To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

narty - gdzie z dwójką dobrze jeżdzących dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aneczka
Czy możecie polecić miejsce, w odległości ok do. 3 godzin jazdy z Katowic, gdzie można wybrać się na narty z dwójką dobrze jeżdzących, choć dość małych dzieciaków? Kluczową sprawą jest niestety ilośc dzieci (2 dziewczynki) przypadająca na jedną matkę icon_wink.gif
Nie może to więc byc stok z wyciągiem orczykowym - starsza nie wjedzie sama, a z obcą osobą tym bardziej. Może być talerzyk. Albo kanapa > 3 osób (ten sam problem co z orczykiem).
No i trasy raczej łatwe czerwone (niebieskimi są już troszę znudzone, ale tez mogą być).
Ostatnio byłyśmy w Brennej na Świniorce, ale ze względu na nieprzygotowane trasy zrobiłyśmy szybki odwrót. Poza tym na Świniorce górny talerzyk biegnie w dość dużej odległości od trasy i przydzieranie się przez śnieg, jak dziecko wypadnie w wyciągu jest ponad moje siły.
Ja w zamian za to mogę polecić słowacki ośrodek Donovaly - niemal same niebieskie trasy, dobrze przygotowane, poza tym przedszkole narciarskie - bardzo fajne. Generalnie dla uczących się jeżdzić raj, choć i bardziej zaawansowani będą mieli radochę.
Zamierzam jeszcze tej zimy przetestować inny słowacki ośrodek Oravska Lesna - wygląda zachęcająco - szczegłonie 4-osobową kanapą na niebieskich trasach 1500m długości. Tyle te ceny na Słowacji...
Ania
Ludek
My w tym roku jeździliśmy na Słotwinach w Krynicy.
Jest 3-osobowe krzesełko i dwie trasy zjazdowe.

W Krynicy jest też Jaworzyna z kolejką gondolową.
Trasa o średnim stopniu trudności z jednym trochę bardziej stromym fragmentem.

Jest też nowy stok w Jurgowie k. Bukowiny z krzesełkami. Jeździł tam mój mąż. Wg niego stok średnio trudny, ale on jest cykor. 04.gif
Graz
POlecam Białkę, a wa Białce - Kotelnicę - mnóstwo wyciagów - sześcioosobowe, trzyosobowe, no rózniaste.

Tu mapa stoku i wszelkie informacje https://www.bialkatatrzanska.pl/

Warunki na stoku świetne - jak i na innych okolicznych zapewne - wiadomości z pierwszej ręki, świeże, z dziś icon_smile.gif

Oczywiście polecam też Małe Ciche: https://www.maleciche.com/ czteroosobowe krzesełka
Aneczka
Muszę kiedyś do Białki pojechać, choć niestety na jedne dzień to trochę daleko. Natomiast odkryłam całkiem przyzwioty stok w Istebnej - kanapa 4 osobowa, stok raczej niebieski, ale moje dziewczynki dobrze się bawiły. Przede wszystkim super wyratr akowany, co nie wszystkim polskim stokom się zdarza.
Istebna Zagroń
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.