To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

WCZEÅšNIAK i co dalej?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dankin-82
Bardzo brakuje mi na forum właśnie takiego działu dla rodziców wcześniaków bo mimo wszystko opieka nad nimi troszkę się różni i jest wiele pytań i wątpliwości w tym temacie. Oczywiście są fora dla wcześniaków ale ja nie odnajduję się jakoś w nich, no wolę to icon_wink.gif

Na razie założyłam temat na zdrowiu dziecka ale wiadomo nie wszystkie mamy tam zaglądają a gdyby taki dział był na widoku może więcej skorzystac by można z doświadczeń rodziców takich Maleństw.

Osobiście uważam że taki dział jest potrzebny icon_wink.gif
dankin-82
właśnie odgrzebałam https://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=937&st=0 i niestety uważam że się ludzi lekceważy 32.gif Jak widac inicjatywa była już dużo wcześniej podjęta ale bez odzewu, szkoda pewnie i teraz też tak będzie 43.gif
naples
Kiedys w TV widzialam reportaz o wczesniakach, podajze byla to Kawa czy herbata.
Polecali tam stronke- https://www.wczesniaki.org.pl/
Agga
Podciągam bo ja też przeglądałam inne fora,ale nie umiem się tam jakoś odnaleźć. A pomimo że to jest moje trzecie dziecko,to w sprawie wcześniaków jestem zupełnie zielona. Latam po necie,ale nic nie mogę znaleźć. Nawet jest problem z laktacja,a w życiu bym się go nie spodziewała. Dziewczyny karmiłam bez problemu,a teraz szkoda gadać. Może dlatego że muszę odciągać,ale nie wiem tego tak do końca.

Jest jakaś szansa,że by powstało takie podforum?
MaPI
CYTAT(Agga @ Mon, 27 Sep 2010 - 21:09) *
Podciągam bo ja też przeglądałam inne fora,ale nie umiem się tam jakoś odnaleźć. A pomimo że to jest moje trzecie dziecko,to w sprawie wcześniaków jestem zupełnie zielona. Latam po necie,ale nic nie mogę znaleźć. Nawet jest problem z laktacja,a w życiu bym się go nie spodziewała. Dziewczyny karmiłam bez problemu,a teraz szkoda gadać. Może dlatego że muszę odciągać,ale nie wiem tego tak do końca.

Jest jakaś szansa,że by powstało takie podforum?


jest w dziale zdrowie i pielęgnacja dziecka

ja jestem mamą wcześniaka z 32tc jak masz jakieś pytania to zapraszam na pw
MagduÅ›
Agga mój wcześniak (już ponad czteroletni) urodzony w 33 tygodniu. Początkowo było różnie, przeżyliśmy parę "upadków", trez o jego wcześniactwie nie przypomina nic.
Jeśli cokolwiek chcesz wiedzieć chętnie odpowiem w miarę swojej wiedzy oczywiście. Z tego co się zorientowałam na forum jest sporo mam wcześniaków.
Litka
Ja jestem mamą 10 letniego, 32 tygodniowego wcześniaka icon_smile.gif. Prosto nie jest, ale ciągniemy icon_smile.gif
grzałka
forum wcześniaki na gazecie jest podobno niezłe
MaPI
CYTAT(grzałka @ Tue, 28 Sep 2010 - 22:15) *
forum wcześniaki na gazecie jest podobno niezłe


to prawda
lloollaa
Jestem mamą 5letnie Gabrysi wcześniak urodzony w 31 tyg. Dziś nikt by nie powiedział ze Gabik jest wczesniaczkiem. Jeśli macie jakies pytania służę pomocą.
ulla
CYTAT(lloollaa @ Thu, 25 Nov 2010 - 11:02) *
Jestem mamą 5letnie Gabrysi wcześniak urodzony w 31 tyg. Dziś nikt by nie powiedział ze Gabik jest wczesniaczkiem. Jeśli macie jakies pytania służę pomocą.


Na Zdrowiu i pielęgnacji dziecka jest przyklejony wątek dotyczący wcześniaków. Odsyłam tam icon_smile.gif
Agga
CYTAT(ulla @ Mon, 27 Dec 2010 - 17:27) *
Na Zdrowiu i pielęgnacji dziecka jest przyklejony wątek dotyczący wcześniaków. Odsyłam tam icon_smile.gif



Podciagam bo tam nikt prawie nie zaglada i mysle, ze powinnno powstac osobne podforum.
A temat cos ucichl,choc kiedys mi sie obilo o uszy o planach powstania tego podforum icon_wink.gif .
captain.jmw
Ucichł, nie pierwszy raz.
A potrzeba jest...
ulla
CYTAT(Agga @ Sat, 19 Nov 2011 - 01:19) *
Podciagam bo tam nikt prawie nie zaglada i mysle, ze powinnno powstac osobne podforum.
A temat cos ucichl,choc kiedys mi sie obilo o uszy o planach powstania tego podforum icon_wink.gif .



