To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dieta karmiÄ…cej piersiÄ…

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka81
Mam pytanie.
Starszy syn do roku czasu miał alergię na białko krowie i pił nutramigen. W związku z tym jestem na diecie bezmlecznej . I tu moje pytanie - czy mogę pić Sinlac ? Bo już nie mam pomysłów co mogę jeść.
Na razie są to kajzerki, chleb, indyk pieczony, jabłko duszone, ryż, makaron i zupy z marchewką i drobiem.
Ale długo tak nie pociągnę icon_wink.gif.
agabr
Mozesz pod warunkiem , ze nie straszny Ci przybor wagi bo po tym sie tyje jak cholera.b
mamuśka81
37.gif no to wstrzymam się na razie 03.gif . Dzięki za odpowiedź.
Orinoko
Sinlac jest wlasnie dla alergikow na bialko mleka krowiego, soje i bezglutenowcow.
PS. Eee.... moje starsze dziecko mimo wciagania SInlacu codziennie, nadal taki szczypiorek... Chyba troszke przereklamowany.
agabr
Orinoko bo on sie tylko matkom odklada w biodrach;).b
Orinoko
Aaaaa chyba ze tak 04.gif
polasia
Patti, a jesteś pewna że musisz trzymać dietę. Zdaniem mojego alergologa należy jeść wszystko od początku i eliminować dopiero jak są problemy. Mój młodszy syn "zrobił" się alergikiem dopiero jak skończył 4 miesiące. Do tego czasu jadłam wszystko ( w między czasie była wigilia) i nie było żadnych kłopotów nawet kolek.
Syna nadal karmię piersią bo Bebilon Pepti i Nutramigen niestety "nie wchodzą". Jestem na diecie bezmlecznej, bezjajecznnej, nie jem też cytrusów, kakao, owoców małopestkowych, orzechów, wołowiny, cielęciny i jest ok. A z natury jestem łasuchem, kocham czekoladę i bez jogurtów i serów życia sobie nie wyobrażam. Ale można. A jaka jestem elegancko szczupła. 06.gif
Orinoko
Polasiu, to co wlasciwie jadasz? 04.gif
polasia
Jem:
1. kanapki z FlorÄ… ew. DelmÄ… – takie bez serwatki i innych mlecznych elementów, z szynka, pomidorem, ogórkiem, kieÅ‚kami, rzodkiewkÄ…, dżemem morelowym brzoskwiniowym, powidÅ‚ami Å›liwkowymi.
2. sałatki różne z dresingiem na oliwie ( bez jogurtu i majonezu) z tuńczykiem, ryżem, makaronem bezjajecznym, kukurydzą, groszkiem fasolą marchewką
3. mus jabÅ‚kowy z musli albo pÅ‚atkami kukurydzianymi – to mi zastÄ™puje jogurt albo mleko z pÅ‚atkami
4. jabłka, gruszki, banany melony i inne owoce które nie są małopestkowe
5. naleśniki z jajek przepiórczych wody i mąki
6. wszystkie rodzaje zup byle nie zabielane i jeśli z makaronem to bezjajecznym albo ryżem
7. mięso pod każdą postacią byle nie wołowe i cielecę
8. zapiekanki z ryżem i mięsem i sosem pomidorowym bez sera na wierzchu
9. kaszke mannę gotuje na wodzie i daję mus jabłkowy
10. ciasta piekę (babka na oleju i z jajkami przepiórczymi, kruche z owocami na florze bez jajek)
11. ciastek kupuje dużo bo Å‚asuch jestem: San robi zÅ‚otokÅ‚ose i półsÅ‚odkie bez jajek i mlecznych elementów, Oskrobia –zbożowe (pyszne), sezamki, niektóre pierniki
12. sorbety zamiast lodów
13. i jeszcze i wiele innych rzeczy

