To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Problem z zajsciem w ciaze. Pomocy!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malaa0
Witam! Mieszkam obecnie za granica i mam problem. Niestety nie moge sie zwrocic do lekarza, poniewaz moj jezyk nie jest na tyle opanowany, bym mogla sie dogadac w takich sprawach. Chodzi o to, ze od okolo 7 miesiecy staramy sie z mezem o dziecko. Niestety nie wychodzi nam to. Nawet nie mysle o tym w sensie "musze zajsc w ciaze". Obawiam sie ze to ma zwiazek z moim cyklem. Jest nieregularny odkad skonczylam kolo roku temu brac tabletki antykoncepcyjne. Oczywiscie w Polsce bylam z tym u ginekologa, ktory przepisal mi LUTEINE i to wszystko icon_sad.gif . Niestety nie pomogla i tak jest do dzis. Roznica w dlugosci mojego cyklu wynosi nawet do 3 tygodni. Czym to moze byc spowodowane?? Szukalam na internecie ginekologa, ktory moglby mi udzielic porady przez meila ( tylko porady, bo nie zastapi to wizyty u lekarza ), lecz niestety nie znalazlam. Prosze o pomoc!
Sabina
Podam Ci na pw numer do lekarza endokrynologa, może uda Ci się poprosić ją o konsultację, w takich okolicznościach nie powinna odmówić, jest bardzo w porządku. icon_smile.gif

Telefoniczną poradę mam na myśli. Myślę, że mimo wszystko lekarza powinnaś mieć na miejscu - może jakiś tłumacz 29.gif ?
Ania D.
Spróbuj poczytac o npr (np. tutaj ). Warto sprawdzić, czy masz owulację, a dzięki npr będziesz mogła wiedzieć, kiedy jest jajeczkowanie. Może być tak, że nie trafiacie na dni płodne.
malaa0
No trudno trafic na dni plodne, kiedy wahania @ sa do 3 tyg. Oczywiscie obliczam je z sredniej cyklu na kalkulatorze. Wspolzyjemy na tyle czesto, ze to raczej problem nie tkwi w trafianiu na nie. Nie znam sie zbytnio na tym, ale czy to moze byc spowodowane hormonami?? Ktos mi tak podpowiedzial, lecz nie wiem czy to jest prawda??
malaa0
Dziekuje Sabina i Ania D.[ za pomoc icon_smile.gif
Sabina
Nie ma za co. Obserwacja cyklu to bardzo dobry pomysł! Możesz też testy owulacyjne wypróbować.
Np. takie https://www.allegro.pl/item508643240_testy_...ysylka_24h.html

Pozdrawiam icon_smile.gif
malaa0
Mam nadzieje ze to tylko chodzi o ten zroznicowany cykl. Czasami mam jakies zle przeczucia ze to nie chodzi o to. Znam wiele dziewczyn, ktore juz po pierwszym razie zachodza w ciaze, a my sie staramy 7 m-cy. Tyle teraz dziewczyny pisza o tych powaznych problemach swoich... Nie chcialabym znalezc sie wsrod nich... Zreszta jak kazda z nas... No coz, musze kupic te testy owulacyjne. W Polsce bede na wakacjach, wiec jesli do tej pory nasza milosc nie zaowocuje, bede musiala udac sie do lekarza i porobic odpowiednie badania. Grunt to sie nie zalamywac i isc na przod icon_smile.gif Dziekuje za pomoc. Jesli ktoras ma jeszcze jakies uwagi, porady - prosze pisac, bede wdzieczna...
Asikp
malaa0 jeżeli twoje cykle sie wahaja nawet do 3 tyg radziłabym zrobić badania hormonów.

3 - 5 dzień cyklu
1. FSH 3- 20 mlU/ml
2. LH < 7 mlU/ml ( stosunek LH do FSH powinien być jak 1:1)
(jeżeli jest 2:1 - podejrzenie PCO)
7 dni po owulacji (20-22 dc)
1. Progesteron >15ng/ml (jeżeli za niskie podejrzenie niedomogi ciałka żółtego)
2 Estradiol > 60pg/ml

I teraz bez oznaczenia dnia cyklu
1.Prolaktyna 1,90- 25 ng/ml
40-530 mlU/ml ( jeżeli za wysoka- hiperprolaktynemia)
2.Testosteron wolny 0,7-3,6 pg/ml
3.Testosteron całkowity 6-86 ng/dl (oczywiście robi się jeden z nich lepszy jest wolny)
4.DHEA-S (czyli poziom androgenów) 0,8-3,9 mikrog/ml


Jezeli one wyjda ok, zastanawiałabym sie równiez nad przebadaniem TM.
malaa0
Asikp czy problemy z tymi hormonami to cos bardzo zlego?? Widzisz, jestem za granica a nie znam na tyle jezyka by sie dogadac u lekarza. Rozmawialam z moja najlepsza przyjaciolka, ktora mieszka dosyc kawalek ode mnie. Zgodzila sie pojsc ze mna do lekarza, by przedstawic odpowiednio problem. Na szczescie jezyk opanowala znakomicie icon_smile.gif
Asikp Czy ty tez musialas zrobic badania hormonalne?? Mialas ten sam problem badz wiesz wiecej na ten temat?? Bardzo prosze o pomoc....
malaa0
Asikp co to jest to badanie TM ?? Nie znam sie zbytnio na badaniach... :\
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.