To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ciąża i poród w Norwegii

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

niewidzialna
Mąż dostał stałą pracę w Norwegii a ja jestem w 9 tygodniu ciąży. Planuję wyprowadzić się do niego w sierpniu, bo od września starsza córka poszła by do szkoły. Termin mam na koniec września i zastanawiam się jak to będzie z tym porodem. Czy któraś z was tam rodziła? Jakie tam są warunki? słyszałam że super ale wolę mieć potwierdzenie, a jak jest po porodzie, jaka jest opieka, czy przychodzi położna?no i czy tam płaci się za szpital? bo słyszałam różne wersje. jestem pełna obaw, proszę pomóżcie.
gullviva
nie martw sie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ..... Norwegia to cywilizowany kraj icon_wink.gif .... udaj sie do najblizszej przychodni i dowiedz sie gdzie jest najblizsza polozna ... nie znasz angielskiego napewno nalezy ci sie tlumacz ..... tam ci wszystko powiedza .... nie rodzilam w Norwegi ..ale wiem ze nie rozni sie specjalnie od Szwecji .... a wiec bedzie dobrze icon_wink.gif icon_biggrin.gif
zacznij od swojego rejonu ...poznie juz bedzie latwiej icon_wink.gif icon_biggrin.gif

powodzenia icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Gremi
Hej
ja mieszkam aktualnie w Norwegii (stavanger) i bardzo chetnie nawiazalabym kontak z jakimis Polkami - nalepiej ciezarnymi bo sama jestem w ciazy wiec dobrze by bylo sie powymieniac wiedza na ten temat. Dzieki i pozdrawiam
mam nadzieje ze nie mieszkam w tym kraju sama icon_smile.gif
dagni
czesc icon_biggrin.gif
i ja mieszkam w norwegii.
ale do gina jezdze do Polski

pozdrowienia z Bergen
Gremi
dagni a czy ty tez jestes w ciazy?? Ja mam tak wiele pytan o system prowadzenia ciazy i sam porod ale nie bardzo mam kogo pytac. Ja tez wybieram sie w maju do Polski do lekarza ale na comiesieczna wizyte jezdzic nie moge bo pracuje.
dagni
Tak jestem w ciąży, dokładnie tydzień dłużej niż Ty.
Jestem w trakcie czekania na pozwolenie na pracę, więc norweski lekarz w moim przypadku odpada na razie.
Jak widzisz niewiele Ci pomogę jeśli chodzi o doświadczenie z ciążą i rodzeniem w Norwegii.
Gremi
dagni ale i tak sie ciesze ze tutaj jestes. Zeby isc do lekarza to chyba nie musisz miec nawet pozwolenia ale nie jestem pewna. Grunt ze jestes i ze bedziemy mogly wymienic sie informacjami w przyszlosci. Ciesze sie bardzo. Zostanmy w kontakcie
dagni
o koniecznie musimy czasem pogadać, chociażby o życiu na obczyźnie icon_smile.gif
a tymczasem życzę Wam dużo zdrówka!!
Gremi
i my tobie. Daj znac jak tam badania i ogolnie twoja ciaza. No i dlaczego znalazlas sie az tutaj
Mama Magda
Coprawda widze, ze ostatni wpis na tym watku byl w maju, ale wpisze sie tez.

Fajnie, ze ktos jeszcze jest z Norwegii, ja pisalam tu juz jakies poltora roku temu szukajac pokrewnych dusz, ale wtedy swiecily tu pustki icon_smile.gif
Ja rodzilam w Levanger dokladnie 10 i pol miesiaca temu, wiec jestem na biezaco w tym temacie icon_smile.gif Mieszkam w okolicach Trondheim (kierunek polnoc). Pytajcie - na pewno pomoge.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.