To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tłuste łuski na skórze głowy u dwulatka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Vanessa25
Witam.
Pomóżcie, bo nie wiem co to.
Mój synek na czubku główki ma tłuste łuski, które tak mocno przylegają do włosów,że jak próbowałam je zczesać grzebykiem to łuski wychodziły wraz z kępkami włosków.
Co to może być??? Ciemieniucha???
W rodzinie mojego męża jest łuszczyca... Boję się czy to nie są czasem jej objawy!!!
a MOŻEjest to skutkiem złego spłukiwania szamponu, synek nie lubi myć głowy w związku z czym płukanie nie jest super dokładne.
POMOŻCIE. Martwia mnie szczególnie te wychodzące wraz z łuskami kępki włosów.
Z góry dziękuję za pomoc
Sabina
To jak najbardziej może być ciemieniucha od alergii. Robi się w każdym wieku. Nasz Antek - lat 6, też miewa. Może być uczulenie na szampon i złe płukanie zaostrza sprawę.
Na to jest metoda - maść cholesterolowa - robiona.
Trzeba wysmarować grubo miejsce na głowie np. w sobotę rano, potem wieczorem jeszcze raz i po godzinie delikatnie wyczesać - delikatnie!!!!
I od razu umyć. Najlepiej hypoalergicznym mydłem. My używamy NIVEA żel do ciała i b. dokładnie spłukać. I tak parę razy. Co dwa dni np.
Swoją drogą poczytaj o łuszczycy, może ma podobne objawy, ale to raczej co innego.
Z tego co pamiętam miejsca robią się czerwone i schodzą płaty skóry, ale mogę się mylić.
Nie widzÄ™. W razie czego - dermatolog lub alergolog.
Na pewno pomogÄ… fachowo icon_smile.gif
Malgood
Wojtek tez ma takie coś na głowie. Próbowaliśmy mu to wyczesac po nasmarowaniu oliwką ale nic z tego. Jak był malutki jakos nie było z tym problemu. Chyba za późno zostało to zauważone - łuski są takie jasno - brązowe. Podobno są jakieś płyny na ciemieniuchę - jak to działa - mozecie coś polecić?
Suzana
To ciemieniucha ,na tle alergicznym.
agniesha
Popieram dziewczyny, wg mnie to ciemieniucha na tle alergicznym.
Moja córka też to ma.
Proponuje wizytÄ™ u dermatologa.
Asik 75
Mój 5-latek też to ma co jakiś czas. Kiedyś miał skazę białkową, AZS i alergię na inne pokarmy. Sądzę, że teraz któryś z tych produktów dalej go uczula.
Smaruję głowę oliwką, po godzinie jak łuski namiękną po trochu je zdrapuję, myję synowi głowę, co zostało zdrapuję (z reguły wszystko zdrapię przed myciem) i na jakiś czas mamy spokój.
Saskia
mojemu synowi też czasem coś takiego się robi, myję mu wtedy głowę szamponem przeciwłupieżowym i schodzi bez problemu
stokrotka2323
CYTAT(Sabina @ czw, 26 lip 2007 - 01:10) *
To jak najbardziej może być ciemieniucha od alergii. Robi się w każdym wieku. Nasz Antek - lat 6, też miewa. Może być uczulenie na szampon i złe płukanie zaostrza sprawę.
Na to jest metoda - maść cholesterolowa - robiona.
Trzeba wysmarować grubo miejsce na głowie np. w sobotę rano, potem wieczorem jeszcze raz i po godzinie delikatnie wyczesać - delikatnie!!!!
I od razu umyć. Najlepiej hypoalergicznym mydłem. My używamy NIVEA żel do ciała i b. dokładnie spłukać. I tak parę razy. Co dwa dni np.
Swoją drogą poczytaj o łuszczycy, może ma podobne objawy, ale to raczej co innego.
Z tego co pamiętam miejsca robią się czerwone i schodzą płaty skóry, ale mogę się mylić.
Nie widzÄ™. W razie czego - dermatolog lub alergolog.
Na pewno pomogÄ… fachowo icon_smile.gif



Mam pytanko moj syn jest alergikiem i zawsze mial ciemieniuche ,ale zawsze ja zmiekczalam i wyczesywalam i na jakis czas problem znikal,teraz sie pojwial ale to nie sa zolte luski jak poprzednio tylko na prawie calej glowce luszczy mu sie skorka i nie jestem w stanie tego wyczesac po probie wyczesywania mial okropne placki czerwone,dlatego nie wiem czy to jest ciemieniuch,bo poprzednia to napewno bylo to strupy ktore pieknie schodzily a teraz nie ma strupow tylko luszczy sie skorka do kapieli uzywam plynu OILATUM i szamponu rowniez Oilatum jak myslicie co to moze byc???






ania26
Na ciemieniuche polecam Olejuszke,dla nas rewelacja.
Stosowalam kilka sposobow ale wszystko na nic a tym preparatem posmarowalam 2 razy i problem zniknal i jak narazie nie pojawil sie.
tristanek
Na ciemieniuchę moje dziecko dostało od lekarza parafinę ciekłą (kupisz w aptece - kosztuje parę groszy), trzeba na godzinę przed snem polać główkę, można załozyć na to czapeczkę, tyle że parafina jest tłusta i ją ubrudzi. Potem umyć główkę. Kilka razy tak zrobić i sczesywać strupki, które będą miękkie. Naprawdę pięknie schodzą. Przy pierwszym dziecku kazano używać mi oliwki, która nie pomagała i synek miał ciemieniuchę do ponad 3 roku życia. Parafina ciekła jest super. Polecam! icon_razz.gif
Bebe
CYTAT(ania26 @ nie, 05 sie 2007 - 23:07) *
Na ciemieniuche polecam Olejuszke,dla nas rewelacja.
Stosowalam kilka sposobow ale wszystko na nic a tym preparatem posmarowalam 2 razy i problem zniknal i jak narazie nie pojawil sie.


Popieram. Tylko OLEJUSZKA !!
Ja wypróbowałam wszystko i tylko olejuszka pomogła. Problem nie wraca.
poczytaj https://www.e-mama.pl/index.php?d=produkt&id=2835
p_plan
Moja corcia ma ciemieniuchę. Czy jest możliwość wyleczenia domowym sposobem?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.