To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zyrtec

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mika
Anton gdzieÅ› mi gwizdnÄ…Å‚ instrukcjÄ™ wink.gif do kropli
jakie jest dawkowanie dla dzieci 1-2 lata?
grzałka
5 kropli raz na dobÄ™
Mika
dzięki
zapiszę sobie na pudełku wink.gif
grzałka
Mika, sorry, pomyłka, 2 razy dziennie
Mika
ok -już sobie poprawiam
justapl
my podawalismy osiem kropli raz dziennie
niewidzialna
najlepiej podawać na noc jeśli podaje się raz dziennie
#Margola
ja daje rano i wieczorem..
pozdrawiam
Hermia
Mogę podać 3- latkowi 10 kropli na noc zyrecu? Oczywiście raz na dobę.
annana
Mi alergolog kazała podawać chłopakom 2x po 5.
Ale - w razie wysypu czy jakiegokolwiek ostrzejszego objawu alergii, pozwoliła podać 2x po 7-8 a nawet 2x po 10 kropli.
Ale do doraźnie. Dotyczyło 1,5 roczniaka i 3,5 latka.
Myślę że 1x 10 kropli spokojnie można icon_smile.gif
Ewelinek
Hermia, jak najbardziej jest to odpowiednia dawka dla 3-latka
Anchela77
A ja na własną odpowiedzialność odstawiłam ten lek. Pediatra powiedziała, że uszkadza wątrobę i żeby uważać z nim. Poza tym moje dziecko ciągle po nim spało, w ciągu dnia zasypiał na około 3-4 godziny. Na początku cieszyliśmy się, że tyle śpi a potem okazało sie, że Zyrtec ma właśnie takie działanie uboczne. Teraz bierzemy inny lek, który nie powoduje senności i nie ma skutków ubocznych takich jak Zyrtec.
lublinianka
witajcie to i ja sie wypowiem:) moj 7miesieczniak dostal niedawno w szpitalu clemastin ale ciagle po nim spal wiec zmienili mu na zyrtek wiec teraz w szpitalu znow jestesmy i znow dostaje po 5 kropli 2x dziennie
dami10
moja teraz dostaje raz dziennie 7 kropli. Ale teraz już wiem dlaczego tyle śpi - bo wcześniej wcale nie spała w ciągu dnia.
Ania1984
A moje córki Zyrtecu nie dostają!
Starsza dostaje Claritine w syropie,a młodsza Fenistil w kropelkach.
Nie zgodziłam się na niego bo wiem jak on działał na mojego męża!
Był strasznie ospały w szkole krótko przed maturą nauczyciele podejrzewali że przychodzi do szkoły naćpany!!!
Mało tego Zyrtec zahamował u niego wzrost.I zamiast rosnąć wzwyż rósł wszerz!!!
Po odstawieniu Zyrtecu zaczął inaczej funkcjonować,a na lekarce wymusił zapisanie Claritiny.
dziopka10
Ja podawałam mojemu synowi po 5 kropel rano i wieczorem.
olakinga
ja podaję 5 kropli 2x dziennie - Miśka ma 17 miesięcy... Fenistil i Claritine są lekami antyhistaminowymi ale bardziej przy skórnych sprawach... jeżeli malucha męczy katar czy kaszel alergiczny lepszy jest zyrtec - tak mi to wytłumaczył lekarz pediatra a nasza Pani alergolog przyznała mu rację..
szantrapa
CYTAT(olakinga @ Thu, 24 Jun 2010 - 07:07) *
Fenistil i Claritine są lekami antyhistaminowymi ale bardziej przy skórnych sprawach... jeżeli malucha męczy katar czy kaszel alergiczny lepszy jest zyrtec - tak mi to wytłumaczył lekarz pediatra a nasza Pani alergolog przyznała mu rację..



Mi osobiście lekarz zmienił Zyrtec na Claritine. Nigdy nie miałam alergii skórnych, mam katar alergiczny i astmę. Więc pewnie co lekarz to inna opinia. Claritine działa u mnie tak samo dobrze jak Zyrtec. I faktycznie po Zyrtecu spałam wciąż icon_wink.gif
dupadupadupa
U mnie jest podobnie. Zawszze na katar/oczy/inne alergiczne cuda biore Claritine, bo Zyrtecu poprostu nie moge.
Fenistilu nie mozna porownywac do dzialania Zyrtecu. Tak samo Claritine do Fenistilu.
Fenistil to zupelnie odrebny lek przeciwhistaminowy H1, pierwszej generacji. Jego glowne dzialanie to dzialanie przeciwswiadowe, dlatego tak czesto stosowany jest przy zmianach skornych.
Z kolei Claritina i Zyrtec sa lekami przeciwhistaminowymi H1 drugiej generacji, wiec oddzialywanie na organizm czlowieka maja taki sam, z ta roznica ze okres poltrwania jest inny. W przypadku Loratadyny (Claritina) wynosi 8-11h, w przypadku Zyrtecu (7-10h).
Zyrtec (Cetyryzyna) - jest jedynym lekiem z tej grupy lekow, ktorego glowna droga eliminacji to nerki (dlatego ja nie moglam jego brac).
Claritina (Loratadyna) - jest lepiej wchlaniana z przewodu pokarmowego i szybciej uzyskuje sie stezenie maksymalne - co za tym idzie lecznicze. Eliminowana jest w watrobie.
To tak troche z chemii, a generalnie Claritina i Zyrtec wkladamy do 'jednej szufladki", a Fenistil, Clemastin, Ketotifen, Hydroxyzyne - do drugiej szufladki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.