Tylko czekolady mi brakuje bo tego nie da się niczym zastąpić 32.gif

Ale nie narzekam
semi
Polasiu, bardzo Ci dziekuje za powyższa liste-Tosia se własnie uczuliła na mleko i pojecia nie mam, co jej dawac. a Ty tak wszytsko zgrabnie opisałas:). no i sama tez bede musiała-Tosia na piersi.
polasia
Ależ nie ma za co icon_smile.gif trochę poszukałam w internecie przepisów i jest w czym wybierać. A i Flora do smarowania nadaje sie dla dzieci powyżej roku. Piotruś do kanapki z wędliną ma Florę smarowaną.
Orinoko
Polasiu, dziekuje bardzo, byc moze czeka mnie taka dieta i troche wymiekam, choc w sumie raz to juz przerabialam 43.gif


Mam przepis na ciasteczka domowe dla alergikow na Florze i bez jajek:
1 szkl. platkow owsianych
1 szkl. maki kukurydzianej
1 szkl. maki pszennej
1 szkl. cukru pudru
100 g wiorkow kokosowych
3-5 lyzek nasion slonecznika
250 g Flory
Wymieszac skladniki w takiej kolejnosci:
maki + cukier + wiorki + Flora - zagniesc
na koncu dodac platki i slonecznik
piec ok. 20 min

(Ja dawalam jeszcze jajka, ktorych nie ma w pirzepisie. Wersji bez jajek nie robilam).
Smacznego!

Znalazlam jeszcze na forum Alergie info o takich slodyczach bez mleka:
"Herbatniki Holenderskie, ciastka owsiane, sezamki, rodzynki w gorzkiej
czekoladzie, czasem można trafić na chałwę bez jajek, gorzka czekolada, pastylki
miętowe w gorzkiej czekoladzie. W tesco można kupić wafelki czekoladowe bez
mleka(niebieskie opakowanie), ale nie jestem pewna, czy tez nie majÄ… jajek, a w
realu są ciastka francuskie i ciastka z płatków owsianych(na stoisku z ciastami)."
mamuśka81
Czy można wapno takie rozpuszczalne pić codziennie? Bo jak odstawiłam mleczne produkty chyba muszę coś braś witaminowego, żeby kości i zęby "nie poleciały"?
Orinoko
ja pilam przy starszaku.
semi
a ja zaczynam wątpić, czy to moje dziecię ma skazę, czy coś innego:(. Zamiast lepiej to jest gorzej mimo ścisłej diety nas obu (a ja tak lubię nabiałicon_sad.gif). Niestety w niemal wszystkich produktach jest melko-nawet w wędlinach. a już tekst "produkt może zawierać śladowe ilości mleka i orzechow' umieszczają chyba jak leci na czym popadnie .
Izzy

Pytanie do mam dzieci na diecie bezmlecznej: czy próbowałyście zastąpić krowie mleko kozim albo owczym? W sklepach jest dużo produktów z mleka koziego, które jest podobno mało alergizujące, nie wiem tylko jak smakowo, bo nigdy nie próbowałam, ale tak bardzo brakuje mi nabiału, że chyba się skuszę icon_confused.gif
polasia
CYTAT(Izzy @ Wed, 10 Feb 2010 - 16:47) *
Pytanie do mam dzieci na diecie bezmlecznej: czy próbowałyście zastąpić krowie mleko kozim albo owczym? W sklepach jest dużo produktów z mleka koziego, które jest podobno mało alergizujące, nie wiem tylko jak smakowo, bo nigdy nie próbowałam, ale tak bardzo brakuje mi nabiału, że chyba się skuszę icon_confused.gif


To zależy ja silna jest alergia. Mi nasz alergolog odradził wszelkie produkty mleczne. Mój syn ma dodatkowo astmę więc wprowadzenie mlecznych produktów nawet kozich czy owczych może skończyć się nie tylko reakcją skórną ale również oskrzelową.

IMO mleko kozie i jogurty kozie są po prostu niesmaczne i śmierdzą 43.gif Sery kozie lubię.
dorsim
Witam.Ja również muszę być na diecie bezmlecznej, i chciałam się zapytać a propo wprowadzania nowych produktów do diety. Ostatnio zjadam jabłko pieczone ( wcześniej nie jadłam) i mała zrobiła zielonkawą kupkę, więc co to znaczy że nie powinnam jeść jabłek?? i po jakim czasie mogę spróbować jeszcze raz zjeść to jabłko??

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.