To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki wg Was jest najlepszy laktator?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Perezzoo
Laktator elektryczny, ręczny typu avent isis, czy może najzwyklejszy typu lakta? pozdrawiam
amo
Te najzwyklejsze nie sa chyba zbyt dobre - sama nie probowalam, ale tak slyszalam. Przy obojgu z moich dzieci uzywalam Avent i bylam bardzo zadowolona - szybko i skutecznie.
Paula.
Ja miaÅ‚am dwa: elektryczny Nuka i taki „zwykÅ‚y”.
Ten Nuka ściągał dobrze, ale trochę potrwało zanim nauczyłam się z niego korzystać. No i przy dłuższym ściąganiu sutki trochę bolały. Natomiast ten zwykły, który miałam tylko po to, żeby odciągnąć mleko w pracy, zanim przestawiłam się na nowy tryb, to generalnie tragedia. Nie wyobrażam sobie ściągać tym mleka na większą skalę icon_wink.gif icon_cool.gif .
Oba miałam pożyczone. Nuk to już był nieźle wysłużony, byłam trzecią mamą, która z niego korzystała, chociaż dwie poprzednie chyba tak go nie wyeksploatowały jak ja i poszedł jeszcze do kolejnej mamy.
Przy drugim dziecku zamierzam kupić Aventu. Ostatnio oglądałam laktator Aventu elektryczny (podobno inteligentny icon_wink.gif, no ale cena coś ponad 400 zł była powalająca. Mam nadzieję, że przez te 3-4 lata coś stanieją icon_biggrin.gif
eni20
ja ma reczny avent i bardzo sobie chwale. Naprawde szybko mozna sciagnac pokarm,prosto do butelki,no i inne akcesoria idealnie pasuja,no pojemniki do mrozenia pokarmu!
kasiask
Medela
Kocurek
Canpol Premium. Jest to nowocześniejszy wariant Isisa, ma nawet regulację siły ssania, czego Isis nie ma.
Ręczny, cichy, niebywale skuteczny i delikatny.
Jasiucha
Wg mnie ręką jest najszybciej..
..u nas w szpitalu położne polecaja zwykłe ręczne laktatory - ale to koszmarnie długo trwa no a jeśli pierś jest już lekko twarda to nie ma szans na ściąganie takim ręcznym... lub ręką prosto do buteleczki icon_smile.gif
myszka
Avent ręczny. Ściagałam półtora roku. W pierwszym okresie - w czasie, kiedy poszłam do pracy, a Miłosz był wyłącznie na moim mleku. Bez problemu ściągałam odpowiednią ilość mleka (nie licząc paru dni kryzysu laktacyjnego, co jednak nie miało nic wspólnego ze skutecznością samego laktatora). Duży plus to ściąganie wprost do butelki, bez ryzyka zanieczyszczenia mleka.
Silije
Ja używałam elektrycznej Medeli. Jeśli trzeba ściągać mleka dużo i często, bo np. się studiuje to elektryczny niezastąpiony, ręczny by mnie wymęczył.
teaver
Medela. Tylko i wylacznie. W czasie ciazy kupilam Avent Isis- nie moglam nim sciagnac ani kropli. Jezeli nie bedziesz odciagac duzo to reczny ci wystarczy Jezeli pracujesz i musisz szybko i duzo sciagac to dokup sobie lepeij jakis modul elektryczny.
maua_piegowata
Hello,

jestem w 33 tygodniu, po macierzyńskim planuje wrócić do pracy.
I pytanie: czy któraś z mam używała laktatorów TUFI? czy ręczny czy elektryczny? jak się sprawują i czy się np nie zatykają..?
Z tego co widziałam w necie, są dużo tańsze niż Avent czy Medela (choć nie powiem, o Medeli słyszałam najwięcej dobrego, to jednak cena mnie troszke przeraża;/).
Będę wdzięczna za opinie.

pozdrawiam
maua piegowata
Mika
Piegowata -przed porodem zrobiłam rekonesans na allegro-dziewczyny które kupiły elektryczny Tuffi narzekały,że słaby "ciąg" ma icon_wink.gif
W końcu padło na polecany w koło Avent Isis i jestem baaardzo zadowolona-chwila moment,bez stresu i pełna butla icon_smile.gif
maua_piegowata
czyli jednak cena == jakość w tym przypadku.
no nic, będzie trzeba zainwestować w takim razie.
Dzięki za informacje.

