To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

woda żywiec

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malinacc
Mam pytanie, jak dlugo trzeba przegotowywac wode żywca przed podaniem dziecku?Słyszalam ze nie trzeba wystarczy tylko podgrzac i mozna robic mleko.
Mika
woda żywiec w ogóle nie jest polecana
z robionych testów wynikało,że ma największą ilośc bakterii,a rekomendacje IMiD nie są wiarygodne,bo...kupione

najlepiej każdą wodę przegotować

poza tym kto ich tam wie co do tych butelek leją-w większości skład prawie identyczny jak ...kranówy icon_rolleyes.gif
Ryjek
Ja robie mleko na normalnej kranowie zagotowanej w czajniku.
ewita 77
CYTAT(Mika)
woda żywiec w ogóle nie jest polecana
z robionych testów wynikaÅ‚o,że ma najwiÄ™kszÄ… iloÅ›c bakterii,a rekomendacje IMiD nie sÄ… wiarygodne,bo...kupione  
:


Słyszałam to samo..niestety tylko pózno sie dowiedziałam o tym....a całe dwie ciąże ja piłam icon_evil.gif
wiktoria06
ja mojej malej najpierw przegotowuje wode a pozniej podgrzewam do odpowiedniej temperatury
Jasiucha
Ja też mam zawsze przegotowaną kranówkę w dzbanku
Podgrzewam w mikrofali samą wodę do odpowiedniej temp a następnie dosypuję mleko, mieszam i gotowe icon_biggrin.gif
eni20
ja nie gotuje wody. daje mineralna,podgrzan w mirkofali.
emka1
dziwne mój lekarz powiedział że nie wolno robić mleka na mineralnej, ewentualnie tylko herbatkę.
Gaja
Ja robiłam na normalnej kranówie gotowanej w czajniku. Też słyszałam wiele złych opinii na temat żywca.
tysia24
Ja cały czas piję Żywca i karmię,a ostatnio robię też mleczko na tej wodzie. Zawsze gotuję 5 minut,więc wydaje mi się,że nawet jeśli byłoby w niej coś niedobrego,to nie może zaszkodzić. Zwykła kranówa moim zdaniem ma za dużo kamienia,ale to pewnie zależy od miejsca zamieszkania icon_rolleyes.gif
grzałka
icon_smile.gif
olatola
CYTAT(emka1 @ Tue, 28 Nov 2006 - 00:06) *
dziwne mój lekarz powiedział że nie wolno robić mleka na mineralnej, ewentualnie tylko herbatkę.

Wiesz, moze chodziło mu o wodę mineralną w sensie wysokozmineralizowanej takiej jak np. Muszynianka albo Piwniczanka. Tego typu wody w ogole nie wolno podawać dzieciom do 3 roku życia. Nie wierzę, żeby w kranie bylo coś lepszego niż w butelce, żaden lekarz mi tego nie wmowi. Przynajmniej u mnie woda w kranie jest z dnia na dzień coraz bardziej ohydna, samej wody nie da się pić nawet po przegotowaniu. Nie wiem o co chodzi konkretnie z Żywcem, ja dopiero teraz czytam o jakimś negatywnym wplywie. Używalam jej przy starszym synku, używam i teraz. A w ciąży pilam wysokozmineralizowaną.
kamila2409
ja tez uwazam ze to co w kranie nie jest lepsze od tego co w butelce. moj lkarz twierdzi ze gotowanie wody butelkowej tez jest bez sensu bo nie traci ani nie zyskuje zadnych nowych wartosci. ja zywca podgrzewam do potrzebnej mi temperatury i nic sie dziecku nie dzieje. cala cieze tez pilam zywca. i mnie tez nikt do tego nie przekona bo nawet gotowanie wody liczy sie np z tym ze podaje sie wode przegotowana ale z kamieniem z czajnika bo w kazdym taki jest
konto_usunięte
Kamila, nie do końca masz rację.
gotowanie pozbawia wodÄ™ bakterii.
a kamienia aż tak się nie bójmy. przecież to osad powstający z jonów będących składnikiem nawej najlepszej mineralnej.
jedynie po gotowaniu wody destylowanej kamień się nie osadza. a dlaczego? bo jest bezwartościowa z punktu widzenia zawartości minerałów. po prostu ich nie ma.
Agnieszka Kamila
o karmieniu dzieci to wiem niewiele, żeby nie powiedzieć że jeszcze nic. Jeśli chodzi o wodę to zawsze mi się mylą żywiec zdrój i żywiecki kryształ i zawsze jak swojego M wysyłam żeby wodę kupił to zawsze mu mówię tą złą, bo jedna mi smakuje a druga nie. Zazwyczaj jak kupuję wodę to patrzę żeby była źródlana a nie mineralna, ale tak do końca to tez nie wiem dlaczego, najczęściej sugeruję się smakiem teraz w ciąży też. Wydaje mi się że idealnej wody nie ma zawsze jedna ma mniej czegoś a więcej czegoś innego niż inna - trudny wybór.
mirkacz
Ja kupuję dziecku do picia gerbera, bo raz że ma atest, a dwa że nie trzeba jej przegotowywać przed podaniem. Jeśli chodzi o kranówę, to nawet przegotowana ma obrzydliwy smak.
rzenka82
nie popadajmy w paranoje icon_eek.gif przegotowana woda jeszcze nikomu nie zaszkodziła...ja zawsze mam przegotowaną wodę w dzbanku i tylko podgrzewam w mikrofali.
kamila2409
CYTAT
nie popadajmy w paranoje przegotowana woda jeszcze nikomu nie zaszkodziła...ja zawsze mam przegotowaną wodę w dzbanku i tylko podgrzewam w mikrofali.



