To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prezent dla prawie 3-latki - HELP !!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

alcia
Prosze pomóżcie. Przyjeżdza do nas kuzynka z prawie 3-letnią córeczką (z poczatku kwietnia). Wiem, że na pewno coś dla Oliwki przywiozą bo zawsze cos dają no i własnie- nie wiem za bardzo co mała ma, czym się interesuje icon_sad.gif Co kupić ? Zaznaczam, że granica cenowa to tak 30 zł bo mąż cały styczeń nie pracuje i z kasą krucho więc 30 zł to jest max.
katiek
Zapewne kupiłabym jakieś fajne gumeczki albo spineczki do włosów np. z Hello Kitty czy księżniczkami albo jakiegoś Pet-shopa.
Iśka
Każde dziecię inne, ale może napiszę co ucieszyłoby mają 3 latkę: puzzle (ok.12 elementów), ciastolina; ładne kredki + np. kolorowanka; a może jakaś książka- u nas ostatnio na topie jest "Martynka", i jajko niespodzianka icon_wink.gif
As-ia
Moja co prawda za chwilÄ™ 4-latka,ale od jakiegoÅ› czasu na topie sÄ… wszelkiego rodzaju ciastoliny,piasakoliny,plastynki itd. icon_wink.gif
#Margola
a moze jakąs ksiązeczke interaktywna?? do 30 zł na pewno kupisz a mała sie ucieszy...
Agnieszka AZJ
Nie będę oryginalna (jak na siebie icon_wink.gif) i zaproponuję książkę icon_wink.gif Na przykład taki piękny, sztywnostronicowy atlas świata albo nie mniej piekny "Alfabet" Eli Wasiuczyńskiej z tej samej serii.
Cena okładkowa 19,90 zł

U wszytskich trzech moich córek w tym wieku spinki i gumeczki na głowie nie trzymały się dłużej niż 5 minut 06.gif
Eliszka
Ja kupiłabym puzzle. Mój jeszcze nie trzylatek, ale ponad dwu bardzo je lubi. Są bardzo fajne zestawy dla dzieci w takim wieku.

Książeczka też może być dobrym pomysłem.
Albo dwa w jednym
Książeczka ze stronami, które są jednocześnie puzzlami.
alcia
Dzieki za rady icon_smile.gif Puzzzle i ksiazeczki do poszukania i przemyślenia. A co z grami ? Bo też chodzi mi po głowie ?
As-ia
CYTAT(alcia @ Tue, 26 Jan 2010 - 11:38) *
A co z grami ? Bo też chodzi mi po głowie ?

Luiza lubi coÅ› w tym stylu: https://www.allegro.pl/item891433093_gra_mo...ki_nr_a084.html
agarad
CYTAT(Iśka @ Mon, 25 Jan 2010 - 16:55) *
Każde dziecię inne, ale może napiszę co ucieszyłoby mają 3 latkę: puzzle (ok.12 elementów), ciastolina; ładne kredki + np. kolorowanka; a może jakaś książka- u nas ostatnio na topie jest "Martynka", i jajko niespodzianka icon_wink.gif



Puzzle moim zdaniem są ok. ale zestaw 12 elementowy (wg mnie) może być zbyt prosty ( a zatem nudny) dla 3 latka.
Ketmia
Fajne są spadające małpki

Domino też jest obecnie na topie. Poza tym moja córka, która jest w podobnym wieku, bardzo lubi książkę o Reksiu Wielka księga przygód
jabuko
Moja starsza córeczka jest w podobnym wieku - obserwując ją mogłabym rekomendować książeczki bo na to zawsze jest zapotrzebowanie (rodziców takowego dziecka też icon_wink.gif ) - lubimy również polepić z ciastoliny, plasteliny. Stałym punktem zabaw są również przebieranki - a więc mamy 3 zestawy - kostiumy do przebrania (biedronke, wróżke i baletnice - która czasami jest tez księżniczką). Kalinka uwielbia się przebierac - odgrywac scenki i wchodzic w "role". Wiec może cos w tym stylu? Nie mówie, że od razu cały strój bo one są droższe ale jakaś spódniczka baletnicy, kapelusik, korona, torebeczka? Przyznaje się że często jak mam zrobić prezent jakiemus znajomemu dziecku to kupuje takie niepedagogiczne prezenty icon_evil.gif - bo zawsze mam przed oczami siebie jak mam coś kupic dla własnego dziecka to wybieram przedmiot, ktory będzie je uczyl i wspomagał a dziecko potrzebuje czasami czegoś do "lekkiej zabawy". I przyznam sie ze dzieciaki czesto sa tym zachwycone przytul.gif
Iśka
CYTAT(agarad @ Wed, 27 Jan 2010 - 14:09) *
Puzzle moim zdaniem są ok. ale zestaw 12 elementowy (wg mnie) może być zbyt prosty ( a zatem nudny) dla 3 latka.