pozdrawiamy, maue dwie

katiek
Ten zwykły Lakty jest o kant 4 liter potłuc. Korzystałam z Aventu, fakt ściągałam mało, bo tylko jako dodatek do pierwszych potraw no i gdy miałam nawały, ale ogólnie mogę go pochwalić. Z żalem się z nim rozstanę-jako że kolejnego w planach nie ma sprzedawać będę.
SylwiaK
Avent ręczny - rewelka a i drogi nie jest bo gdy zsumujesz koszt butelek i smoczków i części zamiennych w zestawie, to naprawdę wyjdzie niedrogo. Poza tym odkąd elektryczny pojawił się w sprzedarzy to cena ręcznego chyba trochę spadła.
kas
Mandela elektryczny. Super !!! Polecam.
Kas
.uzytkownik.usuniety.
Elektryczna Medela. I z faceta by chyba coś wyciągnęła. icon_wink.gif

Z
gaja23
TUFI nie polecam - bo sama mam icon_rolleyes.gif Po pierwsze za wolną ciągnie icon_confused.gif I trwa to w nieskończoność a po drugie po m-cu intensywnego odciągania ok 5 razy na dobę popsuła sie icon_confused.gif Słabo zaczął ciągnąć icon_mad.gif Podejrzewam że to uszczelka poszła, albo te urządzenie co się nakłada na butelkę icon_rolleyes.gif

Także lepiej wydać więcej a mieć komfort odciągania icon_razz.gif
marioluncia
Witam! Mam problem z moim nowo zakupionym laktatorem.
Nie mam sterylizatora więc gotowałam wszystkie części razem w gorącej wodzie przez 10 min tak jak zaleca producent. Jednak po osuszeniu wszędzie pozostał biały osad. Co zrobić żeby go nie było? Czy to jest wina wody czy może czegoś innego? Jak go prawidłowo wysterylizować?
Dzięki za odp.
maua_piegowata
CYTAT(marioluncia)
Witam! Mam problem z moim  nowo zakupionym laktatorem.
Nie mam sterylizatora więc gotowałam wszystkie części razem w gorącej wodzie przez 10 min tak jak zaleca producent. Jednak po osuszeniu wszędzie pozostał biały osad. Co zrobić żeby go nie było? Czy to jest wina wody czy może czegoś innego? Jak go prawidłowo wysterylizować?
Dzięki za odp.


osad zawsze zostanie po sterylizacji we wrzątku. nie ma na to sposobu, przynajmniej go nie znam. A dzieciaczkowi nie szkodzi, a ważne że laktator sterylny.

Jak Ci bardzo przeszkadza osad to kup sterylizator.
mamakarolinki
wiele osób mowi ze elektryczny jednak ja jestem za recznym
meggie
powiedzcie mi czy lepszy laktator reczny z taka wajha czy z gruszka na koncu, mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi, bo na elektryka mnie nie stac icon_sad.gif

waham sie miedzy aventem (wlasnie wajha czy gruszka)

albo canpol premium (wajha)

roznica w cenie ok 12 zł

poradzcie mamuski
maua_piegowata
a jak wyglÄ…da AVENT z "gruszkÄ…"?!?
meggie
hmm chodzilo mi o taki https://www.allegro.pl/item137623108__lakta...cja_od_ss_.html

ale chyba cos pomyliłam z tym aventem (wydawalo mi sie ze one tez sa z gruszka)
maua_piegowata
CYTAT(meggie)
hmm chodzilo mi o taki https://www.allegro.pl/item137623108__lakta...cja_od_ss_.html

ale chyba cos pomyliłam z tym aventem (wydawalo mi sie ze one tez sa z gruszka)


achaaaaaaa, rozumiem:)

ja miałam Aventa "z wajhą":)
użyłam pare razy jak miałam nawał mleczny na początku karmienia.
mam zamiar go wykorzystać na odciąganie pokarmu do zamrażania, bo moja Ola idzie do żłobka niestety... zaczynamy od piątku
Kocurek
Ja miałam Canpol Premium - rewelacja! no i posiada regulację siły ssania, czego nie ma Avent.
ewasiu
Witam!
Mam pytanie czy znacie taki laktator medela swing i czy jest cichy, bo na takim mi zależy? Mam medeli mini elektric i jest fajny, ale bardzo głośny, a ja muszę odciagać szybko i dość dyskretnie (nie ma odpowiednich warunków) w pracy, więc.....
A może poradzicie jeszcze inny lub może ręczny jakiś zrobił na Was piorunujące wrażenie?
Z góry dziękuję


