To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

badania hormonalne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Belcia
Hej dziewczyny! Moze wiecie w jaki sposob nalezy przeprowadzic - pierwsze, podstawowe badania hormonow, aby uzyskac wspena informacje dla osoby, ktorej ciezko jest zajsc w ciaze?
Czytalam, ze miedzy drugim a szostym dniem cyklu nalezy przeprowadzic badanie poziomu hormonow we krwii: LH, FSH, estradiol i prolaktyna. Szczegolnie zastanawia mnie odpowiednia pora cyklu na takie badania. Czy takie badania moga byc bezplatne, jesli uda mi sie dostac na nie skierowanie? Wiem, ze w tej kwestii zawsze warto o porade lekarza, ale mam zaufanie do osob, ktore juz maja to zasoba, bede wdzieczna za podpowiedz icon_biggrin.gif
karzoo
Wymienione przez Ciebie hormony miałam badane w 3 dniu cyklu (szczególnie ten dzien jest zalecany do badań). Za wszystkie badania płaciłam, i jak do tej pory nie słyszałam żeby były bezpłatne. No na pewno w moim mieście są płatne.
XX rh+
Belcia
Jestem tu pierwszy raz , ale dowiedzialam sie kiedys, ze badania hormonow robi sie kilka razy w cyklu a dni sa uzaleznione od dlugosci cyklu. Czasem lekarze wysylaja kobiete z dlugimi cyklami na badania w pierwszej fazie cyklu i to jest bezsensowne. To tak jakbys jednego dnia zmierzyla kilka razy temperature w czasie trwania choroby i potem mowila ze mialas przez cala chorobe tyle a tyle stopni. O tych dniach to powinien wiedziec lekarze, ale nie zawsze o tym pamietaja, trzeba mowic ze sie ma dlugie cykle. pozdrawiam Mol
asiaad2
Ja badanie hormonów miałam robione w 9 dniu cyklu, bezpłatnie w szpitalu przy okazji robienia HSG. Na jedno i drugie miałam skierowanie od lekarza prywatnego. Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.