To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

LIPCOWE SŁONECZKA, odc. 10!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Mariena
No to zaczynamy kolejną część naszych rozmów, które dla mnie są czymś baaardzo ważnym.
Mam nadzieję, że ten odcinek spędzimy ze sobą równie milo, jak poprzedni 06.gif

A oto my, czyli Lipcowe Sloneczka z mamusiami (czyż nie jesteśmy śliczni?):

Najpierw mamusie caly czas aktywne na forum:

**
qenedi i Danielek *****

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

**
olciaa_a i Maja ****

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Becik i Oliwka
*********

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

aksonia i Danielek******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

********
Mariena i Ania******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

***
Izaaa i Patrycja******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

******
mama_oliwki i Eryczek******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Adrianna78 i Zosia******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ana28 i Angelika*******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

**
Anecznik i Niki ********

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Esther@ i Malgosia******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

**
Vida i Mariczka******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

*
AgUc!oReQ i Asia**********

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

******
Joaba i Klaudusia*******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Anetser1 i Staś

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Myszorek i Tymuś******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

********
Annoyance i Zosieńka***

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

I takie, które o nas częściowo lub calkiem zapomnialy, ale byly z nami na początku :

**
Bea_tka i Kamilek*********

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Karina mama Mateusza i Amelka****

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Monika_D i Zuzia******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

anka80 i Anielka******

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Adriannna
To sie melduje 06.gif Uwielbiam od czasu do czasu byc pierwsza 08.gif
Mariena
Ale szybka jesteś!!! A Ty podobno w weekendy nie pisujesz??? 06.gif 08.gif - no popatrzcie - czego to dla nagrody nie zrobią 04.gif 08.gif
03.gif
A ja jeszcze nagrody nie zdążylam wymyśleć
Adriannna
Musze jeszcze sobie cos skrobnac, bo w ostatnim poscie nie zaznaczylam opcji "Włączyć notyfikację email o odpowiedziach? ", a lubie te informacje dostawac....choc nie zawsze sa one adekwatne do tego co sie na forum dzieje.
Adriannna
Hahah....ja nie dla nagrody. To czysty przypadek po prostu. Wyslalam A. na zakupy, wysprzatalam dom wiec postanowilam sobie przerwe na kawe zrobic...pomijam fakt ze jeszcze w pizamie siedze 43.gif
Adriannna
A tak w ogole to jakos mi tak dzisiaj...dziwnie. Chcialabym miec tu jedna z was aby sie wygadac. Tak na forum do konca w pewnych sprawach nie potrafie sie uzewnetrznic...Kurde, brakuje mi tu kogos takiego naprawde bliskiego. Z siostra mam super kontakt, ale tez jej wszytskiego mowic nie moge, bo ona, jako siostra, patrzy na rzeczy troche inaczej niz ktos kto nie jest ze mna spokrewniony...Mam nadzieje, ze po poludniu mi sie poprawi. Bedziemy miec gosci, wiec pewnie humor mi polepsza.
Becik
Może polepszą Ci humor zdjęcia mojej psotnicy 08.gif https://www.maluchy.pl/forum/Troche-Was-roz...d33-t51951.html więcej zrobić nie mogę,a ja dziś też mam doły.
Adriannna
Aaaa....Becik, wszystkiego najlepszego Ci zycze z okazji wczorajszych urodzin. Przede wszytskim zdrowia dla calej rodziny, no i jak najszybszego i najmniej bolesnego porodu!!! Super data urodzin. Uwielbiam kwiecien. Moja siostra urodzila sie 2 kwietnie. Do tej pory, kazda osoba ktora znam, urodzona na poczatku kwietnia byla i nadal zreszta jest naprawde fantastyczna. Bardzo ciepla, oddana jako przyjaciel, szczera...tylko pozazdroscic takiej postawy!
Adriannna
01.gif , no to pieknie sie wymazala. Na poczatku jak by do golenia sie szykowala. Pewnie podejrzala tate 08.gif

Edit:nie ten emotikonek mi sie wstawil..
Becik
A dziękuję za życzonka 06.gif U mnie jakoś dużo obób w rodzinie w kwietniu się rodzi,nawet mała obywatelka mego brzuszka robi wszystko aby nie urodzić się w maju!!! 04.gif (co wcale nie jest śmieszne)brrr 21.gif ....
Becik
CYTAT(Adrianna78 @ Sat, 05 Apr 2008 - 13:46) *
01.gif , no to pieknie sie wymazala. Na poczatku jak by do golenia sie szykowala. Pewnie podejrzala tate 08.gif

Edit:nie ten emotikonek mi sie wstawil..

