To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Majowe dwulatki-co słychać i jak wygląda sprawa nocniczkowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Izunia
icon_smile.gif Witajcie nasze majowe dwulatki icon_smile.gif
Co słychać u Waszych maluchów????
Moja córeczka baaaaaardzo duuuuużo mówi. Wszędzi włazi, wszystko rusza, potrafi sama ładnie jeść, pić z kubeczka, składa zdania, namiętnie ogląda bajeczki. Jedynym minusem to nocnik icon_sad.gif Byliśmy na wakacjach na wsi. Pomyślałam sobie, że tam prędzej się nauczy. A bo to cały dzień na dworze, tylko mateczki na pupę, zsika kilka razy i zacznie wołać. I jakże się pomyliłam, niestety. Niunia trzymała siku do tego stopnia, że widziałam jak już nie może wytrzymać. Jednak ani majtki, ani na nocnik nie zrobiła siku. Musiałam jej w końcu założyc pieluchę, po czym stanęła z uśmiechem na twarzy i powiedziała: o mamusia jeśt. Zaliczyłyśmy również wizytę u mojej kuzynki, która ma dwójkę maluchów 3 latka i 1,5 roku. Tamte dzieciaki siadały na nocniczek, robiły siku, a moja mała tylko nie, nie i nie icon_sad.gif
No i w dalszym ciągu nie chce nawet usiąść. Ona doskonale wie, że trzeba zawołać sisi, bo woła, ale jak już robi do pampersa. Wie, że do tego służy nocnik, ale nie ma szans żeby ją na nim posadzić. Na dzień dzisiejszy, zrobiłam jej znowu przerwę. Schowałam nocnik i tylko tłumaczę za każdym razem gdy ją przewijam, gdzie powinna robić siku.

Pozdrawiam
Iza, mama Marcina i Saruni icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
wiola
Jestem mamą dwuletniej Nikoluni co prawda z 25 kwietnia ale chętnie się dołączę icon_smile.gif
Moja Nikolunia właśnie od maja pięknie woła siku..z czego jestem zdowolona, ale nie przejmuj się napewno na Twóją córcię tez przyjdzie pora.. wszyscy mi to powtarzaja i chyba nmaja w tym dużo racji ze i do nocnika trzba dojrzec.... bo ja chciałam ja wczesniej oduczyć ale niestety nie udawało mi sie to :icon_smile.gif

A poza tym to też stradszna z niej gaduła i buzi jej sie nie zamyka, ale to chyba zaleta, a moze wada icon_wink.gif 2001 ..

Całuski i zycze cierpliwości i powodzenia w nocnikowej nauce...
Wiola
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.