To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kaszuby na weekend z dzieckiem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Katasia
Coś mały ruch tutaj.
Szukam fajnej kwatery na weekend z dzieckiem.
Wiadomo: ma być tanio, fajnie, w atrakcyjnej okolicy, czysto itp
MOże ktoś mógłby coś polecić?
Katasia
Zofelia
Bardzo gorąco polecam gospodarstwo agroturystyczne Marii i Andrzeja Kostuchów w Chmielnie.
Spędziłam tam dwa tygodnie wakacji w sierpniu i byłam zachwycona. Warunki dla maluchów idealne -duży ogród z piaskownicą, zwierzaki - konie, na których można pojeżdzić, króliki, kozy.
Atrakcje typu - nauka wyplatania ze słomy, śpiewanie po kaszubsku przy ognisku, świetna domowa kuchnia (nie pamiętam kiedy jadłam ostatnio tak dobre domowe wędliny), przejażdżki bryczką i wozem drabiniastym.
Prywatna przystań z możliwością korzystania z łódek, kajaków (wszystko w cenie noclegu).

Ceny - płaciliśmy 35 zł od osoby z nocleg. Za Maksia (1 rok) nie dopłacaliśmy (bo byliśmy dwa tygodnie). Zwykle jest symboliczna dopłata (chyba 10 zł za noc). Całodniowe wyżywienie 38 zł od osoby (warto - pyszne - obiad np. składa się z dwóch dań z dużą ilością warzyw ( ja warzywożerna jestem, ciasta i kawy, a w niedzielę tort, na kolację zawsze coś na ciepło oprócz wędlin, sałatek i innych takich). Możliwość korzystania z kuchni.
Chyba nie powinno być kłopotów z rezerwacją we wrześniu. Na lipiec i sierpień trzeba robić rezerwację z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Pozdrawiam serdecznie,
ana
Wróciliśmy właśnie od Państwa Kostuchów i jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu.
Profesjonalna obsługa i organizacja a jedzenie REWELACYJNE.
Wszystkim polecam na przyszłe wakacje!!!

https://www.kostuch.gdan.pl/


ewabi
Czy znawczynie terenów moga mi pomóc w ustaleniu odległości?
Czy gmina Chmielno jest bardzo odległa od gminy Czersk (ze wstydem przyznaję, że przeliczenie odległości na mapach często mnie przerasta). A już mam taki plan, żeby przyszłoroczny weekend majowy spędzić na Kaszubach z_choinka.gif
W maju na namiot będzie za wcześnie zatem konieczne będzie miejsce noclegowe, a clue wycieczki mają stanowić kamienne kręgi w Odrach ...
Stąd pytanie. Mogę zarezerwować sobie nocleg w sprawdzonym przez Was Chmielnie, czy powinnam szukać czegoś w gminie Czersk, bardziej w ciemno???
myszka
O, o. Kostuchów to i ja znam. icon_biggrin.gif Z tym, że noclegowałam zawsze u brata p. Andrzeja - Henryka.


Jewka, namiary na nocleg mogę Ci dać. Polecam szczerze. My byliśmy trzykrotnie i z chęcią wróciłabym tam (a to o czymś tez świadczy, nie?).
ewabi
Oj KOleżanko! Namiary dawaj, jasna sprawa. Ale miałaś też błysnąć znajomością geografii i topografii terenu i oświecić mnie, czy do Odr (???) mam z Chmielna bardzo daleko icon_smile.gif
Ale luz, jeszcze parę godzin i pan mąż wrócą, to policzą z mapy icon_biggrin.gif
myszka
CYTAT(ewabi @ czw, 02 sie 2007 - 18:44) *
Ale miałaś też błysnąć znajomością geografii i topografii terenu i oświecić mnie, czy do Odr (???) mam z Chmielna bardzo daleko icon_smile.gif


Khm khm, w Odrach nie byłam.

Natomiast polecam: muzeum ceramiki kaszubskiej Neclów (można obejrzeć, kupić, a w dogodnych warunkach nawet coś sobie na kole garncarskim ulepić), zamek w Łapalicach (prywatna posiadłość w budowie; IMHO nic ciekawego - ot, można zza płotu zobaczyć jak komuś odbiło), Wieżycę, folklor kaszubski icon_biggrin.gif (na mnie duże wrażenie zrobili np. mieszkańcy paradujący w niedzielę na mszę w strojach ludowych), tabakę - jako alternatywę dla fajki wodnej icon_biggrin.gif (nawet są jakieś tam zawody w spożywaniu tabaki) i przejażdżki bryczką po przaśnej okolicy. Mi się podobało, ale zaznaczam, że to moje odczucia. Wiesz, ja niewiele widziałam... icon_wink.gif

A to strona Magdy i Heńka (piątka dzieci, serce na dłoni i świetne poczucie humoru w jednym, a właściwie - w dwojgu icon_wink.gif).