No pewnie tak,na szczęście telewizor dzidków ocalał-no ale w końcu tata jak się goli to po telewizorze nie marze 29.gif 04.gif
Mariena
O wlaśnie Becik - mialam napisać, że prześlicznie wyglądasz w ciąży, moglabyś do jakichś katalogów z ubraniami dla ciężarnych pozować 03.gif

A teraz obiecana nagroda dla Ady - tak dla poprawy nastroju ...wschód slońca :



Niech u Ciebie też wstanie, to wewnętrzne sloneczko 02.gif
Mariena
I zdjęcia cudne z Sudocremem. Jakiś czas temu bardzo podobne pokazywala tu Anecznik chyba 06.gif
U nas na szczęście kremy stoją wysoko i na razie Ania się do nich nie dobrala. Co oczywiście nie znaczy, ze tego nie zdola zrobić 04.gif

A tak w ogóle to Ania od wczoraj wieczorem jest znowu u teściowej, bo u mnie w domu leży w lóżku, kaszle i strasznie jęczy grypa. Czyli mój mąż. I naprawdę porządnie go wzięlo, ja wczoraj z pracy wrócilam też oslabiona, więc teściowa zabrala Anię do siebie, zeby nie siedziala tu z nami w tym naszym "szpitaliku". Do jutra się ciut podkurujemy i jutro rano po nią jadę. Stęskniona jestem za nią strasznie, a le z drugiej strony szkoda mi, żeby i ona zachorowala - lepiej, jak jest teraz z dala od tatusia.
Becik
Dzięki Marienko.Ja też byłam z Wami od początku i zapomniałam częściowo na trochę 08.gif ale już wróciłam 06.gif I cio?Nie ma mnie na 1 stronce tego wątku!A ciamu???
Mariena
Majka - kupilam jeżówkę, będziemy się leczyć.

I rosolek gotuję, też dla zdrowia.
Mariena
CYTAT(Becik @ Sat, 05 Apr 2008 - 12:01) *
Dzięki Marienko.Ja też byłam z Wami od początku i zapomniałam częściowo na trochę 08.gif ale już wróciłam 06.gif I cio?Nie ma mnie na 1 stronce tego wątku!A ciamu???



a bo nigdy nie dalaś na siebie żadnych danych, jak prosilam o to. A przecież moglaś zwyczajnie nie chcieć tam być, rozumiem. Ale jak chcesz, to poproszę o zdjęcie Twoje z Oliwką i o datę urodzin Oliwki.
Mariena
Hehe, Becik poszla zdjęcia szukać 06.gif
Myszorek
Melduję się szybciutko na 10 części...

Mały śpi... dziś dla odmiany po wymiotach są brzydkie kupy.... buuuu.... był wczoraj z tatą u lekarza i nie wiadomo od czego to jest... dietka, picie, i tym podobne...

Spadam na razie bo muszę coś sprzątnąć póki ja w miarę się dobrze czuję bo i z tym w ostatnich dniach było kiepsko...

Pozdrawiam
mama_oliwki
CYTAT(Adrianna78 @ Sat, 05 Apr 2008 - 13:32) *
To sie melduje 06.gif Uwielbiam od czasu do czasu byc pierwsza 08.gif

no nie czy ja kiedys bede pierwsza!
mama_oliwki
CYTAT(Adrianna78 @ Sat, 05 Apr 2008 - 13:40) *
A tak w ogole to jakos mi tak dzisiaj...dziwnie. Chcialabym miec tu jedna z was aby sie wygadac. Tak na forum do konca w pewnych sprawach nie potrafie sie uzewnetrznic...Kurde, brakuje mi tu kogos takiego naprawde bliskiego. Z siostra mam super kontakt, ale tez jej wszytskiego mowic nie moge, bo ona, jako siostra, patrzy na rzeczy troche inaczej niz ktos kto nie jest ze mna spokrewniony...Mam nadzieje, ze po poludniu mi sie poprawi. Bedziemy miec gosci, wiec pewnie humor mi polepsza.

