To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

babyhaler czy aerochamber??? Który wybrać

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Klucha
babyhaler czy aerochamber??? Który wybrać

dla 4 letniej dziewczynki, ważna też jest poręczność, bo będzie też używany w plenerze
mamuśka.chłidzw
hmmm a co to ma wspólnego z podforum mały alergik icon_rolleyes.gif icon_question.gif
Klucha
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
hmmm a co to ma wspólnego z podforum mały alergik icon_rolleyes.gif  :?:


hmmmm ma bo jest to tuba inhalacyjna dla alergika który ma duszności
mamuśka.chłidzw
a to przepraszam. Ja mam alergików pokarmowych, więc termin mi obcy icon_wink.gif
amania
ja mam babyhalera i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, z tym że na spacer to średnio, bo nie do każdej torby wejdzie
Klucha
CYTAT(amania)
ja mam babyhalera i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, z tym że na spacer to średnio, bo nie do każdej torby wejdzie


No właśnie zależy mi żeby mieściła się do jakiegoś plecaczka który mozna zabrać ze sobą. Aerochamber na oko jest mniejszy i bardziej poręczny
amania
oglądałam go przed chwilą w necie i wydaje się być dużo bardziej poręczny
a skoro twoja córka ma już 4 lata (zaletą babyhalera jest to, że nadaje się nawet dla niemowląt), to myślę że będzie to lepszy wybór
blaire
Zgadzam sie z amanią. Idealny dla niemowląt jest babyhaler, zaś auero dla dzieci starszych. Spokojnie możesz kupić ten drugi.
Klucha
dzięki za porady icon_smile.gif

a teraz ruszam niebo i ziemię aby jak najszybciej go zdobyć, bo obdzwoniłam apteki i niestety mają tylko babyhaler icon_sad.gif, moze jakaś sprowadzi mi w ciagu jednego dnia z hurtowni.

i tak na szaleństwa na placu zabaw bedziemy chodzić z aerochamberem
blaire
Klucha, dacie radę icon_smile.gif Z Kubą to samo przechodziłam icon_smile.gif
Klucha
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
a to przepraszam. Ja mam alergików pokarmowych, więc termin mi obcy wink.gif


zdarza się icon_wink.gif, pewnie pomyslałaś że pytam o wózek, hihi
mamuśka.chłidzw
Klucha to brzmiało mi jak jakies przyrządy do gimnastyki 37.gif
Klucha
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Klucha to brzmiało mi jak jakies przyrządy do gimnastyki 37.gif


haha,

a alergicy nie mogą się gimnastykować icon_wink.gif))
Klucha
CYTAT(blaire)
Klucha, dacie radę icon_smile.gif Z Kubą to samo przechodziłam icon_smile.gif


od października walczymy, już było fajnie super , ale od kwietnia jest nie najlepiej, aptekę w domu mam. Ale ostatnio mamy piękny kaszel wysiłkowy i nieważne czy wejsdzie na 1 piętro po schodach, podjazdem na wózki do sklepu, czy przebiegnie się troszeczkę. Podczas ostatniej infekcji (tylko 40 st. gorączki przez 3 dni) dziecko samo prosiło o inhalacje:shock:, tak ją dusiło icon_sad.gif

Już nie reaguję na spojrzenia ludzi a zwłaszcza matek na placu zabaw jak mała zaczyna kaszleć i przyduszać się. Zazwyczaj aż do wymiotów.
Szkoda mi dziecka jak muszę ja zbieraż z placu zabaw na inhalacje do domu. Dziś byłam u alergologa i następne leki w apteczce + aerochamber. Mam nadzieję że ventolin zadziała w takich sytuacjach.
Dorka
My mamy AeroChamber Plus https://mediweb.pl/sklep/product_info.php/p...products_id/984. (Tylko u nas w aptece był po 66zł ). Używał go mój prawie 4 letni syn.
Cały ma około 16cm długości, myslę, że spokojnie zmieści się do torebki w czasie spacerów.
addera
a my mamy aeroscopic, właśnie dla 4-latka.
ale powiem, że ten aerochamber mnie zainteresował ...
Klucha
CYTAT(addera)
a my mamy aeroscopic, właśnie dla 4-latka.
ale powiem, że ten aerochamber mnie zainteresował ...


