To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

haft krzyżykowy:)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
z_m
Cześć!
Ciekawa jestem czy są wśród nas inne hafciarki? Może pochwalicie się swoimi pracami?
Moje są w odnośniku pod paskiem.
Zapraszam i pozdrawiam
AJA
SÄ…, sÄ… icon_biggrin.gif
Niestety moje prace znajdujÄ… siÄ™ tylko w domu lub u znajomych, nie mam ich w internecie.
Twoje bardzo Å‚adne.
Ostatnio skończyłam poduszkę z misiami dla dziecka i robię teraz drugą. Niestey nie mam na to tyle czasu ile bym chciała
mgiełka
Melduje się zapalona hafciarka. Co prawda czasu mam mało na hafty, ale staram się jak mogę, u mnie hafty są często prezentem dla najbliższych, więc mało mam w domu, większość wisi w domach rodziców lub teściów.
AJA
Dziewczyny!!!!!!! Forum o haftach


https://www.malgoska.pl/index.php
mgiełka
Dziewczyny poszukuję wzoru haftu na rocznicę ślubu. Mam jeden i zrobiłam go już moim rodzicom, teraz chcę zrobić teściom tylko że jakiś inny, i szukam wzrorów.
z_m
mgiełka -proponuję wejdź na :
https://niusy.onet.pl/niusy.html?t=watki&gr...r=2006&month=09
i tam zapytaj na pewno ktos ci coś podeśle albo po prostu w wyszukiwarce coś znajdziesz.
Ja niestety nie posiadam takich wzorków w wersji elektronicznej - jedynie gazety ale potrzebowałabym skaner a tego ci u mnie brak:)
Pozdrawiam[/url]
A_KA
Od niedawna jestem wielkÄ… zapalonÄ… hafciarkÄ… icon_wink.gif .
Zaraziła mnie przyjaciółka, która podsuwała mi swoje kolejne prace pod noc i pokazywała jakie to one śliczne są. Kilka nawet dostałam w prezencie icon_lol.gif .
Tak więc ja też teraz mam zamiar zacząć haftować. Kiedyś dawno, dawno temu troszkę haftowałam, jednak żadna z moich prac nie przetrwała tzn. porozdawałam je znajomym. Tak więc podstawy znam, tego się raczej nie zapomina. Taką mam przynajmniej nadzieję icon_wink.gif .
Znalazłam świetne forum, tzn. moja przyjaciółka je znalazła i mi pokazała (https://www.haftowanko.fora.pl/index.php). Jest tam bardzo, bardzo dużo różnych wzorów. Kilka sobie już wybrałam na ewntualne prezenty dla męża, Karolki, a nawet znalazłam coś dla teściowej icon_wink.gif .

Poza tym zaczęłam szydełkować (zrobiłam już Karolce szydełkową żabkę, lalkę i teraz kończę słonika i misia), albo jeszcze zrobiłam koszyk z papierowej wikliny....

Jeśli chcecie się pobawić - to opisy bardzo dokładne, krok po kroku, jak zrobić żabkę, słonika, koszyk (i inne cudeńka np. stringi na szydełku icon_lol.gif ) są na stronie : https://www.cafeart.pl/.

Jeszcze znalazłam świetną stronkę ze wzorami zwierzątek koralikowych :
https://perso.orange.fr/mk.perles/indexfr.htm

No, normalnie mnie wzięło icon_wink.gif . Mąż dziwnie patrzy na mnie ostatnio. Ale co tam, fajnie jest mieć hobby.

