To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Skaza bialkowa??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Honey*
Zuzia od dluzszego czasu ma malutkie krosteczki na twarzy. Kilka razy mowilam o tym pani doktor ale ona zbywala mnie ze to nic. No bo przeciez jej to nie swedzi. Kazala kupic krem Balneum. Ale po kremie tym nie poprawilo sie. czasem myslalam ze to od slonca jej wylazi. Na raczkach tez ma takie niewidoczne ale czuc je pod palcem. Dzis powiedziala zebym zmienila mleko, byc moze to od mleka, dostaje Nan HA. Przepisala Nutramigen.

Powiedzcie mi jak ta skaza bialkowa sie objawia icon_question.gif icon_question.gif Czy wystepuja tylko krostki czy cos jeszcze? Dodam ze Zuzia nie miala kolek, nie mamy problemow z brzuszkiem. Kupki robi normalne tak do 4 dziennie, zdaza sie mniej ale jest tez wiecej np 6. A mleko Nan Ha pije od 4 miesiaca zycie, jednak nie pamietam kiedy te krosteczki jej zaczely sie pokazywac
LilySnape
Mój synek miał szorstką skórę, krostki, czerwone plamy ze złażącą skórą. Pije Bebilon Pepti.
Monia84
Moja córka ma skazę białkową, od miesiąca używamy nutramigen, pierwszymi objawami były krostki na twarzy, potem zaczęła sie pojawiać szorstka skórką na brzuszku, zaczerwienienia pod kolanami, na zgięciach rączek pod szyjką,
tissaia
U Maksa pierwszym objawem ze strony skóry były maleńkie czerwone, dość ostre krostki na buzi -potem pojawiła się całą reszta...
gosiata1
u mojej córki jak pojawiła się skaza bialkowa,to byly najpierw małe krostki potem robiło sie to dość czerwone takie plamy i bardzo sucha szorstka skóra,taka skorupa sie tworzyła.
sterna_aga
u mojego synka skaza białkowa pojawiła się już w pierwszych dniach życia - krostki na twarzy, najpierw czerwone a potem coraz więcej. Stawały się ropne i tworzyły cała łuskę. Lekarze zwalali to na obecność hormonów matki w jego ciele - tym bardziej, ze brałam leki na obkurczanie macicy. Dopiero pediatra w przychodni zwrócił uwagę na mleko w mojej diecie. Wycofałam nabiał i problem znikł. Jasiu może pić tylko mleko sojowe (kupuje bebiko). I niego nawet te mleka HA wywołują szorstką skórę i luźne częste kupki - kwaśne w zapachu. I to właśnie te kupki pojawiają się pierwsze a potem zmienia się skóra.Dodam, ze te kupki strasznie odparzają skórę!!
Honey*
Zuzia pije nutramigen. Dalej ma malutenskie krosteczki na buzi. Nie luszczy jej sie skora, nie ma zadnych zaczerwienien na raczkach czy nozkach. Daje jej od czasu do czasu budyn na mleku krowim. I nic nie robi sie gorzej. Kupki sa jak nalezy. Wiec sama nie wiem co to moze byc, taki jej urok?
gosiata1
Gaby widzę,że  Zuzia ma ponad roczek,więc może jej organizm zaczął sobie radzić z przerabianiem laktozy,u mojej starszej córki też tak było,zaczęła jeść jak miała rok kaszę na mleku krowim i było ok.Czasami do tej pory potrafi jej coś wyskoczyć na buzi np.po czekoladzie lub kakao,ale to jest niewielkie uczulenie,a córka ma 11 lat. 
Paola
U mojego Kamilka też zaczęło sie od krostek na twarzy, a potem stopniowo pojawiły się na całym ciele, czuć je było pod palcami, taką chropowatą skórę, mój lekarz stwierdził skaze białkową i zalećił dietę i zmianę mleka na Bebilon Pepti. Krosteczki zniknęły. Tylko zastanawiam się jak to jest, że pojawiła sie tak późno - jak Kamil miał skończony rok, czy miał na to wpływ fakt,że przestałam karmić piersią i wprowadziłam mleko modyfikowane? A mam jeszcze jedno pytanie, smaruję synka regularnie oliwką, ale czasami ma takie miejsca szorstkie na skórze, na przykład nożek, co polecacie do smarowania?? Lekarz mi nie podpowiedział nic szczególnego, polecił rozytać sie w aptece.
LilySnape
Do smarowania Diprobase, maść bez sterydów, śmierdząca acz skuteczna icon_wink.gif
Agulka 333
Justynka dostała krostek najpierw na buzi a potem na całym ciele i dodatkowo miała wielką ciemieniuchę aż po brwi (takie łuski nad brwiami) pojawiła się stopniowo po trzech tygodniach jak zaczęła pić Bebilon Pepti krostki zniknęły ale ciemieniucha została a jak odstawiłam pierś od tego momentu skórka czyściutka bez krostek i ciemieniucha zniknęła.
Gosiaczek.K
Paola ja polecam kosmetyki Balneum do skóry suchowej i wrażliwej/alergicznej, są naprawdę rewelacyjne.
izis
Witam.U mojego synka też krosty żywoczerwone na całej główce,potem szorstka szyja i uda.Ja na diecie plus kosmetyki emolium i objawy ustąpiły.Teraz kiedy mam go przestawiać na butelkę lekarka kazała próbować podawać mleko HA,nie jestem przekonana czy to dobry pomysł skoro miał takie objawy.
Czy ktoś miał podobną sytuację i było ok.?
konto_usunięte
mleko HA jest przeciwskazane przy skazie.
więc jeśli to alergia na białka mleka- pomysł nietrafiony. co najmniej.
Gruszka
CYTAT(rzodkiewka @ Thu, 26 Jun 2008 - 01:40) *
mleko HA jest przeciwskazane przy skazie.
więc jeśli to alergia na białka mleka- pomysł nietrafiony. co najmniej.

