To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

LEWORĘCZNY PIERWSZOKLASISTA

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Suzana
Dziewczyny,jak myślicie czy mojej leworęcznej córce muszę zakupić specjalne przybory szkolne dla leworęcznych?W zerówce nauczycielka prosiła mnie o zakupienie dla Zuzi specjalnych nożyczek .Słyszałam że są też zeszyty dla leworęcznych.
Mika
jestem leworęczna i nigdy nic specjalnie dla leworęcznych nie kupowałam wink.gif
nożyczki po prostu muszę przekręcić w inną stronę
o zeszytach dla leworęcznych nie słyszałam,że niby jakie mają być?

na upartego postawiłabym tylko na te nożyczki -mniejszemu dziecku będzie po prostu wygodniej

są specjalne pióra dla leworęcznych ale pierwszakowi raczej nie potrzebne,bo zazwyczaj cały rok piszą ołówkiem
a ołówki nie są prawe czy lewe wink.gif
Mika
https://www.leworeczni.pl/
Suzana
U nas w szkole ołówkiem dzieci piszą w zerówce ,w I klasie już piórem, dlatego zobacze te pióra dla leworęcznych
wiesiołek
jako osoba całe zycie leworęczna podpisuję się pod nożyczkami , bo to faktycznie jest niewygodne. Z resztą przyborow szkolnych problemów nie miałam. w dorosłym zyciu roblem stanowiły noże do obierania warzyw i śmietniczki z wygiętą rączką.
Ewelinek
heh Mika nie wiedziałam, że aż tyle nas łączy 08.gif

Ja też leworęczna jestem icon_biggrin.gif specjalnych przyborów nigdy nie miałam i radziła i radzę sobie po dziś dzień. Nożyczki nie stanowiły dla mnie problemu chociaż np. mam teraz takie z jednym uchem większym a drugim mniejszym i te są do kitu icon_wink.gif wydaje mi się, że takie z równymi uszami byłyby ok. Piórem pisałam długie lata i gdyby nie to, że kiedyś moich rodziców nie było stać na porządne pióro, które by się nie wylewało jak moje to pewnie nie byłabym tak umazana atramentem ;p Później jednak sprawiłam sobie najzwyklejszego Parkera i pisała się bardzo dobrze icon_biggrin.gif Myślę, że warto uczyć się od małego radzić sobie ze zwykłymi reczami i nie przyzwyczajać się do leworęcznych przyboró bo w końcu świat jest w większości praworęczny 41.gif

pozdr
marghe.
Gabiszon ma tylko nożyczki
innych zakupów na razie nie planuję
może w przyszłosci pióro wieczne..
Suzana
Zakupiłam nożyczki i wieczne pióro,na tym poprzestanę.
marghe.
zerknijcie tu

https://www.anythingleft-handed.co.uk/acata...CFQ2IlAodsALaPQ

zatanawiam się nad temperówką i linijką (mozna u nas kupic?)
w przyszłosci kupię nozyczki do paznokci, nóż
teraz jeszcze musze "przeprogramować" komputer tak,żeby mogła swobodnie operowac myszką
agarad
CYTAT(marg. @ wto, 21 sie 2007 - 15:22) *
teraz jeszcze musze "przeprogramować" komputer tak,żeby mogła swobodnie operowac myszką


Jeśli do tej pory nie było potrzeby to może nie musisz, mój leworęczniak myszkę obsługuje tylko prawą ręką.




Ze specjalistycznych akcesoriów posiada tylko nożyczki, które kupiłam Mu do zerówki.
agarad
.
Suzana
Zuzia też operuje myszką prawą ręką,pomimo swej leworęczności.
Mika
CYTAT(marg. @ wto, 21 sie 2007 - 15:22) *
zatanawiam się nad temperówką i linijką (mozna u nas kupic?)
w przyszłosci kupię nozyczki do paznokci, nóż
teraz jeszcze musze "przeprogramować" komputer tak,żeby mogła swobodnie operowac myszką


temperówki
linijki

ale taką linijką "od tyłu" to ja bym nie umiała się posługiwać icon_lol.gif

sÄ… tam jeszcze inne lewe przedmioty

p.s
Marghe - leworęczny spokojnie obsłuży myszkę z prawej strony wink.gif
u mnie strefa komputerowa wyglada zupełnie jak u praworęcznego-zrobiłam to nie świadomie
ba -ja i na gitarze grałam jak praworęczni
wiesiołek
CYTAT(agarad @ wto, 21 sie 2007 - 18:04) *
mój leworęczniak myszkę obsługuje tylko prawą ręką.



Ja jako leworęcznik też myszką operuję wyłącznie prawą ręką i nie wyobrażam sobie robić tego lewą icon_eek.gif Lewa na biurku przydaje się do bardziej precyzyjnych działań.
marghe.
CYTAT(agarad @ wto, 21 sie 2007 - 18:04) *
Jeśli do tej pory nie było potrzeby to może nie musisz, mój leworęczniak myszkę obsługuje tylko prawą ręką.
Ze specjalistycznych akcesoriów posiada tylko nożyczki, które kupiłam Mu do zerówki.


Gaba też obsługuje prawą. Ale to dośc nienaturalne.. dlatego wolę jej przestawić
Na razie przy komputerze bywa rzadko, więc od biedy moze sobie machać prawą ręką, ale niedługo szkoła, zajęcia z informatyki itp.. wolę jej ułatwic . Ja bym nie umiała obsługiwac myszy lewą ręką icon_smile.gif

co mi szkodzi spróbować? icon_smile.gif
najwyżej znowu przestawimy
wiesiołek
O kurcze , na gitarze ja też grałam jak praworęczni bez żadnego problemu (poza brakiem talentu muzycznego...)

Wyglada na to , że jedyny realny problem wspólny dla wszystkich mańkutów stanowią nożyczki.

No i pisanie z prawa na lweo- rozmazuje się przy dluższych tekstach. po arabsku byłoby nam lzej.

Może dlatego pissze od lat wyłącznie na komputerze?
marghe.
a noże w kuchni?
Mika
co noże? toż ostrze mają jedno icon_lol.gif
u mnie "działają" prawidłowo

wiesiołek
CYTAT(marg. @ śro, 22 sie 2007 - 13:34) *
a noże w kuchni?


Jak już wspomnaiłam noże specjalne z obierania warzyw, z takim "ogranicznikiem" z jednej strony to męka- ilez razy sobie poraniłam palce.

Ale i na to jest sposób- kupić nóż symetryczny lub przełozyć ogranicznik na drugą stronę ostrza. Świetne noże tego typu (symetryczne) są w MAKRO.
marghe.
to będę Was podpytywać .. z czasem
na razie Gabiszon jeszcze ciut mały na ostre noze icon_smile.gif

ja praworęczna, wiec nie mam doswiadczenia
Mika
obieraczkę do warzyw kupiłam w Ikea -zwykła,po prostu ma 2 ostrza więc i praworęcznym pasuje

otwieracz muszę mieć specjalny -taki co to się jedną ręką go trzyma a drugą pokrętłem kręci wink.gif

agata71
Kacper ma tylko nożyczki dla leworęcznych, a myszką komputera operuje prawą ręką.
marghe.
CYTAT(agata71 @ Sun, 09 Aug 2009 - 10:02) *
Kacper ma tylko nożyczki dla leworęcznych, a myszką komputera operuje prawą ręką.


U nas tak samo icon_smile.gif
Jednak nie przestawialiśmy myszy. W szkole nikt sobie tym glowy też nie zawraca..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.