To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jaki numer mleka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiola1wiola1
Mam 5 miesięcznego syna .Karmię go piersią , ale od drugiego miesiąca dokarmiam Bebilonem1.Gdy skończył 4 miesiące kupiłam Bebilon 2 zgodnie z opisem na opakowaniu, ale lekarka mnie skrzyczała i powiedziała że to bzdury i że do 7 miesiąca powinnam dawac nr 1. CZy wy coś wiecie na ten temat, podobno sie zmieniły tabele żywienia, a w sklepach są w sprzedaży stare juz nie ważne.
Gruszka
Wiola, dwójkę wprowadza się z reguły na przełomie 4/5 miesiąca, ale tak naprawde to wszystko zalezy od dziecka. Moje w okolicach 5 miesiąca przestało przesypiać całe noce, bo budziło się głodne. Przeszłam na dwójkę i znów spała całą noc. Są też dzieci, które po przejściu na dwójkę mają rózne dolegliwości - bóle brzuszka, zaparcia, wzdęcia itp. -i wtedy trzeba się wstrzymac z wprowadzaniem dwójki. Więc najlepiej gdybyś się kierowała swoja intuicja i zdrowym rozsądkiem. Nie wiem jak jest zkarmieniem pół na pół piersia i butlą, ale jesli używasz kupnego tylko do kaszki to może rzeczywiście nie muissz się spieszyć z dwójką. Ale ja bym powoli spróbowała (tak pod koniec 5 miesića może) - bo w końcu coraz większy dzieciak potrzebuje odpowiednich składników.

A co do lekarza - lekarze nie są bogami wszechwiedzącymi - nie trzeba ich zawsze slepo słuchać, choć nie mówię, żeby nie słuchać icon_smile.gif
annjur
Pomimo, że mój synek ma 4,5 ja nadal dokarmiam bebilonem 1 i tu też mam
problem bo on siÄ™ budzi w nocy co 2,5-3 godziny.
Czy zmiana na Bebilon2 spowoduje, że prześpi chociaż jedno karmienie ??
W dzień je owoce (narazie jabłko, banan) i co drugi dzień na zmianę dostaje kaszkę
i kleik.
Właśnie szukam porady jak oduczyć go nocnych karmień, czy jest jeszcze za wcześnie ??
Gruszka
Ania, nie da sie oduczyć dziecka jedzenia - naprawde icon_wink.gif był juz taki wątek. Jak dziecko chce jeść to musi zjeść icon_smile.gif u mnie zmiana na bebilon 2 sprawiła coprawda, że Emi znów przesypiała całą noc - ale tak miała od samego początku - od drugiego miesiąca zycia juz nie budziła się na jedzenie. Więc nie przypisywałabym czarodziejskiej mocy Bebilonowi 2 i że sprawi, że dziecko nie obudzi się. Julek jest jeszcvze małym brzdylem icon_smile.gif niechże se chłopak poje, jak ma potrzebe icon_smile.gif
annjur
Hehe no właśnie przeczytałam ten wątek (wcześniej go nie zauważyłam)
i aż mnie po plecach zaswędziało ze wstydu icon_redface.gif
Ok, ok będę dawała mu tyle ile chce 08.gif 08.gif
Kurka chociaż z tego jednego karmienia by mógł zrezygnować....
dobra już się nie odzywam 41.gif
Gruszka
CYTAT(ania83 @ Fri, 25 Jul 2008 - 11:04) *
Hehe no właśnie przeczytałam ten wątek (wcześniej go nie zauważyłam)
i aż mnie po plecach zaswędziało ze wstydu icon_redface.gif
Ok, ok będę dawała mu tyle ile chce 08.gif 08.gif
Kurka chociaż z tego jednego karmienia by mógł zrezygnować....
dobra już się nie odzywam 41.gif

przytul.gif icon_biggrin.gif jeszcze tylko 18 lat udręki i będzie luz icon_smile.gif
*Dora
ania u mnie było dokładnie tak samo jak u Gruszki, Wiki od początku przesypiała mi całe noce a później nagle zaczęła się budzić w nocy głodna, zmieniliśmy na bebilon2 nawet przed ukończeniem 4 miesiąca i nocki przesypia całe, a przede wszystkim jest wesoła i najedzona, moja pediatra mi powtarza że ja sama najlepiej znam moje dziecko i najlepiej wiem co jej potrzeba, a ją ewentualnie mogę pytać o radę jak mam jakieś wątpliwości 08.gif jeśli czujesz że Julek niedojada to możesz spróbować zmienić mu mleczko na następne, zawsze można wrócić do poprzedniego 08.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.