Przetestowane równiez na mym dziecku.
Pani doktorowa ma racjÄ™ - jak zwykle icon_smile.gif
konto_usunięte
jakaż ja doktorowa?
małżonek przeca nie doktór 08.gif
Gruszka
CYTAT(rzodkiewka @ Thu, 26 Jun 2008 - 12:18) *
jakaż ja doktorowa?
małżonek przeca nie doktór 08.gif

No to niech będzie doktorówka 06.gif [pan doktor, pani doktorówka icon_smile.gif ]
izis
Witam.
Na razie prubójemy,tak po 30ml.
Dam znać co z tego wyszło.
twoja_uasiczka
CYTAT(Gruszka @ Thu, 26 Jun 2008 - 13:35) *
No to niech będzie doktorówka 06.gif [pan doktor, pani doktorówka icon_smile.gif ]

Doktórka albo pani dochtór.

Podając HA serwujesz krowę w stanie niemalże czystym, przy stwierdzonej skazie dziecko powinno pić Bebilon Pepti albo Nutramigen. Chociaż moje pluje tym dalej niż widzi.
kasiulka23
dziewczyny moj synek tez ma skaze bialkowa, pije nutramigen i cherbatke rumiankowa buzke ma ladna ale na raczkach,nozkach i teraz nawet na brzuszku ma mnostwo takich drobniutkich krosteczek ktore sa bardzo suche i zlewaja sie w takie suche place icon_sad.gif w pomieszczeniu sa prawie nie widoczne-jak sie dotknie to czuc strasznie chropowata skore a jak jestesmy na dworze to robia sie bardzo czerwone icon_sad.gif co to moze byc? jak sie tego pozbyc?
Gruszka
A może nie służy mu rumianek? - dość częśto uczula. Albo złe kosmetyki. U nas skóra wybitnie się polepszyła jedynie po serii Emolium.
monilka
Kasiulka po pierwsze pytanie. Jak długo podajesz Nutramigen i czy został wprowadzony jak już zmiany skórne były?
Po drugie czasami zdarzają się dzieci, które są uczulone również na Nutramigen: przykład moja córcia.
Po trzecie możesz również zrobić badanie pod kątem lamblii i takich tam. Na wątku mały alergik więcej doczytasz
monilka
CYTAT(Gruszka @ Mon, 30 Jun 2008 - 17:05) *
A może nie służy mu rumianek? - dość częśto uczula. Albo złe kosmetyki. U nas skóra wybitnie się polepszyła jedynie po serii Emolium.

