To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PRZYSZłE MAMUSIE Z TORUNIA I OKOLIC

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Ewelina2310
Witam!
Na imię mam Ewelina i od urodzenia mieszkam w Toruniu, obecnie na osiedlu Koniuchy. Z chęcią poznam przyszłe mamy z Torunia bądź okolicy, razem zawsze raźniej :)Możemy popisać, albo spotkać się icon_biggrin.gif
Serdecznie pozdrawiam i czekam icon_smile.gif
anitina
Witam!! Mieszkam od urodzenia na Starówce. Czekam na dzidzi, które ma się pojawić pod koniec lipca:)
anitina
Aha. Na imię mam Sylwia i mam 21 latek:)
Ewelina2310
Cześć Sylwia!
Ewelina2310
Wybrałaś już imię dla synka??na kiedy dokładnie masz termin porodu???
anitina
icon_smile.gif A mi bardzo miło, że odpisałaś ( i to szybko:)). Synuś ( jeśli lekarz się nie pomylił) będzie miał na imię Maksymilian. Poród mam na 15. lipca. Tylko nie wiem, czy wytrwam bo gin. stwierdził u mnie skróconą szyjkę macicy:( W związku z tym mam mało łazić więc na spotkaniu pewnie się nie pojawię icon_sad.gif
Ewelina2310
Chcemy sie spotkać w mieście także będziemy siedziały cały czas więc może to by Tobie nie zaszkodziło? Będziesz rodziła w Toruniu? Do jakich szkół chodziłaś w Toruniu??
anitina
Trochę dziwnie tak nikogo nie znać:/ Będę rodziła na Bielanach. Do podst. chodziłam na Wlk. Garbary do " Jedynki", gimnazjum Nr 1. -Jęczmienna, Liceum (nie ukończyłam) do VI na Wojska Polskiego.
Ewelina2310
Ja z tamtymi ciężarówkami poznałam sie na forum i to będzie nasze pierwsze spotkanie icon_smile.gif Będzie dobrze i wesoło icon_biggrin.gif Ja chodziłam do SP nr. 8, później dwa lata do Liceum o profilu menedżerskim, następnie rok do III L.O.(musiałam powtarzać rok więc zmieniłam szkołę, ciągle chorowałam i leżałam w szpitalu), kolejne dwa lata spędziłam w XIII L.o., a teraz studiuję na UMK - historię.
anitina
Zobaczę. Jak niedaleko mojego domku to ok:) Chciałam skończyć liceum ale niestety dużo chorowałam w 2. klasie. Później chodziłam do Cosinusa ale jakoś olałam:( Bardzo chciałam studiować medycynę, no ale stało się inaczej. Mam nadzieję, że kiedyś skończę choćby liceum:) Podaj mi swój numer GG, jak masz, oki?? Odezwę się do Ciebie. Wydaje mi się, że tak łatwiej będzie gadać.
Ewelina2310
Bardzo proszę 188577 icon_biggrin.gif
anitina
Dziękuję
anitina
[img]https://profile.imageshack.us/user/anitina[/img]
Ewelina2310
Sylwia ta w ciemniejszych włoskach to Ty? Dlaczego buźkę masz zasłoniętą??
Pozdrawiam ciepło icon_biggrin.gif
anitina
Hehe:) Tak to ja. A jakoś tak wyszło:)
anitina
Caly czas cisza:(
Ewelina2310
Cisza, cisza....chyba tylko my dwie z Torunia będziemy już nie długo mamusiami.
asia249
Cześć Dziewczyny icon_smile.gif

Od niedawna też jestem z Torunia. Jestem Asia i mam 28 lat. Termin mam dopiero na poczatek grudnia (1.12.2007) więc jesteście bardziej zaawansowane ode mnie icon_smile.gif. Obecnie mieszkam na Wrzosach ale najprawdopodobiej niedlugo się to zmieni i będę się przeprowadzac do innej dzielnicy Torunia.

Pozdrawiam icon_smile.gif

P.S. W razie czego to chetnie będę uczestniczyć w spotkaniach przyszłych mam.
Ewelina2310
Cześć Asiu miło mi, że ktoś jeszcze sie tutaj odezwał. Może napiszesz do mnie na gg???To mój nr 188577 wtedy będziemy się mogły umówić na spotkanie z innymi ciężarówkami. Pozdrawiam serdecznie.
lidiya
Hej!