Jak złapię gdzieś aparat cyfrowy to wkleję Wam zdjęcia moich zwierzątek, koszyka i co tam jeszcze być może do tej pory zrobię...
minka80
Ja robię na drutach sweterki dla mojego maluszka dla siebie nie mam cierpliwości a dla malucha takie małe cudo to raz dwa! icon_razz.gif
Tobatka
Ja się własnie w wakacje naumiałam szydełkować i teraz namietnie szydełkuję.. Po serii serwetek "testowych" wzięłam się za konkret i dłubię sobie chustę.. Może do zimy udłubię icon_smile.gif Wtedy na pewno siępochwalę, bo choć chusta prosta, niewymyślna, to jestem już z niej dumna jak diabli icon_smile.gif

No i planuję firanki do swojej już własnej kuchni zrobić, zbieram własnie wzory różniaste icon_smile.gif

O mojej frywolitkowej pasji już wiele wie, o biżuterii srebrno-koralikowej też niektórzy wiedzą, o decu też... Sporo tego i nie wiem, za co najpierw się łapać, zwłaszcza, że czasu jakoś więcej nie ma, a doba wciąz ma tylko 24 godziny icon_smile.gif
asdfghjklzxcvbnm
Tobatko gdzie się zaopatrujesz w "sprzęt" do decoupagu?
Czy jak to siÄ™ odmienia... icon_wink.gif
Litka
Ania Karolkowa, własnie sie tam zalogowałam, dzięki za link, takiego miejsca szukałam, byłam na innym forum, ale widze, ze tutaj ciekawiej. Ja haftuje juz sporo czasu, dekupaz oczywiście tez poznałam i ostatnio nawet zaproszenia i kartki całkiem niezłe mi wychodzą. No i batiki robie, zapmniałabym icon_wink.gif
mgiełka
To ja też się pochwalę co robię w wolnych chwilach icon_smile.gif
Szydełkowanie - serwetki, ale narazie jest przerwa.
chciałam się zabrać za frywolitki, nabyłam już czółenko, książkę, ale jakoś nie mogę rozpocząć.
Decoupage na pudełkach, szkle, puszkach metalowych, doniczkach.
A głównie to haft krzyżykowy.

Kiedyś jeszcze było windowcolor w ramach ozdabiania okien, ale teraz tym zajmuje się głownie moje dziecię.
Tobatka
icon_wink.gif
asdfghjklzxcvbnm
A mogłabym dostać namiary na "u siebie" i INNE sklepy internetowe. Chcę zacząć tą zabawę. Malowanie na szkle idzie w kąt na razie icon_smile.gif
No i szukam jakiś sprawdzonych sklepów z klejami i innymi potrzebnymi akcesoriami.
skanna
CYTAT(cirrostratus)
A mogłabym dostać namiary na "u siebie" i INNE sklepy internetowe.


Nie sądzę, w każdym razie tutaj na pewno nie. Reklama, zwłaszcza swojej działalności, jest zabroniona w regulaminie forum.
Tobatka
No własnie miałam pisać to, co Skanna...

A do tematu chciałam się pochwalić, że umiem tez na drutach prostokąty wszelkiej długości i szerokości z dowolną kombinacja oczek prawych i lewych (2 prawe 2 lewe, lewe prawe, 2 prawe 2 lewe.. itp icon_wink.gif ) Czyli pledy, szaliki i nic bardziej wymyślnego icon_smile.gif
A_KA
Ojej... Nie wiedziałam, że wątek tak się rozwinął icon_lol.gif . Nie dostawałam żadnych powiadomień na maila icon_evil.gif .
Ja teraz stoję na tym, że mam trzy prace hafciarskie rozpoczęte tzn. dla Karolki na prezent Clifforda (przepada za nim), dla męża Gerfilda (też za nim przepada icon_wink.gif), i jeszcze uszyłam na maszynie takie płuciene serwetki pod talerze do jedzenia... sama nie wiem jak to dobrze nazwać icon_wink.gif... i teraz na wszystkich haftuję ozdobne literki - pierwsze literki naszych imion. Ale bardzo ciężko się na nich haftuje, bo nierówne bardzo są nitki... Ciężko, ale efekt i tak jest super icon_lol.gif .
Czemu za tak dużo rzeczy się wzięłam na raz icon_question.gif Hihi... Cliforda nie mogę robić przy Karolce, Gerfilda przy mężu, a serwetki mogę przy nich razem robić, bo to nie na prezent icon_wink.gif.

Mam pytanko odnośnie koralikowych zwierzaczków. Kiedyś robiłam je trochę, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć jak to się robiło icon_cry.gif . Mam niby z netu wzory, ale to strona francuska i nie bardzo mogę się połapać. Nie wiem jak się łączy te koraliki, próbowałam i nic mi nie wychodzi... icon_sad.gif
Pomóżcie, ale tak łopatologicznie... Proszę...

