To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak ja mam sie do tego zabrac,

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

xxyy
Dziewczyny,
Od tygodnia nagle, a przynajmniej wczesniej nie zauwazylam, u mojego 13- miesiecznego synka zaczely sie pojawiac wysypki. Podobne do ukaszenia komara, z bialawa obwodka. Okragle , krotkie kreski albo krechy na nawet 5 cm, dzis pierwszy raz zauwazylam takie polksiezyce. Na calym ciele, glownie twarz, uszy, rece i nogi.
Na razie mysle, ze po jajku, bo wysyp byl zaraz po zjedzeniu jajecznicy dwa razy z rzedu, nalesnikow, biszkopta. Dzis dostal wysypki po kanapce z twarozkiem a potem po obiedzie i jogurcie. Z jedzenia na razie tyle zaobserwowalam.
Dodatkowo od kilku dni zaraz jak wejdzie w jakies trudniej dostepne miejsce, np. pod lozko ( jest tam na pewno wiecej kurzu) to cos sie pojawia na skorze. Odkad zaczal czolgac sie pod lozkiem odkurzam tam duzo duzo czesciej. Ale i tak wysypka jest. Podejrzewam kurz/roztocza.

Jestem "zielona " z alergii i nie mam pojecia jak do tego sie sensownie zabrac. Na razie odstawilismy produkty zawierajace jajka. Jak ja mam to obserwowac? Kiedy odstawic kolejny podejrzany produkt?
Poradzcie mi cos. Tym bardziej, ze za kilka dni wyjezdzamy na 5 dni i nie mam pojecia czym ja go bede karmic na wyjezdzie.
Te wysypki sa gorsze z dnia na dzien pod wzgledem ilosci na skorze i czestotliwosci wystepowania w ciagu dnia.

Wybiore sie do specjalisty, ale pewno poczekam sobie dlugo na wizyte. No i podobno testy robione w tym wieku sa niemiarodajne.

Jest to w ogole mozliwe by alergia sie uaktywnila tak z dnia na dzien? Tato Roberta ma katar sienny wiec to zwieksza ryzyko.
#Margola
to tak wyglada jak pokrzywka alergiczna z tego co opisujesz...
jesli to to to musisz koniecznie wybrać sie do lekarza...
czy ta wysypka trwa cały czas czy tez zanika??
Na razie odstaw jajka i produkty mleczne...
My walczymy z alergią już od prawie 2 lat ,od urodzenia małej>

tu masz coĹ› o pokrzywce moĹĽe sie przydac...
i >>TU<< COĹš JESZCZE:))
xxyy
No wlasnie nie jestem pewna czy jest sens od razu odstawic jajka i mleczne. Jak odstawie za duzo na raz to sie pogubie.
W sumie podejrzewam jajka, ale przeciez ta jajecznice podalam z maslem a w nalesnikach tez jest mleko.
Wiec nie mam 100 % pewnosci, ze to jajka. Z kolei po jednym jogurcie dostal wysypke ( byly tez tam owoce) a po innym nie.
Deser ryzowy na mleku tez nie wywolal reakcji.
Wlasnie nie wiem jak to rozsadnie zrobic by nie namieszac. Jakiez to skomplikowane .
Orinoko
Jak masz podejrzenia, ze jedno lub drugie, to odstaw oba, odczekaj az skora wroci do normy, podaj jedno, obserwuj np. przez tydzien, a potem podaj drugie. Oczywiscie jak po pierwszym cos wyjdzie, to znowu odstaw, czekaj az skora wroci do normy i dopiero podaj drugie i obserwuj.
No i przede wszystkim czytaj etykiety - jaja i mleko oraz przetwory znajdziesz w wielu produktach, np. slodyczach.
Wiem, wiem... up%%liwe to.
xxyy
Chyba sie czesciowo wyjasnilo. Te kreski to pokrzywki powstale po podrapaniu sie. Na zdjeciu widac pokrzywke po tym jak R sie ugryzl. I faktycznie jak sie uderzyl w glowe to sie pojawila mega pokrzywa w miejscu uderzenia. Wszystko wskazuje na to , ze to dermografizm. Szybkosc pojawienia sie i znikniecia pokrzywki tez pasuje do opisu dermografizmu. Na szczescie nie zauwazylam by go to swedzialo.
Jak sie potrze to ma czerwone plamy, dosc intensywne w kolorze. Jak rozrabia, turla sie, czolga itp, to zawsze jest w paski i inne plamy, bo tu sie podrapie tam otrze.


#Margola
nie słyszałam o tym ale chetnie sie doszkole w tej kwesti. A byłas z tym u laekarza czy sama wygooglałas??
#Margola
o własnie wyczytałam ze to nie podlega pod alergologa tylko neurologa..
powodzenia i daj znac co i jak
xxyy
Na razie lekarz ogolny wstepnie potwierdzil. Chyba trzeba bedzie pojsc do dermatologa.
W kazdym razie to pokrzywki powstajace w wyniku dzialania mechanicznego, nie wiesdomo co jest przyczyna. Moga same zniknac po miesiacach/latach albo pozostaja. Nie ma na to leku, lekarze zwykle proponuja antyhistaminowe by zlagodzic objawy. To na razie wszystko co wiem. A , moze to piec lub swedziec. Mam nadzieje, ze tego u nas nie bedzie bo klops. Maly zwariuje, to sie co chwile pojawia. Jeszcze taki maly lobuz.

Margola, gdzie wyczytalas , ze to podlega pod neurologa?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.