To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chcialabym trzecie dziecko

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lolinka
Bardzo chciałabym miec trzecie dziecko.Mam juz dwóch chłopców 3 i 4 lata.Marzy mi się dziewczynka... Strasznie.Wiem,że los może spłatac figla i będzie znów chłopiec.Mąż nie chce słyszec o kolejnym dziecku, choc czasem widze,że może... Dodam,że chłopców mamy bardzo temperamentnych.Dają ostro w kośc, ale za to są bardzo inteligentni. Jak czsem cos powiedzą, to człowiek zapomina o całym trudzie wychowania. Ja też wiele razy myślałam,że nie chce już żadnych dzieci, bo ciężko już z dwójką.Ale jakoś myśl o maleństwie nie daje mi spokoju.Choc to wielki wyzwanie, bo byłaby to trzecia cesarka u mni.Może dlatego,że wiem,że raczej to ostatnia możliwośc(bo trzy cesarki jeszcze przejdą), ta myśl nie daje mi spokoju.Czy ktoś ma podobne mysli?
moko.
My mamy mysli pt chceMY kolejnego dziecka - bez wzgledu na płec, byle zdrowe. Ale oboje tego chcemy. Jesli mąż nie chce dziecka to sama za wiele nie zrobisz, chociaż 37.gif
co do kolejnej cesarki o tym musiałabyć porozmawiac z ginekologiem
Więc najpierw musicie tego chcieć oboje a potem, wcielić plan w zycie!
lolinka
ginekolog juz przy drugi, dziecku pytał, czy mamy z mężem plany.Powiedzielismy wtedy oboje,ze chcemy.Lekarz powiedział,że powinnam odczeka trzy lata.One właśnie powoli mijają.Co od męża myślę,że gdybyono sie pojawiło od razu,by je pokochał... bez względu na płec
moko.
CYTAT(lolinka @ Tue, 21 Apr 2009 - 23:14) *
Co od męża myślę,że gdybyono sie pojawiło od razu,by je pokochał... bez względu na płec

Porozmawiaj z meżem i podejmijcie wspólnie decyzję - bo To Wasze przyszłe dziecko i oboje powinniście mieć prawo wyboru i głosu. Powodzenia.
Alex87
lolinka ja maialam tez takie pragnienie, mam chlopca i dziewczynkie i marzylo mi sie trzecie mylslam i mylsalam.... ale wkoncu doszlam do wniosku ze jak nie sprobuje to na starosc bede zalowac (moja babcia ma 2 chlopow i ma dzis 83 lata i zaluje ze nie sprobowala jeszcze raz) no i sprobowalam udalo sie za pierwszym razem co mnie ogromnie zaskoczylo bo na wczesniejsze ciaze czekamam srednio po 4 -3,5 roku......... jak masz takie pragnienie postaraj sie przekonac meza i probuj jak ma byc trzecie to bedzie a jak nie to nic na to nie poradziasz.......

powoadzenia.
mon1k@
Kurcze a ja sie staram o drugie a juz o trzecim mysle a sadzilam ze dwojka mi wystarczy ale wiem ile radosci sprawia wieksza rodzinka, ja mam trojke rodzenstwa 06.gif a moja Majeczka na razie sama, a tu juz 5 miesiecy staran i ani widu ani slychu a co dopiero trezcie .
Powodzenia dziewczyny 06.gif
morticcia
Ja też planuję trzecie. Lubię duże rodziny.
ewita 77
My tez chcieliśmy trzecie dziecko ....no i Je mamy:0 i bardzo kochamy..ale sytuacja troszkę mnie przerosła.
Wiem ,że te nie przespane noce kiedyś miną,że zacznę odgadywać dlaczego moje dziecko płacze,itd.
Ale szkoda mi moich starszych ,które zeszły trochę na boczny tor.. czy się tego chce czy nie..to tak się dzieje.
Jestem przemęczona,zrezygnowana...nie mam na nic czasu...a obowiązki matki,kucharki,sprzątaczki,pomywaczki niestety trzeba wykonywać.

