To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bezpłodność?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kraszer
Witam,

z moją dziewczyną nie długo będziemy się starali o dziecko. Ma ona dwie siostry (sama jest najmłodsza z nich). Średnia z sióstr jest bezpłodna, z najstarszą nie wiadomo. Jej matka przyjmowała hormony gdy nosiła ciąże z najstarszą. I mam takie pytanie: czy jest to możliwe, że moja dziewczyna jest bezpłodna? Za nie długo idziemy do ginekologa, ale chciałbym mniej więcej teraz wiedzieć coś na ten temat.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
asiaad2
NIe sądze żeby byl to problem dziedziczny. Ginekolog na pewno zrobi karze wam czekac dwa lata bo dopiero po takim czasie mozna mowić o nieplodnosci. Z wlasnego i innych dziewczyn doswiadczenia nie radzę. Idzcie tam gdzie od razu zrobia wam badania i zajma sie od razu ewentualnym problemem. Pozdrawiam i życze powodzenia.
Zapraszamy twoja dziewczyne na forum zasadzimy ziarno, tam jest mase staraczek i mnustwo przydatnych waidomosci.
Ditka2310
Z moim chłopakiem współżyjemy już od półtorej roku. Nie zabezpieczmy się niczym. Uprawiamy seks przerywany. Mimo to do tej pory nie wpadliśmy, raz pękła nam prezerwatywa i też nic się nie stało. Tzn, że mamy szczęście, czy poprostu któreś z nas jest bezpłodne??
Iwilk
Hey Ditka czytając twoją wypowiedź i to jak się uprawiacie sex bez zabezpieczenia to możesz być spokojna. Ja z moim już mężem też przez ponad 1 rok uprawialiśmy sex bez zabespieczenia, raz mieliśmy już wpadke i wtedy byłam pewna że jestem w ciąży, a jednak nie było tak, ale też zastanawiało mnie to czy wszystko jest ok ze mną i z nim. Ale okazało się że jest ok ponieważ teraz jestem juz w 14 tygodniu ciąży i czekamy z utęsknieniem na nasze maleństwo. Zobaczysz będzie dobrze:-)
XX rh+
Z tymi hormonami to nigdy nic nie wiadomo, moja kolezanka nie moze miec dzieci , a jej mama urodzila ja dopiero po 17 latach malzenstwa. Znam tez dwie kobiety siostry, obie bezplodne, ale jednej cudem!!! udalo sie zajsc w ciaze naturalnie , po dlugiiiiiiiim leczeniu. Z ta bezplodnoscia moga byc problemy.
U dzieci poczetych metoda in vitro, jesli u tatusiow sa klopoty z dojrzewaniem plemnikow, tez moga wystapic te same problemy. Jesli cos jest z genami nie tak to niestety to sie ciagnie. Inaczej jesli meskie narzady sa uszkodzone w wyniku urazu czy choroby.
Kurcze jakie to wszystko trudne
marta301
Dokładnie trudne, ale i tak najlepiej isc do specjalisty i rozwiac
wątpliwości. Znajoma była w jednej z krakowskichkliniki zajmujących się
bezpłodnością, okazalo się ze jest w pelni plodna wiec teraz może spac
spokojnie.
angielk
06.gif to miło
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.