ojjj a co to ADUSI na wątróbce leży?
chyba słoneczka na dwórku nie ma co?
zaraz wsiadam w konkorda i lece do ciebie 06.gif
tylko go najpierw z muzeum wyciągnąć trzeba 29.gif

BECIK wszystkiego najlepszego!!
i pisz a nie sie ciagle wymiksowywujesz
Adriannna
CYTAT(mama_oliwki @ Sat, 05 Apr 2008 - 12:53) *
ojjj a co to ADUSI na wątróbce leży?
chyba słoneczka na dwórku nie ma co?
zaraz wsiadam w konkorda i lece do ciebie 06.gif
tylko go najpierw z muzeum wyciągnąć trzeba 29.gif


To ja czekam. Nawet cos upichce...jakies slodkosci o smaku Snickersa bo wiem ze lubisz 08.gif

Mariena, dzieki za ten wschod slonca, sliczny...
mama_oliwki
normalnie zaśliniłam klawiature na myśl o snickersie
kurde wyjadłam juz wszystkie 21.gif
mama_oliwki
oliwkia juz zdrowa
a maż tak średnio
jeszcze biega do kibelka
my z erykiem mamy spokój
ana28
My też witamy na 10 części wiosenno-letniej 03.gif
Becik
Marienko myślałam że bez zdjęć też można,tak jak niektóre na pierwszej stronce.A datę to chyba podawałam bo byłam już na pierwszych stronkach.Teraz i tak nie mam zdjęcia aktualnego z Oliwką 13.gif niom ale mówi siem trudno 08.gif

mamo Oliwki fajnie że mała już zdrowa,a co Ty masz z tymi snickersami???

Mariena
CYTAT(Adrianna78 @ Sat, 05 Apr 2008 - 12:57) *
To ja czekam. Nawet cos upichce...jakies slodkosci o smaku Snickersa bo wiem ze lubisz 08.gif

Mariena, dzieki za ten wschod slonca, sliczny...



sama go widzialam, na wlasne oczęta, w wąwozie Samaria na Krecie.
Mariena
CYTAT(Becik @ Sat, 05 Apr 2008 - 14:23) *
Marienko myślałam że bez zdjęć też można,tak jak niektóre na pierwszej stronce.A datę to chyba podawałam bo byłam już na pierwszych stronkach.Teraz i tak nie mam zdjęcia aktualnego z Oliwką 13.gif niom ale mówi siem trudno 08.gif

mamo Oliwki fajnie że mała już zdrowa,a co Ty masz z tymi snickersami???



Już jesteście z nami na pierwszej stronie, bez zdjęcia, jak chcialaś 03.gif

A jeśli o Majkę chodzi, to nasz forumowy pożeracz Snickersów: dalabyś radę zjeść pięć w krótkim czasie? Bo żadna z nas raczej nie - a Majka jak najbardziej 04.gif I chuda jak patyk jest, jak 18-nastka !
Mariena
CYTAT(mama_oliwki @ Sat, 05 Apr 2008 - 13:00) *
normalnie zaśliniłam klawiature na myśl o snickersie
kurde wyjadłam juz wszystkie 21.gif



04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

uwielbiam cię, poplakalam się ze śmiechu 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif
Mariena
A tak apropos slodkości, to ja przedwczoraj wieczorem zrobilam ciasto-desr o nazwie "chatka baby Jagi", nie wiem czy wam coś ta nazwa mówi, ale dla mnie to jeden ze smaków dzieciństwa. No i zrobilam to, ale jakieś rzadkie wyszlo, zamiast mieć ksztalt chatki, wyszedl plaski placek. 04.gif Jakby chatka po tornado 03.gif Ale i tak jest smaczne, tylko strasznie slodkie.
Mariena
Piękna wiosenna pogoda, więc tutaj oczywiście pustki, tylko takie chorowitki jak ja zostaly w domach 21.gif . Nawet moje dziecię bylo z wujkiem na spacerze, niestety wczoraj babcia zabrala ją stąd w cieplej kurtce, więc wolę sobie nie wyobrażać, jaka byla spocona na spacerze. Jutro pojadę po nią z cieńszą kurtką i spódniczką, zamiast spodni (bo wczoraj miala też grube rajstopy i dżinsy). Zdecydowanie za cieplo.