własnie miałam możliwość obejrzenia tych dwóch i aerochamber jak dla mnie bez porównania.
Zamówiłam go dziś, popołudniu do odbioru dzięki miłej aptekarce która obdzwoniła przy mnie hurtownie icon_smile.gif
addera
Klucha, ja kupiłam ten aeroscopic, bo taki mi zalecił alergolog. O aerochamber'ze dopiero dziś się dowiedziałam, z forum wink.gif
Ale wygląda nieźle, a ponieważ Michał "skazany" na wziewy, to się muszę zaintersować w aptece.
Klucha
addera mój alergolog też pokazywała mi w gabinecie aeroscopic i aerochamber. ten pierwszy wydał mi sie większy i taki mniej poręczny.
Poza tym alergolog powiedziała ze aerochamber jest lepszy na plenery.

natomiast zgupiałam przeglądajac w necie ofery bo natrafiłam też na babyhaler, a do tego kojarzyło mi się że kiedyś na jakimś forum czytalam że któryś z nich jest lepszy... tylko odezwała się moja skleroza i nie pamiętałam który icon_wink.gif
addera
Klucha, nam babyhaler odradzono od razu. Podobno jest dla zdecydowanie młodszych dzieci icon_wink.gif Jak dziecko dobrze współpracuje przy wziewach można stosować inne "tuby".

Aeroscopic nie jest zły, my sobie radzimy, i to bez maski zdecydowanie lepiej niż bez, ale tak jak piszesz, widze, że na warunki "wakacyjne" lepszy byłby aerochamber.
Klucha
addera icon_smile.gif)

ja też

żona astmatyka
i matka alergika

wink.gif
Atteloiv
A ja jakieś 3 lata temu nie miałam wyboru - lekarka poleciła aeroscopic ( przy 2 letnim dziecku ) koszmar, koszmar odradzam go zdecydowanie. Wtedy nie miałam możliwości porównania...... no cóż . Przeżyliśmy, ale wolałabym nie miec takiej powtórki. Teraz gdy mały jest większy nie jest źle , a że inhalujemy nie dość często więc to wystarcza. Przy częstszych stosowaniach przy naszym wiercipięcie icon_rolleyes.gif - NIE WYOBRAŻAM SOBIE.
Pozdrawiam
Klucha
kupiłam, 2 inhalacje za nami, jest super polecam icon_wink.gif
lucy*
A czy ktoś z Was używał Able spacer z angielskiej firmy Clement Clarke. Widziałam w necie: jest mały i taki poręczny, objętość 125ml, gdy aero ma 175. Nie wiem czy lepszy z większą czy mniejszą pojemnością. Aha, ustnik jest otwierany i lek można schować wśrodku. Bardzo fajne rozwiązanie.
Mika
up
Anton właśnie dostał prikaz coby wdychać flixotide przez ten aerochamber
ale alergolog pokazywała mi półmetrową tubę,a nie małe ustrojstwo icon_wink.gif (to był chyba Babyhaler)
czy ten aerochamber pasuje do wszystkich wziewnych leków?
czym się różni komora od spejsera?
i czemu różnice w cenie są podwójne? icon_wink.gif
od 50zł do 120 icon_neutral.gif

a może Able Spacer?
Klucha
komora, spacer, tuba, przystawka objętościowa - jeden pies icon_smile.gif
babyhaler jest duży
aerochamber mieści mi się w torebce
able spacer jest jeszcze mniejszy

