośli + ta jedna kuzynka


Dokładnie tak robilismy urodziny Dominice w czasach przedszkolnych icon_biggrin.gif A właściwie dwa razy tak zrobilismy - jak kończyła 6 i 7 lat.

Na razie nie wiem jak będą wyglądały Michała urodziny, ale u niego w grupie jedne urodziny juz się odbyły - ciasto, baloniki, kolorowe czapeczki - w przedszkolu icon_biggrin.gif
grzałka
słuchajcie, ale w grupie przedszkolnej jest 25 sztuk, znajomych dzieci wraz z rodzeństwem zbierze sie ponad 10, do tego jeszcze rodzeństwo przedszkolaków i załóżmy, że jeden rodzic- to daje jakiś niewyobrażalny tłum

faktycznie tyle osób zapraszaliscie?

Iff, to sÄ… czterolatki icon_smile.gif

ja bym najchetniej zaprosiła znajome dzieci jak zwykle plus 3 ulubionych dzieci z Ani przedszkola- ale czy tak można?

albo faktycznie impreza łączona, w listopadzie urodziny oprócz Ani obchodzi jeszcze dwoje dzieci
amania
grzałko, w grupie Marysi jest 18 osób + 4 znajomych dzieci (bo wszystkie inne znajome są bardzo małe jeszcze) to daje razem 22 osoby z czego ze 2 czasem więcej nie dotrze - czyli razem jakieś 19 osób, da sie przeżyć icon_wink.gif

Aha, urodziny w sali zabaw robimy odkąd Marysia była średniakiem, czyli czterolatkiem
burek
Emi miała urodziny w ulubionym fast foodzie. icon_rolleyes.gif Zaprosiła kolezanki z powórka, kuzyna i kika ulubionych z przedszkola. Razem było ich chyba z 8. Nie widzę potrzeby zapraszania calej grupy. icon_cool.gif
zilka
hihi, Flo ma urodziny w połowie wakacji icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
amania
jeśli chodzi o problem zapraszania całej grupy, to wcześniej zapraszałam całą, bo jakoś nie potrafiłam wyobrazić sobie, żeby kilkoro dzieci miało nie dostać zaproszenia (resztę Marysia chciała zaprosić, bo albo kogoś lubiła albo bawiła się u niego na imprezie;) )

W tym roku dam jej wolną rękę icon_wink.gif i jak kogoś nie chce zaprosić to jej sprawa. Uznałam, że dzieci są już większe i płakać z powodu braku zaproszenia nie powinny, poza tym już w zeszłym roku zaczęło się zapraszanie wybiórcze i Maryśka miała pretensje, że tylko ona musi zapraszać wszystkich icon_eek.gif icon_lol.gif
amania
CYTAT(zilka)
hihi, Flo ma urodziny w poÅ‚owie wakacji icon_lol.gif  :lol:  :lol:


e tam, zilka
w takim wypadku wyprawia siÄ™ imieniny 06.gif
zilka
CYTAT(amania)
e tam, zilka
w takim wypadku wyprawia siÄ™ imieniny  :szczerbaty usmiech


Ja jestem wredna matka... icon_lol.gif Amaniu a kiedy w polski kalendarzu są imieniny Florencji?? Nie ma icon_lol.gif Moje dziecko nie obchodzi imienin bo nie ma na imię ani Flora ani Florentyna. Wstrętna jestem, co nie? icon_lol.gif icon_lol.gif
amania
wstrętna 37.gif


icon_lol.gif
zilka
CYTAT(amania)
wstrÄ™tna  :nie widze  :lol:


Na pocieszenie (mojego dziecka of kors) dodam, że jej tata również nie obchodzi imienin oraz holenderska połowa rodziny również.

Chociaż jak ostatnio przeczytałam, że imię "Donald" jest społecznie nieakceptowane jako imię prezydenta i dlatego nie pojawiało się na billboardach zaczęłam się zastanawiać czy jej aby jakiejś kariery nie złamaliśmy??? icon_wink.gif icon_lol.gif
addera
CYTAT(zilka)
Chociaż jak ostatnio przeczytaÅ‚am, że imiÄ™ "Donald" jest spoÅ‚ecznie nieakceptowane jako imiÄ™ prezydenta i dlatego nie pojawiaÅ‚o siÄ™ na billboardach zaczęłam siÄ™ zastanawiać czy jej aby jakiejÅ› kariery nie zÅ‚amaliÅ›my???  :wink:  :lol:


