To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gry planszowe itp

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Myssia
Dziewczyny, polećcie coś. Grzebię w tym allegro, ale jakoś mi tam nic nie podchodzi.
Myślałam o "zgadnij kto to" ale do tego chyba trzeba czytać, no a Kacperski nie umie jeszcze.
Jakie lubiÄ… Wasze przedszkolaki?
skanna
Pędzące żółwie, Hej, to moja ryba, Hoop, Make'n'break, Polowanie na robale (nauczyła się na tym dodawać do 35) - żelazny zestaw mojej prawie 6-letniej planszomaniaczki icon_smile.gif
Myssia
Dzięki Skan icon_smile.gif
Mamy Make'n'brake i czasem gramy, ale oczywiście Kacper tworzy "swoje" reguły 04.gif
Irenka.
Się podepnę. Z tym, że mnie chodzi o czterolatkę. Polecicie coś? blagam.gif
skanna
Myssia, a może coś z łamigłówek logicznych?
mamajul
CYTAT(Irenka. @ Wed, 18 Nov 2009 - 19:32) *
Się podepnę. Z tym, że mnie chodzi o czterolatkę. Polecicie coś? blagam.gif

Planszowa to nie jest ale gra icon_wink.gif Zagadki smoka Obiboka.
I Tęcza Granny icon_smile.gif. To juz planszowa.

A z 7,5 latka gramy w Master Mind'a .
mamami
Do zgadnij kto nie trzeba czytać icon_smile.gif
Macius teraz dostał wersję elektroniczną z wymiennymi planszami i taką polecam. Gra nawet Majka, która ma trzy lata. Czytanie ejst potrzebne tylko w niektórych planszach, ale moje dzieciaki po kilku dniach i tak już znają imiona i nazwy na pamięć więc obywają sie bez czytania. W zwierzakach, agd w ogole czytanie jest zbędne.
krolewienka
moje propozycje:
- wszystkie wersje gry memory: pamięć, superpamięć, memo itp.;
- RAMZES II (Ravensburger)
Kitka*
Dominik uwielbia Memo. Mamy wersję ze znakami drogowymi i od kilku miesięcy gramy w to dzień w dzień. Nie ma już na niego mocnych w rodzinie 37.gif
Na urodziny dostał Scrabble Junior. Lubi w to grać (w wersji trudniejszej mnie każe układać słowa za siebie i za niego, ale myślę, że to fajny sposób na naukę czytania), ale jednak Pamięć jest the best, jak na razie.

A te zagadaki Smoka Obiboka na jakim są poziomie? Może mi ktoś podać jakąś przykładową? Dominikowi trochę słabo idzie rozumienie tekstu, może to by było ciekawe ćwiczenie, bo zagadki lubi, a ja żadnych nie znam.
fafura
polecam super farmera
an.tośka
Kitka my mamy cos takiego z zagadkami. M uwielbia już od jakiś 2 lat i jeszcze się nie znudził, choć zna zagadki na pamięć.

Z gier planszowych to Scooby Doo na tropie - coś w rodzaju chińczyka, 101 dalmatyńczyków, Sierotka Marysia, wszelkie memo, karciany Piotruś. Z innych: mechanik samochodowy, spadające małpki.
Ev
Chińczyk i grzybobranie - spędzamy przy nim prawie każdy wieczór 06.gif
green
Filip (5 lat i 10 miesiecy) generalnie uwielbia gry więc mamy tego sporo dla przykładu te co pamiętam bo często gramy:
- szczególnie polecam Piracki Skarb/Rycerstwo - grę mamy w domu i jedną zakupilismy do przedszkola, wg Pań cała grupa ją uwielbia, nawet dziewczynki (w Auchan za 24 zł widziałam)
- Kiki Ricky - uwielbia w to grac, wlasnie zakupilam od Litki aby zaniesc do przedszkola bo w domu juz mamy icon_smile.gif
- Grzybobranie
- Scooby Doo Potworna ściana
- Labirynt / Myszki
- mały Super Farmer
- Moje pierwsze monopoly
- szachy, warcaby, gra w okręty (trzeba znac literki i cyferki), chińczyk, domino, bierki, karty wszelakie, ostatnio namiętnie gra z tatą w pokera icon_wink.gif
krolewienka
Kitka, oto przykładowe zagadki Smoka Obiboka:

Miał go kiedyś niemal każdy dom na dachu swym,
by przez niego jak najwyżej ulatywał dym.

Trzeba najpierw ją wydoić drodzy moi, by apetyt nasz na mleko zaspokoić.

Ze złotą rybką miał do czynienia, zwrócił jej wolność za trzy życzenia.