O wlaśnie - mam pytanie.
Czy zakladacie już dzieciom na dwór w taką pogodę spodnie i skarpetki, bez rajstop pod spodem? Bo jakoś z jednej strony mam obawy, że to za wcześnie, ale z drugiej znowu strony-dlaczego ma się przegrzewać bąbel?
joaba


no i was znalazłam,kto będzie dziś top 20stka forumową 02.gif ,kurcze zawsze po 2 posty a tu wczoraj maraton żeśmy z Izą odwaliły,Ada masz racje fajnie raz być pierwszą nawet top 20stką. brawo_bis.gif

Ada wal smiało,jak ci coś leży na wątrobie przytul.gif

Pochwale wam się,ze zrobiłam dziś sobie dzień dla siebie rano zrobiłam sobie piling i poszłam na solarium,potem połaziłam sama po sklepach:kupiłam sobie kurteczkę wiosenną w Tokjo,odwiedziłam sklep zielarski i kupiłam sobie zioła do kapieli: tawułę,morszczyn,powojnik i bluszcz-zrobię sobie relaksująco-ujędrniająca kąpiel .Wróciłam a mężuś już coś pichci dobrego-ech czemu takie dni są tak rzadko.

Becik córcia wygląda jak ptyś-tylko cukru pudru i kapelusza brakuje icon_biggrin.gif

Mamo oliwki dziewczyny? i co po jelitówce schudłyście? bo mi sie tak terawienie rozlegulowało,zmienil mi się smak,wszystko wydaje mi się ciężkostrawne icon_confused.gif

Mariena
CYTAT(joaba @ Sat, 05 Apr 2008 - 18:05) *
Mamo oliwki dziewczyny? i co po jelitówce schudłyście? bo mi sie tak terawienie rozlegulowało,zmienil mi się smak,wszystko wydaje mi się ciężkostrawne icon_confused.gif



ja co prawda bezpośrednio po stracilam 3 kilo, ale już je odzyskalam. I nie zmienil mi się smak, wcinam wszystko, na kolację zjadlam 2 grzanki z żóltym serem, mniam 06.gif

Na szczęście mąż chyba zdrowieje powoli, bo wraca mu apetytm rosolu zjadl 2 razy, a wieczorem nawet o kabanosa poprosil 03.gif

Do Anulki zadzwoniliśmy powiedzieć dobranoc i bardzo ladnie nam odpowiedziala "dobranoc". Kochane stworzonko, tęsknie za nia bardzo, ale już jutro rano po nią jadę. Jak na skrzydlach 01.gif
mama_oliwki
CYTAT(Becik @ Sat, 05 Apr 2008 - 16:23) *
mamo Oliwki fajnie że mała już zdrowa,a co Ty masz z tymi snickersami???

a nic
poza tym, ze moge zjesc ich z 5 naraz
mama_oliwki
CYTAT(Mariena @ Sat, 05 Apr 2008 - 16:54) *
Już jesteście z nami na pierwszej stronie, bez zdjęcia, jak chcialaś 03.gif

A jeśli o Majkę chodzi, to nasz forumowy pożeracz Snickersów: dalabyś radę zjeść pięć w krótkim czasie? Bo żadna z nas raczej nie - a Majka jak najbardziej 04.gif I chuda jak patyk jest, jak 18-nastka !

no co ty MARIENA z tą 18tka przesasziłas
no moze 18,5 lat 08.gif
mama_oliwki
CYTAT(Mariena @ Sat, 05 Apr 2008 - 16:58) *
A tak apropos slodkości, to ja przedwczoraj wieczorem zrobilam ciasto-desr o nazwie "chatka baby Jagi", nie wiem czy wam coś ta nazwa mówi, ale dla mnie to jeden ze smaków dzieciństwa. No i zrobilam to, ale jakieś rzadkie wyszlo, zamiast mieć ksztalt chatki, wyszedl plaski placek. 04.gif Jakby chatka po tornado 03.gif Ale i tak jest smaczne, tylko strasznie slodkie.

moz e to takie nowoczesne budownictwo i dlatego chatki nie przypomina 29.gif
mama_oliwki
CYTAT(Mariena @ Sat, 05 Apr 2008 - 17:18) *
Piękna wiosenna pogoda, więc tutaj oczywiście pustki, tylko takie chorowitki jak ja zostaly w domach 21.gif . Nawet moje dziecię bylo z wujkiem na spacerze, niestety wczoraj babcia zabrala ją stąd w cieplej kurtce, więc wolę sobie nie wyobrażać, jaka byla spocona na spacerze. Jutro pojadę po nią z cieńszą kurtką i spódniczką, zamiast spodni (bo wczoraj miala też grube rajstopy i dżinsy). Zdecydowanie za cieplo.