Zilka icon_lol.gif
grzałka
Florencja to imie wprost stworzone do kariery, zwłaszcza medialnej icon_smile.gif

W przeciwieństwie do Donalda icon_rolleyes.gif

co do imprezy to poczekam jak sie sytuacja rozwinie, w razie czego zaproszę tylko tych, z którymi Ania się trzyma plus znajomi

my imieniny też obchodzimy, ale rodzinnjie, babcia baaaaardzo o to dba i żadnej okazji nie przepuści icon_rolleyes.gif
beattta
CYTAT(grzalka)
ja bym najchetniej zaprosiła znajome dzieci jak zwykle plus 3 ulubionych dzieci z Ani przedszkola- ale czy tak można?


Myślę, że można. W tym roku robimy Julce po raz pierwszy dziecięce przyjęcie w Ikei. Będzie impreza łączona - kilkoro dzieci z przedszkola, znajomi z podwórka, dzieci przyjaciół.
Fajnym pomysłem jest zabawa urodzinowa w przedszkolu, z balonikami, tortem itp., ale u nas nie ma takiego zwyczaju. Dzieci przynoszą cukierki, solenizantowi składa się grupowe życzenia, odśpiewuje sto lat i koniec zabawy wink.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(beattta)
Dzieci przynoszÄ… cukierki, solenizantowi skÅ‚ada siÄ™ grupowe życzenia, odÅ›piewuje sto lat i koniec zabawy  :wink:

U nas właśnie tak jest. Do tego solenizant nosi przez cały dzień koronę (jeśli chce). Pani zawsze skombinuje jakiś mały prezent i jest super.
mama_do_kwadratu
CYTAT(grzalka)
my imieniny też obchodzimy

ha, a u nas Bartek za nic nie mógł pojąć, dlaczego Michał ma 29/9 imieniny, a On nie.
asiaT
CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
CYTAT(grzalka)
my imieniny też obchodzimy

ha, a u nas Bartek za nic nie mógł pojąć, dlaczego Michał ma 29/9 imieniny, a On nie.


u nas to samo niestety. Wygadałam się nieopatrznie, że Kamilek ma imieniny, od razu spytał "a plezenty dzie?" (co za materialiści mi rosną...) - a Andrzejek mniej więcej co 2 dni pyta, kiedy będzie mial "minimini"...

Co do urodzin - ja też planuję w sali zabaw, bo trochę mi szkoda mojego nowego mieszkania icon_wink.gif przez dwa lata nic nie robiłam, bo jakoś tak w listopadzie to ciągle chorują icon_wink.gif Ale na zabawę w tym roku przewiduje zaproszenie kilkorga znanych mi dzieci (tzn dzieci moich znajomych, z którymi chłopcy się bawią czasami). Andrzejek i Kamilek mogą zaprosić dzieci z przedszkola, które będą chcieli - na razie deklarują w sumie 3 dzieci, bo każdy po 2, z tym, że jedna przyjaciółka jest "wspólna". Na więcej mnie nie stać icon_sad.gif I tak będzie to kosztować koszmarne pieniądze icon_sad.gif
grzałka
CYTAT(asiaT)
. Na więcej mnie nie stać icon_sad.gif I tak będzie to kosztować koszmarne pieniądze icon_sad.gif


ale może się częściowo zwróci w prezentach icon_wink.gif icon_wink.gif
asiaT
Grzałka - nawet jeśli nie, to przynajmniej nie będę musiała robić remontu mieszkania, wymyślac zabaw dla dzieci - za to będę mogla posiedziec sobie 2 godziny spokojnie i co prawda przy wtórze wrzaskow rozbrykanych 3- i 4latków, ale jedna porozmawiać z rodzicami icon_wink.gif
marghe.
ja musiałabym zaprosić całe przedszkole..Małe bo małe, ale jednak.
Zatem z przedszkola nie zapraszam nikogo.. no dobra, jedna takÄ… wink.gif fajnÄ… co to przypadkiem jest kuzynkÄ… Gaby zapraszam.

Jak wygladaja urodziny w Ikea?
beattta
CYTAT(marg.)
Jak wygladaja urodziny w Ikea?