a czy zaszkodzila nie przegotowana z buteli? Ja podaje Mai od poczatku podgrzana do odpowiedniej temperatury i jest wszystko ok. A wierzci mi, ze Maja jest caly czas gruntownie badana i ogladana przez roznych lekarzy icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Mika
CYTAT(kamila2409 @ Thu, 24 Jul 2008 - 12:04) *
a czy zaszkodzila nie przegotowana z buteli? Ja podaje Mai od poczatku podgrzana do odpowiedniej temperatury i jest wszystko ok. A wierzci mi, ze Maja jest caly czas gruntownie badana i ogladana przez roznych lekarzy icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif


w badaniach ludzia nie wyjdzie czy pije dobrÄ… wodÄ™
to wodę badać trzeba icon_wink.gif

rozumiem,że za każdym razem robisz dziecku dogłębną morfologię z badaniami wartości we krwi żelaza,magnezu,sodu,potasu itp itd? icon_wink.gif
AniaEL
CYTAT(rzenka82 @ Thu, 24 Jul 2008 - 10:00) *
nie popadajmy w paranoje icon_eek.gif przegotowana woda jeszcze nikomu nie zaszkodziła...ja zawsze mam przegotowaną wodę w dzbanku i tylko podgrzewam w mikrofali.

może zaszkodzić
moja Młoda po przegotowanym Żywcu dostała strasznej wysypki na całym ciele
(chyba że lepszy byłby nieprzegotowany, ale nie próbowałam wink.gif )
Falinka
CYTAT(rzenka82 @ Thu, 24 Jul 2008 - 13:00) *
nie popadajmy w paranoje icon_eek.gif przegotowana woda jeszcze nikomu nie zaszkodziła...ja zawsze mam przegotowaną wodę w dzbanku i tylko podgrzewam w mikrofali.


A ja zgadzam się, że przegotowana woda ma po prostu obrzydliwy smak i nie o szkodliwość się rozchodzi. I dlatego wolę sto razy bardziej zapłacić za np. gerbera niż oszczędzić dwa złote na kranówce.
Nataliia
Wiktork jak skończył 11 miesięcy zaczął pić mleko modyfikowane z butelki ( wcześniej tylko pierś). My do mleka dolewamy gorącej wody z czajnika i zimnej butelkowej Żywca. Nigdy nic się nie działo u naszego synka z tego powodu
Magdalena Sierocka
trzeba stosowac wodę ŹRÓDLANĄ anie mineralną. Nawet dorośli nie powinni pić mineralnej bo ma zadużo minerałów które nie sa dobre dla zdrowia. Żywiec jestwoda źródlaną i po przegotowaniu nie ma kamienia tak jak inne wody. Nie wiem czy kamień jestszkodliwyczynie ale jakoś nie chce mi się go wtłaczać w dziecko.
mondala
gotuję Żywca od trzech lat dla malucha - zalecenie lekarza - gotować przez 5 min. - wytrąca się normalnie kamieńicon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.