Pozdrawiam wszystkie matki polki..icon_smile.gif
dziecina90
hej, ja też bym chciała trzecie...
mam dwóch wspaniałych chłopców 6 i 3 lata, starszy poszedl teraz do pierwszej klasy, jak na razie jest cięzko, bo nie może się przyzwyczaić do odrabiania lekcji, zabiera nam to dużo czasu i moich nerwów, przez to młodszy poszedł w odstawkę icon_sad.gif
boję się, że przy trójce sobie nie poradzę
aneea
Heh, "od zawsze" marzę o trzecim, ale chyba nie będzie mi dane..
Boję się tego o czym pisze ewita, nadmiar obowiązków - już teraz ciężko mi się wyrobić z dwójką, a jeszcze duży dom i ogród.
Nie jestem w stanie pogodzić tego wszystkiego z moją pracą tak jakbym chciała, więc to raczej nie ma sensu.

Mam świadomość, że latka lecą icon_smile.gif i czuję niemal fizycznie tykanie zegara i żal gdzieś w środku, ale cóż - nie można mieć wszystkiego..

Saskia
CYTAT(ewita 77 @ Mon, 11 May 2009 - 18:10) *
My tez chcieliśmy trzecie dziecko ....no i Je mamy:0 i bardzo kochamy..ale sytuacja troszkę mnie przerosła.
Wiem ,że te nie przespane noce kiedyś miną,że zacznę odgadywać dlaczego moje dziecko płacze,itd.
Ale szkoda mi moich starszych ,które zeszły trochę na boczny tor.. czy się tego chce czy nie..to tak się dzieje.

Ewita, jeszcze trochę i zrobi się lżej
mnie tez chwilami przerastała sytuacja gdy Tosia była malutka, od paru miesięcy jest zdecydowanie łatwiej - jest samodzielna, świetnie bawi się z rodzeństwem (albo sama)
trzymaj siÄ™ icon_wink.gif

nigdy nie żałowałam naszej decyzji o trzecim dziecku, ale fajnie mieć takie "podchowane' dzieci icon_wink.gif, już w niemowlęctwie Tosi czułam się dużo bardziej zmęczona niż przy starszakach

powodzenia w realizacji planów dla wszystkich starających się icon_wink.gif
captain.jmw
Ze mną było tak, że kiedy urodziłam drugiego synka to byłam pewna, że to nasze ostatnie dziecko. Jeszcze w 2006 roku kiedy doktor robił mi konizację pytał czy planuję więcej dzieci. Mówiłam, że póki co to nie i raczej nie. A poźniej zrobiło mi się tak, że zachorowałam na maluszka. Wszędzie widziałam kobiety w ciąży i malutkie dzieciątka i chciało mi się płakać. Mąż początkowo zdecydowanie był na nie ale widząc moje pragnienie po iluś latach swtwierdził, że jak ma mnie to uszczęśliwić icon_biggrin.gif to on się zdecyduje. Ale swoje musiałam odczekać icon_wink.gif Tak więc tym sposobem wszystko widać na suwaczku icon_smile.gif
Życzę i Tobie wytrwałości i powodzenia icon_smile.gif
truska
agawhite gratulcje, my staramy siÄ™ o trzecie dziecko prawie roku ,
pomalu daje na luz bo przez ten czas widzialm wszędzie male dzieci,
kobiety w ciÄ…zy i niezle sie tym zblokowalam
Ciekawe kiedy nam siÄ™ uda 48.gif
captain.jmw
truska dziękuję i życzę Ci powodzenia z całego serca. U nas o ile z samym poczęciem któregokolwiek dzieciaczka żadnego problemu nie było to ciąze- ciągły strach, obawa, szpital, leki... Teraz to samo. Pocieszam się w głupi sposób, że 1/3 ciąży już za mną, że starają się ratować nawet bardzo malutkie dzieciątka. Faktem jest, że pewnych rzeczy i tak nie przeskoczę a przyjąć i tak muszę wszystko.
patrycja82
ja mam trojkę dzieci syna i dwie córki , także jest mniej więcej po równo w domu icon_smile.gif na najmłodsze dziecko troszkę czekaliśmy ale to nic przez to jeszcze bardziej tylko kochamy Amelkę, dobrze, że odkryłam Regularne Cykle, bo tak to nie wiem czy by się udało icon_smile.gif a tak to jest pełna chata a starsze dzieci nam pomagają icon_smile.gif
bobase
Kiedyś kobiety rodziły po 8 dzieci i jakoś dawały radę. Wiem, że kiedyś to były inne czasy i teraz kariera jest ważna , ale czasem warto poświęcić sie rodzinie tak na 100%. Osobiście znam jedno małżeństwo, które ma 7 dzieci. Matka zajmuje sie pociechami, a ojciec zarabia na rodzinę prowadząc własną firmę. Podziwiam tych ludzi.