Skoro tam nikt nie zagląda, choć wątek jest, to raczej świadczy o małym zainteresowaniu i podważa zasadność tworzenia podforum.
Agga
CYTAT(ulla @ Sat, 19 Nov 2011 - 14:06) *
Skoro tam nikt nie zagląda, choć wątek jest, to raczej świadczy o małym zainteresowaniu i podważa zasadność tworzenia podforum.



To samo mogla by powiedziec o podforum "aktywna rodzina",a jednak powstalo. A nie widzialam nawet zadnej propozycji na takie,ale to juz inna sprawa. Mysle ze gdyby powstalo o wczesniakach,to wiecej by osob pisalo i problemow poruszylo,ale widac jak nie ma sie wczesniaka,to i takiej potrzeby na stworzenie podforum.
Kaczuszka3Kaczorki
Jestem mama wczesniaka z 34 tygodnia.. mysle ze mama wczesniakow potrzebne jest takie miejsce icon_smile.gif Mi lekarze powtarzali zeby miec wyrozumialosc do synka i nie przejmowac sie normami.. trzeba dac malenstwu czas.. Sluze pomoca w razie potrzeby.. pozdrawiamy rollbaby.gif
Ila
CYTAT(Agga @ Sat, 19 Nov 2011 - 15:55) *
To samo mogla by powiedziec o podforum "aktywna rodzina",a jednak powstalo. A nie widzialam nawet zadnej propozycji na takie,ale to juz inna sprawa. Mysle ze gdyby powstalo o wczesniakach,to wiecej by osob pisalo i problemow poruszylo,ale widac jak nie ma sie wczesniaka,to i takiej potrzeby na stworzenie podforum.


Agga, ale podciagasz watek sprzed roku i dlaczego od razu takim tonem?
To, ze na forum nikt nie prosil o "aktywna rodzina" , nie znaczy, ze takie podfora nie mogly powstac.
A jesli bedzie zainteresowanie podforum o wczesniakach, takie tez mozemy utworzyc, Tylko na razie,
jak ulla zauwazyla, male jest zainteresowanie tematem.
I nie wiem, co to ma wspolnego z forami "aktywna rodzina" icon_rolleyes.gif
Agga
Ila podciagnelam watek zalozony prawie 2,5 roku temu,a od ostatniego postu minol rok.
A wczesniejszy watek podlinkowany przez dankin,byl z 2003 roku i widac ze za bardzo nie bylo zainteresowania z Waszej strony.
Jest wiele tamatow ktore mamy wczesniakow by poruszyly,ale w takim pojedynczym i przyklejonym watku jest ciezko.
Skoro jest podforum o blizniakach,to i o wczesniakach powinien byc.
A potrzeba jest i to duza,wiec prosze o rozwarzenie tego.
Ila
Agga, ale w watku podlinkowanym przez dankin nie bylo mowy o podforum, tylko o watku na temat wczesniakow.
Sama autorka watku zapytala tylko, czy sa tu mamy wczesniakow i zaprosila do dyskusji w celu wymiany doswiadczen.
I w tym podciagnietym przez Ciebie watku, w ktorym aktualnie rozmawiamy, tez jedynie dankin wnioskuje o takie podforum.
A slowa, ze sie ludzi lekcewazy sa niesprawiedliwe w sytuacji, gdy mowa jest jedynie o watku, a nie o podforum.

Ok, podforum moze powstac, ale naprawde swoja wole i zyczenia mozna wyrazac w inny sposob. To taka dobra rada na przyszlosc.
captain.jmw
CYTAT(Ila @ Sun, 20 Nov 2011 - 11:58) *
I w tym podciagnietym przez Ciebie watku, w ktorym aktualnie rozmawiamy, tez jedynie dankin wnioskuje o takie podforum.


Hmmm, a ja?
Zresztą, pisałam już dość dawno temu i do Rosy i do Iki, Rosa mnie poinstruowała, że nie ma takich uprawnień a Ika, że po sezonie urlopowym będzie rozważana taka możliwość.

Takie podforum pozwoliłoby na przykład opisywać swoje historie w swoim wątku, podnosiłoby na duchu inne mamy wcześniaków, moim zdaniem byłoby to jakoś lepiej zoragnizowane, bardziej przejrzyste...
Problemy wcześniacze są tak specyficzne, że to poforum na pewno nie będzie pomyłką.

edit: w jednym miejscu napisałam z małej literki nicka.
Ila
CYTAT(agawhite @ Sun, 20 Nov 2011 - 11:10) *
Hmmm, a ja?