ja mam termin na 10 sierpnia icon_smile.gif juz sie ledwo kulam- chcialabym miec termin na lipiec 08.gif
Ewelina2310
Lidiya czytałam, że mieszkasz na R1, a gdzie dokładniej, bo ja mieszkałam tam 15 lat 06.gif
Pomyśl sobie, że ja się będę kulała do końca października 06.gif Macie już imię dla synka???
anitina
I co tam u Ciebie??
anitina
Ewelina2310
Sylwia, ale Tobie mało czasu zostało 06.gif Będę miała synka 03.gif Wczoraj wyszłam ze szpitala, a Ty jak sie czujesz??
bumbum
Czesc dziewczyny! mozna sie przylaczyc do waszego grona? 08.gif ja od urodzenia czyli od 26 lat mieszkam w Toruniu,mam na imie Żaneta a moj termin jest najbardziej odlegly bo to styczen 03.gif
Meggi
anndzia ja już Tobie dawno gratulowałam na watku który złozyłas w sprawie ginekologa. Nie ukrywam, że bardzo mnie ucieszył twój paseczek icon_smile.gif Możesz mi zdardzić sekret, który lekarz pomógł ci, tzn. czy podjełas jakieś inne kroki czy to był łut szczęścia?
Ewelina2310
Anndzia no pewnie, że możesz 06.gif Na jakim osiedlu mieszkasz???
bumbum
Meggi to nie byl zaden sekret,poprostu w kwietniu na wizycie moj gin oswiadczyl ze po tylu ciazach pozamacicznych i tych poronieniach w moim organizmie zrobilo sie wielkie spustoszenie i on nie widzi szans na normalne zaplodnienie icon_sad.gif no ale moj maz sie nie poddal i dzien pozniej stworzylismy malego bobasa icon_rolleyes.gif i jakims cudem sie udalo icon_biggrin.gif i jak na razie wszystko jest ok 04.gif
Dziekuje za gratulacje
Ewelina no to super 03.gif osiedle Bielany

Kurcze jak milo dolaczyc do waszego grona
MamaDaga
Cześć dziewczynki icon_smile.gif
Co tam słychać u Torunianek??

Jak samopoczucie przyszłych mamuś ??

Ewelina2310
Cześć dziewczyny!
Samopoczucie u mnie ok, mały rośnie i kopie 06.gif
Anndzia nie chcesz może chodzić na aerobik dla ciężarnych? Ja chodzę i jest super. Gorąco polecam. A tak w ogóle to do jakiego ginekologa chodzisz?
bumbum
Aerobik powiadasz...tez sie nad tym zastanawialam ale mam ciaze caly czas zagrozona(jakies 3 tyg.temu wystapily skurcze) i musze uwazac a szczegolnie nie przemeczac sie.Ewelinka a powiedz to jest taki zwykly aerobik czy w wodzie?Zazdroszcze ci tych kopniakow i z niecierpliwoscia czekam na ruchy mojego brzdaca 08.gif
Lekarza zmienilam na dr.Marchwinska,babka super 03.gif
Ewelina2310
To jest taki zwykły aerobik, ale nie trzeba sie tam wysilać tak jak na takim dla chudzielców 06.gif Ten ciężarówkowy aerobik jest super, są bardzo fajne ćwiczenia z piłką i na macie. Aerobik w wodzie jest w Ciechocinku tylko ceną BARDZO się różni.
Chodzisz do lekarki, która przyjmuje obok mojego domu 06.gif ja chodzę do Kipigrocha.
bumbum
Kipigroch jak sie nie myle pracuje w szpitalu na Bielanach...mowi sie ze jak masz tam lekarza to i porod latwiejszy 08.gif
A planujecie dziewczyny szkole rodzenia czy tak na zywiol 06.gif ?
A z aerobikiem na razie sie wstrzymam,moze pozniej wezme od ciebie namiary gdzie to jest
Ewelina2310
Dokładnie Kipigroch pracuje w szpitalu i fakt dziewczyny, które chodziły do lekarzy pracujących tam (mówię o tych normalnych lekarzach), miały lepiej, łatwiej i milej - przynajmniej ja tak słyszałam, a i opiekują się swoimi pacjentkami inaczej - to już zauważyłam na własnej skórze.
Do szkoły rodzenia chciałam iść, ale nie wiem czy pójdę. W jednej z nich zajęcia prowadzi lekarz, którego nienawidzę - więc ta totalnie odpada, więc zostaje mi tylko ta na Rubinkowie.
W internecie znalazłam taką domową szkołę rodzenia, tam jest wszystko ładnie opisane co i jak. jak będziesz chciała to dam Tobie link.
bumbum
Czytalam tez na necie ze szpital na Bielanach po tej przebudowie mial prowadzic za darmo szkole rodzenia,kase mieli wziac z jakiegos funduszu norweskiego ale na czym sie to skonczylo to nie mam pojecia.W szpitalu w Chelmzy tez jest za darmo prowadzona no ale trzeba dojechac 21.gif

Moja kumpela niedawno rodzila na Bielanach-koszmar,lekarz prowadzacy jej ciaze tam nie pracowal ale jak maz wsunal 200 zl do fartucha poloznej to od razu miala lepiej 48.gif
Meggi
Również rodziłam na Bilenach i powiem krótko przy pierwszym porodzie tez nie było jak w bajce,ale do głowy mi nie przysżło, żeby dawac kase, wolałam opierniczyć położne, tak, że Oddziałowa sama mi poród odbierała i oddala swoje prywatne picie. Najgorzej to cicho siedziec i czekać ,aż ktoś zacznie robic to co do niego należy. Też nie miałam tam swojego lekarza prowadzącego.
Faktem jest, że inaczej sa traktowane pierworódki, ale trzeba walczyc o swoją racje, jak boli to nie dać sobie wmówić , że tak musi być , gdy kieruja na jakiś badania ,a potem zapominają, walczyć o nie jak lwica ,a wierzcie mi nawet przy stuprocentowych bólach można walczyć o swoje z całych sił.