wszystkie leki wziewne w pojemnikach typu MDI będą pasowały
iwkaa
Witajcie!Ja również jestem mama 9-letniego alergika i 4-letniego alergika,astmatyka.Kacper od zeszłego roku otrzymuje leki na stałe i jak do tej pory używaliśmy Able Spacer.Moge powiedzieć ze jest bardzo wygodny mieści się do torby.Teraz natomiast nasz alergolog kazał nam zmienić na aerochamber.Zawsze te inhalatory zamawiam telefonicznie i przysyłają mi prosto do domu bo u nas w aptekach jak na razie nie ma takiej mozliwości.Pozdrawiam Iwona.
Mika
Iwkaa,a dlaczego kazał Wam zmienić?
to jest jakaś różnica?
bo nam też kazał aerochamber kupić,ale pomyślałam sobie,że może mniejsze będzie "lepsze"? icon_wink.gif
iwkaa
Mika dokładnie żeby to wytłumaczyć to musiałabym się bardzo rozpisać więc postaram się krótko i zwięźle a w razie wątpliwości możesz piosać do mnie na gg.
Kacper używa Able Spacer od maja zeszłego roku.Do tej pory wszystko było OK ale od marca już dwa razy chorował na zapalenie płuc z zaostrzeniem astmy leczonej szpitalnie i powiem szczerze gdy leżałam w szpitalu w Łodzi nikt nie przyczepił sie do naszego inhalatora natomiast u mnie w Skierniewicach doznałam szoku bo powiedziano mi że ten inhalator jest do wyrzucenie że się nie nadaje że zmarnowałam rok leczenia że dziecko przez ten inhalator ma tak częste ataki astmy itd...Ja oczywiście od razu telefon do Warszawy do naszego alergologa i go atakuję czy aby faktycznie zalecił nam odpowiedni inhalator i opowiadam mu całą historię ze szpitala na to on spokojnie żeby na razie zastosować się do zaleceń szpitalnych a potem przyjechać do niego...zostawię to bez komentarza.W szpitalu Kacper dostawał Pulmicort i Berodual w nebulizacji a po wyjściu ze szpitala nasz alergolog po prostu powiedział że inhalator i tak trzeba wymienic bo ma już rok więc kupić inny żeby nasi lekarze szpitalni nie mieli dylematu...To by było tak krótko ale gdybyś chciała coś więcej to służę pomocą.Pozdrawiam Iwona
Klucha
każda tuba, która ma plastikowe czesci przy codziennym uzytkowaniu powinna być wymieniana 2 razy do roku
także nowy aerochamber też bedzie za jakiś czas do wymiany
azik
Witam

przy 3 i 4 latku można używać już aero z ustnikiem zamiast z maseczką?
ewon
azik ja mam aerochamber z maseczka,lekarka powiedziala,ze maseczka jest lepsza bo dziecko jeszcze tak nie umie wstrzymac powietrza.i wogole,ze sa lepsze.
azik
dzięki

właśnie zamawiam aero
agrafkaa
a ja mam babyhaler uważam że świetnie się sprawdza jako pierwsza tuba gdy dziecko obawia się takiej nowości i trzeba go przekonać do oddychania muszę przyznać że przyszło to z łatwością myślę że przy następnym zakupie już zastanowię się który kupić jedynym minusem jest jego duży rozmiar nie zawsze mieści się do każdej torby oczywiście ma maseczkę co przy 3 czy 4 latku jest bezpiecznym rozwiązaniem pamiętajmy że mamy pewność ze dziecko skutecznie zażyje lek a my będziemy spokojniejsi
Ineczka33
Witam:)
Mam pytanie do mam szkrabów używających komory Aeroscopic. Niestety nie mam ulotki. Czy przed pierwszym użyciem trzeba jakoś ją przygotować? Usunąć jakieś zabezpieczenia? Czy po prostu załącza się tubkę z lekiem i przystępuje do inhalacji? Wydaje mi się, że w tym dzióbku, na który nakłada się maseczkę jest jakaś zastawka, która nie przepuszcza leku. Proszę o pilną odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie,
Inka
Gundi
Proszę powiedzcie jaka jest najlepsza tuba do inhalacji dziecka. Córcia ma 3 latka a zależy mi na czymś niewielkim. Mała ostatnio miała 2 duże ataki astmy. do tego miała zapalenia płuc. dostaliśmy zalecenia na doraźne stosowanie leku wziewnego przez tubę ale nie wiem jaka będzie najlepsza. najlepiej nie duża.
pomóżcie z wyborem.
tata100
Witam,

pisząc krótko...
Dla niezdecydowanych zdecydowanie polecam Aerochamber, chociażby dlatego że na świecie to zdecydowany nr 1. Kłopot niestety jest z dostepnością - i to jest chyba jedyna przewaga starego babyhalera.
Dla zainteresowanych polecam stronę kobumedical.pl, chociażby ze względu na fajne filmiki

pozdrawiam
t


To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.