Tu jest stronka z mnóstwem koralikowych cudeniek, zwierzaczki, biżuteria...
https://perso.orange.fr/mk.perles/indexfr.htm

Wzory niby są łatwe, dobrze narysowane, ale nie wiem zupełnie z czym to się je... icon_redface.gif
Koraliki niedrogo na allegro sobie kupiłam i nie mogę nic robić icon_sad.gif
Tobatka
Ja nie pomogę, nigdy się tym nie bawiłam... Ale piękne są niektóre z tych koralikowych drobiazgów! icon_smile.gif
A_KA
CYTAT(Tobatka)
Ja nie pomogę, nigdy się tym nie bawiłam... Ale piękne są niektóre z tych koralikowych drobiazgów! icon_smile.gif


Ojej... a ja miałam nadzieję, że skoro zajmujesz się biżuterią "srebrno-koralikową" to może też w zwierzaczki koralikowe się bawiłaś...
Buuu... Czy nikt mi nie pomoże...??
Co najgorsze - ja kilka lat temu te zwierzaczki robiłam... I nie pamiętam NIC icon_confused.gif . Tzn. pamiętam tylko to, że to nie było nic skomplikowanego icon_twisted.gif

Kilka tych zwierzaczków jeszcze mam tzn. Karolka je odziedziczyła. Chyba zaraz się do nich spróbuję dokopać, może patrząc na nie coś mi się przypomni icon_wink.gif
asdfghjklzxcvbnm
skanna icon_redface.gif
Tobatka dzięki icon_biggrin.gif
Tobatka
Ania - no te moje koraliki są jednak prostsze, niż te zwierzaczki koralikowe icon_smile.gif
A_KA
Udało mi się... icon_lol.gif
Już wiem o co chodzi... Robię pawia. Mam już łepek, jest śliczny icon_lol.gif
A_KA
Poszukuję wzorów bohaterów bajek z minimini. Może któraś z Was coś takiego ma w swoich zbiorach, lub może wiecie gdzie w necie można znaleźć cuś takiego...??
Mam jakiś programik do przerabiania obrazków na wzory, próbowałam, ale to coś nie tak wychodzi jak trzeba. Według mnie to nie wyjdzie ładnie i szkoda mi roboty...
Pomóżcie, bo chcę zrobić kołderkę, poduszeczkę dla Karolki i wiem, że takie wzorki by ją bardzo ucieszyły...
Ja mam tylko wzór Clifforda, jakby co to mogę go podesłać... Zresztą już prawie go zrobiłam, urodziny Karolki się zbliżają, więc będzie jak ulał icon_lol.gif

Należę do dwóch sporych forów hafciarskich, i tam nie mogę nic specjalnego znaleźć... icon_confused.gif
A_KA
https://www.za-jeden-usmiech.prv.pl/

Może już coś słyszałyście na ten temat. Grupa (ponad 500) kobiet z całej Polski zorganizowała się, jedne haftują kwadraciki, inne je zszywają, jeszcze inne robią śliczne kartki... dla chorych dzieci.
Powstało już w ten sposób wiele prześlicznych kołderek i poduszeczek. A dzieciaczki, które już i tak za wiele przeszły w swoim życiu, mają powód do uśmiechu, bo wiedzą że ktoś o nich myśli...
Tu jest artykuł o całym przedsięwzięciu
https://renulek.multiply.com/photos/hi-res/...Fphoto%2F46%2F1