Hmm, a Ty pisalas wczoraj juz po podciagnieciu watku przez Agge.
Wczesniej nie zauwazylam Twojej prosby o takie podforum.
captain.jmw
Fakt, po podciagnięciu. I faktycznie mogłaś nie wiedzieć, że już komuś przedstawiałam swoją prośbę.
Agga
Ila faktycznie teraz doczytalam,ze w tym pierwszym watku podlinkowanym przez dankin jest tylko o watku dla wczesniakow,a nie podforum.
Ale dankin zalozyla ten watek w ktorym aktualnie piszemy w sierpniu 2009 roku,proszac o osobne podforum i nie bylo zadnej odpowiedzi,ani reakcji przez 1,5 roku. Ja nie oczekuje aby na zawolanie spelniac kazda prosbe i odpisac w ciagu godziny,ale 1,5 roku to chyba lekka przesada i troche lekcewazenie,czekajac na jakakolwiek odpowiedz ze strony administratorow 37.gif . Aktualnie w tym watku wiecej osob bylo za utworzeniem takiego,ale dopiero jak wczoraj wyciagnelam ten watek,to jest jakas odpowiedz,za co dziekuje.

Jesli wczoraj napisalam za ostro to przepraszam,ale mialam zly dzien i dzis tez nie lepszy,wiec chyba znikam zaraz z forum icon_wink.gif .
Ale jak widac reakcja byla szybka(chodzi mi o jakakolwiek odpowiedz),wiec nie ma tego zlego,co by na dobre nie wyszlo icon_biggrin.gif .
Ila
CYTAT(Agga @ Sun, 20 Nov 2011 - 11:35) *
Ale jak widac reakcja byla szybka(chodzi mi o jakakolwiek odpowiedz),wiec nie ma tego zlego,co by na dobre nie wyszlo icon_biggrin.gif .


Przypadkowo trafilam na Twoj post z tego watku, ktory chyba omylkowo pojawil sie w innym, zaraportowanym mi watku.
Stad taka natychmiastowa reakcja.

Zapraszam na nowe podforum wcześniaki.
Agga
CYTAT(Ila @ Sun, 20 Nov 2011 - 11:55) *
Przypadkowo trafilam na Twoj post z tego watku, ktory chyba omylkowo pojawil sie w innym, zaraportowanym mi watku.
Stad taka natychmiastowa reakcja.

Zapraszam na nowe podforum wcześniaki.



Chyba wiem w jakim,bo wczoraj pisalam rownoczesnie w dwoch watkach i mi sie pomylily okienka 37.gif . Ale ze od razu zaraportowany 37.gif 43.gif .

W kazdym razie bardzo dziekuje za nowe podforum i szybka reakcje icon_biggrin.gif .
captain.jmw
Dziękuję.
captain.jmw
CYTAT(Agga @ Sun, 20 Nov 2011 - 13:05) *
Ale ze od razu zaraportowany 37.gif 43.gif .

I to od razu do administracji 43.gif

Agga
CYTAT(agawhite @ Sun, 20 Nov 2011 - 12:07) *
I to od razu do administracji 43.gif



To nie chodzilo o ten watek,bo pomylilam okienka. A ze chyba nie spodobalo sie co tam napisalam,to zostal zaraportowany do administracji icon_wink.gif .
dankin-82
mnie osobiście jest okropnie przykro, że cała procedura trwała 2 lata! Pisałam, prosiłam na pw zawsze mnie "olewano", trudno, przeżyłam, poradziłam sobie inaczej tylko szalenie szkoda że dopiero teraz jak wszystko u nas już w miarę ok i rad, wsparcia nie trzeba mi

Mam nadzieję że kto inny skorzysta
captain.jmw
Dankin, ja również prosiłam.
Dopiero jak Agga ruszyła to powstało podforum.
I rozumiem, że jest Ci przykro, wiedz, że i mnie było a problemy ze wcześniakami są tak specyficzne... Poszłąm i znalazłam inne forum gdzie jest typowo wcześniacze podforum. I zamierzam i tam zostać już na stałe.
Nerpa
A ja się cieszę, że powstało - skorzystam - zreszta już wstępnie je obejrzałam! Może coś będę mogła podpowiedzieć moje przyjaciółce - mamie 26 tygodniowego Meleństwa
Karomama
Dziewczyny, a wiedziałyście, że wcześniaki mają darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom. Ja np. nie wiedziałam ani moja siostra, która jest mamą wcześniaka i że tak powiem bezpłatne szczepienia przeleciały im koło nosa. Czy lekarz ma obowiązek poinformować o czymś takim?
A tu dla pewności można sprawdzić, że wcześniaku mają zapewnione bezpłatne szczepienia [edit: moderacja]
Karomama
Kolejny ciekawy artykuł! https://maamaa-baalbinkaa.blogspot.com/2016...pneumokoki.html
Karomama
Ile wizyt w ciągu miesiąca zaliczacie z wcześniakami? I jakie są to specjalizacje? Wszystko wskazuje na to, że moja mała urodzi się przed czasem i chciałabym się jakoś mentalnie przygotować na to wsyztsko, stąd moje pytania.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.