To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dowód ubezpieczenia - przyjęcie do szpitala przed porodem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aniutka2009
Hej!
Mam takie pytanie:
Czy w lubelskich szpitalach wymagaja podczas przyjecia do porodu aktualnego dowodu ubezpieczenia? Zwlaszcza chodzi mi o szpital na Staszica. Pytam, poniewaz nie mam ksiazeczki, dostaje co miesiac od pracodawcy druki ZUS RMUA i sie zastanawiam, czy to wystarczy.
blaire
Druk RMUA jak najbardziej jest dokumentem potwierdzającym ubezpieczenie. A czy wymagają? W każdym szpitalu/ przychodni mają prawo (a właściwie to obowiązek, z którego niekoniecznie się wywiązują icon_wink.gif sprawdzać). Pamiętaj, że to RMUA musi być aktualne, najlepiej z ostatniego miesiąca.
Aniutka2009
Dzieki:) No wlasnie tak mi sie wydawalo, ale po ostatniej wizycie w przychodni u lekarza rodzinnego jak pokazalam ten druk to pani sie zapytala: A to co? I chciala tylko ksiazeczke. I naprawde musialam sie nameczyc, zeby ja przekonac, ze to tez jest dowod ubezpieczenia:)
blaire
Są tam wyszczególnione wszystkie składki, dopilnuj tylko, żeby była pieczątka płatnika składek. Poza tym zawsze możesz poprosić w zakładzie prac o wypisanie zaświadczenia potwierdzającego ubezpieczenie zdrowotne. Możesz też poprosić o kopię druku ZUS ZUA- to zgłoszenie do ubezpieczeń. Na tym druku adnotacja "Ostatnia składka na ubezpieczenie zdrowotne została odprowadzona za miesiąc..."
Zaświadczenie powinno natomiast zawierać: Twoje dane, datę zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego i miesiąc za jaki odprowadzono składkę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.