Byłam na ostatnim spotkaniu (dziewczyny się czasem spotykają na wspólnym szyciu) i podpatrywałam jak się szyje te kołderki, poduszeczki... Trochę się nauczyłam, ale jeszcze muszę poćwiczyć troszkę.
Haftować umię. Zarejestrowałam się u nich niedawno... Może też będziecie zainteresowane ??
Tobatka
Słyszałam, czytałam, oglądałam zdjęcia, znam osoby szyjące i obdarowane kołderką.. Ale sama nie umiem.. Może kiedyś, bo tam nie tylko hafty, ale i inne techniki sa brane pod uwagę icon_smile.gif Się naumiem i przyłaczę... Na razie podziwiam przedsięwzięcie i osoby zaangażowane.
basiau
Tu znajdziesz schemat Babara.
https://www.malgoska.pl/viewtopic.php?t=64
A w "kołderkowych" jaszczykach nic nie znajdziesz? Pytam, bo napisałaś, że przyłączyłaś się się do kołderkowej akcji, a z tego co wiem to dziewczyny zgromadziły baaardzo bogaty zbiór wzorów wszelakich.
A_KA
Tam też już szukałam. Na forum przejrzałam wszelkie wzorki. Owszem jest Tabaluga. Ale chyba się na tym kończy jeśli chodzi o wzorki z Minimini...
Dzięki za schemacik icon_smile.gif. Potem się zarejestruję i zobaczę go, bez rejestracji nie mogę...
mgiełka
Aniu, a czy mogę prosić o wzór Clifforda. Na PW przesłałam mail.

Z góry dziękuję.
Litka
Podaj konkretnie o jakie postaci chodzi, bo nie wiem jakie to są z minimini icon_wink.gif może coś znajdę
A_KA
Mgiełko... za chwilkę prześlę Ci wzorek Clifforda... Jest sporawy. Ale wyszedł mi świetnie. Może przy okazji zrobię mu zjęcie i Wam się pochwalę icon_lol.gif .

Wiedźmo_lidko... chodzi mi przede wszystkim o - Franklina, Olinka Okrąglinka, Bolek i Lolek, Kot Filemon, Listonosz Pat, Lusi, Mali odkrywcy, Miś Uszatek, Noddy, Pszczółka Maja, Reksio, Błysk, Bert i Erni, Czerwony Traktorek... również Clifford (jeśli jest jakiś inny wzorek od mojego)...

Wogóle to - jak masz jakieś inne postaci z bajek dla dzieci to ja też chętnie pozbieram icon_smile.gif. Na potrzeby Karolki lub na "kołderki-za jeden uśmiech" (na kołderki muszą być wzorki 10-20 cm).

Tak więc - zbieram wszystko co się da icon_lol.gif
mgiełka
Aniu,
Przesłałam Ci kilka schematów dla dzieci.
hogata
Mgiełka czy ja też mogłabym prosić:??? blagam.gif
Uwielbiam haftować, ale nie mam żadnych wzorów w wersji elektronicznej... tylko tradycyjnej. A żeby się takimi z wami podzielić musiałabym mieć skaner... icon_sad.gif Mimo to proszę o jakieś wzory dla dzieci...

Bardzo dziękuję.
A_KA
CYTAT(mgiełka)
Aniu,  
Przesłałam Ci kilka schematów dla dzieci.


Mgiełko... nie wiem jak Ci dziękować po prostu icon_lol.gif

Ja mam jeszcze z bajkowych wzorków : Gerfilda, Tabalugę i jego przyjaciół (kret i Milusia), Kubusia i przyjaciół (portrety), Bambiego i Dumbo

Mgiełko... prześlę Ci od razu, bo nie pomyślałam wcześniej...

Madziara... jeśli chcesz to poproszę o adres mailowy, to wyślę za jednym rzutem icon_lol.gif
A_KA
Basiau... nie znalazłam Barbara icon_sad.gif . Gapa ze mnie, ale nie wiem już gdzie szukać... Twój link odsyła mnie tylko do forum. Zarejestrowałam się, przeszukałam sporo i nie znalazłam... Może jakaś wskazówka...
Litka
Jeszcze nie przeglądałam co tam mam, ale wiem na pewno, ze jest alfabet z Kubusiem Puchatkiem. Jak ktos chętny, to proszę.
A_KA
Ja się zgłaszam oczywiście icon_lol.gif
hogata
Ania Karolkowa dziękuję ślicznie.
Ale ze mnie gapa. Nie podałam adresu, myślałam, że ten w profilu wystarczy.
Już podaję madziara.z@interia.pl
Jeszcze raz dzięki wielkie. icon_smile.gif
A_KA
Mgiełka, Madziara - wzorki przesłane icon_smile.gif
basiau
CYTAT(Ania Karolkowa)
Basiau... nie znalazÅ‚am Barbara  :( . Gapa ze mnie, ale nie wiem już gdzie szukać... Twój link odsyÅ‚a mnie tylko do forum. ZarejestrowaÅ‚am siÄ™, przeszukaÅ‚am sporo i nie znalazÅ‚am... Może jakaÅ› wskazówka...