Do szkoły rodzenia nie chodziłam i wiecie co jak słysze teraz jak mi koleżanka opowiada co położna tam gada to mnie krew zalewa, większośc to same bzdury , które chyba maja zniechęcic do rodzenia w tym szpitalu, albo wogóle do rodzenia.

Jeżeli macie obawy co do porodu to propnuję poszukania jakiejś położnej prywatnej która będzie z Wami przy porodzie i napewno Wam pomoże bardziej niz lekarz prowadzący. Osobiście nie znam żadnej,ale myślę, że jak popytacie swojego lekarza lub w przychodni gdzie chodzcie znajdzie się taka osoba.
Ewelina2310
Szkoła rodzenia przy szpitalu kosztuje 260zł. Zajęcia są raz w tygodniu - 2 godziny.
Jeżeli chodzi o położną to niestety w Toruniu nie można jej sobie opłacić.
Ja zamierzam w razie czego kłócić się o swoj, płacić dodatkowo nie zamierzam.
bumbum
Ja do wyklucania sie zabiore ze soba meza 04.gif 04.gif moze wkoncu choc raz zobacze go w akcji bo bedzie bal sie wracac do zony lezacej w bolach bez zadnej walki o swoje-juz gorsza zona niz polozne stwierdzi 03.gif 03.gif
asia249
Czesc dziewczyny,

Czuję w koncu ruchy dzieciaczka icon_smile.gif Mąz tez je poczul przykladajac reke do mojego brzucha i postanowil w koncu nawiazac kontakt z dzieckiem. Nie moge powstrzymac sie od smiechu kiedy zaczyna mowic do mojego brzucha icon_smile.gif No ale sama go do tego zachecałam....
bumbum
asia to super wiadomosc,a powiedz w ktorym jestes tygodniu bo ja tez czekam?! moj maz to w sumie teraz od ostatniego usg jak zobaczyl te fikajace nozki to przejal sie rola taty.Od samego poczatku calowal brzucho ale teraz to musze go nieraz odpedzac bo ja mam dosc 06.gif
asia249
Anndzia, jestem obecnie w 20 tyg. Za 2 tyg idziemy z mezem po raz pierwszy wspolnie na usg wiec mysle ze bedzie to dla niego nie lada przeżycie icon_smile.gif zreszta dla mnie tez bo chociaz widzialam juz dzieciatko w 12 tyg to teraz juz bedzie wieksze i mam nadzieje ze poznamy plec.

Pozdrawiam icon_smile.gif
bumbum
No nie to tzn. ze przede mna jeszcze jakies 6 tygodni, 32.gif o zgrozo jaka ja niecierpliwa jestem 08.gif
Ewelina2310
Anndzia zobaczysz jak ten czas szybko zleci i poczujesz ruchy maluszka 06.gif
Ja poczułam pierwsze ruchy w 16 tygodniu.
bumbum
06.gif No ,to brzmi znacznie lepiej 03.gif
Meggi
anndzia dokładnie napisałam to co Ewelina, ale cuś mi nie poszedł post 21.gif Pisałam w nim również, że na końcówce będziesz miała juz dosyc tych ruchów icon_wink.gif zwłaszcza jak dziecko spac nie da. Naprawdę ciąża zdecydowanie za szybko zlatuje.
Na pocieszenie dodam, że u mnie ruchy w pierwszej ciąży też poczułam w 16 tyg. Na początku myślałam, że mi w brzuchu zaczyna burczeć, ale to było to 08.gif
bumbum
Dziewczyny nie wiecie przypadkiem gdzie w Toruniu robia usg 3D/4D?
Ewelina2310
Anndzia na Łaziennej, kosztuje to 250zł.
bumbum
icon_eek.gif o kurcze az tyle,nie spodziewalam sie tego
Ewelina2310
Anndzia jak poprosisz te babeczki w rejestracji Naszego Lekarza o kartę stałego klienta to zapłacisz 200 zł. Ja cały czas zastanawiam się czy robić to USG, w środę mam wizytę u lekarza, który właśnie robi to USG, bo mój jest na chorobowym więc mam nadzieję, że mi doradzi.
bumbum
Ewelina ja jestem jeszcze przed usg polowkowym i czytalam ze dobrze jest wtedy zrobic to lepsze,tak dla wiekszej pewnosci no i w sumie teraz sie nad tym zastanawiam.To jak bym cie mogla prosic mozesz tez zapytac sie o te polowkowe i wogole o jego opinie na temat tego usg.Bede bardzo wdzieczna 08.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.