To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyjscie z domu na cały dzień z butelką

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CrazyMary
Niestety coraz więcej muszę dokarmiać butelką, więc w razie wyjazdu na cały dzień (mówię o plenerze, gdzie nie ma kuchni). Powinnam zabrać mleko. Nie wiem jak o zrobić - czy zrobić mleko w butelce i włożyć do styropianu - jak długo można tak przechowywać? Czy może wziąć gorącą wodę do termosu, mleko w proszku i mieszać na miejscu?
Mafia
Brałam mały termos i zimną wodę, mieszałam przed podaniem (jeśli było ciepło to wystarczała butelka wody w temperaturze pokojowej). W słiokach targałam odmierzone porcje mleka i w tych słoikach mieszałam, potem przelewałam do butelki a słoik do kosza.
olatola
Ja też mały termos, ale z gorącą wodą. Jak jest chłodno, to szybko stygnie, a jak gorąco, to biorę lekko przestudzoną. No i przygotowuję posiłki gdzie popadnie, w kawiarni, w supermarkecie, na placu zabaw, ostatnio nawet w trakcie jazdy samochodem (mąż prowadził oczywiście).
olatola
Na opakowaniu naszego mleka jest napisane, ze mieszanka moze stac 2 godziny od przygotowania, ale jak idę z Julka na dluższy spacer, to nie jestem w stanie przewidzieć, jak dlugo będzie spała. Dlatego wolę robić na miejscu.
annjur
Ja też biorę wodę i osobno puszkę mieszanki.
Mimo wszystko to mleko i bardzo szybko rozwijajÄ… siÄ™ w nim bakterie.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest właśnie termos z ciepłą wodą + woda Gerbera której nie trzeba
gotować. Ja wiem, że to multum rzeczy do zabranie ze sobą, dlatego jak jestem na spacerze to
nie biorę ze sobą mleka, ale na wyjazdach świetnie się sprawdza 06.gif
mamami
Ja wam goraco polecam opakowanie na mleko z aventu, ma trzy przegródki, gdzie można wsypac odmierzone porcje, potem tylko otwiera sie otworek w wieczku i juz.
ja zawsze miałam gorącą wodę w termosie, ew jesczez mineralną żeby domieszac chłodej.
CrazyMary
Mamami, a gdzie kupić to cudo? Jak się to dokładnie nazywa?
annjur
CrazyMary na allegro sÄ… takie pojemniki
pojemnik Avent

podejrzewam, że w sklepach z akcesoriami dla dzieci też znajdziesz
mamami
Dokładnie tak jak pisze ania, ja kupiłam w sklepie z artykułami dla dzieci. Naprawdę jest genialny.
misiabella
Ja też sobie tai sprawię. Dopiero zaczeła karmić butlą, a to o wiele ułatwi spawę!
cydorka
CYTAT(CrazyMary @ Mon, 08 Sep 2008 - 14:38) *
Mamami, a gdzie kupić to cudo? Jak się to dokładnie nazywa?

pisałaś, ze masz butelki tommee tippe czy jakos tak, ja tez je mam, oni robią takie pojemniczki na mleko:

https://www.tommeetippee.pl/viewproduct/par...at/1/pageid/29/

ja kupiłam je z butelkami na allegro ale są w dzieciowych sklepach, w zestawie 1 sa 3 pudełeczka
ja mam zakupiony mały termosik o,5 litra zabieram do torby " wózkowej" butelki, termos z woda i te pojemniczki
przygotowuje mieszankę praktycznie wszędzie, na ławce, a teraz w trasie na parkingu siedząc w samochodzie, mam taki fajny termos, ze otwierać go nie muszę tylko sie naciska taki przycisk w wieczku i leje się wodę, dzieki temu w jednej ręce termos, w drugiej butelka i można w powietrzu, sypie mleko, mieszam i gotowe

teraz jak ładna pogoda starałam się po odebraniu Janka z przedszkola być z nim na placu zabaw i dzięki temu, ze mam mój zestaw termosik, butelka, pudełeczko mogę byc ile chce na dworze

te zestawy też mi pomagaja w nocy, mam przy łóżku butelki, termos i 3 porcje odmierzone, dzięki temu nocne karmienie zajmuje mi chwilkę bez łażenia po domu, chodzenia do kuchni

cyd
CrazyMary
Już kupiłam ten aventu. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.