-----------------------------
Metody stosowane przy ddd
sonia18a
CYTAT(bobase @ Mon, 03 Nov 2014 - 18:09) *
Kiedyś kobiety rodziły po 8 dzieci i jakoś dawały radę. Wiem, że kiedyś to były inne czasy i teraz kariera jest ważna , ale czasem warto poświęcić sie rodzinie tak na 100%. Osobiście znam jedno małżeństwo, które ma 7 dzieci. Matka zajmuje sie pociechami, a ojciec zarabia na rodzinę prowadząc własną firmę. Podziwiam tych ludzi.
-----------------------------
Metody stosowane przy ...


nie ma jak przemycic zalosnego linka, w czyms co przypomina sygnature...
krysiulcia
ja jestem dopiero na etapie starań o pierwsze, trzecie jeszcze mi nie w głowie icon_wink.gif ale życzę powodzenia
aniol560
W dzisiejszych czasach większośc małżeństw decyduje się na maksymalnie 2 dzieci, głównie ze względów finansowych... Ale są i pary i tu sporo przykładów, które chcą miec więcej dzieci. Chylę przed Wami czoła, bo ja po swoim 1 porodzie i potem po poronieniu przeżywam taką traumę, że nie wiem, czy w ogóle zdecyduję się na kolejne dziecko...
Super_mamuska
Ja mam dwójkę i mnóstwo roboty z nimi, ale oczywiście tego stanu nie zamieniłąbym na żaden inny icon_smile.gif Chyba nie zdecydujemy się z mężem na jeszcze jedno.. ale kto wie co przyniesie los icon_biggrin.gif Tak czy inaczej jeśli ktoś czuje się na siłach i może.. trzymam kciuki i życze powodzenia z całego serca!!! icon_smile.gif
leni 1
Lolinka ja myślałam ze jestem jakaś dziwna bo mi sie tez trzecie dzieciatko marzy. Płeć nie ma znaczenia. Ja czuje ze nam w domu jeszcze kogos brakuje...
W czerwcu nasza rodzina miała sie powiekszyć, ale życie nie zawsze toczy sie tak jakbyśmy chcieli...pisze inne scenariusze. Mam jednak nadzieje ze jeszcze sie uda...
alexxa
Życie pisze różne scenariusze, może niedługo Cie zaskoczy icon_smile.gif
Monik77
Mam 5 letniego chłopczyka i 3 miesięczną córeczkę. Chyba bym się nie zdecydowała na 3 za duże koszty. Przepraszam za xero ale strasznie mi zamula komputer.
Monik77
Mam 2 dzieci 5 letniego chgłopczyka i 3 miesięczną córeczkę. Chyba bym się nie zdecydowała na 3 za duże koszty
sonia18a
A nam marzylo sie trzecie. Ojj bardzo icon_smile.gif I pomimo wielu przeciwnosci i nie latwych ciaz, mamy w koncu Nathaniel'a icon_smile.gif gdybym miala zdecydowac raz jeszcze, dlugo bym sie nie zastanawiala icon_wink.gif
barttour
ja mam 4 dzieci i mój mąż chce jeszcze 5 a ja mam dylemat..
koteczka888999
Witam wad goraco . Mimo tego iz mam 2dzieci mam pytanie.