Myssia
Dzięki Dziewczyny, jesteście jak zwykle niezawodne blagam.gif
Kiky Ricky rok temu miałam kupić, ale w końcu nie kupiłam, ale skoro warto...to może...
Truśka
U nas w tym wieku bardzo się podobało Figurix
Myssia
Truśka super to!
A farmer też mi sie podoba 06.gif
Truśka
CYTAT
Truśka super to!

wiem 29.gif
Myssia
tia, widzę że dzieci grają 04.gif
Kitka*
CYTAT(krolewienka @ Fri, 20 Nov 2009 - 10:23) *
Kitka, oto przykładowe zagadki Smoka Obiboka:

Miał go kiedyś niemal każdy dom na dachu swym,
by przez niego jak najwyżej ulatywał dym.

Trzeba najpierw ją wydoić drodzy moi, by apetyt nasz na mleko zaspokoić.

Ze złotą rybką miał do czynienia, zwrócił jej wolność za trzy życzenia.

Dziękuję, Królewienka icon_smile.gif

Tyle tego, że nie wiem, co wybrać, a gra, to będzie chyba najlepszy prezent. Ten Figurix jest fajny...
AJA
a może takie coś

https://www.allegro.pl/item819687242_elektr...k_promocja.html
Myssia
AJA rozważałam to. Mieliśmy podobne, bateria wylała się :/ a to taka malutka bateryjka
paulap
Kupiłam Zuzannie "Hej, to moja ryba". Nie mogę się doczekać Mikolaja, bo chętnie bym zagrała icon_smile.gif
Gremi
a ja polecam WILKI I OWCE. SUper gra dla calej rodziny i nie trzeba umiec liczyc ani czytac icon_smile.gif
Myssia
Kupiłam Kacperskiemu Chińczyka i podoba nam się 03.gif
ania_trojaczki
CYTAT(AJA @ Fri, 20 Nov 2009 - 21:45) *


moja trojca dostala z przsedszkola takie gry, niestety nie dokonca przemyślany ;prezent bo BEZ BATERII 21.gif
amnie szkoda 45zł na same bateryjki :/

Lotti Karotti icon_smile.gif
zagadki smoka obiboka, ale to dzieci musza wymyslac opisy a ja zgaduje icon_wink.gif
uno - w wersji ciut uproszczonej icon_smile.gif
grzybobranie

hmmm
duzo sie bawia klockami i figurkami: kucyki i pet shop
paulap
CYTAT(paulap @ Thu, 03 Dec 2009 - 13:12) *
Kupiłam Zuzannie "Hej, to moja ryba". Nie mogę się doczekać Mikolaja, bo chętnie bym zagrała icon_smile.gif


Mikołaj był, grę dał i grałam icon_smile.gif Bardzo mi się podoba i Zuzannie również icon_smile.gif
Graz
ja te Rybe kupiłam Wojtusiowi pod choinkę icon_smile.gif Zobaczymy. Ale fajnie, że Ci sie podoba.
MaPI
Mój 6-latek uwielbia grac w Unię Europejską, czytac nie umie ale własnie opanowuje stolice i flagi Europy icon_biggrin.gif gramy tez w wielką wyprawę, przesyłkę, statki, statki mamy tez w wersji samolotów icon_smile.gif a teraz pod choinkę bedzie ten slynny super farmer. No i chinczyk oczywiście, warcaby a z nieplanszowych kółko i krzyżyk icon_biggrin.gif
Kocisława zwana Warkotem
Marta dostała od nas ostatnio grę "Skubane kurczaki".Po wielkiej miłości do "Pędzących żółwi" i "Polowania na robale" ta pozycja stała się kolejną ukochaną grą.Polecam
ana
Poczytałam i nabyłam "Skarb piratów/rycerstwo". Gra jest naprawdę emocjonująca.

Dziękuję za polecenie i proszę o jeszcze:)
kwiatuszek80
Też polecam Super farmera:)


CYTAT(Irenka. @ Wed, 18 Nov 2009 - 18:32) *
Się podepnę. Z tym, że mnie chodzi o czterolatkę. Polecicie coś? blagam.gif