37.gif a moją trzylatkę to nie nudzi. Czyżby mało zdolna 29.gif
martakul
Ja polecam spadające małpki(ktoś wcześniej już wkleił linka do aukcji )plus oczywiście słodka niespodzianka:)
gozar
Moja trzylatka chyba najbardziej lubi książki. Jej ulubione to wszystkie z serii "Basia" Staneckiej i Oklejak, ale Martynka też jest ok.
Ostatnio zafascynowana jest zbiorem wierszy polskich: Brzechwy, Konopnickiej, Chotomskiej...
Z zabawek to wszelkiego rodzaju klocki szczególnie drewniane i lego ( te zwykłe) no i puzzle. Moja na razie układa z 36 elementów. Ale jeśli dziecko dopiero zaczyna zabawę z puzzlami to wystarczą 12 el.
rysa154
z puzlami mozna nie trafic bo moja spokojnie 60 czy 100 uklada sama...

gry:
zagadki smoka obiboka czy moj pierwszy quiz,laleczki,grzybobranie tez fajne i cena odpowiednia...jaki mini mozg,gdzie kabelkiem dotykasz prawidlowych odpowiedzi i swieci sie lampka...ksiazka tez mi sie widzi....jakis fajny zestaw do rysowania z szablonami...
ciastolina tez fajny pomysl,ale nie wiem czy do takiej kwoty....

a moze zestaw do herbaty....moja uwielbia,mamy z kotkiem cos podobnego
https://www.allegro.pl/item898398911_porcel...rbaty_kawy.html
izoldciemnowlosa
CYTAT(ryba154 @ Sat, 30 Jan 2010 - 19:42) *
z puzlami mozna nie trafic bo moja spokojnie 60 czy 100 uklada sama...


Dokładnie - moja trzylatka ma tak samo - układa 60 elementów samodzielnie, 120 przy małej pomocy. Tak jak było powiedziane - każde dziecko inne.
jeśli zdecydujesz się na puzzle to zawsze lepiej kupić większy zestaw niż mniejszy -najwyżej troszkę poleży, a dziecię prędzej czy później będzie miało radość.

Moja propozycja - książeczki z naklejkami i zadaniami, np.
https://www.allegro.pl/item887130625_abc_po...naklejkami.html
są podzielone wiekowo 3do chyba 7 lat. Można poznawać literki, cyferki, rozwiązywać łamigłówki dostosowane do wieku, proste labirynty, malować szlaczki (to chyba w książeczkach dla 4latków) Za dobrze rozwiązane zadanie dziecko w nagrodę nakleja nalepkę.

Są też takie książeczki gdzie są wierszyki, a dziecko nakleja kilka naklejek tematycznych do wiersza - taka książeczka zostaje później na dłużej bo można ją czytać do woli
https://www.allegro.pl/item904383299_ptasie...naklejkami.html

Lub też kolorowanki - koloruje się obrazek wg kolorów jak na naklejce - wbrew pozorom jest to trudne zadanie dla 3-latki. Ponadto uczy rozpoznawania kolorów jeśli dziecko nie jest jeszcze zaznajomione.

Dodatkowym atutem jest niska cena i ogólna dostępność tych książeczek - kioski, księgarnie, nawet w kilku spożywczych widziałam 29.gif
Adriannna
U nas na topie sa od dawna juz zreszta puzzle, ale tez z wieksza iloscia elementow. Poza tym domino lub memorki (kurcze nie wiem jak nazwac to po polsku) - chodzi o to aby dziecko odkrylo dwie te same karty. Doskonale cwiczy pamiec no i duzo przy tym frajdy.

To cos takiego. Nie musi byc z tym kotem, my mamy tradycyjne.


I jeszcze jeden hit u nas w domu takie cos - nie wiem jak to nazwac. Ale Sophie to uwielbia.

Barline
A moze jakas ładna,kolorowa bluzeczka lub spódniczka?? Wydaje mi się,ze to dobry pomysł na prezent.
alcia
dziewczyny jak zwykle mogę na Was liczyć !!!!!

Mam wybór i chyba jednak pomysle o jakiejś książeczce , te to izolda pokazała nawet fajne i może puzzle. bo i moja Oli kocha układać.

mamcia79
Ja zazwyczaj szukam prezentów w wyszukiwarkach prezentów. tutaj jest podział na dziewczynki od 0-3 lat
https://www.carmeno.pl/dla-dziewczynki-0-3-...start/strona/2/

a jeśli chodzi o Fantacolor?? gdzie można coś takiego kupić... szukam dla synka, myślę ze to doskonała zabawa manualna.
*eFcIa*
Alcia do mojej córeczki przychodzi 3-letnia dziewczynka i zawsze u nas bawi się albo ciastoliną, maluje na tablicy kredami i koloruje kolorowanki z najklejkami..
Więc polecam Ci :

CiastolinÄ™.
TablicÄ™ i kredÄ™.
Albo kup z 5-6 jedne z nakleikami, wodną, różne rodzaje, do tego pudełko kredek Bic i masz fajny prezent icon_smile.gif Moja córka dostała taki na urodziny i była z niego najbardziej zadowolona icon_biggrin.gif Naklejki poszły w ruch i po 30min nie było już co naklejać icon_biggrin.gif
milutka
Mojej szwagierki 3,5 latka uwielbia puzzle, kucyki, ciastolinÄ™, kolorowanki, bajki na dvd.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.