Aha - czy zawsze po karmieniu odciągacie pokarm z tej piersi i z drugiej czy tylko z tej z której karmiłyście, a może wcale nie odciągacie? Bo słyszałam różne opinie.


Pozdrawiam

gosiab1982
jestem zadowolona z laktatora firmy Canpol babies-PREMIUM. jest to laktator ręczny. jak dla mnie odciąga pokarm dosyć szybko, wygodniej mi go używać bez wkładki masującej. icon_smile.gif[color="#8B0000"][/color]
[font="Comic Sans MS"][/font]
użytkownik usunięty
Ja mam medeli mini elektric i jest bardzo dobry. Wyciąga ze mnie bez problemu te 120ml, któtych młody potrzebuje na jedno karmienie.
Zelda
ja mam ręczny medeli i jest rewelacyjny
katrinaka
Ja ma reczny avent i bardzo sobie chwale. Naprawde szybko mozna sciagnac pokarm.
madziatl
Ja mam chicco reczny (z pomka) i medeli minielectric. zecydowanie jestem za elektrycznym. od pompowania rece mi juz wysiadaly (a uzywam latkatorow do dzis bardzo czesto) i to jak szybko i ile jest w stanie sciagnac. na swinga mialam zakupy, ale w koncu nie kupilam wiec nie wiem czy jest cichy bo minielectric faktycznie zmarlego obudzi 43.gif
Kiciaaa1
Posiadam pożyczony Avent Isis i jest naprawdę bardzo skuteczny cichy i ładnie ściąga. Jego dodatkowym atutem jest idealne dopasowanie do innych produktów firmy Avent. Jeśli miałabym kupić laktator przy następnym dziecku tylko Avent choć tym razem może pokusiłabym się o elektryczny czasami rączki chcą odpocząć icon_wink.gif
Pogoda
Mam elektryczny Avent i jestem zachwycona.
Wypróbowałam wcześniej Medelę Mini-Electric, Canpolai Nuka. Avent jest dla mnie najlepszy.

1. Można go używać jako ręcznego - czasem z tego korzystam. I też jest bardzo funkcjonalny i skuteczny.
2. Trzeba się na początku nauczyć obsługi, wyczuć siebie i laktator, pokombinować kilka razy - a potem używanie staje się czystą przyjemnością.
3. Jest stosunkowo cichy.
4. Do laktatora pasują tradycyjne butelki Avent, jest to więc bardzo wygodne. Nie ma problemu z "akcesoriami okołolaktatorowymi", bo są ogólnodostępne - butelki, smoczki, zamknięcia do butelek, bardzo sprytnie pomyślany i wygodny system pojemników i pokrywek VIA do przechowywania, transportu i mrożenia mleka...
dupadupadupa
Jestem po mega kryzysie laktacyjnym 5 miesiaca.
Recznego laktatora pozbylam sie w 2 sekundy po nawale jaki mialam tydzien po porodzie. Odciagalam do tej pory reka jak trzeba bylo.
Tym razem reka nie dala rady.
Wypozyczylam profesjonalny MEDELA LACITINA PLUS.
Pobudzil laktacje. Po 3 dniach kupialm MEDELA MINI ELECTRIC - jestem zachwycona.
I zla zarazem ze nie mialam od poczatku.
Wrocilam do karmienia peirsia a myslalam ze to juz koniec.
gosma
avent ręczny - dla mnie bomba. Bardzo szybko ściąga i niec nie boli no i te butelki, pojemniki, końcówki - wszystko do siebie pasuje, ściągasz, zamrażasz, wyciągasz, podgrzewasz, dokręcasz smoczek i od razu do podania.
beata_77
CYTAT(maua_piegowata @ Tue, 06 Jun 2006 - 18:37) *
Hello,
jestem w 33 tygodniu, po macierzyńskim planuje wrócić do pracy.
I pytanie: czy któraś z mam używała laktatorów TUFI? czy ręczny czy elektryczny? jak się sprawują i czy się np nie zatykają..?
Z tego co widziałam w necie, są dużo tańsze niż Avent czy Medela (choć nie powiem, o Medeli słyszałam najwięcej dobrego, to jednak cena mnie troszke przeraża;/).
Będę wdzięczna za opinie.
pozdrawiam
maua piegowata