O wlaśnie - mam pytanie.
Czy zakladacie już dzieciom na dwór w taką pogodę spodnie i skarpetki, bez rajstop pod spodem? Bo jakoś z jednej strony mam obawy, że to za wcześnie, ale z drugiej znowu strony-dlaczego ma się przegrzewać bąbel?

no właśnie ja zakładam erykowi pod spodnie rajstopy
i tez sie zastanawiam czy mu nie za goraco

dziewczynce to mozna założyć cieńsze rajstopki i spodnie lub własnie spódnice
a z chłopaczyskami to nie da sie pokombinować 21.gif
mama_oliwki
CYTAT(joaba @ Sat, 05 Apr 2008 - 20:05) *
Mamo oliwki dziewczyny? i co po jelitówce schudłyście? bo mi sie tak terawienie rozlegulowało,zmienil mi się smak,wszystko wydaje mi się ciężkostrawne icon_confused.gif

al e ja nie miałam jelitówki
mama_oliwki
JOABA pytałąs jakie zioła na biegunke
kupiłam tylko borowki suszone i dziką róże
okazały sie jednak zbyteczne albo pomogły sama nie wiem
bo ekscesy skończyły tzn miałą je tylko w przedszkolu w domu juz nic jej nie było tylko ogólnie osłabiona byłą do wieczora
mama_oliwki
dobra popisałąm sama ze soba, więc znikam papa
jutro jade do taty, więc mnie nie będize
musze mu trochew wypielić truskawek, bo mama na jesieni nie wypieliła i juz kożuch zielony sie zrobił
joaba
CYTAT(mama_oliwki @ Sat, 05 Apr 2008 - 21:32) *
al e ja nie miałam jelitówki



zawsze możesz jeszcze mieć ,szczuplasów tez nie omija 08.gif ,tak na serio to nie życzę.

Mariena grzanki mniam a ja sałatka grecka z tuńczykiem tez pycha.


Ja klaudusi nadal rajstopki ubieram,ale kurteczkę i czapkę ma już wiosenną-cała szczęśliwa bo jej wygodniej może swobodnie w piaskownicy baby robić.,a w kombinezonie to jak kosmonauta chodziła.

spadam bo padam.
mama_oliwki
CYTAT(joaba @ Sat, 05 Apr 2008 - 22:34) *
spadam bo padam.

nie czujesz jak rymujesz? 29.gif
ANECZNIK na jaki wzrost potrzebujesz kurtke dla nikiego?
mama_oliwki
kurde izaa gdzie jesteś bo dzieci śpią i nie mam z kim popisać 21.gif
mama_oliwki
https://www.allegro.pl/item339344229_kurtka_next_od_5_zl.html
za piątaka dizewczyny na jesień jak znalazł
bo teraz to moze jeszcze za duza być
mama_oliwki
dziewczyny zamierzam odnowić szafke na balkonie
nie wiem chce ją jakąś okleiną czy czym to sie tam obkleja
gdzie to sie kupuje?
Izaaa
Ej no dziewczyny teraz je jestem a was nie ma 32.gif
Jestem trochę tego bo rodzinka się zjechała i poszło martini i piwo i ... 06.gif
Niestety nie ma tu nikogo poza mną JOABA nie ma cię??? Na pewno???
mama_oliwki
izaa!!!!
gdzie jesteś!!!!
mama_oliwki
to ja juz nie moge być? 21.gif 21.gif
nawet mnie nie zauważasz
tylko JOABA ci w głowie 21.gif 21.gif
Izaaa
Mamo oliwki jestem, jestem i coś bardzo mi wesoło 06.gif 06.gif 06.gif
mama_oliwki
rozumiem, ze to przez to piwo mnie nie zauważyłąś 29.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.