U nas dzieci mają wydzieloną część przy kawiarni. Impreza rozpoczyna się tortem i szampanem. Solenizant przyjmuje życzenia i upominki icon_wink.gif od gości. Potem z paniami przechodzą do bawialni a jak już się wyszaleją to wracają na ciepły posiłek. Każdy dostaje kupon na bezpłatne lody, solenizant dodatkowo zabawkę (najczęściej jakiegoś pluszaka). Całość trwa dwie godziny. Minimalna ilość dzieci to ośmioro w wieku powyżej trzech lat.
Mamamona
nie no, urodziny dla całej grupy przedszkolnej - to chyba wprost nienaturalne - przecież nie całą grupą się żyje, a w dużej grupie są mniejsze grupki - i te można brać pod uwagę.

my w tym roku mamy dwie imprezy (w zeszłym też dwie icon_lol.gif )- jedna dla rodziny, przy obiedzie, dzieci same sobie się bawią.
druga dla dzieci - przyjaciół Polci, ze słodkimi przekąskami i tortem, z niespodzianką - zaprosiłam panią z superurodziny.pl, która dla każdego gościa zrobi prezent icon_wink.gif w postaci dmuchanego balonika zamienionego na zwierzaka, pomaluje dzieciom buźki i zrobi bańki. oby warta była swojej ceny icon_evil.gif
aneea
wyciagam temat, bo wlasnie czeka nas debiut urodzinowy. Na szczescie Nadia bedzie gosciem, uff uff... icon_lol.gif
Mam zagwozdke z prezentem - zupelnie nie wiem co takiej 4 latce mozna wreczyc na urodziny? icon_rolleyes.gif
Mysle o jakiejs ksiazce, Nadia nie ma watpliwosci, ze kolezanke uszczesliwi kucyk na skuterze icon_lol.gif .. boszz..

Nie mam pojecia co kupuje sie na takie imprezy - help! icon_smile.gif)
Elak
CYTAT(aneea)
wyciagam temat, bo wlasnie czeka nas debiut urodzinowy. Na szczescie Nadia bedzie gosciem, uff uff...  :lol:  
Mam zagwozdke z prezentem - zupelnie nie wiem co takiej 4 latce mozna wreczyc na urodziny? icon_rolleyes.gif  
Mysle o jakiejs ksiazce, Nadia nie ma watpliwosci, ze kolezanke uszczesliwi kucyk na skuterze icon_lol.gif .. boszz..

Nie mam pojecia co kupuje sie na takie imprezy - help! icon_smile.gif)


Myślę, że Twoja córka może mieć rację icon_lol.gif icon_wink.gif
Teraz te kucyki sÄ… bardzo modne icon_rolleyes.gif
Mięta
Moim zdaniem tak i to zdecydowanie.

Zorganizowanie urodzinek w sali zabaw daje coś bezcennego: komfort. Rodzice nie przejmują się sprzątaniem, wystrojem, miejscami do siedzenia etc. Firma animacyjna może zorganizować praktycznie wszystko i zagwarantować, że mali uczestnicy urodzin zapamiętają imprezkę na długo.

Sama organizowałam przez jakiś czas takie urodziny w domu ale potem z wygody zrezygnowałam i wybrałam salę zabaw. Wychodzę i przynajmniej wracam do czystego mieszkania......
https://waznemiejsca.blogspot.com/2019/03/u...li-zabaw-w.html
chibiusa
robiłam takie urodziny, w naszym zakresie było jedzenie i picie, narobiłam jedzenia ale w sumie dużo nie zeszło, do picia była woda i napoje z kubusia te h2owoc, nie są słodkie, bo to w sumie woda z sokiem tylko, tort wszystkim smakował icon_smile.gif było mnóstwo zabawy
Egomedspa
Zdecydowanie warto. W salach zabaw na najmłodszych czeka wiele różnych atrakcji, w tym między innymi trampoliny, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami i gąbkami, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, karuzele, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Zabawa na sali może odbywać się pod okiem rodzica albo też instruktora lub animatora. Poza tym nie masz bałaganu w domu.....



Wiadomo że będzie to pewien koszt ale maluch będzie na pewno zadowolony.
Kotelka
Będziemy przekazywać zaproszenia przez rodziców jakoś tydzień do dwóch przed planowanym terminem - mamy 25-osobowa grupę przedszkolną i nie ma szans, żebyśmy zrobili imprezę dla wszystkich według mnie zostawianie zaproszeń w szatni jest słabe.

W naszej grupie (Å‚Ä…czona 4 i 5-latkowie) przerabiamy w tym roku obie opcje - zaproszenia w szatni i osobiste.

https://wayoflifestyle.pl/sala-zabaw-dla-dz...niej-korzystac/

Na stronie jest kilka dobrych porad, jak się zachować na sali zabaw.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.