Ja miałam ręczny TUFI i byłam bardzo zadowolona, ściągał do końca i brodawki nie bolały. Od razu do buteleczki.

O taki https://www.allegro.pl/item562620998_laktat...ka_1_zl_ss.html
jaAga*
Ja bardzo sobie chwaliłam medelę mini electric, choć po roku użytkowania coś się w nim zepsuło i stracił "ciąg"...być może to uszczelka,a może zalałam przypadkiem silniczek, dziecko było już duże, więc nie próbowałam naprawiać, ale jak działał byłam zachwycona.
green
MEDELA MINI ELECTRIC - mialam przy pierwszym dziecku mam i teraz. Polecam do niego lejek komfort (na samym dole strony)- idealne rozwiÄ…zanie, jest kapitalny.
dupadupadupa
green zgadzam sie z Twoja opinia icon_biggrin.gif
Pani w sklepie chciala mi wcisnac NUKa elekrtycznego. .ale jakos tak... cos mi za bardzo chciala wcisnac.. Ciedsze sie ze pojechalam do innego sklepu a tam profesjonalnei m idoradzila Medele Mini Electric... poza tym jak juz pisalam na pobudzenie laktacji wypozyczylam profesjonalny medela lacitina plus.. icon_smile.gif Dzieki temu karmie dalej icon_biggrin.gif
semi
od dwoch dni mam avent isis, ręczny, jestem zadowolona.
Pewcia
CYTAT(emi @ Sat, 28 Feb 2009 - 21:06) *
od dwoch dni mam avent isis, ręczny, jestem zadowolona.

Zagadzam się z emi. Też jestem zadowolona z avent isis
lunka
Ja mam elektryczny BabyOno i jest super, ręcznym Aventem nie mogłam nic ściągnąć, a BabyOno nie ma problemu icon_smile.gif
Agnieszka Kamila
uzywałam avent isis ręczny i byłam zadowolona, wczesniej miałam baby ono ręczny tragedia, ale to było kupione tak żeby nie zwariowac od nawału, do normalnego ściągania używałam avent i mogę polecic
Vintage
Ja mam laktator aventu, ale mnie meczy jego mycie - za duzo czesci ma. O elektrycznych slyszalam ze nei sa dobre, poza tym to chyba niemile...
niewidzialna
próbowałam kilku laktatorów i stwierdziłam ze zdziwieniem, że najwięcej mleka udawało mi się ściągać ręcznie icon_wink.gif
Aldinka
Mini elektric MEDELA - polecam superrr
misiekcacy
Witam moja żona kupiła dziś właśnie laktator Tufi spectra 3 mieliśmy laktator też firmy tufi tylko że gaia ale jest on w ponownej naprawie . Laktatror gaia jest dobry tylko ma bardzo słaby silnik a moja zona sciąga lekko 150 ml pokarmu mam nadzieje że ten będzie lepszy niż gaia myślimy o dokupieniu drugiego zestawu do odciągania pokarmu bo spectra 3 ma możliwośc pracy na dwie piersi
netty5
Przez rok karmienia blizniat uzywalam AVENT ISIS i u mnie sprawdzil sie rewelacyjnie.Nie mialam problemow z myciem ani z zastojami.Jak zassal to wystarczylo jedno pociagniecie i leeeeeeeeeeciaaaaalo pod cisnieniem 06.gif a wcale nie mialam nawalu pokarmu.Jak dla mnie super,polecam.
MagdaNiebieska
usunięty
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.