O..i może być również to..
Czyli przyczyn kilka..Możesz próbowac dochodzić etapami co to jest. Na poczatku wykluczyć rumianek i obserwować skórę. Tylko poprawa wcale nie musi być na drugi dzień icon_smile.gif
julka85
ja do tej pory nawet nie wiedziałam że skaza białkowa dotyczy również innych alergii (https://www.nasza-ciaza.pl/web/spolecznosc/Skaza_bialkowa) . nie tylko na mleko... jestem poczatkującą mamusią ale zaczynam sie przygotowywac ponieważ planowany termin porodu mam już 10 sierpnia. narazie czytam artykuły i kupuję tony ksiazek icon_razz.gif
zubu
Nasz synek miał juz od urodzenia skazę białkową,nie wiedziałam co to,myślałam że taka jego uroda.Miał tylko na policzkach krostki i czerwone policzki od miesiaca może wczesniej dostawał mleko bebilon pepti i było wszystko dobrze,teraz jest dobrze,chociaż czasami ma krostki na buzi ale nic więcej
julia30
Witajcie, u mojej 3-miesięcznej córeczki zdiagnozowano skazę. Mała pije Nutramigen. Ale i tak dostaje strasznego uczulenia na całym ciele. Czy uważacie że mogę wypróbować Bebilon Pepti? A może to jest normalne że nawet po Nutramigenie dostaje uczulenie?
Jaśminka
Julia a jak zdiagnozowlai tą skazę? Bo u mojej córy również stwierdzono skaze białkową, ale zarówno picie nutramigenu jak bebilonu poprawy nie wniosło. Zrobiłam testy krwii- niezwykle mało miarodajne w tym wieku, ake się uparłam i zrobiłam i wyszło, że uczulunie brak. Ola zaraz skonczy 7 miesięcy, na nutramigenie jest odkąd skonczyła miesiąc, uczulenie na skórze BEZ ZMIAN. Na twoim miejscu szukałabym również przyczyny gdzie indziej.
Aha i jeszcze jedno- jak długo pije nutramiegen? Alergen dość długo wypłukuje się z organizmu- ok 2 miesięcy chyba nawet- pewna nie jestem i być może trzeba jeszcze poczekać icon_smile.gif
julia30
Lekarz skazę zdiagnozował oglądając tylko zmiany na skórze, żadnych badan nie robił.Mała jest już ponad 2 miesiące na tym Nutramigenie i nie ma poprawy
Jaśminka
Tym bardziej szukaj innego alergenu w miarę możliwości oczywiście, bo jak wiadomo testy robić u dziecka 3-4 letniego dopiero jest sens. Ja bym raczej wykluczyła tutaj alergię pokarmową a zastanowiła się nad alergią kontaktową. Sprawdziłabym proszek, również uważałabym w czym moje ciuchy są prane, wyeliminować z otoczenia pierzę, sprawdzić kosmetyki...
Może to być również skaza łojotokowa, bądź atopowe zapalenie skóry. W każdym bądż razie obie przypadłości najlepiej leczyć u źródła, czyli eliminując alergen.

Cóż wydaję mi się że jakby to była slaza białkowa poprawa by juz była. Na swoim przykładzie wiem, że nie zwsze jest łatwo. My do diś nie wiemy co wywołuje alergię. Mam nadzieje ze ty znajdziesz przyczynę icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.