Wejdź w schematy i schemaciki, dalej dziecięce i na 3 stronie jest wątek pt. "Babar i przyjaciele"
basiau
https://photo.163.com/photos/tangyy82/19271947/#p1
Tak w ogóle to na stronach chińskich mozna znaleźć mnóstwo wzorów dziecięcych, jw.
hogata
Aniu wielkie dzięki!!! icon_biggrin.gif Wzorki dostałam. A jakie są śliczne!!! icon_biggrin.gif
A_KA
CYTAT(basiau)
CYTAT(Ania Karolkowa)
Basiau... nie znalazÅ‚am Barbara  :( . Gapa ze mnie, ale nie wiem już gdzie szukać... Twój link odsyÅ‚a mnie tylko do forum. ZarejestrowaÅ‚am siÄ™, przeszukaÅ‚am sporo i nie znalazÅ‚am... Może jakaÅ› wskazówka...


Wejdź w schematy i schemaciki, dalej dziecięce i na 3 stronie jest wątek pt. "Babar i przyjaciele"


Dzięki icon_smile.gif. Nie wiem jak ja szukałam 37.gif
A_KA
CYTAT(madziara_)
Aniu wielkie dziÄ™ki!!!  :D  Wzorki dostaÅ‚am. A jakie sÄ… Å›liczne!!!  :D


Nie ma za co icon_smile.gif. Cieszę się, że się podobają icon_smile.gif
okko
A czy ja bymniezmiało mogła też poprosić?
Mam od jakiegoÅ› czasu hafciarke i nie wykorzystuje bo wzorki mam byle jakie.

Jesli to nie kłopot to poprosze na okkko@op.pl
A_KA
CYTAT(okkko)
A czy ja bymniezmiało mogła też poprosić?
Mam od jakiegoÅ› czasu hafciarke i nie wykorzystuje bo wzorki mam byle jakie.

Jesli to nie kłopot to poprosze na okkko@op.pl


Nie musi być nawet tak nieśmiało icon_wink.gif. W końcu jestem Ci coś winna icon_wink.gif (Karolka praktycznie nie słucha innych płytek tylko tej "from okkko")
Wzorki już przesłane icon_smile.gif.

PS. co to znaczy, że "masz od jakiegoś czasu hafciarkę..." icon_question.gif icon_eek.gif
A_KA
Znalazłam jeszcze coś takiego... Naprawdę fajne wzorki, samochodziki dla chłopców, bohaterowie bajek, szlaczki... Wzorki proste, łatwe i przyjemne icon_smile.gif

https://photo.163.com/photos/junqimama/16880828/#p1
okko
No mam maszynę z hafciarką icon_smile.gif I jak na razie to wykozrystałąm hafciarke do jednej mojej kiecki a tak to stoi i się marnuje.
Dzięki za wzorki icon_smile.gif
A_KA
CYTAT(okkko)
No mam maszynę z hafciarką icon_smile.gif I jak na razie to wykozrystałąm hafciarke do jednej mojej kiecki a tak to stoi i się marnuje.
Dzięki za wzorki icon_smile.gif


Aaaa.... maszynÄ™ icon_lol.gif
Hihi... ja tam wolę ręcznie pohaftować, maszyna to nie to samo icon_wink.gif
okko
A ja mogę szyć, moge robić na drutach i na szydełku ale haft ręczny mi kompletnie nie wychodzi- więc jedyna szansa maszynowo:)
okko
A jeszcze mam pytanie- jakim sposobem znajdujecie cos na stronach chinskich icon_eek.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.