A dla 4-latki, może jakieś kolorowanki, albo wydrukować literki albo kształty do dopasowania, sprawdź link, może coś znajdziesz
https://www.milutkie.pl/placZabaw.html
tyna
"Pędzące żółwie" faktycznie rewelacyjne. Dal trochę starszych "Dixit"-gra w skojarzenia z obrazkami (zabawa dla całej rodziny). Polecam!
skanna
Nowość dla dzieci i rodziców, którzy lubią się bawić w opowiadanie bajek - Pewnego razu...
ana
co prawda nie jest to gra planszowa tylko zabawa w archeologa na jeden góra dwa dni, ale dla chłopców wielbicieli dinozaurów to świetna zabawa:

https://merlin.pl/Wykopaliska/browse/search...ies=Wykopaliska


a ty nowa gra nabyta w markecie spożywczym za ok 20 pln - "Wiewiórka spryciulka" z firmy Alexander. nawet nam się podoba

https://more4kids.pl/page,produkt,id,58861,...,familijne.html
zossia
Hej!!
Nasza cała rodzina uwielbia grać w gry planszowe. Mamy dzieciaki w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i polecamy:

BYSTRE OCZKO - gra na spostrzegawczość, można grać w 2 osoby, ale też w dużej grupie. Jeżeli twój synek nie umie jeszcze czytać to będzie super propozycja, bo nie tylko można ją grać bez czytania, ale także jest taka opcja w tej grze, która pomaga w nauce czytania - to znaczy tafelki układa się nie rysunkiem do góry, ale nazwą,

ENCYKLOPEDIA DLA MALUCHA - mnóstwo wierszowanych zagadek! Szczególnie moja córeczka lubi tę zabawę,

Jeżeli chcesz to mogę poszukać w domu też gier, które pomogą małemu poznać litery...
basia3a
Oprócz Grzybobrania i Bystrego Oczka z synkiem często gramy w memory obrazkowe, tematyczne quizy np. przyrodniczy i zgadywanki.
Grunt to dobra zabawa, gier planszowych jest zatrzesienie, każda mama czy tata wie, co dziecko lubi najbardziej. Mój synek jest na etapie zainteresowania przyrodą więc szukam gier, które mają zbliżony motyw, o zwierzętach i roślinach. Przy okazji prościej jest mu opanować wiedzę, nie zniechęca się.
Pozdrawiam
aj80
U nas królują Pędzące żółwie, Make n' brake, Monopol, Sylaby.
MJGB
[edit: moderacja]
aj80
Ostatnio odkryliśmy gry lego. Polecam.
Malgood
CYTAT(aj80 @ Fri, 24 Sep 2010 - 14:11) *
Ostatnio odkryliśmy gry lego. Polecam.


potwierdzam, świetne są
rysa154
wiele z was poleca superfarmera w zwiÄ…zku z tym moje pytanie. 5-latka da rade?
skanna
Superfarmer wymaga trochę przeliczania. Jedną owcę dostaje się za 6 królików, świnię za 2 owce itd. Owszem, można dziecku pomagać, ale wtedy jego wkład w grę ogranicza się do rzucania kostkami. W dodatku wilk i lis mogą być dla 5-latki druzgocące.
Może lepiej Pędzące żółwie?
an.tośka
ryba154 to czy da radę to chyba trochę zależy od dziecka, jego zainteresowań, umiejętności i oferowanej dziecku pomocy przez dorosłego.
Miłosz zaczął grać w tę grę w wieku 6 lat, z przeliczaniem nie miał problemów (nabrał nawet dzięki grze większej wprawy). Lis, wilk nieszczególnie go przerażały choć wyobraźnię ma wybujałą. Szybko opanował zasady, gra go wciągnęła (w przeciwieństwie do mnie, do tej pory "nie kumam cza-czy" 37.gif ), grywa z tatą.
Ostatnio do gry przyłączył się tez Krzesi i ku mojemu zdziwieniu wie jak się gra i samodzielnie próbuje przeliczać (wie co na co zamienić).
Jeśli macie ochotę to warto spróbować, jeśli córeczce się spodoba to szybko nauczy się przeliczać icon_wink.gif

rysa154
powinna dac rade,tak mysle...
skanna o pedzacych zółwiach tez myślałam,a mozesz je przyblizyc...mamy skubane kurczaki świetna według mnie...zuza uwielbia...
KorneliaB
ryba154, znalazłam [edit: moderacja]! Bardzo dokładnie opisuje grę.
sama teraz siÄ™ zastanawiam nad zakupem dla mojej starszej pociechy:)
Aga H
Możecie podpowiedzieć jakieś fajne gry dla przedszkolaków? Chodzi o prezenty dla całej grupy przedszkolnej, a raczej dla czterech grup: 3,4,5 i 6-latków. Chodzi o prezent na święta, budżet do 25zł/osobę.
rysa154
wyciągam...czy któras z gier lego nadaje sie dla 4-latka?
Żabolek
Może ta z owieczkami? (kurcze nie pamiętam nazwy ale moja 4-letnia siostrzenica ma i gra ,mój 6-latek tez)
rysa154
żabolek a możesz zobaczyć jak sie nazywa ta gra?

ed:
juz znalazłam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.