Jedziemy? icon_biggrin.gif
ewabi
Jedziemy na mus! (mój mąż wprawdzie kazał o tym porozmawiać ze sobą w okolicach kwietnia icon_biggrin.gif ale ja sobie wcześniej skrzętnie plan przygotuję, żeby się nie nudzić)
Ach Serce, bryczka, tabaka, kamienne kręgi i dobre towarzystwo ... czego chcieć wiecej z_choinka.gif
Gość_ana_*
CYTAT(myszka @ czw, 02 sie 2007 - 22:30) *
Khm khm, w Odrach nie byłam.

Natomiast polecam: muzeum ceramiki kaszubskiej Neclów (można obejrzeć, kupić, a w dogodnych warunkach nawet coś sobie na kole garncarskim ulepić), zamek w Łapalicach (prywatna posiadłość w budowie; IMHO nic ciekawego - ot, można zza płotu zobaczyć jak komuś odbiło), Wieżycę, folklor kaszubski icon_biggrin.gif (na mnie duże wrażenie zrobili np. mieszkańcy paradujący w niedzielę na mszę w strojach ludowych), tabakę - jako alternatywę dla fajki wodnej icon_biggrin.gif (nawet są jakieś tam zawody w spożywaniu tabaki) i przejażdżki bryczką po przaśnej okolicy. Mi się podobało, ale zaznaczam, że to moje odczucia. Wiesz, ja niewiele widziałam... icon_wink.gif

A to strona Magdy i Heńka (piątka dzieci, serce na dłoni i świetne poczucie humoru w jednym, a właściwie - w dwojgu icon_wink.gif).

Jedziemy? icon_biggrin.gif


dorzucę jeszcze:
w Kościerzynie polecam zobaczyć muzeum parowozów (mały był zachwycony!) oraz polecam zakupy w sklepie przy fabryce porcelany Lubiana (Łubiana ok 5 km za Kościerzyną)

ana
tysia24
Wiem, że tu posty sprzed roku są, ale może ktoś niebawem wybiera się na Kaszuby
Gdyby był ktoś jeszcze zainteresowany okolicami Kościerzyny, to dorzucę jeszcze......
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
Skansen we Wdzydzach Kiszewskich- naprawdę warto zobaczyć
Niedaleko Wieżycy, w Szymbarku najdłuższa deska świata i niesamowity dom, stojący do góry nogami, dom Sybiraka, itd.,a z drugiej strony stok narciarski
Oprócz tego kręgi kamienne w Węsiorach...
mnóóóóstwo jezior, dla kochających wodę icon_smile.gif

jeśli ktoś zainteresowany, mogę pomyśleć co jeszcze warte zobaczenia:szczerbaty usmiech
mama Kacperka 2
o tak ten skansen we Wdzydzach jest rewelacyjny,jeziora rewelacja czyściutka woda i nie ma tłumów,kurcze tylko strasznie mam daleko z Krakowa ale napewno sie kiedys jeszcze tam wybierzemy,
bardzo miło wspominam pobyt na Kaszubach
ania.solska
Skansen we Wdzydzach Kiszewskich to obowiązkowy punkt do zwiedzenia dla każdej osoby odwiedzającej Kaszuby. Taka perełka położona w przepieknym miejscu nad Jeziorem Wdzydze.
Co bym jeszce dorzucila:
Wdzydzki Park Krajobrazowy i Kaszubskie Morze,
Wieżyca,
Szymbark i słynny krzywy dom,
Kamienne Kregi w Odrach.

Kaszuby wogole to taka jeszce nieodkryta perelka Polski, z wieloma ustronnymi i przepięknymi miejscami.

Piękne miejsce na wypoczynek to Skoczkowo:
https://www.kaszuby.za.pl
kachaaa
to ja w Nowym Roku urlopowym zapytam:

gdzie z 6 osobami dorosłymi i 7 dzieci w wieku od 1 do 10 lat
mieliśmy jechać nad morze albo Mazury ale po tym co przeczytałam chyba namówię ich na Kaszuby tylko błagam gdzie w miarę niedrogo z taką "banda"
trylinka
CYTAT(tysia24 @ Mon, 05 May 2008 - 20:52) *
jeśli ktoś zainteresowany, mogę pomyśleć co jeszcze warte zobaczenia:szczerbaty usmiech



Ja jestem bardzo zainteresowana - zwłaszcza ciekawostkami przyrodniczymi (głownie zwierzaki) i obyczajowymi (tzn. w których muzeach można brać do ręki eksponaty i w których miejscowościach "eksponaty muzealne" są w codziennym użyciu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.