To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy moja Ninka nie jest za silna?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sylvoonia
Cześć. Czy 5-tygodniowe dziecko ułożone na brzuszku może (bez jakichś konsekwencji zdrowotnych) próbować podnosić się na łokciach? A jakie ciekawe dźwięki przy tym wydaje icon_mrgreen.gif !!

Pozdrawiam wszystkich.
.uzytkownik.usuniety.
Skoro się podnosi to znaczy, że może.

Dzieci niestety mało czytają poradników, to nie wiedzą co kiedy robić icon_rolleyes.gif wink.gif
ADUSIA
MOJA PAULINKA TEŻ JEST BARDZO SILNA. TROCHĘ SIE OBAWIAŁAM,BO BARDZO WCZEŚNIE PODNOSIŁA GŁÓWKE LEŻĄC NA BRZUSZKU. TERAZ MA NIECAŁE 3 MIESIĄCE I RWIE SIĘ DO SIADANIA!!! NAPRĘŻA BRZUSZEK I PRÓBUJE SIADAĆ Z LEŻENIA NA PLECKACH. A PRZY TYM GŁÓWKE PRZYCIĄGA DO TUŁOWIA!!! TERAZ JUŻ SIE NIE MARTWIE. JEŻELI SAMA PRÓBUJE,TO ZNACZY ,ŻE MOŻE. MY DO NICZEGO JEJ NIE ZMUSZAMY!!! NIC NA SIŁE!!! icon_biggrin.gif
Marghe
Ja powtarzam za Zwierzo.. skoro to robi to znaczy, ze może icon_biggrin.gif

[b]Prośba do Adusi(chciałam na priv,ale Adusia występuje jako niezalogowany gośc, zatem to niemozliwe) Adusiu, wyłacz caps locki jak piszesz. Uzywanie drukowanych liter oznacza krzyk.
M.
2 szkraby
Każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija.

Mój mały ma 4,5 miesiąca i jak się go trzyma próbuje już stawać. icon_razz.gif
Z z podnoszeniem główki, to gdy miał też 4 tygodnie i gdy się go położyło na brzuszku bardzo wysoko podnosił główkę trzymając ja w takiej pozyci nie przez 1 minutę ale nawet przez 3 minuty, i próbował się też podnosić na łokciach. icon_biggrin.gif
Rozmawiałam z lekarką, ale powiedziała, że jeśli dziecko robi to samo to nic mu się nie stanie, nie wolno jedynie dziecku przyciskać głowki i innych robić rzeczy na siłe.

A wieć Sylvoonia jeśli twoje maleństwo próbuje to niech to robi, znaczy że jest naprawdę silne. icon_razz.gif
myszka
Nasz Miłoszek też od początku rewelacyjnie dźwiga główkę. Położna nie chciała wierzyć, jak przyszła na wizytę patronażową, że to zaledwie 4-tygodniowy bobas. Z kolei jak skończył 7 tygodni pierwszy raz obrócił się z brzuszka na boczek, a tydzień później - z brzuszka na plecki. Do tej pory (skończył 2 miechy) udało mu się to zaledwie 3 razy, ale to niby ewenement.
Moim zdaniem - jeśli dziecko robi to samo, t nie ma co panikować. Ot co.
alka_24
moja gosia tez sie zaczela obracac z brzuszka na plecki w wieku ok 6 tygodni. myslalam ze jest silna i ze to dobrze. na wizycie u neurolga okazalo sie ze to wcale nie jest dobrze poniewaz swiadczy to o tym iz niestabilnie trzyma sie na lokciach i poprostu sie turla na plecki, lapki jej sie zaplatuja i sie nieswiadomie przekreca. teraz Gosie rehabilitujemy. tak wiec wcale to ewenement nie jest a raczej jakas mala nieprawidlowosc. zdaniem nasze lekarki nie jest to zadne zaburzenie neurologiczne tylko wlasnie malutka nieprawidlowosc, ktora trzeba pocwiczyc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.