Ostatnia miesiaczka 18.09.2015-24.09.2015kolejna powinnam dostac 17.10

Moj okres trwa 7dni. Dlugosc cyklu to30dni regularnie . zdazylo sie tam raz ze 31czy 29 ale ptzewaznie 30dni..i mam pytanie.w14dniu cyklu uprawialismy sex.
Ostatnio z moim partnerem uprawialismy sex .problem w tym ze gdy dochodzill przy wyjeciu penisa zaraz poszla sperma na moja dlon i nie wiemy czy zdazyl wyjsc w czasie.... stad mam pytanie czy przy 30dniowym cyklu mozliwe ze bede w ciazy????
Dodam ze mam syna 5lat i corke 3lata .wiec kolejna dzidzia byla by niespodzianka nasza.
.
Dodam iz nie wiem czemu ale po sexie chcielismy wczoraj sie popiescic i
szczerze mowiac nie sprawialo.mi to przyjemnosci .jak by bylo pozamykane wszfstko takie twarde u mnie..
Noe wiem co juz myslec mam...
Elizabieta
Ja bym chciała czwarte, ale przeciwskazania zdrowotne są....
Papillotka
Zazdroszczę Wam pokładów siły i cierpliwości icon_smile.gif Ja bym się na trzecie, a już co dopiero na czwarte raczej nie zdecydowała icon_smile.gif
MÅ‚odaMamusia27
Tak, to całkiem naturalne. Ale czy chcesz mieć dziecko, czy maleństwo?icon_smile.gif bo czasem mamy ochotę wrócić po prostu do tych słodkich początków;) porozmawiaj z ginekologiem, czy twoja macica na pewno jest w wystarczająco dobrym stanie po dwóch cesarkach, bo z tym różnie bywa. Jeśli oboje się zdecydujecie, to czemu nie? Na pewno będzie Ci lżej, jak chłopcy będą już w podstawówce:)

diamonds
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej icon_smile.gif poniższa ankieta ma formę testu icon_smile.gif dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź icon_smile.gif
link:
https://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

orzechówka
Również trzymam kciuki za powiększenie rodziny icon_smile.gif
^mis^
Też bym chciała trzecie ale na razie muszę męża przekonać. Sama mam tylko jedna siostrę i zawsze marzyłam o żeby nas było w domu więcej.
Powodzenia wszytkim starajÄ…cym:)
AnnaWwa
Witam siÄ™ i ja icon_smile.gif
Mam dwójkę spanialych dzieci.cora w tym roku 5 lat, syn ma 2 icon_smile.gif od roku myśleliśmy nad 3 dzieckiem i właśnie się zdecydowaliśmy. Wczoraj odstawiłam tabletki anty.zobaczymy jak będzie. Powodzenia wszystkim starajacym icon_smile.gif
robertab
Ja też chciałabym mieć liczną rodzinę. Ale zobaczymy, co będzie icon_smile.gif.
Dobrawka1234
Trzecie dziecko? Brzmi fajnie. Ja również chciałabym mieć trójkę - wtedy dzieciory tworzą drużynę. Ale na razie nie mam jeszcze ani jednego.
MaryKlim
Jeśli mąż nie jest jeszcze gotowy na trzecie dziecko, to może warto dać mu czas i trochę poczekać. Jak macie dwóch chłopców i to jeszcze temperamentnych to może jest przemęczony i boi się czy dacie sobie radę jeszcze z jednym dzieckiem. Czasami warto trochę poczekać, a może mąż sam zaproponuje, żebyście postarali się o jeszcze jedno dziecko, jak zauważy, że Tobie tak bardzo zależy.
Pyszczak
Musicie razem tego chcieć
monika9093
Obie strony muszą tego oczywiście chcieć
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.