To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Działka pracownicza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ludek
Mam działkę pracowniczą, którą chcę sprzedać. Natomiast nie orientuję się zupełnie jaką kwotę mogę za nią zarządać.
Może ktoś z Was niedawno kupował podobną działkę i może coś doradzić.
zajka
To zależy od tego, czy działka jest Twoją własnością, czy własnością Skarbu Państwa lub PZD, a Ty jesteś tylko użytkownikiem. Jeśli jesteś tylko użytkownikiem to praktycznie nie sprzedajesz ziemi, a tylko to, co na niej jest Twoją własnością - domek, ew. jakieś okazy roślin.
agarad
Ludek, ceny w różnych ogrodach pracowniczych są bardzo zróżnicowane więc ciężko cokolwiek proponować.

Możesz podać miejsce (może być na PW) bo jestem zainteresowana zakupem działki ale mam z góry określoną lokalizację i może akurat to ta icon_smile.gif
Ludek
CYTAT(zajka @ Thu, 26 Feb 2009 - 20:48) *
To zależy od tego, czy działka jest Twoją własnością, czy własnością Skarbu Państwa lub PZD, a Ty jesteś tylko użytkownikiem. Jeśli jesteś tylko użytkownikiem to praktycznie nie sprzedajesz ziemi, a tylko to, co na niej jest Twoją własnością - domek, ew. jakieś okazy roślin.


Działki pracownicze są własnością PZD. Odstępuje się prawo użytkowania.
W rzeczywistości dogadujesz się z osobą, która chce od Ciebie działkę przejąć.

W naszym ogrodzie praktycznie nie ma działek do odstąpienia i stąd mam problem z ustaleniem kwoty na jaką mogę się dogadywać.

Działka mieści się przy Carefourze na ul. Głębockiej, w lasku Bródnowskim.
Inkusia
Ludek ja mieszkam w mieście powiatowym ok.18 tys mieszkańców, niedawno sprzedaliśmy działkę pracowniczą z domkiem za ok.3000zł.
Ludek
CYTAT(Inkusia @ Tue, 10 Mar 2009 - 19:29) *
Ludek ja mieszkam w mieście powiatowym ok.18 tys mieszkańców, niedawno sprzedaliśmy działkę pracowniczą z domkiem za ok.3000zł.


Dzięki za info.
Z tego co wiem u nas ceny dużo wyższe.
Ludek
A ja nadal nie wiem jaką wartość może miec taka działka.
Ceny od 12 000,00 do 170 000,00 icon_eek.gif

Chyba na allegro wystawiÄ™ icon_lol.gif
katiek
Ludek a nikt ostatnio działki tam nie sprzedawał? Właśnie pracowniczej?
A cena zależy od położenia działki (także na terenie całego ogrodu działkowego), ilości m2, tego co znajduje się na działce (domek, media, jakie rośliny, drzewka).
Ale szczerze mówiąc bardziej realna wydaje mi się cena 12.000 zł.
Ludek
Jak byłam ostatnio, to działki, które były tam oferowane, miały lepsze domki od naszego i ceny były od 25.000 zł wzwyż.
Na razie nie znalazłam nic zbliżonego do naszej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.